Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva

Ići dole 
+5
Nesha
neron
djordje9
rugievithus
Skarfi
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
djordje9

djordje9


Muški Broj poruka : 233
Godina : 41
Lokacija : Ruma-Novi Sad
Datum upisa : 08.12.2011

Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva   Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyČet Dec 08, 2011 10:30 pm

hvala murphy granule smo uzeli 1 novembra a stoje u tom dzaku otvorene samo ja kad uzmem onda savijem gornju polovinu dzaka onako stisnem na dole da se savije i stoji u spajzu gde je otvoren prozorcic uvek i uvek je hladno ali suvo poz za tebe vidim da si i ti iz rume Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
djordje9

djordje9


Muški Broj poruka : 233
Godina : 41
Lokacija : Ruma-Novi Sad
Datum upisa : 08.12.2011

Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva   Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyČet Dec 08, 2011 10:32 pm

i rok im je do aprila sledece godine
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva   Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyČet Dec 08, 2011 10:46 pm

Da, Ruma Smile Nisam ni pogledao lokaciju u profilu Smile Znači još jedan rumski pei Smile

Suviše kratak period da bi se granule pokvarile, jer su mi neki simptomi delovali kao trovanje ribom, a TOTW nema konzervanse u sebi i čim se otvori kvari se brže od ostalih, što je u suštini znak da je kvalitetniji od drugih dehidrata. U svakom slučaju mislim da nije problem u tome da su se granule pokvarile, ali ukoliko ti je sumnjivo i povezuješ napade sa granulama, zameni ih, posebno ako ona neće da ih jede.
Ko vam je veterinar?
Nazad na vrh Ići dole
djordje9

djordje9


Muški Broj poruka : 233
Godina : 41
Lokacija : Ruma-Novi Sad
Datum upisa : 08.12.2011

Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva   Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyČet Dec 08, 2011 10:49 pm

posto je kali sa devojkom u stanu u ns-u tamo i idemo kod veta u NS-VET na novom naselju
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva   Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyPet Dec 09, 2011 8:51 am

djordje9 ::
hvala unaltraina na postu i ja sam posle prvog napada mislio da je neki organ pritisnula jer je spavala pola na fotelji a pola na meni iskrivljena a evo i slika jer smo je igrom slucaja slikali par sekundi pre napada jedino sto su se napadi posle ponavljali i kad je normalno spavala ali to je opet verovatno zbog tog nadimanja i sirenja zeludca praticemo jos sa kuvanom hranom kako ce biti zasad je ok temperatura joj je i dalje ok 38 sa nesto ai ako moze neko da mi kaze tacno kako se slike ubacuju jer nisam uvek siguran da li sam dobro radio posto nekad nece
Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 Dsc00251il
Spavaju oni u najneobicnijim pozama Smile...ali do sada ovde na forumu...a po onome sto sam videla i procitala van njega nisam imala prilike da posledica nezgodnog polozaja,bilo gde, bude kolaps.... ali svasta se dogadja pa ni to ne treba iskljuciti. U svakom slucaju sada niko pa ni vas vet bez ozbiljnijh pretraga ne moze nista konkretno reci.Praticete je sa promenjenom ishranom...pa ce se videti kako ce se stvari odvijati na dalje.
Nazad na vrh Ići dole
djordje9

djordje9


Muški Broj poruka : 233
Godina : 41
Lokacija : Ruma-Novi Sad
Datum upisa : 08.12.2011

Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva   Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyPet Dec 09, 2011 10:48 am

pa da videcemo jos sta ce biti ubuduce Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva   Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyPet Dec 09, 2011 12:09 pm

upravo sam se vratila od svog veterinara...porazgovarala i o vasem slucaju cisto njenog misljenja radi. Naravno da ni ona ne moze nista konkretno reci sem da je prvi korak snimanje i UZ abdomena.....spominje kao opciju po simptomima stenozu zeludca ali uz to ne ide temperatura tako da se treba obratiti paznja i na moguci FSF
Nazad na vrh Ići dole
djordje9

djordje9


Muški Broj poruka : 233
Godina : 41
Lokacija : Ruma-Novi Sad
Datum upisa : 08.12.2011

Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva   Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyPet Dec 09, 2011 12:22 pm

hvala ti mnogo unaltraina na paznji praticemo sve pomno i videcemo jer smo od danas poceli sa kuvanom hranom jedino ako mozes samo da mi kazes jos koliko se kolicinski daje stenetu od 3-4 meseca dnevno kuvane hrane uzeli smo juneci ribic sargarepu pirinac i dodam jogurta i maslinovog ulja malo i nekad i beli krompir
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva   Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyPet Dec 09, 2011 1:03 pm

10% od njene telesne tezine dnevno,podeljeno u tri obroka, uz to obavezno jednu perlu (1000mg)omega 3 . Probusite je i u svaki obrok po malo da ne dobije proliv dok ne navikne...ako joj i ta kolicina bude puno za jedan obrok, rasporedite na 4 obroka taj dnevni unos i snimite taj zeludac cim budete mogli. Da...maslinovo ulje je dovoljno kafena kasicica dnevno i dodajte malo praha od mlevenih ljuski jaja u obrok...zbog kacijuma, na vrh kasicice u svaki obrok...

Nazad na vrh Ići dole
djordje9

djordje9


Muški Broj poruka : 233
Godina : 41
Lokacija : Ruma-Novi Sad
Datum upisa : 08.12.2011

Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva   Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyPet Dec 09, 2011 2:00 pm

vazi poslusacemo te i cim odem za ns treblo bi od nedelje ici cemo da snimimo,a perle cu kupiti jer sada u kuvanoj nece biti omega 3 kao u totw granulama a mlevene ljuske bih morao zameniti sa necim jer nemam kako da ih sameljem pa jogurt i mladi sitni neslani sir jel bi moglo umesto ljuski a uzecu joj i jaja od prepelice?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva   Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyPet Dec 09, 2011 2:43 pm

Ako joj uz redovan sir i jogurt budes davao jaja od prepelice....bice dovoljno i njihova ljuska samo izlomljena sto sitnije(u avanu ili tuckom za meso ili oklagijom)...njihova ljuska je tanja i nece smetati crevima ako nije u prahu Smile Pratices ispravnost dosaplja pa ako bude trebalo dodati neki kalcijum za pse


Poslednji put izmenio unaltraina dana Pet Dec 09, 2011 2:49 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
djordje9

djordje9


Muški Broj poruka : 233
Godina : 41
Lokacija : Ruma-Novi Sad
Datum upisa : 08.12.2011

Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva   Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyPet Dec 09, 2011 2:45 pm

odlicno tri jaja nedeljno tako sam procitao na forumu hvala pozdrav Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva   Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyPet Dec 09, 2011 2:49 pm

djordje9 ::
odlicno tri jaja nedeljno tako sam procitao na forumu hvala pozdrav Very Happy
Od prepelice sirova Smile
Nazad na vrh Ići dole
djordje9

djordje9


Muški Broj poruka : 233
Godina : 41
Lokacija : Ruma-Novi Sad
Datum upisa : 08.12.2011

Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva   Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyPet Dec 09, 2011 2:53 pm

da da razbijem jaja od prepelice naravno,ljusku usitnim i pomesam sve sa hranom razumeo cheers
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva   Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptySub Dec 08, 2012 2:56 am

Nadam se da nece smetati ako pitam za mog mesanca u vezi zdravlja.... Mici, mesanka koja se bas razmazila od kad je kod nas. I posle sve muke za boljim ponasanjem, ona i dalje hoce da pojede s ulice. Preksinoc me budi urlik iz dnevne sobe i gomila krvave povracke. Mici povraca neprekidno, ima proliv kao vodu i ne reaguje ninasta oko sebe, juce ujutru dosla je Julijana i rekla da je u pitanju neka bakterija, rekla je da pije pirincanu vodi i da nista nejede ceo dan. Mici povraca i dalje sluz, ispusta jezive krice od bola jer jadna nema sta vise ni da povrati. Sluz je zuckasta. Oko popodneva prestaje da povraca, ali nemoze na noge jer je malaksala, nereaguje ninasta. Noc je pregurala i danas smo je odveli veterinaru kod kog se ona leci. Pipkao ju je pola sata, osluskivao, zagledao i rekao "Ima jako agresivnu zeludacnu kiselinu" Njoj je i vagina bila natecena na sta je veterinar rekao da joj je sluzokoza "izgorena" zbog kiseline, cak ima promene i na desnima. Dobila je terapiju 1/4 Ranisan i 2x dnevno po 2 tablete Linex probiotika i to tako tri dana za redom... da bude na dijeti. Na moje pitanje da li se otrovala on je rekao ne i da je ovo sve prouzrokovala koska koju nije mogla da svari.

Ona ima sada 12 kg... danas je odlicno, lepo je jela, dala sam joj belo meso i pirinac... to je kao malo laganije, po malo joj dajem, jede 3x dnevno da neopterecuje zeludac. Kako se vama cini ova terapija, da nije malo mnogo za nju toliko probiotika? Sta jos mogu da joj dajem kako bi joj se zalecila sluzokoza. Pominju jecmenu vodu da ljudi piju i da im to uklanja cak i cir na zelucu, a da psu nece skoditi... sta mislite o tome?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva   Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptySub Dec 08, 2012 4:09 pm

Sandra ta terapija od veterinara je skroz dobra i nemoj nista menjati.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva   Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptySub Dec 08, 2012 4:40 pm

Oket Very Happy Hvala puno, evo danas krka kao luda, igrala bih se. Uglavnom sve je bolje i bolje cheers
Nazad na vrh Ići dole
tina93

tina93


Ženski Broj poruka : 14
Godina : 31
Lokacija : novo miloševo
Datum upisa : 14.05.2014

Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva   Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyČet Maj 15, 2014 12:15 pm

zdravo, zamolila bih ljude koji su imali neko slično iskustvo kao mi da se jawe....imam zenku sar peja staru 9 meseci....danas je wec ewo treci dan kako odbija hranu, ispočetka je jela travu i povracala...prekljuce smo isli kod veterinara i on joj je dao tri inekcije,jedan antibiotik,jednu jer je sumnjao na ujed krpelja i jednu jer je sumnjao na trovenje....juce smo isli ponovo jer se stanje nije popravilo....primila je infuziju i dao joj je neku inekciju za opustanje misica i stomaka....sada veterinar sumnja na oboljenje debelog creva(uvlačenje creva u crevo) pa danas nas salje na rengenski snimak....zaista ne znam sta da mislim,on je leči od tri razlicite stvari i polako  gubim poverenje u tog veterinara nznm sta da radimo....ona je danas povratila vodu jer je juce jako malo pila i vode, malaksala je i tuzna, temertauru nema,proliv nema(juce ceo dan nije ni piskila ni kakila,ewo od jutros isto nista)...ali preklju kada smo izasli od veterinara je malo kakila i izmet je bio normalne boje i normalne tvrdoce....molim vas jawite se sto pre....mi danas oko pet treba da idemo na snimanje...danas ni vode nece....Sad
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva   Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyČet Maj 15, 2014 12:45 pm

@tina93 Neka veterinar uradi sve analize. Krv posebno. Ne znam kako je mogao da joj daje sve to, a da ne zna šta se dešava Rolling Eyes Kakve su joj beonjače? Jel' išla da piški danas? Čučni pored nje i proveri kakav joj je miris iz usta. Rentgenski snimak može samo da pomogne da se otkrije šta se dešava, ali krv je neophodna. Sve neka proveri posebno jetru i bubrege.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva   Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyČet Maj 15, 2014 12:58 pm

Slazem se,insistiraj da izvade krv, kompletna analiza jer moze biti stosta , ne znam sta bih drugo rekla, cekamo da javis rezultate RTG snimka i drzim fige da sto pre bude prave dijagnoze i krene na bolje
Nazad na vrh Ići dole
tina93

tina93


Ženski Broj poruka : 14
Godina : 31
Lokacija : novo miloševo
Datum upisa : 14.05.2014

Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva   Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyČet Maj 15, 2014 1:00 pm

wazi,jawicu se....
Nazad na vrh Ići dole
tina93

tina93


Ženski Broj poruka : 14
Godina : 31
Lokacija : novo miloševo
Datum upisa : 14.05.2014

Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva   Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyČet Maj 15, 2014 1:02 pm

beonjnače su joj normalne boje, dah joj nije prijatan....wazi trazicu analize krwi,pa cu vam se jawiti kako smo prošli...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva   Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyČet Maj 15, 2014 1:02 pm

Jel' išla da piški danas?
Nazad na vrh Ići dole
tina93

tina93


Ženski Broj poruka : 14
Godina : 31
Lokacija : novo miloševo
Datum upisa : 14.05.2014

Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva   Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyČet Maj 15, 2014 1:05 pm

nije isla, a nije ni juce ceo dan,ali ona vec dwa dana ni ne pije zglavno vodu,stwarno je pila jako jako malo,a prekljuce je kakila malo isto,i od tad nista
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva   Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 EmptyČet Maj 15, 2014 1:12 pm

S obzirom da ima neprijatan dah iz usta i da nije išla da piški već drugi dan sigurno je uremična. A pošto je primila infuziju morala bi vodu da izbaci iz sebe. Ako možeš hitnije kod veterinara da se uradi krv to bi bilo najbolje, meni izgleda kao da su joj i bubrezi stali sa radom. Tu može da bude svašta uglavnom je veterinar već pokrio ono na šta bih i ja sumnjao, ali nema trenutno stanje koje će pokazati krv i RTG.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva   Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Gastrointestinalni sistem .... Zeludac i creva
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Bolesti pasa-
Skoči na: