Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Rodovnik EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Rodovnik EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Rodovnik EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Rodovnik EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Rodovnik EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Rodovnik EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Rodovnik EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Rodovnik EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Rodovnik EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Rodovnik EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Rodovnik

Ići dole 
+17
rugievithus
hektor
unaltraina
neron
NIKOLA
Nesha
kud
Kesten_Pire
Hana
srecko
Skarfi
Andrea_Lily
Buba_mara
Murphypei
ivana&bane
sloti
miracle
21 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
miracle




Broj poruka : 167
Godina : 59
Datum upisa : 07.04.2009

Rodovnik Empty
PočaljiNaslov: Rodovnik   Rodovnik EmptyČet Apr 23, 2009 9:06 pm

Ovih dana nešto čitam oglase i malo,malo naletim na oglas tipa:..prodajem štene Shar-Peia sa rodovnikom po ceni... i bez rodovnika po ceni...
Šta to znači? Nije mi uopšte jasno zašto se rasni psi prodaju bez rodovnika.U čemu je fora? Dali ti ljudi drže pse kao robu za prodaju ili iz ljubavi prema toj rasi. Znam za takozvane"odgajivače" koji su u stvari obični prevaranti i preprodavci,koji podvaljuju razne rodovnike koji nemaju veze sa psom kojeg prodaju!Važna im je samo zarada! Sramota!
Nazad na vrh Ići dole
sloti

sloti


Muški Broj poruka : 257
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin, www.sharpei.iz.rs
Datum upisa : 06.04.2009

Rodovnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodovnik   Rodovnik EmptyPet Apr 24, 2009 8:13 am

hajde probacu ja da ti odgovorim... cena rodovnika je otprilike oko 20-25 eura nisam siguran. Pa eto to su i troskovi, medjutim ukoliko zelis bez rodovnika tada ne mozes da ti uzgajas te pse, tj. ne mozes da dobijes rodovnike za tvoje stence. Time se cini mi se stiti malo rasa.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei.iz.rs
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Rodovnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodovnik   Rodovnik EmptyPet Apr 24, 2009 9:09 am

Za ovo vreme dok smo vlasnici Crisp-a,shvatio sam da valjda ako nemas papire od psa,nema sanse da nadjes zenku za parenje za svog psa. Iako imas papire,pas bi trebao makar biti ocenjen,titule,bla bla bla... Sad,da li uzimas psa za sebe i ti da ga gajis sto se kaze "za svoju dusu" ili imas nameru da ga paris,izvodis na izlozbe... U tome je valjda razlika i sto je Sloti napisao,troskovi vadjenja rodovnika. Sad,neki "odgajivaci" te troskove vadjenja rodovnika naplacuju visestruko pa Shar Pei sa rodovnikom kosta 300 eura a bez rodovnika 150 eura?!? Iz istog legla...
Mislim da su maloraznorazni "odgajivaci" "srozali" ovu rasu,jer nekada nisi mogao ni da pomislis da kupis Shar Pei-a bez 700-800 eura a nekada i vise...
Nazad na vrh Ići dole
sloti

sloti


Muški Broj poruka : 257
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin, www.sharpei.iz.rs
Datum upisa : 06.04.2009

Rodovnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodovnik   Rodovnik EmptyPet Apr 24, 2009 9:53 am

Slazem se, mislim da je rasa skroz na skroz razbucana, mislim da je kvalitet srozan, da se mnogo uvozi iz okolnih zemalja, da se ovde prave papiri i tako dalje. Sve sto sam rekao sam cuo da se prica i ne znam da li je to bas tako ali kod nas je sve moguce? Medjutim, kada su zenini roditelji imali prvo leglo cena je bilo oko 350 eura. Kada se zvao neke ljude znaci pre 1,5 dana vec tada su prodavali stence za 150 eura. Nisam mogao da verujem, kakvo je to stene, sta mu nedostaje kada je tako jeftin. Sada je cena jako jako mala, sa obzirom da kruzi prica da se nekada prodavao po broju nabora i da je jedan nabor kostao 100 tadasnjih maraka. Ali neka su oni nama svi zivi i zdravi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei.iz.rs
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Rodovnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodovnik   Rodovnik EmptyPet Apr 24, 2009 1:24 pm

Hajde i ja da se uključim sa svojim mišljenjem.
Rodovnik košta oko 30 eura i smatram da bi svi psi trebalo da imaju rodovnik i tako da se prodaju. Jedino što treba da utiče na cenu psa je kvalitet psa. Svako ko pari svog psa trebalo bi da bude svestan toga da pas koji je šampion neće uvek dati pse šampionskog kvaliteta. Ja bih lično dao 1000 pa i više eura na psa koji ima rodovnik, ugovor o kupoprodaji sa garancijom (5,a najmanje 3 godine) na nasledne bolesti kao što su amiloidoza,FSF,ostale bolesti bubrega i kancere i naravno obavezno snimke kukova i laktova oba roditelja. Štenci koji u leglu ne zadovoljavaju standard (a to se jasno vidi) trebalo bi podvesti pod kvalitet ljubimca i u ugovoru naglasiti da se takvi psi sterilišu. Svako ko odgaja pse iz ljubavi želi da poboljša rasu i da smanji patnju psu i budućim vlasnicima. Shar-pei košta i nemojmo se zavaravati da treba da bude jeftin, nečiji trud i rad treba nagraditi pravom cenom i uvek sam za to. Ono što smanjuje cenu ljudima koji zaista rade to iz ljubavi su preprodavci koji prodaju svakakve štence.
Opet ću da dam svoj primer,pošto to sebi nikada neću oprostiti, Marfi je stigao iz Mađarske ima mađarske papire i naravno ima FSF. Da ne zalazim u genetiku,ali mogu da objasnim,za FSF OBA roditelja moraju da budu prenosioci ili pogođeni groznicom. U Marfijevom slučaju otac je internacionalni šampion i naravno pitam se koliko je bolesnih štenaca dao do sada i koliko prenosilaca!!!! Čovek od koga smo ga uzeli je vlasnik ženke i ona je pogođena ili je prenosilac,ali naravno ja ne mogu da ga nađem osim da se spakujem i odem kod njega.
Sve je u ljubavi prema rasi i zdravlju same rase. Svi traže da prođu jeftinije i to je normalno ali po koju cenu?! Ono što mene iznervira su oglasi tipa telešop kada napišu da isporučuju štene na kućnu adresu!!!! Pa pobogu nije to tiganj,sve treba proveriti. Uz pomoć rodovnika možeš pratiti liniju psa i sve njegove rođake ja znam da za sledećeg psa sigurno hoću.
pozz
Peđa
Nazad na vrh Ići dole
Buba_mara

Buba_mara


Broj poruka : 246
Godina : 41
Datum upisa : 13.01.2009

Rodovnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodovnik   Rodovnik EmptyPet Apr 24, 2009 2:13 pm

isporucuju pse na kucnu adresu??? e ovo jos nisam cula, hahahahah. sta se sve radi, sta je ovo...
Nazad na vrh Ići dole
sloti

sloti


Muški Broj poruka : 257
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin, www.sharpei.iz.rs
Datum upisa : 06.04.2009

Rodovnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodovnik   Rodovnik EmptyPet Apr 24, 2009 2:28 pm

Pedja, slazem se u potpunosti sa tobom. To bi svima odgovaralo. Sad cu da ti ispricam pricu. Prodaju moji stene ljudima zdravo pravo. Posle mesec dana zovu oni i kazu kakvo ste nam stene dali. Moja tasta koja, da ne kazem, place kada proda stene kaze sta nije u redu. Kad ono cherry eye. Izaslo mu to i to. To kosta toliko i toliko vi ste nama to uvalili. A mi vratite stene, mi cemo vama pare i tako uradismo. Donose oni stene nazad kada on posle mesec dana manje kila nego kada smo ga prodali. Zavrsimo mi cherry eye i ugojimo ga lepo. Pas je fantastican i veoma poslusan. Ali deca se igrala mesec dana, videla da to nije to i gotovo. Zato kazem da svima odgovara ugovor. Pa lepo se zna sta si kupio kada mozes da ga vratis i tako dalje. Jer kada se stene vrati sa 4 meseca onda ga je tesko i prodati. Nadam se da ste razumeli sta hocu da kazem.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei.iz.rs
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Rodovnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodovnik   Rodovnik EmptyPet Apr 24, 2009 3:15 pm

Čuo sam i za takve slučajeve. Ima svakakvih ljudi. Znam pouzdano da u inostranstvu po ugovoru entropija i mnoge bolesti očiju kao što je cherry eye ne spadaju pod garanciju,što je i logično. Ja nikada ne bih mogao da vratim štene kakvo god ono bilo. Treba zaštititi odgajivače isto koliko i kupce ja sam skroz za tu soluciju. Svako treba da snosi odgovornost za svoje postupke,sloti ovo gore je primer da nekim ljudima ne treba prodati kuče nikada.
Nazad na vrh Ići dole
miracle




Broj poruka : 167
Godina : 59
Datum upisa : 07.04.2009

Rodovnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodovnik   Rodovnik EmptyPet Apr 24, 2009 4:44 pm

murphypei.
u potpunosti i u svemu se slažem sa tobom.Moji svi psi imaju rodovnike i ne pada mi na pamet da prodam psa bez rodovnika. Ako neko želi da ima kućnog ljubimca(da ga ne vodi na izložbe,itd..) može da nađe toliko lepih mešanaca koji vape za ljubavlju i za domom.Zašto ljudi hoće rasnog psa a bez rodovnika.Mislim da je to glupost a još veća glupost je da ljudi prodaju svoje pse bez rodovnika - znači važna je lova a ne pas! Ja bih to zabranila u svakom slučaju. Hoćeš rasnog psa,molim lepo,uz njega ide i rodovnik. I moja porodica živi od plate i to skromne. Ne pada nam na pamet da se bavimo preprodajom pasa ili sličnim glupostima. Kada neka od naših ženkica ima leglo ,prodajemo kučiće po jednoj ceni i ne raspravljamo se ili se cenkamo i ne prodajem ih po svaku cenu. Kada me pitaju:"A kolika je cena bez rodovnika?" meni se smrkne.Obično kažem da moj pas ide sa rodovnikom i kraj!
Nazad na vrh Ići dole
Andrea_Lily

Andrea_Lily


Broj poruka : 134
Godina : 29
Datum upisa : 21.03.2009

Rodovnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodovnik   Rodovnik EmptyNed Apr 26, 2009 8:10 pm

Meni je rodovnik stigao na kucnu adresu,mislim da je kostao oko 2.000 dinara. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Buba_mara

Buba_mara


Broj poruka : 246
Godina : 41
Datum upisa : 13.01.2009

Rodovnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodovnik   Rodovnik EmptyNed Apr 26, 2009 8:25 pm

mi smo rodovnik dobili iz psa, nije bilo ni price o varijanti bez. nista extra nismo placali, bilo ukljuceno u cijenu:).
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Rodovnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodovnik   Rodovnik EmptyPon Apr 27, 2009 9:58 am

da, nama je odgajivac postavio pitanje, da li zelimo rodovnik ili ne....jer se on dodatno placa....
naravno da smo uzeli rodovnik...bez njega ne treba ni kupovati.....
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Rodovnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodovnik   Rodovnik EmptyPon Apr 27, 2009 10:12 am

Mi smo dobili rodovnik bez dodatnog placanja,kao i ostali vlasnici Crisp-ovih brace i sestara. Po meni je to kao da covek nema izvod iz maticne knjige rodjenih ili licnu kartu Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
miracle




Broj poruka : 167
Godina : 59
Datum upisa : 07.04.2009

Rodovnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodovnik   Rodovnik EmptyPon Apr 27, 2009 11:02 am

Naravno da se podrazumeva da ide rodovnik uz psa,kakvo dodatno plaćanje. Mi smo našu prvu ženku kupili u Mađarskoj i niko nije postavljao pitanje dali hoćemo rodovnik ili ne.

Da i baš tako ,kao da je čovek bez izvoda iz matične knjige! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
srecko

srecko


Muški Broj poruka : 29
Godina : 32
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 03.06.2009

Rodovnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodovnik   Rodovnik EmptySre Jun 03, 2009 1:40 pm

koliko je tacna cena tog rodovnika ako je neko skoro vadio? jer zelim da kupim psa, nasao sam za 140 evra al bez rodovnika, a rekao je da mogu i sa rodovnikom da uzmem ali je skuplje.

i za sta tacno sluzi taj rodovnik? koliko je to potrebno?


i sad nije vezano za ovu temu, ali da li da uzmem psa 6 nedelja starog ili mora bas tacno 8 (tako nesto sam citao na forumu) ?

i koliko kostaju ove vakcinacije , on je rekao da ce za 2 nedelje da ga vakcinise i tad mogu da ga uzmem. tad ce mu biti 6 nedelja. i interesuju me ove posle vakcinacije da mi neko to objasni Razz
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Rodovnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodovnik   Rodovnik EmptySre Jun 03, 2009 3:17 pm

Rodovnik ti daje odgajivač od koga uzimaš psa. Već smo mi ovde pisali da stvarno zavisi kako ljudi gledaju na to,mada većina nas se složila da uz psa MORA da ide rodovnik. Moj savet,uzmi rodovnik obavezno tako možeš da pratiš liniju psa,videćeš jednog dana će ti to koristiti. Bez rodovnika ne možeš da izvodiš psa na izložbe,samim tim ne možeš da ga pariš,a ako nećeš da ga pariš onda je najbolje da ga sterilišeš tad ti rodovnik nije potreban,mada opet treba znati liniju psa.
Na pitanje 8 ili 6 nedelja štene,opet moj savet sačekaj bar tih 8 nedelja to je neko vreme kada se štenci odvajaju od kuje,preporučljivo je i starije mada 8 nedelja je ok.
Vakcine nisu skupe ne znam tačno koliko koštaju sada i dosta zavisi od veterinara koliko naplaćuje kod nas je to bilo 1200 din za ovu petovalentnu vakcinu koja sadrži sve ovo sa linka slotijevog sajta.
Znači redosled vakcinacije je baš takav kao kod njega na sajtu posle toga jednom godišnje petovalentna i jednom godišnje besnilo do kraja života.
Nazad na vrh Ići dole
srecko

srecko


Muški Broj poruka : 29
Godina : 32
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 03.06.2009

Rodovnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodovnik   Rodovnik EmptyČet Jun 04, 2009 7:18 pm

jel moze neko da mi pojasni kako se vadi taj rodovnik? jer ovaj od koga kupujem kaze kao nesto (nisam ga najbolje razumeo) da ne moze jos da izvadi jer nema stene 12 meseci, ili je mozda mislio da mu roditelji nemaju 12 meseci, nisam ga bas skontao, al kao ne moze da mi izvadi rodovnik sad.
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Hana


Muški Broj poruka : 472
Godina : 111
Lokacija : tu i tamo
Datum upisa : 16.05.2009

Rodovnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodovnik   Rodovnik EmptyČet Jun 04, 2009 7:56 pm

Mnogo je bitno od koga kupujes,dali je u pitanju odgaivac ili preprodavac.
Odgaivacu i mozes da verujes u ono sto ti kaze ali preprodavcu nikako, Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Rodovnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodovnik   Rodovnik EmptyPet Jun 05, 2009 10:29 am

srecko,hana ti lepo reče pazi od koga kupuješ štene. Kako god da si ga razumeo obe stvari su nebuloza. Leglo se prijavi veoma lako i ne treba štenci da imaju 12 meseci,a ne verujem da bi neko pario roditelje koji nemaju ni 12 meseci pošto je to čist bezobrazluk. Imam utisak da si naleteo na preprodavca pa budi obazriv. Rodovnik uzmi kad i štene nemoj posle da bude nekih problema. Ima na forumu odgajivača oni će te još bolje uputiti,pročitaj unazad sve što smo ovde pisali biće ti jasnije....
pozz
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

Kesten_Pire


Ženski Broj poruka : 589
Godina : 46
Datum upisa : 21.05.2009

Rodovnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodovnik   Rodovnik EmptyPet Jun 05, 2009 12:11 pm

Rodovnik uvek ide uz stene! Nema sta da se prica. Ko radi drugacije je PREVARANT!
Taj covek nije jedini koji ima kucice na prodaju
Nazad na vrh Ići dole
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

Rodovnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodovnik   Rodovnik EmptySub Sep 05, 2009 12:43 pm

Imam jedan predlog,možda je glup tj. možda to ne treba da bude javno.Predlažem da svi u ovu rubriku stavimo rodovnike svojih pasa da bi oni koji imaju ženke mogli da vide da li je neko sa nekim u srodstvu jer je to vrlo čest slučaj kod naše rase.Volela bih da čujem i vaše mišljenje o tome. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Hana


Muški Broj poruka : 472
Godina : 111
Lokacija : tu i tamo
Datum upisa : 16.05.2009

Rodovnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodovnik   Rodovnik EmptySub Sep 05, 2009 4:09 pm

Slazem se sa predlogom, mi smo i pre nesto o tome razgovarali da se napravi nesto kao baza podataka sa rodovnicima.
Neznam koliko je tehnicki izvodljivo
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Rodovnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodovnik   Rodovnik EmptySub Sep 05, 2009 7:54 pm

Odlična ideja Iris ja je apsolutno podržavam,posebno u mom slučaju gde će ljudi videti iz Marfijevog rodovnika koje linije treba izbegavati,a vama će puno pomoći za parenja. Ako treba postavićemo tu temu za lepljivu (sticky) da bude uvek na vrhu....
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Rodovnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodovnik   Rodovnik EmptyNed Okt 04, 2009 10:24 pm

Drugari,jel ste primetili da Crisp-ov deda sa oceve strane ( Tegeland's Milky Way ) je i Skarfijev cukundeda sa majcine strane Smile Smile Smile a Skarfijeva prababa i pradeda sa oceve strane ( Amadey... i Tegeland's Tiery ) je Borina cukunprababa i cukunpradeda sa majcine strane Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Rodovnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodovnik   Rodovnik EmptyNed Okt 04, 2009 11:23 pm

Bora, Crisp i Skare su rod SmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rodovnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodovnik   Rodovnik Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Rodovnik
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Shar pei i rodovnik

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: