Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Blue EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Blue EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Blue EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Blue EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Blue EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Blue EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Blue EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Blue EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Blue EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Blue EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Blue

Ići dole 
+21
Han
nesa151
Saymon
Nesha
Vladica
dragoljub89
Kaja i Boki
hektor
Murphypei
sandra1000
vesnacikos
ljilja-pei
Blaze
AhKin
Big Mazi
neron
sharpei hr
hanibadi
Beti
Skarfi
unaltraina
25 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Blue Empty
PočaljiNaslov: Blue   Blue EmptySre Feb 09, 2011 12:51 pm

Danas je tacno mesec dana kako je moja Buki otisla Sad, i, evo je ovde u drustvu sa ostalima Sad
Za ovu temu neka budu moji postovi iz dela za urednike iz tog perioda. Citirani su samo moji tekstovi jer bi tekstovi podrske urednika i aministratora bili jos jako puno za citanje. Ovde se svima njima posebno zahvaljujem na ogromnoj podrsci i puno pozitivne energije u vreme dok je sve trajalo.
Ostali clanovi foruma nisu bili potpuno upoznati sa celokupnom situacijom i kako se sve odvijalo , pa evo i toga Sad

Blue 23112010809



Naslov: Re: Svaštara Uto Nov 30, 2010 12:23 pm
unaltraina ::
Smile Smile Smile Krvne slike gotove Smile
Svi smo zdravi kao da smo sa planine sisli Smile Sve u granicama normale:) malo odstupanje je kod Niinog holesterola koji je tik iznad gornje granice 254 ali kazu da nije strasno s obzirom da joj je krvna slika kao u bika RBC 8.3!!! Koza jedna Smile
Ostali su svi boli glava Smile Batin urin perfektan a odnela sam danas od Nie i Buki, sutra jos ove dve i gotovo Smile

Naslov: Re: Svaštara Čet Dec 02, 2010 9:41 pm
unaltraina ::
E mi smo zavrsili do sledeceg decembra ako Bog da, Sigi i Duna isto sasvim u redu cheers
Da sam znala da su sasvim dobro, ko sto nisam, pre bih im za ove novce kupila jagnjetine kika

Naslov: Re: Svaštara Pon Dec 06, 2010 6:22 pm
unaltraina ::
prerano sam se obradovala Sad, Buki danas temperaturu Sad, 39.6, leukociti 31 Sad, bakterije u urinu....opet njena besika Sad

Naslov: Re: Svaštara Pon Dec 06, 2010 7:52 pm
unaltraina ::
ne mogu ni ja Ivana Sad...ujutru nosimo i za urinokulturu pa cemo videti, veceras nista od terapije da ne bismo prikrili rezultat, ujutru cemo videti sta dalje. Inace i povratila je danas neki ostatak hrane od sinoc, uglavnom koscice a i vodu kojom se nalila iza toga.temp joj je sada 38.8, rep drzi gore ali neraspolozena je Sad
Naslov: Re: Svaštara Uto Dec 07, 2010 10:44 pm
unaltraina ::

Buki, ne jede, ne pije vodu, jer povrati sve.Tako od nocas Sad. Klometol sirup je takodje povracala pa je Cane jutros u zoru isao po ampulu da joj dam injekciju.Smanjila se ucestalost ali jos uvek bljucka posle bilo cega. Nema sanse ni spricem da joj dajem vodu.Temperatura normalna ali od jutros ni ne piski. Cekali smo do oko 11 sati i posto nije bilo ni jedan ceo ml za odneti na analizu za urinokulturu morala je dobiti terapiju i antispazmatik jer se napreze i da piski a nista...i da kaki uz to(a nema sta jer ni juce ni danas nije jela) jer verovarno ima nadrazaj kao i ljudi sa teskim upalama besike.Pokusli smo infuziju jer je tih par kapi koje i kanu bas tamno zute boje sto znaci je jako koncentrisan,da je dehidrirala:(. Nije uspelo u venu naravno i sve je dobila od mene popodne pod kozu:(. Izbusila sam je ko sito jadnu. Inace nije raspolozena ali rep i dalje gore.Uglavnom spava i potpuno je nezainteresovana za druzenje sa ostalima...a i kako bi bila jadna.Ovo je do sada najgora upala...ako je uopste samo ona . Pokrivena je antibioticima i ostalim, dobila je vise od pola boce Hartmanovog rastvora i vitaminski koktel pod kozu....pa videcemo Sad

Naslov: Re: Svaštara Sre Dec 08, 2010 8:26 am
unaltraina ::
nije piskila uopste jos uvek Sad povracala ono nocas u 1 i jutros u 6. sedim na netu i trazim,moze biti da je samo jaka upala ili kamen(nije bilo kamencica ni peska kada smo pocetkom godine radili ultrazvuk) ili tumor sto je retko. a povracanje ide uz to.
trazila sam sta je kada pas ne piski i ovo je lecenje.

Treatment
Vets usually prescribe antibiotics, but the side effects can create other health problems, including loss of appetite, lethargy and vomiting. The loss of appetite may be temporary, but if your pet refuses to eat, you should talk to the vet about changing the medication or consider other treatment options.

Ona je tek juce oko podne dobila prvi antibiotik....mozda je malo da se popravi stvar tako brzo a i nema dovoljno tecnosti. Idemo u 10 pa cemo videti sta dalje. Opasno je ovako jer bakterije mogu da odu i u bubrege Sad

Naslov: Re: Svaštara Sre Dec 08, 2010 10:06 pm
unaltraina ::
evo me Sad...nije piskila a kateterizaciju nismo radili jer nije ni puna sadrzaja. Infuziju smo dobili danas u venu ali rezultati krvi nisu o.k. Leukociti i dalje visoki, pobrljavila jetra a stolica , desni i beonjace zuto obojeni...opstrukcija zucne kese ili mozda cak i krpelj koga nisam videla. napinili su je svim i svacim, izmedju ostalog i Imizol i Kortizon radi preventive moguce alergijske reakcije na silne lekove i vitamine. Opet je posle popodnevnog povratka od veta ispovracala litru zuto obojene vode. Na vezi sam sa vetrinarima.....sada odmara, temperatura je opet normalna (skocila je danas popodne) Ukoliko za 24 sata ne bude poboljsanja pravac Bg na rendgen i ultrazvuk Sad. Danas je kod veterinara bila mirnija...znaci da se losije oseca Sad
Nemam pojma a i one sludjene...toliko simptoma uz jos moguci virus Sad mada Goca ne deluje pesimisticki...ili hoce da tako izgleda jer ja tonem Sad

Naslov: Re: Svaštara Čet Dec 09, 2010 7:03 pm
unaltraina ::
Bili u Bgd.Drzite fige da mi Blue prezivi Sad Sad stali su joj bubrezi . Akutno, od bebeizioze za koju niko nije imao pojma da postoji. Natalozila se antitela u bubrezima i ne pustaju tecnost uopste. Mozda ce preziveti...bez obzira sto je vec uremicna. Molite za nju Sad Sad Sad
Naslov: Re: Svaštara Sub Dec 11, 2010 2:10 pm
unaltraina ::
Evo nas kod kuce, za danas zavrsili. Pred zoru je imala neku vrstu krize i mislila sam da je gotovo. Bili su bolovi u pitanju Sad Verovatno bolovi bubrega. Dobra stvar je sto ipak piski po malo. Vrlo malo, ali piski. Dobila je samo 300 ml gukoze da se srcni misic ojaca uz ostale vitamine i terapiju. Prvi put nije povratila pola kasicice hrane koj je sinoc dobila iz sprica razredjenu vodom ali zato jeste istu kolicinu od jutros. Sve u svemu vise stagniramo nego li je bolje. Polako piski po malo(sad je vec ukupno od jutros 10 i malo jace ml, ali ona je sve slabija...puna vode i tezak joj je svaki korak Sad a nece da piski nigde van svog dvorista. Sada spava. Na vezi smo sa nasim lekarima, imamo injekciju protiv bolova i cekamo Sad Sinoc je sama pila malo vode a od jutros bas nista.

Naslov: Re: Svaštara Sub Dec 11, 2010 11:38 pm
unaltraina ::
Malopre je piskila u jednom cugu tacno 15 ml, sto je odlicno jer danas nije dobila puno infuzije i u urinu ima nekih belih govana i taloga.Urin je svetlo zute boje sto znaci da jeste iz bubrega Smile Izvinjam se na recniku ali mislim da joj pokretanje toga i pravi bolove. Svaka setnja joj je ogroman napor i ustaje samo da piski i "kaki" jer se i zbog toga napreze a nema njiceg sem zuci Sad Morala sam joj malopre opet dati Buskopan pod kozu protiv bolova Sad
Drzite joj pesnice jer je to pravi mali cvarak koji se bori iz sve snage i cuva snagu samo za to.Svo ostalo vreme spava i pogledom nas prati kada se probudi. Rep kad izlazi napolje drzi gore, cak je u par puta zamahala njime opet danas popodne posle dosta vremena.

Naslov: Re: Svaštara Ned Dec 12, 2010 9:43 am
unaltraina ::
Prvi jutarnji 110 ml Smile ! Necu se prerano radovati puno jer jedva hoda, ima bolove, ali bubrezi konacno pustaju bolje. Moj Gicko, nadam se da ce se izvuci. Samo da prestane da je boli pa ce onda valjda i jesti i piti vodu Sad Drzite pesnice da bolovi stanu jer necu dozvoliti da se muci danima. Sad

Naslov: Re: Svaštara Ned Dec 12, 2010 9:15 pm
unaltraina ::
Mora da bude. Danas je prestala da povraca Smile. Ugurala sam joj ceo spric od 20ml one hrane iz konzerve i drzi je jos uvek. Ne moze da ustaje ali sada znam da kad pocne da dahce da je moramo nositi napolje da piski Smile. Jako je slaba, posle najmanjeg napora drhti i ljulja glavom ali bice ona bolje Smile Sutra kontrolisemo krv i nadam se da urea nije mnogo skocila jer ne sme vise od 500 ml hartmana dnevno zbog srdasceta. Bolove ima jos uvek ali nadam se da ce i to uskoro stati. Ako sutra uspe da popije i taj Rowatinex uz hranu i prodje....pa mi smo onda super! Moja Buki je heroj!!!!!
Zaboravila ovo Smile, veceras smo joj pravili zazubice sa slanim ribicama. Namerno sam suskala kesicom i davala ostalima da jedu da ona vidi:), nije htela iz ruke ali uzela i pojela tri komada sa jastuka od onih koje sam joj stavljala pred nos Smile Smile
Bata je veceras ponovo zvao da se igraju Smile...skakutao po krevetu oko nje, lajao i molio je Smile
Naslov: Re: Svaštara Pon Dec 13, 2010 7:13 pm
unaltraina ::
ne znam Sad Sad...ili se jako odrazilo na krvnu sliku to sto je juce i prekjuce dobila samo oko 8dl tecnosti dok nije pocela da piski ili...... urea 68 danas Sad, ona je svesna, malaksala i od podneva na infuziji,puno piski ..na svaka 4-5 sati po skoro 300ml sada Sad...molim Boga da je to sto nije kontinuirano dobijala tecnost dok nije pocela da piski. Ne znam, drzite palceve.
Naslov: Re: Svaštara Pon Dec 13, 2010 10:04 pm
unaltraina ::
I nesto mi nije jasno...Buki hoce da jede meso(pojela je malo, konzerva je vise ne zanima), vodu jos uvek sama ne ali pije iz moje ruke. Nista mi nije jasno, do danas nije htela da primirise hranu sem one tri ribice i na silu pastetu. Ceo dan nije povratila a nadam se da i nece posle ovog mesa popodne, a urea 68 Sad
Naslov: Re: Svaštara Uto Dec 14, 2010 4:07 pm
unaltraina ::
Buki je jutros jela...saku mesa od zeke :)posle toga supicu od tog mesa kojoj sam dodala kalijumove soli. Oko 10 h je stala u red za koji zalogaj mesa sa ostalima, u podne je halapljivo pojela opet malo zeke i junetine. Lajala je n svekra kada je dosao. Ustaje sama i silzi sa kreveta ali je i dalje nosimo u kraj placa da piski da se ne bi previse umarala jer je kretanje i dalje ogroman napor za mog Gicka koji vise to nije...ode debela guza Sad. Danas je opet imala 26 kg jer je od juce popodne ispskila 2 l tecnosti. Moja Buki od juce popodne radi ko pumpa Smile, Piski na svakoh 4 sata po 4 dl tecnosti za koju verujem da je urin. Mora da bude!!!!! Pregledacemo urin sutra kada i krv opet. Jutros smo ga spremili ali zaboravili da ponesemo u ambulantu i predamo. Inace od juce prima kod kuce infuziju(po 1.5 l sa malim pauzama) jer joj vise prija i mnogo je mirnija kod kuce...sve sam naucila sem da postavim braunilu u venu. Danas smo samo zbog toga isli kod Katarine...sinoc smo je zakacili cebencetom i pomerila se. Od lekova dobija jos samo antibiotik. Buscopan ne vise jer sam zakljucila da je jecala verovatno od visoke proklete uree.
Drzite nam palceve...sutra cu umreti od strepnje dok ne stignu rezultati. Nemoguce da su bubrezi izgubili funkciju za ta 4 dana stajanja...jednostavno ne zelim da verujem u tako nesto vec da smo samo u pogresnom trenutku izvadili krv. Ona deluje kao da se oporavlja.
Drzite pesnice mojoj maloj plavoj hrabrici . Bubrezi joj moraju raditi...ne bi bilo fer da je drugacije jer ona zeli da ozdravi.

Naslov: Re: Svaštara Čet Dec 16, 2010 12:08 am
unaltraina ::
Rezultati losiji ona naizgled bolje. Zainteresovanija za okolinu, jede, ali naravno i dalje ustaje samo da bi piskila.
Urea 74, fosfor veci i kreatinin veci ali nisam zapamtila ni zapisala veceras kad su zvale. Koncentracija urina 1012, proteini u urinu +++, bubrezi skoro uopste ne rade. Puni se i dalje ureom Sad
Povecavamo ispiranje infuzijama, sutra covek salje Ipaktin.......... idemo dalje ali sa niskoprotenskom hranom sto ce biti cupavo jer hoce da jede samo meso.
Buki sama ide da piski, jede dva obroka ali dobila i nesto poput eklampsije od povisenog urina ili disbalansa u organizmu, ljulja glavicom ponekad.Ovako reklo bi se sve o.k. ......ali ona je toliko lose i biva losije ali nadam se da cemo ipak uspeti. Mozda jeste ona jedna od tih 9 medju 100 koji ovako nesto prezive.
Miroslav je danas bio odsutan a ona je do ponoci bila prikljucena...ne smem je ostavljati da bih sela comp. Cim se pomerim ona bi da se okrece ili slicno.
I dalje spavamo obuceni jer ide da piski na svaka tri sata. Nocas je ustala i prvi put sama pila vodu Smile
Batu je danas htela da malo mlati ali nije mogla...nema snage da ga pojuri Sad, zafrkavao je dok je lezala i ona ripila Smile Rezi sa ostalima i laje na prolaznike koji se cuju.
Ne znam...sada smo pivecali sa 1.5 na 2.5-3 lit Hartmana dnevno. Dobijace infuziju na svakih 8 sati po 750 -1000ml. Ona stvarno spolja i nije toliko lose cak lici da je bolje nego li je bila.
Naslov: Re: Svaštara Pet Dec 17, 2010 1:34 pm
unaltraina ::
Hvala Svima Smile. Danas nam je stigao Ipakitine. Dobila ga je prvi put sa hranom i nadam se da ce nam i on pomoci tako sto cemo redukovati unos fosfora da bi njeni sada slabi bibrezi dobili prostora da ociste ti njenu krv.Buki sve cesce ljulja glavom i pada u neko polusvesno stanje na kratko ali prevazici cemo mi i to. Moramo!!!! Krv necemo kontrolisati do ponedeljka. Buki ima zelju da seta po kuci, sinoc je kao i nekad dosla do mene dok sam sedela i pripremala hranu za ostale i legla kraj mojih nogu. Malo je fizicki jaca jer sada vec zuri da piski ali ti toksini je unistavaju Sad. Moramo naci nacin i trazimo ga da ih sto pre izbacimo iz organizma. Stalno je na infuzijama sada vec sa pauzama od samo dva sata izmedju svake boce. Na prazan stomak pije i ozonizovanu vodu jer i ozon unistava ureu i druge toksine. Mislite na nas i dalje i drzite palceve mojoj plavoj hrabrici.
Evo sta pise na Ipakitinu:
Ipakitine je prah koji kod pasa i macaka sluzi kao potpora kod uremockih stanja.
Delovanje.
Ipakitine sadrzi veliku kolicinu hitozana koji vezuje toksine nastale kod uremickih stanja i eliminise ih iz organizma.Toksini nastali u uremiji su uz ostale uzrocnike odgovorni za pojacavanje gubitka funkcije bubrega(unistavanje nefrona), glomeluralna skleroza.
Ipaktine sadrzi i kalijum karbonat koji vezuje fosfate iz hrane(meso) kao iz iz krvi i eliminise ih iz organizma. Poboljsani balanas fosfata deluje pozitivno na funkciju bubrega i kroz snizavanje nivoa fosfora i deluje pozitivno na funkciju bubrega i time produzava zivotni vek zivotinje.
Steta sto ga nije bilo ovde dok su Marfi i Sara bili sa nama Sad. Verujem svim snagama da ce i on pomoci da moja Buki prezivi ovu divovsku borbu.
I otkrila rupu na saksiji, Ipakitine je potpuno isto sto i Epaktin ali se drugacije zove na evropskom trzistu.
Naslov: Re: Svaštara Sub Dec 18, 2010 10:23 pm
unaltraina ::
Smile Danas je bila super sem sto je povracala na prazan zeludac, dobila devojka gastritis i moram je cesce hraniti a po malo. Jutros je cak na kratko i lopticu ponela sa sobom uz ono njeno brundanje Smile
Ono sto nije dobro je da nece vise sama da jede vec je moram hraniti kasama i spricem. Verovatno joj je muka ili je boli zeludac. Dobra stvar je sto hranu sa prahom ne povraca. Hranu uopste ne povraca ali kiselinu iz praznog zeluca da.
Malo je danas delovala snaznije i cak je i potrcala malo Smile Puj, puj, puj, ne smem vise ni da se obradujem jer uvek iza toga ide nesto lose. I dalje je na infuziji i prima 3 litre rastvora za 24 sata, piski na veliko i dalje.Od danas nema antibiotika i prakticno je samo ispiram uz dodatak C,B vitamina, Katosal takodje a od jutros opat i Ranisan u infuziju zbog zeluca Sad
Izlizala mi celo lice danas, opet sam dobila piling od njenog jezika Smile
Joj kad bi rezultat krvi u ponedeljak pokazao bar mali pomak na bolje bila bih najsretniji covek na svetu i mislim da hoce...bar kako mi posle danasnjeg dana izgleda.
Naslov: Re: Svaštara Pon Dec 20, 2010 12:11 am
unaltraina ::
Joj danas je bio paklen dan. Buki i dalje nece da jede ako je ne prisilim a sto je najgore u danasnjoj prici je da smo ostali bez braunile u nozi posle samo boce ipo infuzije Sad. Otisli u 14 da nam Katarina stavi novu i sve bi bilo o.k. da je nisam ustala da otvorim prozor sto se poklopilo sa trenutkom kada je Cane pozvao ostale napolje. Buki je skocila ko iz puske ispaljena onako zakacena na infuzuju i naravno sve pokidala i izvukla Sad.
Ni to ne bi bilo strasno da posto je slava nismo imali ni Katarinu ni Gordanu da nam je opet stave. Iznervirala sam se do neba jer mora dobijati infuziju Sad.... i znate sta se dogodilo? Uspela sam sama da joj ugradim novu ali tresla sam se kao prut. Nikad u zivotu nisam pomislila da bih se usudila na tako nesto, nisam bas spretna ali za prvi put me je sreca posluzila...bocnula sam je samo dva puta , drugi put pronasla venu Smile Ni one nikad ne uspeju iz prve Smile......nadam se da nikad vise necu biti u situaciji da to opet radim jer je osecaj uzasan Sad
Buki ima 23.5 kg...nista vise od one debele guze Sad, nogice su joj ko prutici, nos splasnuo ali jos uvek nije mrsava. Bilo bi dobro da ne mrsavi vise.
Naslov: Re: Svaštara Pon Dec 20, 2010 11:24 pm
unaltraina ::
Sutra vadimo krv ali danas nije pila Ipakitine Sad....ima uzasan gaststritis i proliv. Na dijeti je bez hrane, morala je dobiti Controloc Sad
Naslov: Re: Svaštara Uto Dec 21, 2010 11:41 pm
unaltraina ::
urea 38!!!!!!! Smile ali opet leukociti visoki..vratila se neka gadura Sad. zeludac bolje i opet jede..malo sama malo na spric ali mora da nastavi Ipakitine. Tako me tuzno i razacarano gleda kada mora da guta hranu koja joj se nece Sad
Temperatura opet skace do 39.4 Sad
Naslov: Re: Svaštara Pet Dec 24, 2010 8:57 pm
unaltraina ::
Jesmo izasli iz temperature uz pomoc penicilina nocas jer joj se popela na preko 40 Sad i jedem da ce jetra da mi se osusi jer od danas opet ne moze infuzije da prima kroz vene jer su sve propale od silnog bockanja. Dajem joj pod kozu ali tako ne moze vise od 500 ml. dnevno i trese se kada vitamini pocnu da se rasorbuju. Na sve to...danas popodne sam poljubila vrata laboratorije koja je bila zatvorena u radno vreme bez ikakvog obavestenja Sad..... nisam dobila rezultat Sad
Nece da jede opet ni zalogaj a vodu da pije uopste nece kako joj pala temperatura. Taj pas misli da zivi bez tecnosti a sada joj tecnost opet treba vise nego ista Sad
Naslov: Re: Svaštara Ned Dec 26, 2010 11:27 am
unaltraina ::
Urinokultura sterilna. ovde je ili neko lud i nije dobro uradio rasejavanje ili je zariste na nekom drugom mestu posto Neostrep deluje. Nema temperaturu ali ni zelju za hranom i vodom. Muka joj je non stop i gadi se na hranu. Antacid nije pomogao protiv kiseline pa opet blokator i caj od djumbira da eliminisemo mucninu ako uspemo. Ipak se nisam slozila da odmah idemo na antihistamin, probacemo prirodno prvo . Danas bez icega opet, ostavljamo je da se organizam malo sredi, bez infuzije, bez suplememata,bez hrane na silu i bez praha, blokator je dobila i od jutros na svakih sat po malo djumbir caja i malo paste od pirinca sa mrvicom meda. Za sada je o.k. Ima energije i nije apaticna ali spava kao i svi po ovom vremenu.Metabolizam joj je definitivno u haosu a sada ima dovoljno energije da se nista ne forsira sem vode ako do uvece ne bude pila uopste. Jaka je ona devojka i moramo je pokusati ostaviti na miru da se sama malo sredi ako moze.
Jedino sto braunila koju smo juce opet uspeli da stavimo izvadjena napolje jer ni sutra nece trebati Sad Izbusen mi pas kao sito jadna.
Naslov: Re: Svaštara Ned Dec 26, 2010 11:08 pm
unaltraina ::
Jetra je sigurno u haosu, da iskontrolisacemo uz osnovno i jetru i bubrege,kalijum i fosfor me isto zanima pored uree i kreatinina, ujutru nosim urin da vidim kako koncentrisu bez onoliko vodurine i kako stoje proteini.
Jadno kuce....kako li se jadna oseca kad bi mogla da kaze Sad Mada sve vreme se gnjezdi ispod pokrivaca, proteze i gundja kad nekog cuje napolju Smile Nije htela da jede ali je htela naravno par slanih ribica, onih od testa Smile, pocela sam da jej dajem spricem po malo prolom vode sa orosalom jer nije pila uopste sama.
Naslov: Re: Svaštara Čet Dec 30, 2010 12:22 am
unaltraina ::
Jetra je odlicna ali ostalo u haosu, urea opet skocila(51.1), kreatinin skocio(1476) Sad fosfor skocio, leukociti i dalje visoki a ona bez temperature, i dalje +++ u urinu, i dalje kaze da i ima bakterija i gljivica(pre par dana nisu nasli nista Sad) sp.tezina 1018 sto je malo bolje. Ona je ovako naizgled malko bolje!?Juce je sestru zvala da se igraju.Vodu sada pije sama, ne jede sama a ja polako postajem ocajna u pravom smislu reci Sad
Mada verovatno je ovo ustvari realna slika jer nije ispirana infuzijama par dana pre ove analize.Predpostavljam da je tada redja i krv i urin. Sem kreatinina sve je bolje nego prve analize u ovoj laboratoriji, onda posle Bgd. kada joj je urea bila preko 70.
Naslov: Re: Svaštara Uto Jan 04, 2011 10:17 pm
unaltraina ::
Malo je bolje Sinisa Smile, tragamo za svim lekovima ovog sveta koji mogu poboljsati funkciju bubrega jer je definitivno da joj lose rade i da ce ovo eliminisanje toksina trajati vecnost, ako uopste uspemo, a ona ce jadna postati ko protocni bojler sto se tecnosti tice Sad Sad
Clan sam Tiensa od 2009 a tek sada sam obratila paznju na njihove proizvode...Pedja i ostali... pogledajte ovo :)Procitajte opis proizvoda.
http://rs.tiens.com/tiens/rs/rs/product/product_KORDICEPSA08_3385.htm
http://rs.tiens.com/tiens/rs/rs/product/product_HITOZANA12_5484.htm
Ovaj Hitozan je najcistiji koji sam do sada nasla Smile...ovi po apotekama su vise sastojak iz hitozana koji vezuje masti i zove se liposan ultra Smile
Tiens ima i tradicionani lek za jacanje funkcije bubrega , neki prah od divljih mrava koje skupljaju po Can Baj Shan-u ali tih kapsula nema ovde na sajtu vec u mom stampanom katalogu Smile...probacemo, ne moze joj biti losije bubrezima nego sto vec jeste bez ovakvih preparata Smile
Kineze ne volim ali sto se njihove trdicionalne medicine...kao i Indijske uostalom tice, skidam kapu...da ne znaju vekovima cuvati zdravlje ne bih bilo toliko vise nego nas ovde sto imamo savremenu farmakologiju. I volim kineske pse, a Kinezi bi sad mogli i izumreti kad su svetu skoro otkrili svoje tajne. Salim se naravno ali da ih ne volim...pa ne volim, ih jer su najveci predator na kugli zemaljskoj, jedu sve sto mrda i ne mrda a ima proteina u sebi. Suspect
Naslov: Re: Svaštara Uto Jan 04, 2011 11:31 pm
unaltraina ::
ne licnog nemam Sinisa i nisam znala da homeopata veterinara ima i kod nas. Uzrok se ovde zna a posledicu vidimo Sad........svakako sam oduvek veci pristalica prirodnih lekova i hemiju uvek ostavljam kao alternativu...mislim da svi vec znate Smile. Davacu joj i ova sva tri suplementa, uostalom psi su mesojedi i sigurno im nece skoditi kapsule od oklopa rakova, od mlevenih mrava i nekog cuda koje je polu gljiva polu insekt Smile Smile
Kako si ti Sinisa? Hoce li skoro biti nekog novog cetvoronosca u tvom zivotu?

Naslov: Re: Svaštara Pet Jan 07, 2011 6:08 pm
unaltraina ::
Mi smo badnje vece i noc proveli uplakani Sad Sad. Buki je imala strasnu krizu i cak je i kolabirala. Posle onog njenog trckaranja od prekjuce i zadnjih dana kada je sve izgledalo jako dobro,pravi sok za nas Sad
Preseo nam je Bozic ali sada je malo stabilnija, prakticno je u stanju kao i kada je pocinjala da piski:(, ne moze da ustane, periodicno polusvesna, puls 130 sto je gornja granica, temperatura povisena. Nadam se da nije urea skocila opet, Goca odbija da joj daje antibiotik opet jer je ubedjena da je maligna hipertermija u pitanju zbog stanja celog organizma Sad i boji se da je zadnja tura antibiotika dotukla ono malo nefrona koji su funkcionisali Sad
Lose, lose lose Sad Sad Sad Sad Nadam se da Hexalab sutra radi da izvadimo krv i odnesemo urin na analizu.
Buki je pas koji svojom borbom zasluzujuje da zivi , nemoguce da je je kraj Sad Sad
Naslov: Re: Svaštara Sub Jan 08, 2011 10:47 am
unaltraina ::
Nasa laboratorija radi, krv i urin su vec odneti, nocas smo injekcijom skinuli temp, Braunila je plasirana ali samo da bi dobijala vit. koktele, srce je preoptereceno i ono jeste bio laksi srcani udar...puls 156...opet dobila 1.5 mg dijazepama Sad. Mozda su i pluca ugrozena tecnoscu ali Lasiks ne sme dok ne vidimo stanje bubrega predvece. Temperatura je spala i vratio se normalan pgled ali non stop mljacka i guta sekret ...puna je tecnosti
Naslov: Re: Svaštara Sub Jan 08, 2011 11:25 pm
unaltraina ::
uspeli smo da odradimo bar ono sto nas je zanimalo danas i poslali su mi mailom jer bih drugacije morala cekati na rezultate do ponedeljka.
Goca je bila u pravu nazalost Sad pobili smo bakterije ali i dotukli bubrege Sad...ljuta sam na ovaj jad od zemlje sto nema aparat za dijalizu pasa, ljuta sam na zivot jer priredjuje ovakva s..nja gde se najmanje i kada se najmanje nadas i ljuta sam sto stradaju nevini i ljuta sto u ovoj situaciji ne mozes izaci iz zacaranog kruga. jedno popravljas, drugo strada i tako u krug Sad
Jedina nada ostaje ovaj Kordiceps za koji je klinicki dokazano i potvrdjeno na primeru ostecenja nefrona od gentamicina i to na ljudima, da je vratio funkcionalnost celijama i koji smo uspeli da kupimo u sredu.... ali pre toga ako moja Buki bude izdrzala moramo srediti tu tahikardiju i pritisak koji joj sada ugrozava zivot Sad
Temperaturu vise nema od kad je dobila injekciju za spustanje i nadam se da se nece vratiti.
Nazalost veceras opet je morao atak na burege, ovaj put Lasiksom, minimalnom dozom je joj je puls blizu 160...morali smo malo rasteriti srce.
Ona je trenutno jedan drogran pas od sredstva za umirenje i potpuno iscrpljen stanjem srca i svega ostalog.
U sredu smo je prvi put ostavili da bi otisli za Bgd po Kordiceps jer je sve bilo o.k........u cetvrtak ...eto Sad Sad

Datum zavoñenja: 08.01.11 Broj protokola: CIB311 1/1
Prezime: *MILETIC
ZA PSA Ime: BLU
Datum roñenja: Ime roditelja:
Adresa:

Telefon: (013) 252-1261 Klinika/lekar: LICNO
Nacin placanja: Keš Placeno:
Vreme prijema: 10:09

PANCEVO BL420

HEMATOLOGIJA

K-KOMPLETNA KRVNA SLIKA Referentne vrednosti:
Eritrociti (RBC) 5,39
Leukociti (WBC) 17,8
Hemoglobin (HGB) 116
Hematokrit (HCT) 0,35
Trombociti (PLT) 188
MCV 65,3
MCH 21,6
MCHC 331
Metoda: VET. Automatsko brojanje celija

K-DIFERENCIJALNA LE FORMULAReferentne vrednosti:
Segmen (GRA) 0,89
Limfociti (LYM) 0,03
Monociti (MON) 0,08
Eozinofili 0,00
Bazofili 0,00
Ostalo: 0,00
VET. Metoda: Automatsko brojanje


Datum zavoñenja: 08.01.11 Broj protokola: CIB311 1/1
Prezime: *MILETIC
ZA PSA Ime: BLU
Datum roñenja: Ime roditelja:
Adresa:

Telefon: (013) 252-1261 Klinika/lekar: LICNO
Nacin placanja: Keš Placeno:


Vreme prijema: 10:09
P A N C E V O BL420
B I O H E M I J A

NAZIV ANALIZE REZULTAT JEDINICA REFERENTNE VREDNOSTI METODA
S-Urea 62,5 mmol/L 1,7 -7,5 Spektrofotometrijski UV (GLDH)
S-Kreatinin 1968 µmol/L M: 62 -106; Ž: 44 -80 Spektrofotometrijski -kinetika -Jaffe

Referentne vrednost se odnose na humane uzorke.

Analizu-e kontrolisao-la:Boško Misita, Dipl. ph. med. Biohemicar

Ovaj dokument je generisan elektronski iz baze podataka. Podaci koje sadrži su informativnog karaktera.
Original laboratorijski izveštaj ima pecat i potpis i kao takav je jedini zvanicni dokument zavoda.

Datum zavoñenja: 08.01.11 Broj protokola: CIB309 1/1
Prezime: *MILETIC
ZA PSA Ime: BLU
Datum roñenja: Ime roditelja:
Adresa:

Telefon: (013) 252-1261 Klinika/lekar: LICNO
Nacin placanja: Keš Placeno:

Vreme prijema: 08:04
P A N C E V O BL418
P R E G L E D U R I N A

u-URIN (Kvalitativno sa sedimentom) *
Izgled,boja: SLABO ZAMUCEN, ŽUT Leukociti: 45 -50
Reakcija: NEUTRALNA
Relativna gustina: 1,005 Eritrociti: 3 -4 BLEDA
Proteini: +++
Glukoza: -Epitelne
celije:
RETKE PLOCASTE I OKRUGLE
Askorbinska kis: -
Ketoni: -Cilindri: -
Bilirubin: -Bakterije: MALO
Hemoglobin: -Kristali: -
Nitriti: -
Urobilinogen: -Ostalo: DOSTA SLUZI, NAðENE
GLJIVICE

Analize kontrolisao-la: Boško Misita, Dipl. ph. med. Biohemicar

Ovaj dokument je generisan elektronski iz baze podataka. Podaci koje sadrži su informativnog karaktera.
Original laboratorijski izveštaj ima pecat i potpis i kao takav je jedini zvanicni dokument zavoda.


uzas Sad Sad

Naslov: Re: Svaštara Ned Jan 09, 2011 8:18 am
unaltraina ::
Nocas su krenuli uremicni napadi Sad, ovaj u 4 je bio jeziv, obaveza mi je da ne dozvolim da se toliko muci, cekam da se Katarina javi, verujte da nemam vise suza i molim boga da moje najdraze plavo brundalo sto pre zaspi, ne zelim da gledam niti dozvolim da opet prolazi kroz to.Sada je mirna i nadam se da ce tako i ostati do kraja.
Naslov: Re: Svaštara Ned Jan 09, 2011 1:27 pm
unaltraina ::
Imala je jos jedan pre nego smo krenuli
Moja Buki je otisla u 11.32

Blue Slika0384
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Blue Empty
PočaljiNaslov: Re: Blue   Blue EmptySre Feb 09, 2011 1:19 pm

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Blue Empty
PočaljiNaslov: Re: Blue   Blue EmptyUto Feb 22, 2011 9:55 am

Buki , moj najsladji pas ikada , Plavo brundalo Sad


Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Blue Empty
PočaljiNaslov: Re: Blue   Blue EmptyUto Feb 22, 2011 11:05 am

hearty hearty hearty hearty hearty
Nazad na vrh Ići dole
Beti

Beti


Ženski Broj poruka : 368
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 20.01.2010

Blue Empty
PočaljiNaslov: Re: Blue   Blue EmptyUto Feb 22, 2011 12:23 pm

Angelpei
Nazad na vrh Ići dole
hanibadi

hanibadi


Broj poruka : 134
Godina : 56
Datum upisa : 12.01.2011

Blue Empty
PočaljiNaslov: Re: Blue   Blue EmptyUto Feb 22, 2011 12:33 pm

Angelpei
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Blue Empty
PočaljiNaslov: Re: Blue   Blue EmptyUto Feb 22, 2011 12:39 pm

Angelpei B U K I Angelpei
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Blue Empty
PočaljiNaslov: Re: Blue   Blue EmptyUto Feb 22, 2011 2:32 pm

Tuga i lepo secanj Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Big Mazi


Muški Broj poruka : 1713
Godina : 51
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 17.04.2010

Blue Empty
PočaljiNaslov: Re: Blue   Blue EmptyUto Feb 22, 2011 3:09 pm

Sad
zadnji u redu video zapis je neprevaziden hail
Nazad na vrh Ići dole
AhKin

AhKin


Ženski Broj poruka : 1364
Godina : 41
Lokacija : Bavaniste
Datum upisa : 29.09.2010

Blue Empty
PočaljiNaslov: Re: Blue   Blue EmptyUto Feb 22, 2011 4:50 pm

hearty hearty Angelpei hearty hearty
Nazad na vrh Ići dole
Blaze

Blaze


Broj poruka : 742
Godina : 55
Datum upisa : 07.03.2010

Blue Empty
PočaljiNaslov: Re: Blue   Blue EmptyUto Feb 22, 2011 8:03 pm

Sad Sad hearty
Nazad na vrh Ići dole
ljilja-pei

ljilja-pei


Broj poruka : 221
Godina : 56
Lokacija : Beograd, Trešnja
Datum upisa : 23.01.2010

Blue Empty
PočaljiNaslov: Re: Blue   Blue EmptyUto Feb 22, 2011 8:06 pm

Angelpei
Nazad na vrh Ići dole
vesnacikos

vesnacikos


Broj poruka : 675
Godina : 59
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 12.02.2011

Blue Empty
PočaljiNaslov: Re: Blue   Blue EmptyPon Mar 14, 2011 4:03 pm

E napokon sam pogledala snimke od vaseg Nezaboravnog a i ne prezaljenog Bukija. Tacno znam kako vam je jer sam i ja imala svog Medu koji je na zalost u svojoj 9-toj god uginuo Sad Samo sto je bio rotvajler a ne sar pej. Kad je Meda uginuo da ne bi tugovali nabavili smo drugo kuce tj dva (sar peja)Promenuli smo namerno rasu psa jer jedan je MEDA!!! Na zalost jedan sar pej takodje nam je uginuo (navodno ujela ga osa) tako da je ostao Dzoni !!! Nadam se da ce poziveti dovoljno duuugo na nasu i njegovu srecu Very Happy Ni u jednom trenutku nisam zazalila sto smo uzeli Dzonija( totalno druga rasa po svemu) jer je on uspeo za kratko vreme da se uvuce u nasa srca I love you , cak ima vise privilegija od pokojnog Mede, puno smo ga razmazili to je sad nase prase(cesto grokce) pig Inace vasa Buki je bila bas lepa! Eto to su sad nasi andjeli Angelpei PoZzz Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Blue Empty
PočaljiNaslov: Re: Blue   Blue EmptyPon Mar 14, 2011 7:09 pm

Hvala Vesna. Odlaskom svakog od njih umire i deo nas Sad.Svaki od njih je neponovljiv..ali uvek postoji jedan koji otkine malo veci deo srca od ostalih. Kod mene je to moja Buki hearty , moj Privezak Gicko. Sve ih volim naravno, puno, ali nju sam bukvalno obozavala hearty
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Blue Empty
PočaljiNaslov: Re: Blue   Blue EmptyUto Maj 03, 2011 1:21 pm

Boze dragi, pogledah sad ovo i nije mi dobro Crying or Very sad
Kakva tuga, bas mi je tesko sad. Otisla je tamo gde je vise nista nece boleti. Crying or Very sad
Srecna sam sto je vise nista ne boli, a ujedno i veoma tuzna sto te je zadesila ova nesreca. Imas nas forumase kao najvecu podrsku i rame za plakanje. Mi smo tu da pomazemo jedni drugima. Buki je sada srecna Angelpei
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Blue Empty
PočaljiNaslov: Re: Blue   Blue EmptyUto Maj 03, 2011 2:30 pm

Hvala Sandra....cuvajte pse od krpelja!!! Ja jesam ali , dogodilo se opet, moja Buki nije imala srece, neke stvari se jednostavno dogode i pored sve opreznosti, brige i ljubavi Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Blue Empty
PočaljiNaslov: Re: Blue   Blue EmptyČet Maj 05, 2011 11:39 pm

unaltraina ::
Hvala Sandra....cuvajte pse od krpelja!!! Ja jesam ali , dogodilo se opet, moja Buki nije imala srece, neke stvari se jednostavno dogode i pored sve opreznosti, brige i ljubavi Sad Sad

Nesekiraj se vise... zivot ide dalje, misli na svoje zdravlje i na to da je Bukinim mukama dosao kraj, sada je srecna hearty

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Blue Empty
PočaljiNaslov: Re: Blue   Blue EmptyUto Maj 10, 2011 1:49 am



Za moju Buki hearty ...nekad smo nas dve "igrale" uz ovu pesmicu... I'm Blue da ba di............prodje vec 4 meseca Sad
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Blue Empty
PočaljiNaslov: Re: Blue   Blue EmptyČet Maj 12, 2011 10:41 pm

Sad
Nazad na vrh Ići dole
ljilja-pei

ljilja-pei


Broj poruka : 221
Godina : 56
Lokacija : Beograd, Trešnja
Datum upisa : 23.01.2010

Blue Empty
PočaljiNaslov: Re: Blue   Blue EmptyČet Maj 12, 2011 11:17 pm

Sad Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Blue Empty
PočaljiNaslov: Re: Blue   Blue EmptySub Jul 09, 2011 1:57 am


Pola godine Sad i nije lakse kako vreme prolazi, nema dana da je se ne setim i spomenem. Moja Buki Sad Slatkis


Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Blue Empty
PočaljiNaslov: Re: Blue   Blue EmptySub Jul 09, 2011 10:35 am

Sad
Nazad na vrh Ići dole
AhKin

AhKin


Ženski Broj poruka : 1364
Godina : 41
Lokacija : Bavaniste
Datum upisa : 29.09.2010

Blue Empty
PočaljiNaslov: Re: Blue   Blue EmptySub Jul 09, 2011 2:52 pm

Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Blue Empty
PočaljiNaslov: Re: Blue   Blue EmptySub Jul 09, 2011 2:54 pm

Sad
Nazad na vrh Ići dole
Kaja i Boki

Kaja i Boki


Broj poruka : 317
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 25.02.2010

Blue Empty
PočaljiNaslov: Re: Blue   Blue EmptySub Jul 09, 2011 6:03 pm

Sad
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Blue Empty
PočaljiNaslov: Re: Blue   Blue Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Blue
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» BLUE POWDER

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: In memoriam :: In memoriam-
Skoči na: