Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
kada poceti? EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
kada poceti? EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
kada poceti? EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
kada poceti? EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
kada poceti? EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
kada poceti? EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
kada poceti? EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
kada poceti? EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
kada poceti? EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
kada poceti? EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 kada poceti?

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
marija

marija


Broj poruka : 191
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.03.2011

kada poceti? Empty
PočaljiNaslov: kada poceti?   kada poceti? EmptyUto Mar 15, 2011 6:04 pm

iscitavam forum neprestano i stvarno sam zahvalna na savetima,ali jedno mi nije jasno (trenutno)kada je vreme za meso i kosti??kada poceti sa dresurom??kada prestajemo da budemo bebe?? i jos me zanima svakodnevna nega borainace u cetvrtak idemo na lifting,danas smo pregledali oci i ima maaalo ostecenje roznjace od trepavica scared
Nazad na vrh Ići dole
Blaze

Blaze


Broj poruka : 742
Godina : 55
Datum upisa : 07.03.2010

kada poceti? Empty
PočaljiNaslov: Re: kada poceti?   kada poceti? EmptyUto Mar 15, 2011 6:15 pm

Sto se ishrane tice oni veoma rano pocnu da jedu hranu koju jedu i odrasli psi. Mleveno meso mozes da probas da joj das (junetinu, jagnjetinu), svezu ili kuvanu bez soli sa dodatkom pirinca i sargarepe (1/3 mesa ostatak povrce i pirinac). Ja mojima dajem i piletinu ali su se neki zalili na alergije pa ne bih smela da ti je preporucim, i ribu pazljivo ociscenu od koscica.
Sa preddresurom i osnovnim komandama pocinjes cim stene stigne, naravno kroz igru i ne na silu. Ne znam kad prestaju da budu bebe. Ponekad mi se cini da kao i kod ljudi neki od njih mogu celi svoj zivot da budu bebe. Okice ce se oporaviti kad zavrsite sa zatezanjem kapaka.

Jos neko ce ti sigurno preneti svoja iskustva i dati odgovore na pitanja koja te interesuju. peace
Nazad na vrh Ići dole
marija

marija


Broj poruka : 191
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.03.2011

kada poceti? Empty
PočaljiNaslov: Re: kada poceti?   kada poceti? EmptyUto Mar 15, 2011 6:26 pm

mislis da mogu da pocnem sa mesom i ako ima 3 meseca i koji dan?a kada kosti?mislim zbog zuba mlecnih.I to sa dresurom,mislim o dominaciji,prosto ne mogu da odolim da ne spava samnom ili da se ne popne na moju fotelju,ali razmisljam sta ce biti kad poraste i umisli da je to njeno mesto???
Nazad na vrh Ići dole
Blaze

Blaze


Broj poruka : 742
Godina : 55
Datum upisa : 07.03.2010

kada poceti? Empty
PočaljiNaslov: Re: kada poceti?   kada poceti? EmptyUto Mar 15, 2011 6:42 pm

Alison ima 4.5 meseca i uveliko jede i meso i granule i voce i povrce. Kosti velike, mesnate mozes da joj das da se zabavlja ali pilice nemoj. Imas negde na forumu bas lepo objasnjeno zasto. Sto se tice dominacije, potrudi se da shvati da je tvoja dobra volja ono sto joj dozvoljava da koristi tvoje stvari i neces da imas problem.
Nazad na vrh Ići dole
marija

marija


Broj poruka : 191
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.03.2011

kada poceti? Empty
PočaljiNaslov: Re: kada poceti?   kada poceti? EmptyUto Mar 15, 2011 7:01 pm

hvala! Trudimo se trudimo!
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

kada poceti? Empty
PočaljiNaslov: Re: kada poceti?   kada poceti? EmptyUto Mar 15, 2011 7:03 pm

Da se ne bih ponavljala Smile
http://www.sharpei-balkan.com/t497-ishrana-najmlaoih

unaltraina ::
Svakako bi trebalo nastaviti par dana nakon sto stene stigne u vas dom sa ishranom koju je imao kod odgajivaca. To cete pitati odgajivaca i nastaviti potpuno isto jos par dana...sta god da je u pitanju.Verovatno su to dehidrati Sad,zatim postepeno preci na zdraviji vid ishrane.

Najbolje za njega je prirodna i sveza hrana...kao i za svakog Smile

Stenci se obicno do petog meseca, nekad i malo duze hrane tri puta dnevno.
Pod zdravom hranom u ovom uzrastu se podrazumeva ishrana kuvanim ili delimicno kuvanim mesom(nesto sto je najpribliznije onome sto bi jeli u prirodnim uslovima i u coporu a to je polusvarena hrana iz zeluca njihove majke) uz dodatak malo povrca, kuvanog pirinca ili kuvanog krompira i dosta mlecnih proizvoda(jogurt ili svapski ili bilo koji drugi neslani i ne mnogo mastan sir). Naravno po koje jaje je neizostavno...meko kuvano.Jaja prepelice su pravo bogatstvo za ocuvanje i jacanje imuniteta, njih davati sirova...do tri komada sedmicno.Na svaki obrok staviti po pola kafene kasicice (ili manje ukoliko stene dobije meksu stolicu)ribljeg ili devicanskog maslinovog ili kokosovog ulja...najbolje sva tri naizmenicno.
Sa navrsenih 10 nedelja vec moze kao jedan obrok dobijati i po obrok sirovog mesa(junetina...pileca prsa, jagnjece od buta, mlevena plava morska riba. Sve ovo sa ili bez dodatka jogurta ili sira).Tada na red dolaze i krupne sirove junece kosti za jacanje vilice i laksu promenu zubica...kao zabava, a ostrugana hrskavica i meksi delovi zglobova su odlican prirodni izvor kalcijuma i hondroitina vaznih za razvoj kostiju i zglobova.
Dnevni unos ove hrane iznosi 5-10% tezine steneta dnevno(kolicina naravno prilagodjena aktivnosti i izgledu stenca),rasporedjeno u tri obroka.

Sve vrste industrijski preradjene hrane namenjene ljudskoj ishrani izbaciti potpuno, kuvana jela iz vase kuhinje namenjana ljudima nisu prihvatljva takodje zbog soli i zacina, zitarice i seceri su najveci neprijatelj ove rase...znaci sve vrste sem pirinca(on najmanje remeti Ph organizma kod pasa) izbaciti iz upotrebe.

Zbog zitarica i mnogo toksicnih materija u njihovom sastavu, dehidrati nisu najbolji izbor za pse...kako stence tako i odrasle sem u slucaju kada su bez sintetickih dodataka i Grain free (potpuno bez zitarica i biljnih vlakana).Takvih granula je i inace jako malo na trzistu, (sem Brit Care,za sada ni jedan proizvodjac vise)...u Srbiji ih je jako malo i po njih vlasnici odlaze u susednu Madjarsku Sad.Od standardnih komercijalnih granulata postoje i oni malo kvalitetniji ali svi imaju zitarice u svom sastavu.

U svakom slucaju ovo je neka preliminarna preporuka, ukoliko se odlucite da svoje stene hranite kuvanom i malo kasnije sirovim, ili kombinacijom ova dva zdravija nacina svakako je potrebno malo detaljnije o tome.
Smile
Nazad na vrh Ići dole
marija

marija


Broj poruka : 191
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.03.2011

kada poceti? Empty
PočaljiNaslov: Re: kada poceti?   kada poceti? EmptyUto Mar 15, 2011 7:12 pm

e ovo mi je trebalo hugs
toliko sam puta sve procitala da nema sanse sve da zapamtim i potpuno sam zbunjena,ali hvala na strpljenju.i da znate da sam vodila Lexu danas kod veta,nisam nasla prevoz za Pancevo,ali sam rekla komsinici Natasi da ne zelimo da cekamo vakcinu i u cetvrtak radimo lifting.Nadam se da ce biti sve ok.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

kada poceti? Empty
PočaljiNaslov: Re: kada poceti?   kada poceti? EmptyUto Mar 15, 2011 7:14 pm

bravo
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

kada poceti? Empty
PočaljiNaslov: Re: kada poceti?   kada poceti? EmptyUto Mar 15, 2011 9:00 pm

Srecno na liftingu. Ljubimo okice kiss
Nazad na vrh Ići dole
Sonja Kukic

Sonja Kukic


Ženski Broj poruka : 215
Godina : 32
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.02.2011

kada poceti? Empty
PočaljiNaslov: Re: kada poceti?   kada poceti? EmptySre Mar 16, 2011 10:38 am

Srecno,javite kako je bilo! Smile Ja isto ne mogu da odolim,pa prdavac spava samnom i obozavam da ga gnjavim kad se ususka!!! Smile Sto se dominacije tice, ne bi trebalo da se oseti kao "gazda" jer moze kasnije da bude agresivan i bezobrazan... Socijalizacija(sa ljudima i druzenje sa drugim kucama) i da se zna ko je ko i nema problema Smile Pozdrav! alien
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





kada poceti? Empty
PočaljiNaslov: Re: kada poceti?   kada poceti? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
kada poceti?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kal-Elovo pretjerano rezanje i reagovanje kada mu se nesto b

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Nega-
Skoči na: