Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Angel Crisp - Page 8 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Angel Crisp - Page 8 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Angel Crisp - Page 8 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Angel Crisp - Page 8 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Angel Crisp - Page 8 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Angel Crisp - Page 8 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Angel Crisp - Page 8 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Angel Crisp - Page 8 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Angel Crisp - Page 8 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Angel Crisp - Page 8 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Angel Crisp

Ići dole 
+36
sandra1000
ljilja-pei
Lea<3
Bora_Puki
Bojana88
hanibadi
sanja.tanja
AhKin
hektor
neron
Kaja i Boki
Blaze
Big Mazi
Dacha
Beti
vule
unaltraina
maja81
Nikola&Lea
Maja-Bubica
White Bully
slavkan73
Hana
kud
Nesha
Amigopei
Kesten_Pire
Bora
miracle
Andrea_Lily
Skarfi
sharpi
Murphypei
Siniša
Ceki
ivana&bane
40 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Angel Crisp - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Angel Crisp   Angel Crisp - Page 8 EmptyČet Okt 21, 2010 5:24 pm

hearty tu ste, super Smile
Slike su odlicne, a njih dvoje izgledaju fenomenalno SmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Angel Crisp - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Angel Crisp   Angel Crisp - Page 8 EmptySre Okt 27, 2010 5:35 pm

Drugari,

samo da vas obavestimo da neko odredjeno vreme necemo vise dolaziti na forum. Teska srca smo se odlucili na to posto smo medju prvim clanovima ovde,tacnije 4 clan na forumu Smile Smile

Neke stvari su se otele kontroli,tako da ne bi smo pravili jos vecu konfuziju,da ne bi bilo svadja,prepirki i tako to,odlucili smo da se povucemo,jer stvarno nam nije do toga...

Ostajte nam zdravi sa svojim zguzvanim ljubimcima ( i ostalim ako ih ima ) Smile Smile Smile Smile pa valjda cemo se sresti na nekoj izlozbi....

Pozdrav svima!!!!

Ivana & Bane & Crisp & Dona
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Angel Crisp - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Angel Crisp   Angel Crisp - Page 8 EmptyČet Jan 13, 2011 12:02 am

Drugari,
samo da vas obavestim da od danas Donka više nije sa nama...otišla je na neko lepše mesto....

Angel Crisp - Page 8 30062010862-1

25.12.1995. - 12.1.2011.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Angel Crisp - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Angel Crisp   Angel Crisp - Page 8 EmptyČet Jan 13, 2011 12:11 am

Ivana, Bane jako mi je žao Sad Sad Sad Sad Imala je dug život i bila srećna sa vama.
R.I.P. Dona Sad Sad Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
Blaze

Blaze


Broj poruka : 742
Godina : 55
Datum upisa : 07.03.2010

Angel Crisp - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Angel Crisp   Angel Crisp - Page 8 EmptyČet Jan 13, 2011 12:20 am

Sad Sad Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Angel Crisp - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Angel Crisp   Angel Crisp - Page 8 EmptyČet Jan 13, 2011 12:30 am

R.I.P. Dona Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
Kaja i Boki

Kaja i Boki


Broj poruka : 317
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 25.02.2010

Angel Crisp - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Angel Crisp   Angel Crisp - Page 8 EmptyČet Jan 13, 2011 12:12 pm

Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Angel Crisp - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Angel Crisp   Angel Crisp - Page 8 EmptyČet Jan 13, 2011 12:39 pm

Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Big Mazi


Muški Broj poruka : 1713
Godina : 51
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 17.04.2010

Angel Crisp - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Angel Crisp   Angel Crisp - Page 8 EmptyČet Jan 13, 2011 12:57 pm

R.I.P. Dona Sad Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Angel Crisp - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Angel Crisp   Angel Crisp - Page 8 EmptyČet Jan 13, 2011 2:15 pm

Iskreno saucesce, nebitno sto nismo stigli da se upoznamo.
Ja volim da verujem da je taj trenutak njihovog smirenja i preseljenja u neki lepsi svet.
Utehe nema, znam, ali... Secanja su ono najvrednije sto nam niko ne oduzima.
Nazad na vrh Ići dole
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

Angel Crisp - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Angel Crisp   Angel Crisp - Page 8 EmptyČet Jan 13, 2011 3:45 pm

Donka je prošla sve faze od šteneta preko najboljih godina i doživela duboku starost. Imala je lep život i za njom ostaje pregršt prelepih uspomena. Sad
A život ide dalje...
Nazad na vrh Ići dole
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Angel Crisp - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Angel Crisp   Angel Crisp - Page 8 EmptyČet Jan 13, 2011 4:52 pm

Sad Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
AhKin

AhKin


Ženski Broj poruka : 1364
Godina : 41
Lokacija : Bavaniste
Datum upisa : 29.09.2010

Angel Crisp - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Angel Crisp   Angel Crisp - Page 8 EmptyČet Jan 13, 2011 8:12 pm

Sad Sad Sad R.I.P Dona
Nazad na vrh Ići dole
sanja.tanja

sanja.tanja


Ženski Broj poruka : 55
Godina : 70
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 26.04.2010

Angel Crisp - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Angel Crisp   Angel Crisp - Page 8 EmptyPet Jan 14, 2011 12:24 pm

R.I.P. Dona Sad .Kako je Crisp, verovatno puno tuguje, izgubio je svoju drugaricu.Iskreno mi je žao zbog gubitka Done.
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

Angel Crisp - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Angel Crisp   Angel Crisp - Page 8 EmptyPet Jan 14, 2011 3:47 pm


Sad Sad Sad R.I.P. Dona Sad Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Angel Crisp - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Angel Crisp   Angel Crisp - Page 8 EmptyNed Jan 16, 2011 9:50 am

Drugari,
hvala vam svima na lepim rečima... Polako dolazimo sebi od šoka.... Ni sam ne znam odakle da krenem,šta sve da vam napišem.... Da li da vas davim naširoko ili samo ukratko da vam prepričam....

Donka je zadnje vreme bila odlično zdravstveno,ide lagano u šetnju sa magarcem-koliko on u šetnju,toliko i ona... Primetio sam da zadnjih dana nije bila baš nešto raspoložena za šetnju,izađe-obavi šta treba i odmah beži kući... Mislio sam,hladno je babi,neće da se smrzava... Oko nove godina (31.12.,1.1.) mi nije bila baš nešto najbolje,mrljavila sa jelom,samo izađe da piški i trk nazad na svoje jastuče,nije htela ni da se mazi.... Pomislio sam da se prehladila,pa je takva... Možda i preterala sa masnom hranom Smile Smile pošto su bili kod Ivaninih tih par dana... Drugog uveče doživi još jedan moždani udar... Mislio sam da neće preživeti...ali izvuče se baba,prežive noć... Trećeg,četvrtog i petog smo primali boce i tad smo živnuli skroz,trčka baba kao devojčica,ispred Crisp-a,ma... U nedelju odemo do Ivaninih da ostavimo Crisp-a na par dana,da se istrči pošto Ivanin ćale trči svako jutro po sat i po,dva sata po šumi... Ma,banja za njega Smile Smile Smile Tamo je u jednom trenutku stala,glava joj pala na krevet ali stoji i na kraju spusti i dupe dole...posle pola sata kao da ništa nije ni bilo... Pomislih,posledica od udara...

Od ponedeljka kreće.... Neće da ustane,samo jede i trk na jastuče,neće da ide u šetnju,samo pišne ispred zgrade i trk kući... U utorak uveče nije htela da večera niti u sredu da doručkuje... Barena piletina ( batak + karabatak ) tj malo light hrane zbog udara... Rekoh,možda se zasitila piletine,možda i ne može da jede jer se prejela...

U sredu kad sam došao sa posla bila je najnormalnija tj trk da piškimo i naravno,po povratku stoji pored činije i kao da mi kaže "A,da jedem nešto,daj mi,daj mi ,daj..."... Dok sam joj spremao,trčkala je oko mene i u trenutku vidim Donka leži na parketu,na pola puta do jastučeta... Donka nikad nije ležala na parketu?!? Vidim,nešto mi je malaksala... Rekoh,nije večerala,nije doručkovala...mora da je zbog toga... Sad ćemo ručati i sve će biti ok... Ne ustaje kad je zovem da jede?!? Donesem joj batak do jastučeta,ona ni da pomeri nosić,da njušne šta joj dajem... Prvi znak da nešto ne valja...ali,oči joj kao krofne... Gleda me najnormalnije,nema onog poziva u očima da joj pomognem,da nešto nije uredu...

Izvalim se na ugaonu Smile Smile da sačekam Ivanu da ručamo,kad posle par minuta.... Skoči baba sa mesta,poče da se kliza po parketu,da gubi ravnotežu... Skočim i ja sa kreveta,uzmem je u naručje,odnesem je da pije vodice,pomislih žedna je... Neće vode...osetih nešto smrdi...odvratno...tako nešto u životu nisam osetio.... Pogledam,a ona se ukakila na parket ( verovatno kada je skočila ),mene umazala,sebe umazala..... Nema veze,opraćemo guzu i sve će biti ok... Stavim je na mesto,ona leži,ne pomera se....gleda me u oči i kaki.... Ma,kakve veze ima... Samo da njoj bude bolje... Pogledam malo bolje,ono kao da ima sukrvice u stolici... Naravno,istog trenutka u kola i pravac kod veterinara.... U kolima je još malo kakila,ali oči i dalje kao krofne...

Kad smo stigli,odmah na infuziju,bla bla... Da vas ne davim šta je sve bilo... Uglavnom,temperatura joj je bila 36,4...Dok je primala infuziju,bila je upaljena ona lampa za operacije,da je zagreje,da joj ne bude hladno... Pred polazak kući,temperatura joj je bila 36,5 a ona lampa greje kao luda... Desni su joj bile bele kao mleko,što je bio znak da krvi nema nigde.... Nešto se dešavalo zadnjih dana,a ona kreten-jaka kao stena i ništa nije pokazivala...da joj nije dobro,da....ne znam ni sam... Posle svih tih boca,infuzija ostavimo je u ordinaciji da leži na jastučetu a mi izađosmo isprad da zapalimo po cigaretu...kad posle minut...ide baba,tetura se ali ide ka meni...dođe do mene i leže na beton pored nogu... Sad Sad Sad da bude pored mene zlato moje.... Odmah je uzeh,vidim da je skroz malksala... Stavih je na jastuče i polako ajde kući.... Normalno,javih se da neću dolaziti na posao u četvrtak i petak,da je ne ostavljam samu kući....

Do kuće,normalno leži na jastučetu,gleda me sa okicama... Kući je normalno ležala,s' vremena na vreme prebaci glavicu levo,desno... Večerali,bla bla kad u trenutku Ivana me zove "Dođi brzo!!"... Mazila Donku kad ona poče opet da se trese ( pomislih opet neki blaži moždani udar ),u sekundi pas se ukoči ( sve četiri šape ispravi,zategnu glavu ) i pade joj glava.... Pogledam,ona opet poče da kaki,ali ovaj put više krvi u stolici... Obrisasmo guzu i tad sam prelomio.... Ne želim da se moja ljubav muči,da... To je bilo oko 21h...

Sve vreme puta do veterinara u kolima plačem ja,plače Ivana... Donka nas gleda a u očima joj vidim da joj nije dobro,da je u bolovima.... Kad joj je dao prvo anesteziju,sve vreme u glavi mi je bila jedna od psećih zapovesti tj "Prati me na mom poslednjem putu... Nemoj nikada reci: "Ja to ne mogu da gledam" ili: "Neka se to dogodi u mojoj odsutnosti". S tobom je za mene sve lakse. Neka ti to bude dug za moju vernost i nasu lepu mladost."... Drugari,suze nisu prestajale da teku...ni meni,ni Ivani... Kad je već bila u anesteziji tj kad je već bila u snu onda smo izašli da joj da tu zadnju injekciju....

Donka je sahranjena na njenom jastučeti,prekrivena svojim ćebencetom u Mirijevu,u našem dvorištu....

Sada... Crisp je toliko tužan da vam ne mogu opisati... U petak kad smo otišli po njega već je osetio da nešto ne valja... Kad smo došli kući,trk ka Donki i njenom jastučetu...traži je po celom stanu... Kad je video da je više nema,samo je otišao na svoje mesti i legao... Ma kakve igračke,kakvo igranje... Dok sam mu spremao večeru,legao je isprad kuhinje i čeka tužan.... Nešto kao večerao,više je promrljavio... Totalno je u depresiji,ali mu ne dam da "padne"... Juče smo ceo da bili napolju,pa kod drugara na kafi,pa ovde onde.... Valjda će preboleti.... Mi teško,ali "C'est la vie"....

Izvinite na ,malo podužem post-u... Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Angel Crisp - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Angel Crisp   Angel Crisp - Page 8 EmptyNed Jan 16, 2011 11:04 am

Sad Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Angel Crisp - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Angel Crisp   Angel Crisp - Page 8 EmptyNed Jan 16, 2011 12:20 pm

Sad Sad Sad Sad
jako mi je zao zbog male crne!
Sad
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Angel Crisp - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Angel Crisp   Angel Crisp - Page 8 EmptyNed Jan 16, 2011 6:12 pm

ja se rasplakah ...
zao mi je sto je i ona i vi toliko propatila. Sad
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Angel Crisp - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Angel Crisp   Angel Crisp - Page 8 EmptyNed Jan 16, 2011 6:37 pm

RIP Donka,neka te cuvaju andjeli... Sad
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Angel Crisp - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Angel Crisp   Angel Crisp - Page 8 EmptyNed Jan 16, 2011 9:38 pm

Sad Sad Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Big Mazi


Muški Broj poruka : 1713
Godina : 51
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 17.04.2010

Angel Crisp - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Angel Crisp   Angel Crisp - Page 8 EmptyPon Jan 17, 2011 10:24 am

Sad Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
hanibadi

hanibadi


Broj poruka : 134
Godina : 56
Datum upisa : 12.01.2011

Angel Crisp - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Angel Crisp   Angel Crisp - Page 8 EmptyPon Jan 17, 2011 10:30 am

R.I.P. Buki Sad
Nazad na vrh Ići dole
Bojana88

Bojana88


Broj poruka : 72
Godina : 35
Datum upisa : 13.12.2010

Angel Crisp - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Angel Crisp   Angel Crisp - Page 8 EmptyNed Jan 23, 2011 2:36 am

Nisam mogla a da se dobro ne isplacem citajuci vasu pricu, verovatno jer znam kako je to... Jako mi je zao. Sad Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
Bora_Puki

Bora_Puki


Ženski Broj poruka : 128
Godina : 41
Lokacija : Pozega
Datum upisa : 28.03.2010

Angel Crisp - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Angel Crisp   Angel Crisp - Page 8 EmptyNed Jan 23, 2011 1:50 pm

Ne mogu da verujem,stalno neka neprijatna iznenadjenja.Jako mi je zao Sad
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Angel Crisp - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Angel Crisp   Angel Crisp - Page 8 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Angel Crisp
Nazad na vrh 
Strana 8 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: In memoriam :: In memoriam-
Skoči na: