Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Informacija o kilazi EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Informacija o kilazi EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Informacija o kilazi EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Informacija o kilazi EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Informacija o kilazi EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Informacija o kilazi EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Informacija o kilazi EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Informacija o kilazi EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Informacija o kilazi EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Informacija o kilazi EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Informacija o kilazi

Ići dole 
+2
neron
ChedaD
6 posters
AutorPoruka
ChedaD




Muški Broj poruka : 25
Godina : 35
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 21.03.2011

Informacija o kilazi Empty
PočaljiNaslov: Informacija o kilazi   Informacija o kilazi EmptyČet Mar 24, 2011 12:03 pm

Zanima me koliko bi moja leica mogla da naraste, odnosno koliko zenka sar peja ima kila kao odrastao pas. Zanima me kako bih znao koju kolicinu hrane da joj dajem sada, jer sam na raznim sajtovima nalazio razlicite podatke. Koristim hranu Brit Care Puppy superpremium, pa sa obzirom da se hrana daje u odnosu na to koliko ce imati kila kao odrastao pas. Ne zelim da promasim dnevnu kolicinu kako ne bismo imali problema kasnije. Lea trenutno ima 3 meseca i 7kg i 200 grama. Najvise me zanima misljenje ljudi koji imaju sar peja, jer verujem da su te informacije najtacnije. Hvala vam svima unapred na odgovoru !!!

Lea Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Informacija o kilazi Empty
PočaljiNaslov: Re: Informacija o kilazi   Informacija o kilazi EmptyČet Mar 24, 2011 12:15 pm

I treba da verujes vlasnicima zguzvanaca, ali to ne mora da znaci da se svi hrane isto. Svaki pas je individualac, jer ovde imas pse - vrsnjake a razlicitih kilaza i visina, jednostavno, tako je.
" pa sa obzirom da se hrana daje u odnosu na to koliko ce imati kila kao odrastao pas."

To, koliko ce pas imati kilograma zavisi od mnogo razlicitih okolnosti i ne mozes nikako predvideti. Mnogi ovde prisutni su van standardom propisane velicine i kilaze Smile
Mozda ce ti pisati vrsnjaci tvoje Lee, ali opet smatram da to ne znaci da ce kolicina hrane koju oni daju odgovarati i tvojoj Leici.
Primetices da se ovde mnogi zguzvanci okrecu kuvanoj varijanti i sirovoj ishrani, dakle bez granula, pa bi bilo dobro da procitas taj deo, mozda bacis granule i Leici spremis mnogo zdraviji domaci obrok hungry
kiss za Leu hugs
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Informacija o kilazi Empty
PočaljiNaslov: Re: Informacija o kilazi   Informacija o kilazi EmptyČet Mar 24, 2011 12:38 pm

Shar Peie treba izbegavati hraniti granulama a posebno granulama koje imaju u svom sastavu zitarice. Ovde je ponovljeno mnogo puta i zbog cega. Potvrdjeno je iskustvom mnogih vlasnika i pre nego je zvanicno objavljena i naucno utvrdjena cinjenica o njihovoj netoleranciji na proste secere i hemijske dodatke u mnogo vecoj meri nego kod svih ostalih pasa. Ishrana zitaricama i ostalim namirnicama koje imaju visok sadrzaj prostih secera kod ovih pasa uglavnom dovodi do poremecene kiselosti organizma sto rezultira prerazmnozavanjem mikroorganizama i na samom kraju kod vecine pasa dovodi do "cuvenih" problema sa kozom, krznom i usima u nekom periodu zivota, najcesce u adoslescenciji.
Za granule nisam previse upucena ali treba postovati ono sto je propisano deklaracijom proizvodjaca i to iz razloga sto moze doci do torzije zeluca od prevelike kolicine u jednom obroku.
Sto se ishrane sirovim(najzdravije) i domacom kuvanom hranom tice stenci trebaju pojesti 5-10% svoje trenutne telesne tezine dnevno hrane koja se sastoji od mesa,jednog dela iznutrica i drugih stvari koje su bogate onim sto im je potrebno u periodu rasta i razvoja(sir, jogurt, jaja.......) Ove kolicine se treba pridrzavati dokle god pas ne prestane sa intenzivnim rastom. a posle ta kolicina ide na manje, i za odrasle iznosi 2-3% (ponekad kod jako aktivnih, koji su mnogo retki u ovoj rasi, i do 5% ponekad) telesne tezine psa, hrane u toku dana.
Nazad na vrh Ići dole
ChedaD




Muški Broj poruka : 25
Godina : 35
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 21.03.2011

Informacija o kilazi Empty
PočaljiNaslov: Re: Informacija o kilazi   Informacija o kilazi EmptyČet Mar 24, 2011 12:47 pm

Brit Care Puppy
Lamb & Rice
/ štenad svih rasa

Visoko kvalitetna i lako svarljiva kompletna hrana za štenad svih rasa, starosti od 4 nedelje do 12 meseci, kao i za kuje u trudnoći i za vreme dojenja. Jagnjetina i pirinač. Hipoalergena formula.


32% proteina



Omega-3 i omega-6 masne kiseline za pravilan razvoj mozga i vida.

Ekstrakt juke redukuje miris izmeta.

Podrška imunološkom sistemu.




Ovo su neke osnovne informacije o hrani. Kupio sam je u Pet centru u beogradu koji su inace jedini u srbiji koji imaju ovu hranu jer brit care ne izvozi u srbiju vec u hrvatsku pa je mozda zbog toga vama manje poznata hrana. Doktori u pet centru su me savetovali da ne koristim royal canin zbog piletine koja se nalazi u njoj vec da uzimam ovu hranu koja je takodje superpremium kvaliteta i kazu da je po mnogo cemu bolja od royala.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Informacija o kilazi Empty
PočaljiNaslov: Re: Informacija o kilazi   Informacija o kilazi EmptyČet Mar 24, 2011 12:49 pm

Nema potrebe da joj daješ puppy granule pređi odma za odrasle Brit care Salmon ili Brit Care Venison Ovih granula treba oko 250g dnevno.
A koliko kila će imati ko zna Smile Koliko ja znam na forumu ima odraslih ženki od 17 pa do skoro 30kg Smile
Nazad na vrh Ići dole
ChedaD




Muški Broj poruka : 25
Godina : 35
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 21.03.2011

Informacija o kilazi Empty
PočaljiNaslov: Re: Informacija o kilazi   Informacija o kilazi EmptyČet Mar 24, 2011 1:01 pm

Informacija o kilazi Img20110324125807.th






Evo sta sam dobio sa hranom. Po ovoj tabeli do 12 meseca bih trebao da dajem ovu puppy hranu, onda da se opredelim za obicnu ili ovu salmon. Nesha, hvala ti na pomoci, i molim te da se ne uvredis, ali pokusacu ovako kao sto je i sam proizvodjac predlozio. Kasnije cu da vidim mozda je ta sa lososom bolja pa cu preci na nju. Hvala ti jos jednom punoooooo
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Informacija o kilazi Empty
PočaljiNaslov: Re: Informacija o kilazi   Informacija o kilazi EmptyČet Mar 24, 2011 1:04 pm

Ma što bi se uvredio Smile To je tvoja odluka Smile
Moja Betty je od svog 2. meseca na granulama za odrasle. Wink
Nazad na vrh Ići dole
ChedaD




Muški Broj poruka : 25
Godina : 35
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 21.03.2011

Informacija o kilazi Empty
PočaljiNaslov: Re: Informacija o kilazi   Informacija o kilazi EmptyČet Mar 24, 2011 1:09 pm

Nesha ::
Ma što bi se uvredio Smile To je tvoja odluka Smile
Moja Betty je od svog 2. meseca na granulama za odrasle. Wink

Reci mi inace da li imas iskustva sa ovom hranom i kakvo je tvoje misljenje. meni se za sada cini odlicno. Lea prosto uziva dok je jede )
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Informacija o kilazi Empty
PočaljiNaslov: Re: Informacija o kilazi   Informacija o kilazi EmptyČet Mar 24, 2011 1:22 pm

Svi na ovom forumu znaju za BritCare i to je jedna od retkih hrana koje ovde preporucuju za one koji bas zele da granulama hrane svoje pse ali ne i sve vrste od tog proizvodjaca.
Kada je ova rasa u pitanju ne moze se ici ustaljenom semom o predvidjenoj velicini formiranog psa jer su zaista mnogo velikog raspona u visini i tezini a to zavisi od nasledja. Ako imas prilike i mogucnosti raspitaj se o velicini roditelja i baba i deda tvog psa pa ces mozda i moci okvirno predvideti kolika ce biti Smile
A sto se prica proizvodjaca tice i o potrebi za superpremium hranom...jedna od najvecih zabluda vlasnika pasa uopste i marketing proizvodjaca.
Zar mislis da su keruse ovih i drugih pasa dok nije bilo granulirane hrane niti je iko vodio o tome preterano racuna, kada stencima povrate hranu da bi ih nahranile dodavale kalcijum i vitamine ? Cak ni odgajivaci to nisu radili a psi su ranije bili i zdaviji i dugovecniji i bez krivih kostiju od pretrane kolicine minerala.
Niko se ovde nece ni zbog cega naljutiti, ovaj forum je forum uzajamne pomoci vlasnicima ovih pasa i svi ovde ovim stvorenjima zelimo ono sto je najbolje za njih i uvek cemo posavetovati ono u sta smo sigurni iz licnog a i iskustava drugih. Smile



Poslednji izmenio unaltraina dana Čet Mar 24, 2011 2:42 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
ChedaD




Muški Broj poruka : 25
Godina : 35
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 21.03.2011

Informacija o kilazi Empty
PočaljiNaslov: Re: Informacija o kilazi   Informacija o kilazi EmptyČet Mar 24, 2011 1:42 pm

Hvala ti puno na vremenu i pomoci. Pokusacemo sa ovim granulicama u nadi da ce sve biti ok. Za sada nemamo nikakvih problema, Lea je pod stalnim nadzorom i necu dopustiti da joj se ista lose dogodi Smile Pozdrav za sve vas i vase kuce Smile loveshower
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Informacija o kilazi Empty
PočaljiNaslov: Re: Informacija o kilazi   Informacija o kilazi EmptyČet Mar 24, 2011 2:38 pm

hearty
Nazad na vrh Ići dole
ChedaD




Muški Broj poruka : 25
Godina : 35
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 21.03.2011

Informacija o kilazi Empty
PočaljiNaslov: Re: Informacija o kilazi   Informacija o kilazi EmptyPon Maj 23, 2011 8:37 pm

Pitanje za nesu i za svakoga ko moze da mi pomogne Smile Rekao si mi da je dosta 250 grama dnevno, tako sam i radio do sada. . . e sada zanima me sa obzirom na to da je porasla i ima 5 meseci, da li treba da joj povecam gramazu, i da li da nastavim 3 x dnevno, i zanima me ova hrana brit care Venicson, posto je nisam video u pet centru. . . Da li se vise ne proizvodi, ili... ? Hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

Informacija o kilazi Empty
PočaljiNaslov: Re: Informacija o kilazi   Informacija o kilazi EmptyPon Maj 23, 2011 8:55 pm

Pozdrav Smile Pa ti naj bolje vidis tvog kerica da li je mrsav ili debeo Smile Svaki pas na svaku hranu reaguje drugacije Smile E sad ti si davao dnevno po 250gr. A posto si davao 3 obroka,pretpostavljam da si znaci davao svaki obrok po nekih 80gr. Hm..meni se cini da je to malo malo hrane.pogotovo za kerica od 5 meseci. Ja recimo licno sam davao 2 obroka granula po nekih 120gr(tpliko mi staje u casu od jogurta) i plus casa jogurta. Znaci obok izadje oko 220gr. A treci obrok su dobijali nesto od kuvanog i to dobiju po nekih 150gr(otprilike. Znaci sve u svemu ceo dnevni obrok im izadje oko 500-600gr. I tako sam poceo davati od recimo nekih 3-3,5 meseca starosti. Ako te ne mrzi postavi neku sliku ,ako ti vec ne mozes da odredis da li ti je pas mrsav ili debeo. Malo je zeznuto to kad gledas psa svaki dan pa je zato nekad bolje da ti kaze neko ko ga ne vidja tako cesto Smile Veliki pozdrav za tebe i tvog malisu od mojih guzvanaca i mene Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
ChedaD




Muški Broj poruka : 25
Godina : 35
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 21.03.2011

Informacija o kilazi Empty
PočaljiNaslov: Re: Informacija o kilazi   Informacija o kilazi EmptyPon Maj 23, 2011 9:05 pm

Stvarno mi se ne cini mrsava cak sta vise, super izgleda po meni. . . poslacu slike malo kasnije,. . . hvala na odgovoru, ocekujem nove Smile
Nazad na vrh Ići dole
ChedaD




Muški Broj poruka : 25
Godina : 35
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 21.03.2011

Informacija o kilazi Empty
PočaljiNaslov: Re: Informacija o kilazi   Informacija o kilazi EmptyPon Maj 23, 2011 10:30 pm

Informacija o kilazi Img20110511095358.th



Informacija o kilazi Img20110511095604.th



Informacija o kilazi Img20110511095627.th



Evo par slicica od pre 11 dana, na dan kada smo vodili Leu na operaciju. Taj dan je imala 4 meseca i 20 dana, i imala je oko 11.5 kilograma. Veterinar mi nije skrenuo paznju na hranu ni na sta slicno. Rekao je samo da je odlican pas. . . Ocekujem vase misljenje. . . Inace, lea obozava da lezi na polici kada se vozamo Smile
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Big Mazi


Muški Broj poruka : 1713
Godina : 51
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 17.04.2010

Informacija o kilazi Empty
PočaljiNaslov: Re: Informacija o kilazi   Informacija o kilazi EmptyUto Maj 24, 2011 8:13 am

Vidim da Leica ima bash prave prednje noge ...mada po ovom stavu na slikama i nemam bash lep uvid.Ajde slikaj je u stavu i sa prednje,frontalne strane jer me interesuje kakve su joj prednje noge jer ti hranish granulama namenjenim za shtence.
Sto se tice tezine to je sve individualna stvar i postoje primerci koji su lakshi i koji su tezi Smile
Reci mi da li dodajesh kalcijum uz te granule?
Nazad na vrh Ići dole
ChedaD




Muški Broj poruka : 25
Godina : 35
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 21.03.2011

Informacija o kilazi Empty
PočaljiNaslov: Re: Informacija o kilazi   Informacija o kilazi EmptyUto Maj 24, 2011 6:42 pm

Naravno, dobila je depo vitamina inekcijom, dajem joj neki madjarski kalcijum, to je u stvari nesto slicno nasem kalfortanu, i dajem joj canina tablete za kondiciju Smile Slikacu je sada, i uskoro kacim slike, inace cini mi se da su joj noge skroz prave? Zasto si to naveo? Pretpostavljam da ne valja da su krive. . .
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Big Mazi


Muški Broj poruka : 1713
Godina : 51
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 17.04.2010

Informacija o kilazi Empty
PočaljiNaslov: Re: Informacija o kilazi   Informacija o kilazi EmptyUto Maj 24, 2011 7:45 pm

ChedaD ::
Naravno, dobila je depo vitamina inekcijom, dajem joj neki madjarski kalcijum, to je u stvari nesto slicno nasem kalfortanu, i dajem joj canina tablete za kondiciju Smile Slikacu je sada, i uskoro kacim slike, inace cini mi se da su joj noge skroz prave? Zasto si to naveo? Pretpostavljam da ne valja da su krive. . .


Naravno da noge trebaju biti prave...to sam i video kod Leice ali sam hteo potvrdu od vas Wink
Hajde postavite vishe slika da je lepo vidimo Smile
Nazad na vrh Ići dole
ChedaD




Muški Broj poruka : 25
Godina : 35
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 21.03.2011

Informacija o kilazi Empty
PočaljiNaslov: Re: Informacija o kilazi   Informacija o kilazi EmptyUto Maj 24, 2011 8:41 pm

Evo ih i slicice Smile Molim vas za savete i komentare, posto sam pri kraju sa ovim dzakom, pa bih morao kupiti nov kroz par dana, a hocu naravno lagano da joj promenim hranu. . . sta mi saavetujete, i u kojim merama? hvala vam svima !!!

Informacija o kilazi Img20110524191554.th



Informacija o kilazi Img20110524191625.th



Informacija o kilazi Img20110524191640.th



Informacija o kilazi Img20110524191702.th



Informacija o kilazi Img20110524191720.th

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Informacija o kilazi Empty
PočaljiNaslov: Re: Informacija o kilazi   Informacija o kilazi Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Informacija o kilazi
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» HITNA INFORMACIJA
» Informacija o svemu ukratko ...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdrava ishrana-
Skoči na: