Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Sion i Han EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Sion i Han EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Sion i Han EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Sion i Han EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Sion i Han EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Sion i Han EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sion i Han EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Sion i Han EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Sion i Han EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Sion i Han EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Sion i Han

Ići dole 
+33
ljilja-pei
Wings-of-Campus
sandra1000
Zoya
thealimovic
djordje9
nesa151
Dzoica
radza
Eta
Saymon
Kesten_Pire
vesnacikos
dragoljub89
kud
AhKin
Kaja i Boki
Beauty Hana
sharpei hr
zlata
hektor
KONN
Big Mazi
sharpi
neron
Vladica
Nesha
Dacha
Skarfi
Murphypei
unaltraina
rugievithus
Han
37 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Sledeći
AutorPoruka
Han

Han


Broj poruka : 1196
Godina : 57
Lokacija : Rijeka
Datum upisa : 02.06.2011

Sion i Han Empty
PočaljiNaslov: Sion i Han   Sion i Han EmptyPet Jun 10, 2011 5:19 pm

Pozdrav cijeloj ekipi!
Ime mi je Sanja i živim u Rijeci. Užasno sam uzbuđena i sretna jer sutra dečko i ja idemo u Sloveniju po malog zgužvanca Hana. Han ima dva mjeseca i dolazi iz uzgajivačnice Golding. Kako uvijek nije sve idilično, tako niti ovo nije početak priče. U 11.mjesecu prošle godine nakon samo 6,5 godina morali smo uspavati našeg zgužvanog medvjedića Siona. Dijagnoza- amiloidoza. Sve smo pokušali ali uzalud. Dio našeg srca je otišao s njim. Prebolno i preteško.
Ali s željom da uspomena na Siona ostane zauvijek želim ovaj i tužni i sretni trenutak podijeliti s vama- ljubiteljima zgužvanih ljepotana. I još za kraj ovog upoznavanja mogu samo reći: " Jednom sharpei, uvijek sharpei!"
Veliki pozdrav svima iz Rijeke!
Sanja Angelpei
p.s. ne znam umetnuti slikice
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support
rugievithus


Muški Broj poruka : 1561
Godina : 41
Lokacija : 13. galaksija 2. međuplanetarnog sistema
Datum upisa : 25.08.2010

Sion i Han Empty
PočaljiNaslov: Re: Sion i Han   Sion i Han EmptyPet Jun 10, 2011 5:24 pm

welcome

Drago mi je što ste prišli forumu da podijelite svoja iskustva vezana za peiće sa svima nama. Takođe nadam se da će Han nadomjestiti vaš gubitak i da će biti sretan i veseo pas.

Što se tiče sličica, evo jedno objašnjenje pa se nadam da će biti od pomoći i da ćemo vidjeti sličice.

http://www.sharpei-balkan.com/t630-slikoviti-prikaz-postavljanja-fotografija

Lijep pozdrav.

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Sion i Han Empty
PočaljiNaslov: Re: Sion i Han   Sion i Han EmptyPet Jun 10, 2011 6:08 pm

welcome Sanja Smile.Zelim vam puuuno srece sa malim Hanom Smile Smile Kako sve izgleda sa njime bi ste trebali docekati mnooogo vise lepih godina jer je Golding jedna od ogajivacnica koje vode racuna o zdravlju potomaka svojih pasa i imaju u svojima dugovecne pse Smile cheers Jedva cekam da se vratite sa novim lepotanom i postavite fotografije naseg novog zguzvanog clana Hana Smile Zao mi je sto se sa Sionom morali proci kroz to ali.....dogadja se, nazalost precesto kada je ova rasa u pitanju Sad
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Sion i Han Empty
PočaljiNaslov: Re: Sion i Han   Sion i Han EmptyPet Jun 10, 2011 6:36 pm

welcome
Drago mi je što ste nam se pridružili. Smile Srećno sa novim mališom, Goldinzi, kao što reče unaltraina, imaju jednu od najdugovečnijih linija za koje znam. Wink Jel mališa u njihovom prepoznatljivom tipu, horse coat?
Žao mi je Siona, prošao sam kroz slično sa svojim prvim zgužvancem, FSF i amiloidoza tako da razumem kako vam je. Sad

Čekamo slike novog mališana. minidog
pozdrav Smile
Nazad na vrh Ići dole
Han

Han


Broj poruka : 1196
Godina : 57
Lokacija : Rijeka
Datum upisa : 02.06.2011

Sion i Han Empty
PočaljiNaslov: Re: Sion i Han   Sion i Han EmptyPet Jun 10, 2011 7:56 pm

Napravila sam sve prema uputama za umetanje slika. Gdje bi se trebala pojaiti sličica?
Nazad na vrh Ići dole
Han

Han


Broj poruka : 1196
Godina : 57
Lokacija : Rijeka
Datum upisa : 02.06.2011

Sion i Han Empty
PočaljiNaslov: Re: Sion i Han   Sion i Han EmptyPet Jun 10, 2011 8:13 pm

Sion i Han Goldinghan1
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Sion i Han Empty
PočaljiNaslov: Re: Sion i Han   Sion i Han EmptyPet Jun 10, 2011 8:15 pm

welcome Sanja grin
Drago mi je sto si nam se pridruzila Smile Joj kako sam samo mali naguzvani slatkis

sunny
Nazad na vrh Ići dole
Han

Han


Broj poruka : 1196
Godina : 57
Lokacija : Rijeka
Datum upisa : 02.06.2011

Sion i Han Empty
PočaljiNaslov: Re: Sion i Han   Sion i Han EmptyPet Jun 10, 2011 8:21 pm

Trebalo mi je malo duže ali sam uspjela. Smanjila sam sliku na preporučenu veličinu ali mi je ipak velika. Što da napravim kako bi bila manja?
ovo je Han. Ima devet tjedana. horse coat je. Goldinge smo izabrali baš zbog njihove dugovječnosti. Ime Han je dobio po dinastiji Han iz koje potječe sharpei i isto je poznata po svojoj dugovječnosti. Nadamo se da će naša nova loptica biti jako dugo , dugo s nama.
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

Sion i Han Empty
PočaljiNaslov: Re: Sion i Han   Sion i Han EmptyPet Jun 10, 2011 8:27 pm

Pozdrav Sanja i dobro dosla Smile Sto se tice velicine slike super je ovako,nije uopste velika,taman da se sve lepo vidi Smile Sto se tice malene ko lutka je A sobzirom koliko sam mogao malo da precesljam po internetu mislim da je ona iz kombinacije ( Ch Margem's Crunch Golden Edge x Ch Golding Yum Yum) 2 lepa primerka Smile sto samo govori da ce i malena biti lepa kad poraste Smile Jos jednom dobro dosla i cim malena stigne bice valjda i novih slika Smile Veliki pozdrav od mojih guzvanaca i mene Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
Han

Han


Broj poruka : 1196
Godina : 57
Lokacija : Rijeka
Datum upisa : 02.06.2011

Sion i Han Empty
PočaljiNaslov: Re: Sion i Han   Sion i Han EmptyPet Jun 10, 2011 8:30 pm

Sion i Han Img1175r
Sion koji se više ne igra s nama, ali će zauvijek imati posebno mjesto u našim srcima!
Sion me naučio da svaki trenutak uživamo u svojim najdražima jer vrijeme ide i možda na kraju nećemo imati vremena za sve što smo htjeli, a to poručujem i vama, našim novim prijateljima!
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Sion i Han Empty
PočaljiNaslov: Re: Sion i Han   Sion i Han EmptyPet Jun 10, 2011 8:34 pm

Bio je prelep Sanja hearty Sion je sada mali cuvar koji pazi na vas a i na novog drugara Han-a hearty
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Sion i Han Empty
PočaljiNaslov: Re: Sion i Han   Sion i Han EmptyPet Jun 10, 2011 8:48 pm

Divni su obojca Sanja hearty
Tacno je da se nema vremena ponekad za sve sto smo hteli Sad, znam i ja nazalost iz licnog iskustva i to dva puta. Malisan Gugi od 4 ipo meseca, i moja Blue Sad u januaru ove godine sa nepune 4. Ponekad se stvari dogode neocekivano... i tako bolno pokazu da jeste svaki trenutak proveden sa njima prava dragocenost.
Nazad na vrh Ići dole
Han

Han


Broj poruka : 1196
Godina : 57
Lokacija : Rijeka
Datum upisa : 02.06.2011

Sion i Han Empty
PočaljiNaslov: Re: Sion i Han   Sion i Han EmptyPet Jun 10, 2011 9:06 pm

Sada sam se rasplakala. I znam da razumijete jer tko to prođe zna kako je. Sharpei je više od psa. Puno puta mi se činilo da razmišlja kao čovjek. Uvijek se trudi da bude korak ispred tebe, ali to ga čini posebnim. Sion je jedan dan prije svog odlaska kada je jedva stajao na nogama napravio pokret kao da želi pobjeći i nas zeznuti što je uvijek prije činio i na taj način se šalio s nama i htio nam pokazati tko je gazda. Bio je zakon i svoj do kraja. I potpuno se slažem sa tvojom izrekom da osoba koja uzima pea treba biti inteligentna barem kao njegov pei.
Žao mi je za Gugi i Buki. Mogu zamisiti kako ti je. Što je bilo Gugi da je otišla kao beba?Što ke bilo sa Buki? Imaš li novog pea?
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Sion i Han Empty
PočaljiNaslov: Re: Sion i Han   Sion i Han EmptyPet Jun 10, 2011 9:16 pm

welcome Sanja hugs
Mali Han je mnogo sladak! party wave
Sion hearty Angelpei
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Sion i Han Empty
PočaljiNaslov: Re: Sion i Han   Sion i Han EmptyPet Jun 10, 2011 9:25 pm

welcome i od mene i Tie... Saljemo vam puuuuuno hugs i kiss i radujemo se nonom zguzvanku.. Smile Zao nam je Siona,ali sigurne smo da cete Hanu pruziti svu ljubav i paznju i da ce on bar donekle uspeti da nadomesti vas gubitak.. loveshower
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Sion i Han Empty
PočaljiNaslov: Re: Sion i Han   Sion i Han EmptyPet Jun 10, 2011 9:29 pm

Sanja, topla i srdacna dobrodoslica i sa nase strane!
Kazu da je svaki kraj, ustvari pocetak,zato veruj da vas Sion "gleda i voli" , ma gde bio I love you
Han (sjajno ime) ce svakako nadomestiti prazninu koja je ostala, ali i novim salama, gestovima i samo svojim karakterom navesce vas da ga zavolite vise od sebe, jer je na slici kao lutkica.
Verujem da brojite sate do polaska. I mi vas zeljno cekamo, sa prvim utiscima i fotkama..
hugs
Nazad na vrh Ići dole
Han

Han


Broj poruka : 1196
Godina : 57
Lokacija : Rijeka
Datum upisa : 02.06.2011

Sion i Han Empty
PočaljiNaslov: Re: Sion i Han   Sion i Han EmptyPet Jun 10, 2011 9:39 pm

Sorry! Od suza sam vidjela krivo ime. Žao mi je Blue. I žao mi je svakog koji mora to proći. Ali valjda postoje ovi mali zgužvanci koji nam pomažu da ne patimo stalno.
Javim se kada Han dođe k nama i kada budem imala nove sličice.
Pozdrav svima!
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Sion i Han Empty
PočaljiNaslov: Re: Sion i Han   Sion i Han EmptyPet Jun 10, 2011 9:57 pm

Gugi je bio crni decacic, moj ljubimac u leglu, predivno jedno kuce koje je od malena bio dominantan u leglu,pravi malo Boss, tako je i dobio ime Smile "Angus The Boss" Smile zvali smo ga Gus ili Gugi Smile U to vreme smo imali od karcinoma obolelog vec dosta starog labradora i svakodnevno smo isli kod veterinara radi njegove terpije. Verovatno smo dovukli parvovirus sa nama iz ambulanti. Bio je redovno vakcinisan ali jedino on se razboleo i posle 4 dana borbe na sve nacine, uginuo unisten virusom. Verovatno njegov organizam nije razvio dovoljan broj antitela da se suprotstavi virozi a ipak je bio jos previse mlad da bi se svojim imunosistemom mogao dovoljno odupreti Sad.
a Buki Sad.......to je nesto sto mogu opisati kao neverovrno losu srecu Sad. Blue je bila zdrav pas sa bubrezima koji su samo par dana pre toga odlicno koncentrisali urin.U to vreme krajem godine uradili redovne godisnje kompletne kontrolne analize krvi i urina svih 5 pasa kao i obicno i Blue je bila odlicno. Dogodila se posle par dana temperatura za koju smo po inerciji mislili da je vezana za besiku i uradjena je samo osnovna analiza krvi koja je potvrdila visok broj leukocita. Sutradan ujutru je trebalo odneti urin na bakteriolosku analizu ali ona je prestala potpuno da urinira Sad Nakon jos jednog dana cekanja na urin uz antibiotike na slepo i samo pregled besike, zavrsil smo posle dva dana sa dijagnozom akutnog otkazivanja bubrega zbog babezioze( Krpelj Sad koji je ugrizao ko zna kada tokom proslog leta a antigenantitela su se talozila u bubrezima i zatvorila ih konacno tada kada je prestala da mokri)Bubrege smo pokrenuli za protok urina ali vec su bili unisteni nakon 4 dana potpunog stajanja.Lose su koncentrisali urin Sad Antibiotici su ih dotukli i uspavali smo je posle 34 dana lavovske borbe za njen zivot posle prvog uremickog napada Sad Postoji sve ovde u mojoj temi "Buki, Nia, Sigi, Duna i Bata" i u odeljku "In memoriam" ali je vrlo potresno pa bolje da ovde napisem krace.
Imam jos 4 psa, sestru iz legla od Blue( njih dve su mi prve) i njene stence koje smo sve zadrzali a ciji je brat iz legla bio i Gus. Eto....to je moja prica Sad Imam jos 4 patuljka i naravno obozavam ih ne manje nego Gusa i Blue ali Buki je bila pas za koga sam se ipak malo vise vezala, moja ljubimica.
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Sion i Han Empty
PočaljiNaslov: Re: Sion i Han   Sion i Han EmptySub Jun 11, 2011 10:12 am

welcome
Nazad na vrh Ići dole
Han

Han


Broj poruka : 1196
Godina : 57
Lokacija : Rijeka
Datum upisa : 02.06.2011

Sion i Han Empty
PočaljiNaslov: Re: Sion i Han   Sion i Han EmptyPon Jun 20, 2011 9:21 pm

Pozdrav cijeloj ekipi!
Mi se nismo javljali do sada jer smo uživali u našoj maloj buhtlici, ali smo svaki dan čitali novosti na forumu. Divimo se vašim prelijepim zgužvancima i oduševljava nas koliko su maženi i paženi i koliko su karakterno dobri. Svi ste jako ljubazni, što je danas nažalost rijetkost, i jako se dobro osjećamo na forumu.još jednom zahvaljujemo svima na lijepoj dobrodošlici.
Inače Han je prekrasna sharpejevska beba, vrlo je razigran, stalno bi se ljubio i mazio a opet ima onaj svoj prepoznatljiv karakter. Uživamo s njim. Šaljemo vam nekoliko sličica malog Hana.
Pozdrav iz Rijeke!

Sion i Han Dsc03012tb

Sion i Han Dsc03031az

Sion i Han Dsc03041f

Sion i Han Dsc03043p


Poslednji izmenio Nesha dana Pon Jun 20, 2011 10:00 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : slike)
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support
rugievithus


Muški Broj poruka : 1561
Godina : 41
Lokacija : 13. galaksija 2. međuplanetarnog sistema
Datum upisa : 25.08.2010

Sion i Han Empty
PočaljiNaslov: Re: Sion i Han   Sion i Han EmptyPon Jun 20, 2011 9:25 pm

Ne vidimo sličice Sad

Drago mi je što uživate sa malim Hanom.
Nazad na vrh Ići dole
Han

Han


Broj poruka : 1196
Godina : 57
Lokacija : Rijeka
Datum upisa : 02.06.2011

Sion i Han Empty
PočaljiNaslov: Re: Sion i Han   Sion i Han EmptyPon Jun 20, 2011 9:30 pm

Možda zato što sam plavuša pa opet imam problema sa postavljanjem slika. Pokušati ću jednu po jednu. držite fige!
Nazad na vrh Ići dole
Han

Han


Broj poruka : 1196
Godina : 57
Lokacija : Rijeka
Datum upisa : 02.06.2011

Sion i Han Empty
PočaljiNaslov: Re: Sion i Han   Sion i Han EmptyPon Jun 20, 2011 9:35 pm

Zašto me neće otvoriti slike? Radila sam sve kao i prvi puta ( prema uputama za postavljanje slika ).
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support
rugievithus


Muški Broj poruka : 1561
Godina : 41
Lokacija : 13. galaksija 2. međuplanetarnog sistema
Datum upisa : 25.08.2010

Sion i Han Empty
PočaljiNaslov: Re: Sion i Han   Sion i Han EmptyPon Jun 20, 2011 9:36 pm

Da li ste kopirali pravi link iz Imageshack-a?

"Direct link" u cijelosti kopirajte u odgovarajuće polje na forumu.
Nazad na vrh Ići dole
Han

Han


Broj poruka : 1196
Godina : 57
Lokacija : Rijeka
Datum upisa : 02.06.2011

Sion i Han Empty
PočaljiNaslov: Re: Sion i Han   Sion i Han EmptyPon Jun 20, 2011 9:48 pm

Sion i Han Dsc02987u



Poslednji izmenio Nesha dana Pon Jun 20, 2011 10:02 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : slika)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sion i Han Empty
PočaljiNaslov: Re: Sion i Han   Sion i Han Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Sion i Han
Nazad na vrh 
Strana 1 od 21Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Sledeći
 Similar topics
-
» Sion

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: