Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Joey EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Joey EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Joey EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Joey EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Joey EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Joey EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Joey EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Joey EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Joey EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Joey EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Joey

Ići dole 
+21
thealimovic
djordje9
radza
vesnacikos
nesa151
marija
sandra1000
sharpei hr
zlata
Han
Blaze
Vladica
unaltraina
AhKin
hektor
Murphypei
kud
Skarfi
neron
Nesha
Dzoica
25 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Dzoica

Dzoica


Broj poruka : 144
Godina : 35
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 16.08.2011

Joey Empty
PočaljiNaslov: Joey   Joey EmptyUto Avg 16, 2011 4:23 pm

Zdravo! Evo jos jednog novog zguzvanog clana.
Zove se Dzoi i danas je napunio 3 mjeseca.
Dobila sam ga na poklon i razmisljala sam se da li da ga zadrzim jer vec imamo jednog njemackog ovcara starog 4 godine koji je glavna maza ali sam se zaljubila u mrvicu i sad imamo dvije maze. U pocetku se nisu slagali,naravno Dzoi nije bio problem jer je bio beba,vec Atos koji je bio ljut i ljubomoran na novog clana,pritom mu je izuzetno interesantna njegova viseca koza i uvjek oce da ga gricka za vrat i ispod glave,onda Dzoi cvili pa dodje da nam se zali i kao stane mi ispod noga i gleda me u oci i proizvodi zvuk kao da se davi Smile Sad su vec super drugari,ostavimo ih same po cijeli dan napolju bez problema. Tako da kako u nasoj kuci od prvog dana ima autoritet i nije vodja copora nadam se da sa njim nece biti vecih problema. Izuzetno je pametan i vec smo savladali komande sjedi,lezi,dodji,fuj i ne. Setamo vec mjesec dana iako mi svi govore da ga ne izvodim prije treceg mjeseca,mi vec uveliko setamo bez kaisa,i ne druzimo se sa lutalicama samo sa vakcinisanim psima. Guram ga uvjek medju pse i djecu da se igra i navikava na njih od malena.
Malo se plasim njihovih zdravstvenih problema,citajuci vas po forumu izgleda da su izuzetno osjetljivi psi.
Ovih dana primijetila sam da mu se prorijedila dlaka nema flekice samo po nekim mjestima redju dlaku i po malo se linja. Ne znam koliko je to normalno?

A evo i slicica Smile

Joey 07072011604
Ovo je prvi dan kad je dosao,imao je oko 45,50 dana.

Joey 26072011678
Ovdje sam isto bio malen.



Joey 08082011774


Joey 26072011674
sad sam malo porastao Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Joey Empty
PočaljiNaslov: Re: Joey   Joey EmptyUto Avg 16, 2011 4:30 pm

welcome wave
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Joey Empty
PočaljiNaslov: Re: Joey   Joey EmptyUto Avg 16, 2011 4:57 pm

welcome Joey hugs
Prelep je,obozavam taj zbunjeni pogled loveshower
Lepo je sto ima veelikog druga za igru i vaspitavanje rodeo yesno
Citajuci forum mogli ste da vidite da sve ide od slucaja do slucaja, nema pravila,jesu nezniji od ostalih pasa ali daleko od toga da svi imaju problem . Ako se i pojavi, sve se da resiti, zato smo svi tu . Vidim da kod vas vec uziva,tako da - samo cool Smile Samo pravilna ishrana i nega i bice momak kao sunny
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Joey Empty
PočaljiNaslov: Re: Joey   Joey EmptyUto Avg 16, 2011 6:01 pm

welcome za malu plisanu mrvicu...neverovatan je Smile
Super sto ima velikog drugara koji ce ga nauciti carima pseceg zivota hugs

To sto je proredio dlaku je najverovatnije prvo bebece linjanje, i nemojte se uplasiti, jer u tom periodu stvarno mogu katastrofa da izgledaju, ali brzo ce proci i bice kao nov Smile
Nazad na vrh Ići dole
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

Joey Empty
PočaljiNaslov: Re: Joey   Joey EmptyUto Avg 16, 2011 6:27 pm

Divni su.Moje dve omiljene rase zajedno.Baš će biti zanimljivo odrastanje uz takav autoritet.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Joey Empty
PočaljiNaslov: Re: Joey   Joey EmptyUto Avg 16, 2011 7:36 pm

welcome Samo da znate ovo nije dovoljno slika! grin Hoćemo jooooš!
Sladak je mališa. Nije baš trebalo da ga šetate dok ne primi sve vakcine na ovim našim prostorima vladaju sve moguće bolesti, al imali ste sreće. think Uopšte nije bitno da li dolazi u kontakt sa drugim psima dovoljno je da naleti na neki izbljuvak zaraženog psa u toku šetnje i da pokupi nešto. No, nema veze bitno je da je mališa ok.
P.S. Dopada mi se ime jako. lick
Nazad na vrh Ići dole
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Joey Empty
PočaljiNaslov: Re: Joey   Joey EmptyUto Avg 16, 2011 7:42 pm

welcome malom plisanom medonji Smile Super jeeee Smile Saljemo mu punooo kiss kiss kiss
Nazad na vrh Ići dole
AhKin

AhKin


Ženski Broj poruka : 1364
Godina : 41
Lokacija : Bavaniste
Datum upisa : 29.09.2010

Joey Empty
PočaljiNaslov: Re: Joey   Joey EmptyUto Avg 16, 2011 11:20 pm

welcome Malisa je presladak....I da,jos slika,jos ,jos.... doggy
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Joey Empty
PočaljiNaslov: Re: Joey   Joey EmptyUto Avg 16, 2011 11:36 pm

welcome i od nas loveshower
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Joey Empty
PočaljiNaslov: Re: Joey   Joey EmptyUto Avg 16, 2011 11:56 pm

welcome Joey.. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Dzoica

Dzoica


Broj poruka : 144
Godina : 35
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 16.08.2011

Joey Empty
PočaljiNaslov: Re: Joey   Joey EmptySre Avg 17, 2011 12:05 am

Hvala drugari na divnoj dobrodoslici. flower
Ime je dobio po liku iz serije 'Friends' - Joey Tribbiani grin Ko je gledao zna Smile
Izuzetno smo neupuceni sto se ove rase tice iako imamo dosta iskustva sa psima, ali on je dosao onako iznenada, i bili smo skroz nespremni. Toliko su posebni kao rasa a jos i svaki shar pei kao jedinka da smo u cudu kao da nam je prvi put da imamo psa. Sad se polako upoznajemo, citamo po internetu sve sto nadjemo, trudimo se najvise sto mozemo.
Lijepo cemo se druziti a slika ce biti jos.
kiss
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Joey Empty
PočaljiNaslov: Re: Joey   Joey EmptySre Avg 17, 2011 12:21 am

Jesu posebni Smile...obicno biva...jednom Shar Pei..zauvek Shar Pei a i nije toliko strasno.....pravilna ishrana primerena rasi, sto manje hemije u organizam...usi pod stalnim nadzorom.... i sve se povlaci za tim ako je pas iz genetski zdravijih linija Smile
Jedva cekamo nove slike cheers
Nazad na vrh Ići dole
Blaze

Blaze


Broj poruka : 742
Godina : 55
Datum upisa : 07.03.2010

Joey Empty
PočaljiNaslov: Re: Joey   Joey EmptySre Avg 17, 2011 12:56 am

welcome za bebana
Nazad na vrh Ići dole
Han

Han


Broj poruka : 1196
Godina : 57
Lokacija : Rijeka
Datum upisa : 02.06.2011

Joey Empty
PočaljiNaslov: Re: Joey   Joey EmptySre Avg 17, 2011 9:28 am

Dobrodošlica i od malo starijeg prijatelja Hana! Na nekim slikicama jako sliči Hanu.
Uživajte sa njim jer su prava rasa za uživanje.
Pusa od Hana! kiss
welcome
Nazad na vrh Ići dole
Dzoica

Dzoica


Broj poruka : 144
Godina : 35
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 16.08.2011

Joey Empty
PočaljiNaslov: Re: Joey   Joey EmptyČet Avg 18, 2011 12:24 am

Evo jos slika.

Danas sam se kupao grin 'vadite me vise iz kade' grin
Joey 17082011795


Posle sam malo uzivao na suncu i na terasi Very Happy

Joey 17082011802Joey 17082011805Joey 17082011806
Joey 17082011807
Joey 17082011808

Masemo drugarima lick
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Joey Empty
PočaljiNaslov: Re: Joey   Joey EmptyČet Avg 18, 2011 4:13 am

presladak je hearty ..kako je proslo kupanje?..Te rupice po krznu za koje pitas su poprilicno uobicajena stvar za horse pse kada se linjaju. Ukoliko nema promena na kozi,(crvenilo ili perutanje), pas se ne cese i pecati nisu veceg precnika sa izrazeno ostrim ivicama....nema razloga za brigu. Omega 3 ujutru i uvece uz obrok i proci ce. Prvo linjanje moze biti prilicno burno i da krzno izgleda kao da su moljci u njemu.
Nazad na vrh Ići dole
Dzoica

Dzoica


Broj poruka : 144
Godina : 35
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 16.08.2011

Joey Empty
PočaljiNaslov: Re: Joey   Joey EmptyČet Avg 18, 2011 11:17 pm

Kupanje je bilo napeto Very Happy Malo smo pokusavali da pobjegnemo ali kad je vidio da nema gdje umirio se Smile
Nema nikakvih promjena na kozi iskljucivo te jedva vidljive flekice (kao sto vidite na slikama se i ne primjecuju) na pojedinim mjestima a najvise na naborima. Ne ceska se,ponekad ali iskljucivo po stomaku. Inace na stomaku ima neku kilicu od kad se rodio,veterinar nam je rekao da to nije strasno ali da je najbolje da se operise kad napuni 4 mjeseca i prodju vrucine.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Joey Empty
PočaljiNaslov: Re: Joey   Joey EmptyČet Avg 18, 2011 11:41 pm

Bitno je da je kupanje dobro prošlo. Smile Pretpostavljam da se linja ipak je vrućina sada, a i može biti da se malo organizam "izgubio" od stresa (puno promena, napustio leglo, sve novo...)

Što se tiče kile (hernija) kuja kada treba da pregrize pupčanu vrpcu nekad zna da uradi to malo jače. To nije ništa strašno ja bih poslušao veterinara može da se čeka nije hitno i ta operacija nije opasna niti komplikovana.
pozdrav za mališu lick
Nazad na vrh Ići dole
Dzoica

Dzoica


Broj poruka : 144
Godina : 35
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 16.08.2011

Joey Empty
PočaljiNaslov: Re: Joey   Joey EmptySre Sep 14, 2011 10:58 am

Izvinjavamo se drugari sto nas nema ovako dugo,rastemo,lijepo jedemo,ali imamo problem sa kozom. Kad je bio kod veterinara na ovu poslednju vakcinu,veterinar se blago receno sokirao. Konastatovao mu je neku bolest koze koju kaze ima svaki drugi shar pei. Pritom ne navodeci naziv te bolesti. Dao je 'terapiju' u vidu neke bijele tecnosti u spricu koja kosta 15e i svaki treci dan mora da se kupa sa rastvorom te tecnosti i vode i bice bolje za mjesec dva. Ja kapiram ako ima bolest vjerovatno mu treba neka jaca terapija za oralnu upotrebu. Nisam pametnija od veterinara ali isto tako ne vjerujem ovom nasem 'najboljem' vetrinaru u gradu, jer nije zakazao kontrolu za tipa 10,20,mjesec dana samo je rekao da kad nestane te tecnosti dodjemo po jos.
Dzoi i dalje nema pecate ostrih ivica,samo na pojedim mjestima manje dlake sto se i ne vidi toliko dok se ne zagledas. Jedino po glavi,izmedju usiju skoro da nema dlake. Ali poceo je cesto da se cese i jos ima bas bas ostre noktice koji pod hitno moraju da se kidaju i onda se ogrebe i ostane mu rana. Sad
U njegovom ponasanju nema promjena,i dalje jede normalno,spava,igra se. Omega 3 svako jutro,jede raznovrsnu hranu,meso,jogurt,granule,rizu,povrce.
Postavicu slike za koji dan jer trenutno nisam kuci.
Pozdravljam vas drugari vi ste i dalje svi lijepi i predivni
hearty
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Joey Empty
PočaljiNaslov: Re: Joey   Joey EmptySre Sep 14, 2011 12:13 pm

Bela tečnost u špricu može biti samo nešto za demodex (ivermektin, amitraž). Ukoliko nije uradio skarifikat kože onda samo pretpostavlja da je demodex. Uz njega ne idu antibiotici ili antimikotici oralno nego samo kupanje u toj tečnosti.
Horsići se linjaju čudno, izgledaju kao tifusari, može i da se desi da mu je malo pao imunitet pa da se namnoži demodex ili gljivice, al opet kažem bez skarifikata-brisa ne može se tačno znati šta je. Ne volim lečenja napamet, a posebno te priče da svaki drugi shar-pei ima taj problem sa kožom. Ukoliko želite da ga poslušate uradite po njegovom uputstvu ukoliko ne odvedite malca da mu urade skarifikat i provere pod mikroskopom da li ima demodexa, UV svetlo može da proveri gljivice, a mogu i da zasade uzorak i vide da li će se razviti neka bakterija ili gljivica.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Joey Empty
PočaljiNaslov: Re: Joey   Joey EmptySre Sep 14, 2011 1:39 pm

Mi smo imali problema sa kozom, te vam stoga savetujem ovo sto je gore napisano da uradite, jer smo mi tada radili skarifikat , da bi znali sta lecimo Smile Na oko pregled koze, jok. Kupanje najcesce pomogne, uz jacanje imuniteta,ali ipak mislim da je bolje da se odradi sve pa tek onda da se leci Smile
kiss za decka
Nazad na vrh Ići dole
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Joey Empty
PočaljiNaslov: Re: Joey   Joey EmptySre Sep 14, 2011 7:22 pm

Koliko god veterinar bio iskusan ordinirati napamet tu belu tecnost kako kazete a ja pretpostavljam da je Amitraz nije pametno.Uradite skarifikat koze na nekoliko mesta i uzmite i bris i tek onda terapija.Mozda je vet u pravu za demodikozu al obzirom da se cese proverite da li slucajno nema buve,moze se desiti da je i bakterijska ili gljivicna inf.koze al dilema ce biti razresena ako odradite gore navedene savete,znacete onda sa cime imate posla.Ako se potvrdi da je demodikoza leci se 4-6 nedelja i ako se ne pojavi u narednih godinu dana smatra se da je pas izlecen.U medjuvremenu podizite imunitet Canimune tablete ili C vit za ljudsku upotrebu. kiss plisanom
Nazad na vrh Ići dole
Dzoica

Dzoica


Broj poruka : 144
Godina : 35
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 16.08.2011

Joey Empty
PočaljiNaslov: Re: Joey   Joey EmptyČet Sep 15, 2011 12:11 pm

Mi definitivno imamo demodikozu. Gledao ga je vet tj gledao je mikroskopom kozicu sto je ogrebao. Kako ga nisam vidjela neko vrijeme jutros kad sam vidjela slike koje su mi moji poslali isplakala sam rijeku suza, on izgleda ocajno. Stanje mu se cak i pogorsalo,potpuno mu je dlaka opala. Postavicu slike na temi bolesti koze. Jos mi teze pada sto sam trenutno u inostranstvu pa mu se ne mogu ni posvetiti,ali eto moji ga paze trude se oko njega,ali imunitet mu je pao i tako smo sada bolesni ):
Nazad na vrh Ići dole
Dzoica

Dzoica


Broj poruka : 144
Godina : 35
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 16.08.2011

Joey Empty
PočaljiNaslov: Re: Joey   Joey EmptySre Sep 28, 2011 12:16 pm

Evo i mi da se javimo. Lijecimo se,za koji dan idemo kod veterinara i nadamo se dobrim vijestima,da smo se oslobodili parazita.
Joey izgleda zaista uzasno,dlaka mu je opala na vecem dijelu tijela,a koza mu je pocrnjela skroz valjda od sunca jer se izlezava napolju i sunca cesto. Smile Tako da cete ostasti uskraceni za slike,pa kad se malo proljepsamo slikacemo se. Mada meni je on i dalje najdivniji i najljepsi doggy
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Joey Empty
PočaljiNaslov: Re: Joey   Joey EmptySre Sep 28, 2011 12:26 pm

Kakva je terapija, sta se daje Joeyu? Da li koza izgleda bar malo bolje,nego pre terapije? kiss
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Joey Empty
PočaljiNaslov: Re: Joey   Joey Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Joey
Nazad na vrh 
Strana 1 od 8Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: