Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine

Ići dole 
+2
Vladica
Murphypei
6 posters
AutorPoruka
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine Empty
PočaljiNaslov: Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine   Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine EmptySre Okt 12, 2011 9:19 pm

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=10&dd=11&nav_category=16&nav_id=548719

U temi sam napisao pas jer nisam siguran koja rasa je u pitanju pošto postoji gomila nekih izvora (ne znam koji je tačan staford? pit?). Inače izbegavam da postavljam ovakve stvari jer su dovoljno strašne, ali je ovo danas objavljeno u Dnevniku RTS1 i još sam plus imao gadnu raspravu u kući sa sestrom od tetke.
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine Empty
PočaljiNaslov: Re: Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine   Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine EmptySre Okt 12, 2011 9:33 pm

Danas u novinama procitala i pise da je mesanac staforda...Ovo mi toliko naivno deluje...Msm da pas iz cista mira pridje i odgrize uvo detetu...???!!!!!!!!Ma daaaajte... nema sanse..
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine Empty
PočaljiNaslov: Re: Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine   Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine EmptyČet Okt 13, 2011 1:32 am

U pitanju se pas nekog slikara koji tu ima atelje. Vlasnik tvrdi da je njegova greska sto kapiju nije dobro zatvorio kada je ispracao goste, a inace njegov pas redovno ide na dresuru. Kakvu i sta tamo uci, nije pomenuto.Da li je i pre bio agresivan,pa je iz tog razloga isao na dresuru, ne zna se,za sada... U pitanju je staford. Ocevidci tvrde da je slika bila strasna.Kazu da je izleteo kao metak i odmah maloj za glavu...
Ne bih da zalazim u to ko je kriv, ali kako god, svoju kapiju drzim zatvorenu. Da tako svi rade , ne bi se ovakve stvari desavale. Saldo je poguban, pas odveden,testirace ga na besnilo a potom uspavan(valjda),gazda u zatvor od 1-8 godina,a mala sa zasivenim uhom i traumom za ceo zivot.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine Empty
PočaljiNaslov: Re: Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine   Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine EmptyČet Okt 13, 2011 10:17 am

E ovo je sad treća ili četvrta verzija koju sam pronašao.

Na BK se javila devojka koja kaže da poznaje ljude čiji je pas, navodno pas je jako mlad (7 ili 9 meseci), staford ili pit (nisam provalio pa ne bih da lupim). Pas nije vakcinisan ni čipovan i ranije je pokazivao znake agresije. Vlasnik psa je neki dečko, a pas je bio kod oca, kapija nije zatvorena i desila se tragedija. Ono što mene uvek nervira su otvorene kapije odakle izleću psi, uglavnom oni koji nisu dobro socijalizovani ili su agresivni. Milion puta mi se desilo što sa Marfijem, što sa Kallom da izleti pas koji se kači direkt na njih, tada mi uopšte nije bitno kako će pas da dobije, od mene će dobiti gde god stignem da ga klepim. Ako bih se postavio u priču sa detetom verujem da bi se još kobnije završilo i po psa i po vlasnika tog psa. E sad zbog takvih neodgovornih vlasnika komplet psi izlaze na loš glas, pa imam slučajeve u šetnji da mi ljudi viču da se pomerim sa tim ubicom ili još gore neke stvari.

@neron besnilo se definitivno može proveriti samo tako što se psu seče glava i mozak šalje na ispitivanje drugi način ne postoji, s obzirom na to da ovaj, po pričama, nije vakcinisao psa zna se šta psu sledi. A nadam se da će mu i država i porodica devojčice odrati kožu s leđa.

I da, ograđujem se skroz da je ovo tačna priča, činjenica je samo da je devojčica napadnuta i da je za to odgovoran vlasnik psa.
Nazad na vrh Ići dole
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine Empty
PočaljiNaslov: Re: Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine   Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine EmptyČet Okt 13, 2011 12:39 pm

Kakve god verzije da kruze jedno je tacno :devojcicva ce ziveti sa traumom ceo zivot. Apsolutno sam za da se kaznjavaju neodgovorni vlasnici.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine Empty
PočaljiNaslov: Re: Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine   Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine EmptyČet Okt 13, 2011 1:42 pm

Pedja,juce sam uhvatila izjavu tog vlasnika,koji tvrdi da je pas vakcinisan i ostalo. Kako god,kriv je jer je neodgovoran. A sto je jos gore,u istom danu copor lutalica napala trudnicu.. Za obican svet, ostrascen zbog ne znam cega, to je sasvim dovoljno da i u nas upre prst da drzimo "ubice i monstrume". Mi smo juce u nasem kraju videli zenku staforda kako lunja, a potom i muzjaka koga znamo.. Nije prijatno,mnogo je dece u kraju, dakle tragedija u najavi...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine Empty
PočaljiNaslov: Re: Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine   Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine EmptyPon Okt 17, 2011 7:50 pm

Kao sto se i ocekivalo, sve se pretvorilo u medijsku hajku na pse.......

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/283591/Protest-protiv-medijske-i-sinterske-hajke-na-pse-okupio-150-ljudi



Poslednji put izmenio unaltraina dana Pon Okt 17, 2011 7:56 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine Empty
PočaljiNaslov: Re: Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine   Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine EmptyPon Okt 17, 2011 7:51 pm

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine Empty
PočaljiNaslov: Re: Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine   Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine EmptySre Feb 01, 2012 10:28 am

Postavljam ovde pošto je ovaj slučaj bio inicijalna kapisla za sve dalje što se dešava kao i za ovu novu taksu koja prvo čeka Beograđane, a verovatno, vremenom i ostale građane u celoj Srbiji. Za sada su to samo "opasne" rase, al nešto mi govori da će to preći u sve rase. Preuzeto sa FB:

Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine Viewer


https://www.facebook.com/pages/Bad-Reputation/102116903245227?sk=wall
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine Empty
PočaljiNaslov: Re: Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine   Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine EmptyPon Jul 23, 2012 3:48 am

Mene tako nervira ta nebuloza da se placa ta taksa. Da se nelazemo, covek je jedini krivac sto napravi kretena od svog kucnog ljubimca. Mnogo ima iskompleksiranih ljudi koji lece svoje frustracijie preko jadnih pasa.

Svaki put kad izadje neki clanak u novinama mozete videti masu komentara od koje vam bukvalno dodje da pojedete monitor od besa. Secam se slucaja ovde sa sljunkare kad je NN lice ubilo vlasniku sljunkare psa na oci. Komentari su bili jezivi od "To majstore, sto mu nisi glavu odsekao" do mnogo gorih. Evo vam sad skoro, psi su ubli ovcu. Pa da mucenici nisu bli gladni nebi sigurno. Vlasnik ih je pobio, dobio samo tri meseca zatvora i godinu uslovno. A pitanje je dal ce uopste otici da odlezi kaznu. A komentara jezivih, da te prosto bude strah da izadjes na ulicu da te neki psihopata ne pojede, jer te komentare moze samo bolestan covek da napise.

Cinjenica je da je nas ljubitelja zivotinja jako malo. I da nemozemo da se borimo sa psihopatama, ali da svoje mozemo i moramo da stitimo.

Covek 5-6 zgrada iznad mene ima dva sina. Imaju Staforda. Kad god ti momci setaju psa oni se lepo i kulturno sklone. Jednostavno uce psa da prihvati sve oko sebe kao nesto normalno, dok recimo njihov otac, koji ima skoro 60 godina, huska psa na pse lutalice i vlasnicke pse. Dovodi psa do ludila da jadan nezna sta treba da radi. I to vam je dokaz da je opet covek taj koji od svog psa pravi ono sto zeli da bude, zver.

A zasto je pas rase Staford odgrizao detetu uho. Zato sto je vlasnik tog predobrog psa alkoholicar, bivsi narkoman koji je psa huskao na kapiju. Svaki put kad je neko prolazio on ga je terao da napada. Pas je napao prvog ko mu je bio na dohvat jer je mislio da to tako treba. Na zalost to je bilo jadno detence. Pas je uspavan a nije prosao proceduru testiranja na agresivnost. Pas nije bio agresivan uopste.

Cinjenica je da se nista neradi kako treba. Da od nicega naprave svasta i da se niocemu ne vodi racuna. Samo mole Boga da se desi neko zlo da bi imali o cemu da piskaraju, a o ludacima koji bacaju otrove po dvoristima privatnih kuca, setalistima, skolskim dvoristima, parkovima nema ni jedno jeb. slovo.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine Empty
PočaljiNaslov: Re: Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine   Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pas odgrizao uho devojčici od 3 godine
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Razno :: Pricaonica-
Skoči na: