Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Upomoc. EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Upomoc. EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Upomoc. EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Upomoc. EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Upomoc. EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Upomoc. EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Upomoc. EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Upomoc. EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Upomoc. EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Upomoc. EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Upomoc.

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Inna

Inna


Ženski Broj poruka : 152
Godina : 26
Lokacija : Trebinje
Datum upisa : 09.10.2011

Upomoc. Empty
PočaljiNaslov: Upomoc.   Upomoc. EmptyPon Nov 07, 2011 10:07 pm

Ja trebam na ljeto da dobijem malo kuce Shar Pei. I ja sam stvarno srecna zbog toga. Very Happy Znam poprilicno o ovoj vrsti i sada ih obozavam kiss Problem je u tome sto sam prije jedno 10-ak minuta gledala emisiju BAd Dog, ti psi su katastrofa nocomment . Grizu namjestaj, unistavaju sve. Reze na postare i svakog ko kroci u kucu. Jako se plasim da i moje buduce kuce ne postane takvo devil ! Molim vas pomozite mi nekakvim savjetom, uzasno se plasim. Mad
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Upomoc. Empty
PočaljiNaslov: Re: Upomoc.   Upomoc. EmptyPon Nov 07, 2011 10:59 pm

Pozz Inna...Pre svega,lepo je sto se interesujes za rasu pre nego sto kupis psa...Naravno,imas jos vremena do leta da jos detaljnije proucis pei-eve,sagledas realno mozes li da drzis psa (imas li vremena,uslov,novca...) i sl.Ako si vec cvrsto odlucila da zelis psa (u dogovoru sa roditeljima,nadam se) onda evo par saveta sto se ove rase konkretno tice...Pre svega kada je kupovina steneta u pitanju... Uputila bih te na prvi broj Zguzvanog magazina gde pored mnogih drugih podataka imas i konkretno temu ´Kupovina steneta´... http://www.sharpei-balkan.com/t927-zguzvani-magazin-broj-1
E,sad da predjem konkretno da odgovore na pitanja koja si postavila.. Very Happy Najbolje da ti lepo zaboravis tu emisiju...Na tv-u sam se svakakvih gluposti naslusala o nasoj rasi,tako da ... Very Happy Lepo je sto si se obratila nama na forumu,jer niko ti bolje savete nece dati od samih vlasnika pasa ove diiivne rase... Very Happy
Navela si da si u doticnoj emisiji cula da pei-evi ´grizu sve po kuci´ ...Sto se toga tice,stenci u periodu menjanja zuba cesto imaju zelju da grickaju namestaj,ruke i sl.Ali to nije svojstveno samo nasoj rasi vec svim psima u tom uzrastu...Ali naravno,nije nesto na sta se ne moze uticati...Postoje one koske od presovane koze koje su super za grickanje i stene onda ne bi trebalo da grize namestaj..Takodje mozes da mu kupis i neke igrackice i sl. I jos jedna napomena,od prvog dana od kad stene dodje u kucu nikako mu ne dozvoljavati da gricka ljudima ruke u igri... Very Happy Evo,malo i da te ohrabrim mojim ´slucajem´ : naime,moja Tia nikad u zivotu nije volela da gricka bilo sta (namestaj i sl.),a ni igracke je nisu zanimale..Tako da,eto,nisu svi pei-evi tako ´prozdrljivi...´ Very Happy A i ako se bas zadesi da dobijes nekog koji voli da gricka zanci kupis mu koskice,igrackice,sto vise igre da potrosi energiju i sl.
Sto se lajanja na postare tice...Ako si citala bilo sta ovoj rasi sigurno si naletela na podatak o njihovom karakteru...Shar pei je jaaaako nepoverljiv prema strancima (sto ce reci i prema postarima)...Za svoju porodicu je jako vezan,a prema strancima maksimalno uzdrzan...To nije pas koji ce dozvoliti da ga svaki prolaznik pomazi i sl. Tako da ako hoces psa za sebe a ne za ´ceo grad´ shar pei je to...A ako ti je bitno da prema svima bude maza,onda ovo definitivno nije prava rasa za tebe...Naravno od malena je jaaako bitna socijalzacija...Cim prodje karantin (Period od 2 nedelje posle primanja vakcine kada pas ne sme da izlazi iz kuce i dolazi u kontakt sa drugim psima...A ako uzmes vec vakcinisanog psa koji je prosao karantin,onda nemas problem sa ovim,pas moze odmah da izlazi napolje) stene voditi na druzenja sa ostalim psima i ljudima...Navikavati ga da mu se hrana uzima,guraju ruke u posudu dok jede i sl. da ne bi bilo problema sa agresivnoscu kad poraste...Jos nesto vezano za katakter,pei je jaaaako dobar cuvar,uvek ce se oglasiti lavezom kad vam neko ulazi u kucu (naravno na lavezu sve treba i da se zavrsi.)
Znaci,ako se prema psu bude ovako postupalo od prvog dana od kad dodje u kucu sanse za problemima koje si navela su minimalne... Zato,batali se tv emisija i slicnih gluposti,ako zelis da naucis vise o ovoj rasi ,na pravom si mestu... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Inna

Inna


Ženski Broj poruka : 152
Godina : 26
Lokacija : Trebinje
Datum upisa : 09.10.2011

Upomoc. Empty
PočaljiNaslov: Re: Upomoc.   Upomoc. EmptyUto Nov 08, 2011 9:40 am

Hvala ti. Mnogo si mi pomogla. Nadam se da nece biti problema sa mojim buducim kucetom. Pozz za tebe i Tiu. kiss
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Upomoc. Empty
PočaljiNaslov: Re: Upomoc.   Upomoc. Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Upomoc.
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Temperatura, slabost, 'odrana' koza ispod 'pazuha' - upomoc

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Nega-
Skoči na: