Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Čišćenje ušiju - Page 2 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Čišćenje ušiju - Page 2 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Čišćenje ušiju - Page 2 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Čišćenje ušiju - Page 2 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Čišćenje ušiju - Page 2 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Čišćenje ušiju - Page 2 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Čišćenje ušiju - Page 2 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Čišćenje ušiju - Page 2 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čišćenje ušiju - Page 2 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Čišćenje ušiju - Page 2 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Čišćenje ušiju

Ići dole 
+13
Vili
Rooney_Pei
sabla
unaltraina
aca81
neron
rugievithus
sandra1000
Zoya
Murphypei
caca
Vladica
hachiko
17 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Čišćenje ušiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čišćenje ušiju   Čišćenje ušiju - Page 2 EmptySub Sep 29, 2012 4:06 am

I nama su svi "pametni" kudili psa. "Veterinar" je rekao "Ovo je gnjila rasa pasa" "Degenerisana rasa, vidi im preklopljene usi, to nevalja" Poznata sam po tome da mi je jezik ostiji o zileta pa nisu ostali nepocasceni. Usi su im savrsene i mekane i relepe, kao mede su, ali da su im recimo podignute kako se nebi znojile i kako se nebi skupljala prasina bile bi u boljem stanu. Ali hrana ima veliki udeo u svemu tome. Od granula se psi usmrde.

Posto nas je teranje zeznulo i nismo se vakcinisali, sada 8. oktobra idemo na remont Smile pa cu vam reci kako se ponasala. Trazicu i usi da joj pogledaju jer me nesto buni. Betty i ako ima ciste usi... tj. cistim joj na svakih 15 dana ( vodim evidenciju, imam svesku i tamo sve zapisujem... jbg. moram imam ih puno o kojima brinem pa da nesto ne zaboravim) Betty batrga glavom, kao kad im se usi ciste pa kad hoce tecnost da istresu iz usiju, eto tako. Inace uzasno se boji ambalaza. Sta god da uzmem iz kucne apoteke bezi pod sto No Posle svakog ciscenja moje odusevljenje i nagrada, onda mi oprosti sto sam je "mucila".

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Čišćenje ušiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čišćenje ušiju   Čišćenje ušiju - Page 2 EmptySub Sep 29, 2012 10:41 am

unaltraina ::
Opet on hehe , ne vece nego manje naborane i sirih kanala Čišćenje ušiju - Page 2 Plaz1

Evo ovako:

Čišćenje ušiju - Page 2 Ui

Da bi ušni kanal bio veći potrebno je da ovaj koren (koji sam nevešto prikazao crvenom linijom Smile ) bude veći-širi (koja god reč da se uzme). To onda vodi do toga da sam kanal tj. rupa (prosto rečeno Smile ) bude šira to sam prikazao zelenim linijama (opet nevešto radi mi samo paint na kompu). Uši kod šar-peja su oblika jednakostraničnog trougla tako da dužina prati širinu korena i automatski dobijamo veće uši. Da tačno, nabori utiču na to kako se kanal provetrava i koliko će vazduha da prosuši idealnu podlogu za bakterije i gljivice, ali veličina kanala je u direktnoj vezi sa veličinom ušiju. Zaista još nisam video da kanal bude velik, a uši male pa da praktično se vidi kanal dok su uši preklopljene, jedino što sam video su male uši sa kanalom bez nabora pa je provetravanje lakše, ali u suštini kanal je i dalje uzan, lakši za održavanje, ali opet ne dovoljno lagan.
Meni su lično simpatične njihove male uši i lepo im izgledaju na glavi, ali sam mišljenja da te male uši nisu u najboljoj službi. Naravno da sam svestan da nije po standardu kada su uši velike, ali mi se jako dopada što sam Kalli zapravo očistio uši poslednji put u maju mesecu ove godine (ako se ne varam) i to samo da joj izbijem blato koje je ubacila unutra kopajući na njivi.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Čišćenje ušiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čišćenje ušiju   Čišćenje ušiju - Page 2 EmptySub Sep 29, 2012 11:27 am

Ha, vidim "moj fah"- usi Smile
Da, ja sam vise puta pisala o traumama koje i Neron i mi imamo od ciscenja usiju, tj on od ciscenja, a mi od njegovog ponasanja. Mi smo napravili gresku na startu i nismo mu redovno cistili usi pa se ni navika nije stvorila.
Ovo sto ti opisujes da Rooney radi,sve to Neron radi,ali je razlika sto je R mali, ima male zube i ne moze da te povredi toliko kao Neron kod koga je sve veliko Smile
Probali smo sve, od finog do drzanja... To je ludilo koji strah se pojavi kod njega i on se mahinalno brani, cim vidi da uzimam vatice ( cak i kad ja sebi hocu da skinem lak sa noktiju hehe ) . Par puta nam je uspelo da ga uhvatimo na foru, da ga jedan zagovara, a s' ledja mu se pridje i na brzaka uspe tecnost. Mozes da probas i sa spricem na koji ces navuci gumu na vrh, da ga ne bi plastika sprica u otimanju izgrebala.. Moras da vrtis mogucnosti,pa sta upali. Dok je mali vidi nadji "recept" da ne bi imala problem kad poraste.
Mislim da mnogi ne shvataju koliko taj rad na startu ima znacenje kad pas poraste, jer mi samo sa tim imamo problem i ja dobijem slom zivaca kad je vreme za ciscenje,jer znam da ce nam presesti.
Srecno Wink
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Čišćenje ušiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čišćenje ušiju   Čišćenje ušiju - Page 2 EmptyUto Dec 04, 2012 4:36 pm

Evo naidjoh na jedan video gde se objasnjava kako se ciste usi kod Shar pea. Ja licno ovo ovako neradim, pa me interesuje vase misljenje u vezi ovog snimka.

Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

Rooney_Pei


Ženski Broj poruka : 75
Godina : 37
Lokacija : Varaždin, Croatia
Datum upisa : 15.07.2012

Čišćenje ušiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čišćenje ušiju   Čišćenje ušiju - Page 2 EmptyUto Dec 04, 2012 6:17 pm

Ovo je iznimno dobar shar pei.... Ja sam vidjela taj video prije nego je Runi dosao k nama i mislila sam kako ce biti lako s tim usima. A kad ono, Runi kad vidi onaj aplikator affraid... To su bile svade, lajanja, rezanja, grickanja do krvi.... Sad imam novi nacin. Dodem mu nekako od leda, primim oko vrata s jednom rukom (ali tako da se ne davi) i s drugom rukom stavim aplikator u uho i stisnem tekucinu.... i cak mu i izmasiram uho skoro cijelu jednu minutu....

Mene interesira kako su to postigli sa psom sa videa....?!!! Svaka cast Smile A i pas je prekrasan, ali usi su mu katastrofa prljave.... To je normalno da to crno leti na sve strane????
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Čišćenje ušiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čišćenje ušiju   Čišćenje ušiju - Page 2 EmptyUto Dec 04, 2012 6:41 pm

Mene cudi sto ova zena koristi stapice za usi kad to nesme. Ja imam sredstvo koje ukapam u jedno i drugo uho, onako je tecnost malo masnjikava. Izmasiram oba uha, ona protrese glavu i sa vlaznom maramicom (za pse) obrisem necistoce. Neguram nista u uho. Ova zena na 2:35 pod pritismom cisti usi, ja ovo nebi smela ni u ludilu. A i ko dozvoli da se psu ooooooooovoliko zapsute usi. Ja ovo nevideh nigde.
Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

Rooney_Pei


Ženski Broj poruka : 75
Godina : 37
Lokacija : Varaždin, Croatia
Datum upisa : 15.07.2012

Čišćenje ušiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čišćenje ušiju   Čišćenje ušiju - Page 2 EmptyUto Dec 04, 2012 7:47 pm

Znaci, nije normalno da ovo crno leti iz uha.... Vec sam mislila : "Sta me jos ceka sa Runijem?!!!!" Da, i mi imamo otifree tekucinu za ciscenje usiju i cistimo usi na isti nacin. Prvo tekucina, masiranje i brisanje sterilnom gazom.

Po videu mogu zakljuciti da je zena dosta strucna. E sad, ovo pod pritiskom cistiti usi.... Ja se sjecam da sam kao mala isla kod doktora na ciscenje usiju jer mi se napravio kao neki cep u usima pa sam slabo cula na jedno uho. Doktor mi je u uho stavio neku cijevcicu i pustio vodu pod pritiskom i ovaj cepic je izletio iz uha. Sad ne znam da li je ovo na videu isti princip ili to ova zena bezveze tako jako ustrca u usi. Ja mislim da postoji razlog zasto ima ovaj aplikator za strcanje pod pritiskom.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Čišćenje ušiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čišćenje ušiju   Čišćenje ušiju - Page 2 EmptyUto Dec 04, 2012 9:41 pm

Na snimku je Linda Coffee vlasnica odgajivačnice Baggins iz Amerike, odgajivač već sigurno 20 godina Wink Jednog njenog psa ima većina ljudi sa foruma u rodovnicima. Wink

Postavljao sam na forumu negde ovaj video i meni lično se ne sviđa tehnika, a ni ovo sredstvo koje ona koristi (ima drugačijih mišljenja pošto se diskutovalo o ovom snimku i na velikom forumu). Pravi sama sredstvo kombinacija isopropil alkohola i belog sirćeta. A ovaj pas je izuzetno miran i očigledno naučen na ovako nešto.

Kod ozbiljnih infekcija i kod pasa koji su ovako izborani kao ovaj normalno je da leti ovakva prljavština. Marfiju sam čistio Virbac Epi-Otic tečnošću, koristio sam i Otifree al mi se nije dopadao jer je suviše lepljiv i masan. Kad sipam tečnost u uho, zatvorim ga i malo izmasiram i pustim da otrese tada leti prljavština na sve strane slično kao ovo na snimku. Kasnije pokupim višak prljavštine onim tuferima i to je to.

@Rooney_Pei super si povezala čišćenje ušiju kod ljudi i ovo sa snimka, ista je procedura kad se radi o ozbiljnom problemu (ovo što Linda radi na snimku, fontanica iz ušiju) kad je teška infekcija ili kada pas ima previše nabora u ušnim kanalima.

Da vam kažem iskreno, preporodio sam se od kada imam Kallu njoj su uši očišćene 2 puta u životu, jednom fazona radi da proverim ima li nešto, a drugi put da izbacim blato koje je unela u uši kopajući hehe Ovo je još jedna stvar gde su nabori potpuno van upotrebe i ne služe rasi. Kao i veoma male uši navedene u standardu.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Čišćenje ušiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čišćenje ušiju   Čišćenje ušiju - Page 2 EmptySre Dec 05, 2012 4:47 am

Pedja je rekao da mu se tehnika ciscenja ne svidja, pa i kako bi ti se svidjala kad ovo izgleda bolno. Meni bi Beti ruku otkinula kad bi je mrcvarila ovako, a ima podosta ljudi odavde koji muku muce sa ciscenjem, a kamo li ovo. Bez uvrede, nek je zena odgaivac jos 20 godina, ali mi nedeluje kao strucnjak.


Dok je Beti jela granule imala je uzasne usi, cesto su je svrbele i trzala je glavom... ljudi, problem resite tako sto psa prebacite na sirovo meso i iznutrice i nema vise toliko cestog ciscenja usiju. Ranije sam na svakih nedelju dana Beti cistila usi, svaki put stres dozivim kad vidim sta ima u njima, sada samo prsnem tecnost na tufer i ocistim prasinu sa unutrasnje strane ili vlaznim maramicama (za pse) i nepamtim kad je imala prljave usi. Usi se ciste uvece pred spavanje, narocito kad je ovako hladno vreme, jer pas moze da navuce upalu. Nego nisam pitala Ljilju za puder, pominjala je neki Blue Powder... za sta je on? Neki dan ga je dodala u temu "Kucna apoteka"
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Čišćenje ušiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čišćenje ušiju   Čišćenje ušiju - Page 2 EmptySre Dec 05, 2012 4:54 am

Blue Powder..... nasla sam temu Very Happy sad cu da vidim za sta je.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Čišćenje ušiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čišćenje ušiju   Čišćenje ušiju - Page 2 EmptySre Dec 05, 2012 10:54 am

jedno od najboljih sredstava za ciscenje usiju ....i preventivu protiv infekcija ali i lecenje...sem parazita uglavnom sve izleci ako se koristi po uputstvu za lecenje.
Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

Rooney_Pei


Ženski Broj poruka : 75
Godina : 37
Lokacija : Varaždin, Croatia
Datum upisa : 15.07.2012

Čišćenje ušiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čišćenje ušiju   Čišćenje ušiju - Page 2 EmptySre Dec 05, 2012 6:10 pm

Mi smo sad vec skoro dva tjedna na sirovom mesu i bas me zanima kako ce biti usi sad. Runiju se ne prljaju jako usi, ali znam da je vrijeme da cistimo kad pocne glavom previse tresti. A trebali bi i mi probati taj blue powder.
Nazad na vrh Ići dole
Vili

Vili


Ženski Broj poruka : 22
Godina : 34
Lokacija : Lazarevo
Datum upisa : 28.12.2012

Čišćenje ušiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čišćenje ušiju   Čišćenje ušiju - Page 2 EmptyČet Jan 03, 2013 6:54 pm

Pozdrav svima, interesujeme kada treba poceti sa ciscenjem usiju? Imam muzjaka starog skoro 2 meseca, kod mene je nedelju dana ali mu nisam cistila usi, da li smem da ih ocistim sad i kako?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Čišćenje ušiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čišćenje ušiju   Čišćenje ušiju - Page 2 EmptyČet Jan 03, 2013 7:11 pm

Uši se čiste po potrebi. Pogleda se kako izgledaju i ukoliko ima previše prljavštine tada se čiste. Naravno postoje alarmantna stanja prilikom upala i infekcija, tada se vidi jasno da nešto nije u redu jer otresaju glavom i češu se i obično je jedno uho spušteno u odnosu na drugo.
Na tržištu postoje sredstva za čišćenje ušiju ja lično koristim Virbac Epi-Otic jer mi se pokazao najbolje, ima i OtiFree, Trixi i još mnoga kao i sredstvo koje može da se poruči da naprave u humanoj apoteci ( BLUE POWDER KLIK OVDE isključivo da naprave po uputstvu bez eksperimentisanja )
Sredstvo se nakapa u uho malo protrlja i pusti da pas otrese glavu na kraju se samo komadićem vate ili tkanine pokupi prljavština koja se zalepi za ušnu školjku.
Uši uglanom počinju da se prljaju malo kasnije kada počinje da jenjava imunitet koji su nasledili od majke (u nekom 3. ili 4. mesecu) i na učestalost čišćenja utiče nekoliko faktora od koji su najbitniji ishrana i struktura ušnog kanala.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Čišćenje ušiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čišćenje ušiju   Čišćenje ušiju - Page 2 EmptyČet Jan 03, 2013 7:14 pm

Pa zaviri mu u uho. Njima kad se usi isprljaju to se vidi jer je usna skoljka prljava. Ima raznih kapi, ali ima i pasa koji je jako boje tog "zahvata". Ima OtiFree, VETOQUINOL i mnogo drugih. Najbolje se pokazao Blue Powder koji Ljilja (unaltraina hearty ) koristi, na forumu ima i recept za njega. Recept odnesete i apoteka vam napravi. Mnogo je dobar i usi su perfektno ciste i usi su mnoooooooogo manje podlozne infekcijama dok to recimo nije slucaj sa koje kakvim sredstvima po pet shopovima. Evo recept tema o tome...

http://www.sharpei-balkan.com/t386-blue-powder

Sobzirom da su usi ove rase naborane unutra, moze se koristiti i stapic za usi ALI SAMO POVRSINSKI, NIKAKO UNUTRA, jer stapic super otkloni necistoce koje su se "sakrile".

I da napomenem nesto jako bitno... Psi koji su na sirovom mesu imaju mnogo manje prljave usi , dok oni koji su na granulama imaju uzas jedan usi, brzo se prljaju i osecaju se, narocito leti. Naucite ga da ciscenje usiju shvati kao normalnu pojavu, jer ce te kasnije imato gadnih problema, hoce da ujedu kako bi se odbranili. Ali i ako nema potrebe za ciscenjem, cackajte mu uci papirnatim maramicama, kao da nesto cistite Very Happy jer se nikad nezna kad cete trebati to da radite, pa lakse vama kad je pas miran.
Nazad na vrh Ići dole
Pakici




Muški Broj poruka : 15
Godina : 37
Lokacija : Banovci Dunav
Datum upisa : 24.07.2012

Čišćenje ušiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čišćenje ušiju   Čišćenje ušiju - Page 2 EmptySre Mar 20, 2013 2:25 pm

Pozdrav svima.

Imam jedno pitanjce.

Nas Bobi cesto mlati glavom, rastrese se ceo, pogotovo posle mazenja po glavi a i tela, da li je to normalno ili nam to govori da nesto nije uredu?

Usi mu cistimo cesto, znaju da budu dosta prljave ali je to valjda i od hrane, hrani se kuvanom hranom ( jezici, srca, grkljani...)

Nadam se da mi neko moze reci o cemu se radi

Unapred hvala
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Čišćenje ušiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čišćenje ušiju   Čišćenje ušiju - Page 2 EmptySre Mar 20, 2013 3:00 pm

Mlacenje glavom moze biti signal problema sa usima... Da li su u pitanju bakterije,gljivice ili je sve u redu najbolje cete ustanoviti odlaskom kod veterinara koji ce psu uraditi bris.

Cime mu cistite usi?

A ovaj deo sto se hrane tice, cinjenica je da dosta utice na zdravlje usiju. Najcesce se problemi javljaju kod pasa koji se hrane granulama.
Nazad na vrh Ići dole
bogutovac

bogutovac


Muški Broj poruka : 16
Godina : 38
Lokacija : kraljevo
Datum upisa : 15.02.2013

Čišćenje ušiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čišćenje ušiju   Čišćenje ušiju - Page 2 EmptyUto Mar 26, 2013 5:03 pm

danas sam kupio TRIXIE tečnost za uši. Naravno, nema uputstva na srpskom Smile ali kaže kapnuti "nekoliko kapi"

Pošto sam kanu u uvo psu "nekoliko kapi" posle nekog vremena sam mu očistio ušnu školjku...

Malo sam sumnjičav po pitanju toga da je uvo čisto iznutra, ukoliko primetim da i dalje ima probleme sa ušima... za koliko mogu da ponovim postupak?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Čišćenje ušiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čišćenje ušiju   Čišćenje ušiju - Page 2 EmptyUto Mar 26, 2013 7:05 pm

Ponavljaš po potrebi, u zavisnosti u kakvom su stanju uši. Ako nema nikakav problem, ne mlati glavom i nema znakova infekcije, onda nije potrebno čistiti dok se uši ne zaprljaju.

Ukoliko trese glavom i ima previše cerumena, posebno jako tamne boje i neprijatnog mirisa i pritom se vidi da mu smeta, a još se pojavi i crvenilo i drži jedno uho spušteno, onda verovatno postoji neki problem i sam Trixi neće pomoći nego treba uraditi bris i po antibiogramu ciljano udariti na napasnika.
Nazad na vrh Ići dole
Buzz

Buzz


Muški Broj poruka : 16
Godina : 32
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.01.2014

Čišćenje ušiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čišćenje ušiju   Čišćenje ušiju - Page 2 EmptyNed Feb 02, 2014 8:39 pm

Pozdrav svima! Buzz ima 3 meseca i danas sam prvi put primetila da u desnom uhu ima braonkastu sluz, pa me interesuje da li je to normalna usna prljavstina, posto mu je drugo uho potpuno cisto? Prvi put se susrecem sa ovim pa ne znam. I usput, na koliko se ciste usi?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Čišćenje ušiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čišćenje ušiju   Čišćenje ušiju - Page 2 EmptyNed Feb 02, 2014 9:19 pm

Verovatno treba očistiti uši. Normalno je da imaju cerumen, ali braonkast bi već mogao da se očisti da se ne bi zakomplikovalo. Uši se čiste po potrebi, kako se primeti da ima prljavštine. Zavisi od psa do psa. Ja jednoj čistim jednom godišnje, a drugoj jednom mesečno. U vet apoteci Virbac Epi-Otic ima da se uzme, meni se najbolje pokazao, naravno ima i drugih sredstava za čišćenje ušiju, čak i onih koja mogu da se naprave u apotekama kao što je Blue Powder. Na prethodnim stranicama ove teme ima više o tome. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Buzz

Buzz


Muški Broj poruka : 16
Godina : 32
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.01.2014

Čišćenje ušiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čišćenje ušiju   Čišćenje ušiju - Page 2 EmptyPon Feb 03, 2014 11:17 am

Hvala puno! dogwalk
Nazad na vrh Ići dole
Buzz

Buzz


Muški Broj poruka : 16
Godina : 32
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.01.2014

Čišćenje ušiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čišćenje ušiju   Čišćenje ušiju - Page 2 EmptyPon Feb 10, 2014 10:00 pm

Opet ja.....  Kupila sam Otifree i ocistila mu usi. Nakon par dana desno uho mu je ponovo bilo zaprljano, dok je levo perfektno cisto. Ponovo sam ponovila ciscenje samo desnog, od tada je proslo 5 dana i evo ponovo se samo ono zaprljalo...da li je to normalno ili da ipak posetim veterinara? :S Hvala unapred.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Čišćenje ušiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čišćenje ušiju   Čišćenje ušiju - Page 2 EmptyUto Feb 11, 2014 9:47 am

A jel' češe to uho i drži ga spuštenije nego drugo? Jel' otresa glavom stalno kao da mu nešto smeta?
Moja mlađa ima prljavije uši jer su manje i uži kanali, ali nema problem sa ušima samo češće treba da ih čistim, za razliku od Kalle kojoj ne čistim uopšte.
Nazad na vrh Ići dole
Buzz

Buzz


Muški Broj poruka : 16
Godina : 32
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.01.2014

Čišćenje ušiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čišćenje ušiju   Čišćenje ušiju - Page 2 EmptyUto Feb 11, 2014 12:08 pm

Pocese se mozda 2-3 puta u toku dana, a glavom ne trese uopste... Uporedila sam usi i nije mu spusteno. Sve je normalno, samo sto je to desno zaprljano. Meni deluje kao da je normalan proces, ali ponovo ne bih to da zanemarim i ne znam da li smem tako cesto da mu cistim uho jer se bukvalno u roku od 3-5 dana zaprlja?   lick
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Čišćenje ušiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čišćenje ušiju   Čišćenje ušiju - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Čišćenje ušiju
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Nega-
Skoči na: