Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Pomoc EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Pomoc EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Pomoc EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Pomoc EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Pomoc EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Pomoc EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Pomoc EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pomoc EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Pomoc EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Pomoc EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Pomoc

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
fr0st




Broj poruka : 2
Godina : 28
Datum upisa : 27.11.2011

Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Pomoc   Pomoc EmptyNed Nov 27, 2011 3:10 pm

Pozdrav svima nov sam na ovom forumu pa mi treba pomoc Smile
Posle nove godine uzimam stene SAR-PEJA koji ce tada imati 2 meseca ono sto me zanima je bukvalno sve Smile
Citao sam dosta o njima ali da vidim i vase misljenje Smile
Koje vakcine sve treba primiti i kada u kom periodu i kolika je cena vakcina ?
Da li je karakteristican smrad posto vidim da vecina ima problema sa tim planiram da ga drzim u stanu dok prodje zima i ne poraste malo posle prebacim u dvoriste kod tetke ?
Planiram da ga hranim prirodnom hranom tj da mu spremam hranu.Hranim mlevenom hranom koju cu nabavljati u klanicama ali nece tu biti mlevene nogice kljunevi i ostalo samo ono sto valja.Takodje uz to cu mu dodavati vitamine koji su mu potrebni za normalan razvoj i povrce itd... Smile
I za pocetak sta mu trebam kupiti od predmeta i za odrzavanje higijene sta ce biti potrebno ? Smile Hvala najlepse i nadam se brzom odgovoru.Pozdrav. :_)
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc   Pomoc EmptyNed Nov 27, 2011 3:26 pm

Frost, lepo je sto si se odlucio za nasu rasu, pogotovu je dobro sto se raspitujes na vreme. Prvo , uzimas stene od 2 meseca, a vazi misljenje da je najbolji period za uzimanje stenca kada je on 3 meseca star. To se radi zbog njegovog razvoja, da bude uz majku , a i uz bracu i sestre, da nauci od mame sve sto treba, a tebi ce to pomoci u daljoj socijalizaciji i nezi. Sto se tice vakcine, bitno je kada ga uzimas, a sve sto treba, recice ti odgajivac,jer prve vakcine stene prima dok je jos tamo.
Ako stvarno zelis sve znati , onda odvoj vreme i procitaj forum od pocetka do kraja.
Vecina nas pse drze u kuci ili stanu, tako da ta prica o smradu samo je ogledalo vlasnika koji ne obracaju paznju na higijenu. Ako svog psa budes negovao i hranio zdravo,nikakakav smrad se nece javljati, tako da ga mozes zadrzati u stanu. Nije ti sar pei dvorisni pas, tako da u tetkino dvoriste smesti nekog psa cuvara koji moze da zivi vani, a zguzvanog cuvaj uz sebe, jer su oni poznati kao vrlo privrzena rasa.
Oni se kupaju najvise 2 puta godisnje, a higijenu mozes odrzavati,tako sto ces ga s vremena na vreme prebrisavati kombinacijom vode, jabukovog sirceta i ulja ili caja lavande.
Lepo si odlucio da ga hranis zdravom hranom, vidim ja da ce tvoj pas biti super negovan pas. O svemo ostalom, polako,bices tu i uciti citanjem svega sto su iskusniji pisali .
Gde uzimas stene, od kog odgajivaca?
Pozz
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc   Pomoc EmptyNed Nov 27, 2011 3:32 pm

http://www.sharpei-balkan.com/t131-vakcinacija
http://www.sharpei-balkan.com/f3-nega
ovo su samo neki od linkova na kojima ces naci odgovore na tvoja pitanja, a moja preporuka je da procitas nas magazin, u kome ces naci mnogo pametnih stvari .
http://www.sharpei-balkan.com/t933-zguzvani-magazin-br-1-free-download
Nazad na vrh Ići dole
fr0st




Broj poruka : 2
Godina : 28
Datum upisa : 27.11.2011

Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc   Pomoc EmptyNed Nov 27, 2011 4:50 pm

Hvala na svemu Nerone valjda te necu razocarati ovim odgovorom uzimam od prijatelja i to mu je prvo leglo njegova zenka je kod njega u dobrim uslovima i dobro se stara o njoj tako da kao i otac stenaca moze se reci da je "zdrav i prav pas" Smile Tako da bi i stenci trebali biti u redu Smile
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc   Pomoc EmptyNed Nov 27, 2011 5:55 pm

Frost,pre kupovine steneta pregledaj rodovinik (npr. postavi ovde na forum) ...Neko od iskusnijih forumasa ce ti reci nesto vise o linijama iz kojih tvoj buduci pas potice,sto je jako bitno kod nase rase,jer postoji mnogo naslednih bolesti...Ako zelis zdravog psa koji ce ti ulepsati zivot svakako je bitno odakle potice...Trenutno zdravstveno stanja i oca i majke nije garancija zdravog potomstva...zato se gledaju rodovnici...Koliko je zenka stara?A muzjak..?
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc   Pomoc EmptyNed Nov 27, 2011 6:48 pm

Nema mestu razocarenja, taman posla, ali kao sto napisa Vladica, veoma je bitna linija oca i majke i ostalih predaka . U magazinu ces naci temu koja se bas tice izbora steneta i zasto je bitan rodovnik. Mnogi beze od njega (u fazonu- ja ga necu na izlozbe,on ce mi biti ljubimac) sto je glupost. Za sve nas je najbitnije zravlje psa pa tek onda mazenje i vodanje po izlozbama. Rodovnik je najbitniji, to ne zaboravi, jer tu vidis kakvo ce ti biti stene po krvnim linijama predaka (da li ima bolesti,koliko su ziveli, da li ima agresivnih...)..
Zamoli prijatelja koji ti ga daje za rodovnik svoje kuje.
Nije mala stvar izabrati shar peia za ljubimca, zato te molim da obratis paznju na sve Smile
Nazad na vrh Ići dole
bobi-2012

bobi-2012


Muški Broj poruka : 25
Godina : 48
Lokacija : austia,wien
Datum upisa : 07.05.2012

Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc   Pomoc EmptySub Maj 12, 2012 12:55 am

ljudi treba mi pomoc stigao mi je bobi ali ne mogu da ubacim slike,a voleo bih da podelim radost sa vama
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc   Pomoc EmptySub Maj 12, 2012 9:15 am

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc   Pomoc Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pomoc
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pomoc
» Pomoc
» pomoc :)
» agresivni ili razmazeni
» Molim za pomoc!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: