Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Astor EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Astor EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Astor EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Astor EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Astor EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Astor EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Astor EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Astor EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Astor EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Astor EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Astor

Ići dole 
+14
Nesha
Skarfi
hektor
Han
Zoya
thealimovic
unaltraina
ljilja-pei
Siniša
neron
Murphypei
nesa151
Vladica
Cvele
18 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Cvele




Broj poruka : 4
Godina : 35
Datum upisa : 18.01.2012

Astor Empty
PočaljiNaslov: Astor   Astor EmptySre Jan 18, 2012 1:19 pm

Poštovanje zelim svima na forumu.Zovem se Aleksandar.Juce sam kupio stene shar pei 2 meseca staro dao sam mu ime Astor.Odvojio sam ga od majke i brata,sinoc mi je cvilio(verovatno posto sam ga preko noci zatvorio u boks).Napravio sam mu lep boks sa 10cm izolacije i tepihom preko vrata od kucice(nadam se da mu nije zima).Kako da ga naucim da udje u kucicu i da je to njegova kucica?posto se boji..stavio sam ga u kucicu i odmah je izasao iz nje.Danas je proveo ceo dan u dvoristu i cini mi se kao da se trese,da mu je hladno a ne ode u boks.Kako da ga naucim?Voda mu je u boksu,sipam mu mlaku ali posle nekog vremena bude hladna,nece mu nista faliti?Pozdrav!Hvala na odgovorima
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Astor Empty
PočaljiNaslov: Re: Astor   Astor EmptySre Jan 18, 2012 1:32 pm


glitter-graphics.com

Sto se kucice tice verovatno mu je potrebno vreme da se navikne...Mozda si trebao da poneses neki predmet sa kojim je stene bilo u kontaktu dok je zivelo kod odgajivaca (neko parce tkanine i sl. na cemu je ostao njemu prepoznatljiv miris),no sad je kasno za to.. Razz
Nego,bree,sto ga ne uvedes u kucu dok je jos tako mali,pa na prolece ga vrati u box,ako bas budes hteo...? Very Happy Laughing
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

nesa151


Muški Broj poruka : 843
Godina : 80
Lokacija : Sr.Kamenica-Novi Sad
Datum upisa : 16.05.2011

Astor Empty
PočaljiNaslov: Re: Astor   Astor EmptySre Jan 18, 2012 1:38 pm

Dva meseca ili 8 nedelja na ovu hladnocu.Nema te kucice koja ce mu biti dobra .Ako se nisi predhodno raspitao o odgoju Sar Pei stenaca grdno si pogresio .
U bilo koju prostoriju unesi Kucicu ako neces da ga unases u kucu ,a trebalo bi ,i obezbedi grejanje da uvek bude bar 20 stepeni.U protivnom tako malog ces jedno jutro naci smrznutog .Nek mu je Bog u pomoci ! Sad
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

nesa151


Muški Broj poruka : 843
Godina : 80
Lokacija : Sr.Kamenica-Novi Sad
Datum upisa : 16.05.2011

Astor Empty
PočaljiNaslov: Re: Astor   Astor EmptySre Jan 18, 2012 1:48 pm

Uf malo sam bio suvise kritican ne pozelevsi Vam welcome
Nadam se da ce te primiti ovo moje naknadno izvinjenje za dobrodoslicu .
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Astor Empty
PočaljiNaslov: Re: Astor   Astor EmptySre Jan 18, 2012 1:53 pm

welcome

Gde je boravio kod odgajivača? Napolju ili unutra? Ove temperature nisu baš naivne za shar-peieve koji nemaju podlaku posebno ne za štence koji još ne mogu pravilno da održavaju temperaturu. Normalno je da cvili jer je u šoku, nema pojma šta mu se desilo, gde se nalazi, a pre toga je bio u društvu i sa majkom. Po mom mišljenju suviše je mali da bude napolju po ovakvom vremenu i na ovim temperaturama. Ako baš insistiraš da bude napolju, ubaci mu u kućicu nešto u šta može da se ušuška, npr. prostirku od ovčije dlake ili nešto slično od prirodnih materijala u kojima će moći da se zagreje.
Shar-pei može da živi napolju, ali mali štenci sami ne mogu odmah, u takvim slučajevima se stave u neku prostoriju u kojoj je toplije ili im se kućica baš dobro pripremi da mogu da se zagreju.
Na stranu moje lično mišljenje da ova rasa zahteva konstantan kontakt sa ljudima, jer nikada ne mogu imati onu divnu povezanost koju imaju kada su u konstantnom kontaktu sa vlasnikom.

Naravno stavi nam slike mališana Astora da ga vidimo. Wink
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Astor Empty
PočaljiNaslov: Re: Astor   Astor EmptySre Jan 18, 2012 1:54 pm

Postovanje Aleksandre !
Lepo je sto si se odlucio za shar peia, ali to za box mi se ni malo ne svidja. Astor je jos beba, uzeo si ga rano od mame i brata, kuka za njima, kuka , trese se jer mu je hladno.. Na nedostatak legla ce se navici,ali na hladnocu nikako. To bi bilo isto kao kad bi ti izasao u kupacem i stajao u dvoristu citav dan , sto priznajes, ne deluje fino.
Par pasa na forumu zive vani u dobro izolovanim kucicama, ali su odrasli.
Ako si vec resio da psa neces drzati u kuci, onda nisi trebao da se odlucis za stene u zimskom periodu.
Imas li neke pomocne prostorije?
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 35
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Astor Empty
PočaljiNaslov: Re: Astor   Astor EmptySre Jan 18, 2012 2:22 pm

Staviti stene od 2 meseca u box na ovoj temperaturi nije ni malo ljudski. Probaj ti da prespavas na tom mestu da vidis dal ces da cvilis (od hladnoce). Moj savet ti je da predjes na vijetnamske prasice. Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
Cvele




Broj poruka : 4
Godina : 35
Datum upisa : 18.01.2012

Astor Empty
PočaljiNaslov: Re: Astor   Astor EmptySre Jan 18, 2012 2:23 pm

Astor je kod odgajivaca bio isto u boksu sa majkom i bratom,manje je izolovana kucica nego ova koju sam ja napravio,ali je bila sijalica od 200W u kucici,sta da radim?pomozite mi kako da resim,uneo bih ga u sobu samnom ali se bojim posto je tepih svugde da mi se ne ukaki ili upiski:)Treba mi pomoc..Kako?ali nocu ako je u sobi a preko dana u boksu i dvoristu?
Nazad na vrh Ići dole
ljilja-pei

ljilja-pei


Broj poruka : 221
Godina : 56
Lokacija : Beograd, Trešnja
Datum upisa : 23.01.2010

Astor Empty
PočaljiNaslov: Re: Astor   Astor EmptySre Jan 18, 2012 2:28 pm

Prvo, dobro nam došli. Smile)))
Drugo, unesi štene u kuću i spremi sredstva za čišćenje tepiha ili iznesi tepih, ako želiš živog i zdravog psa. Štene ne sme da bude napolju po ovoj hladnoći. Veruj mi, odgajila sam ih mnogo i potrošila omanju fabriku sredstava za čišćenje.
Njega su tamo grejali i majka i brat, a ovde je sam...
Sigurna sam da mu želiš dobro i da ga voliš, pa zato i moraš da se žrtvuješ Smile))


Daj neke slikice Smile)))
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Astor Empty
PočaljiNaslov: Re: Astor   Astor EmptySre Jan 18, 2012 2:34 pm

welcome
tamo je imao toplotu majke i brata iz legla i plus odozgo malo dogrevanja lampom. Nece ti stene ostati zdravo...a mozda ni zivo ako ga ne uvedes u toplije. Stenci su mnogo cistiji od ostalih rasa i po pitanju obavljanja nuzde. Tepih napolje i u jedan kraj sobe "mokru zonu" od prostrtih novina ili pelena za pse. Posle svakog budjenja ili obroka, stene iznesi napolje da obavi nuzdu.Vrlo malo ce ti nuzdu obavljati u kuci vec za nedelju-dve. Dok se vreme ne stabilizuje u toplije drzi ga u zatvorenom, grejanom prostoru i nemoj dugo ostavljati napolju ako je temperatura ispod 13-14 C. Sem toga tako odvojen od drustva i sam sada trazi i kontakt sa nekim...taj neko si ti kao njegov vlasik...pruzi mu jos nesto sem izolovane kucice a to je mazenje i toplina bliskog kontakta ... beba je to.
Nazad na vrh Ići dole
thealimovic

thealimovic


Muški Broj poruka : 457
Godina : 37
Lokacija : Surcin Beograd
Datum upisa : 28.11.2011

Astor Empty
PočaljiNaslov: Re: Astor   Astor EmptySre Jan 18, 2012 2:42 pm

pozzzzzzzzzzz za Acu i Astora! ja od rodjenja imam pse(imam sad 24 god).imao sam 7 njih do sad i svaki od njih je ziveo napolju.preko zime nisam ni morao mnogo da se trudim oko njihovog zagrejavanja.nijedan nije imao problema,ali to su bili nemacki ovcar,rotvajler,labrador i po neki mesanac...cak i sad napolju imam jednog mesanca koji ima 3 god.on preko zime izadje na sneg i valja se i raduje se snegu.a u kuci imam stene sar peja od 3 meseca i 3 dana i veruj da kad mi nije zalozena vatra da se trese...ja i nemam neke uslove za psa u kuci (mala mi je kucica,jos je u izgradnji.meni jos uvek se majstori po kuci jure sa kucom :-) ) ali moram da ga drzim u kuci.na prolece cu zavrsiti pomocnu kucicu za matorce i onda cemo imati vise mesta i uslova.posto si uzeo osetljivu rasu bice ti najsrecnije kuce u kucici...a veruj da ces i ti uzivati,dok ga posmatras kako istrazuje svet oko sebe :-D
Nazad na vrh Ići dole
Cvele




Broj poruka : 4
Godina : 35
Datum upisa : 18.01.2012

Astor Empty
PočaljiNaslov: Re: Astor   Astor EmptySre Jan 18, 2012 2:58 pm

Zahvaljujem Vam se svima na odgovoru.
Da li je problem da je preko dana napolju u dvoristu i njegovoj kucici a preko noci samnom u kuci?I kako da ga priviknem na njegovu kucicu da ulazi kad pozeli?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Astor Empty
PočaljiNaslov: Re: Astor   Astor EmptySre Jan 18, 2012 3:06 pm

Verovatno će se sam navići. Bitno je da kućicu povezuje sa nečim lepim. Možeš da ga hraniš unutra, tj. ubacuješ mu poslastice, da se igrate tako što ćeš ga mamiti igračkom pa je onda ubacivati u kućicu da je on donese itd. Smislićeš već nešto.
Staviću ti link teme našeg urednika pa pogledaj kako je njegov boks izgledao, mislim da je i opisivao kako je napravljen (nisam siguran davno beše).
KLIK OVDE

Njegov Don je prvo trebalo da bude napolju, ali je ubrzo završio u kući (iako je bila priča nikad pas u kuću) sad ih imaju dvoje. hehe

Imaš još jednu bitnu stvar kad je tako mali, a nije primio sve vakcine trebalo bi da bude u karantinu. Pretpostavljam da ti kroz dvorište prođe i pokoja mačka i dosta ljudi i mogu da unesu neku bolest za koju malac nema još imunitet. Najbolja opcija bi bila da ti je u nekom prostoru koji je topao i izolovan, a što manje da lunja po dvorištu zbog imunizacije.
Nazad na vrh Ići dole
thealimovic

thealimovic


Muški Broj poruka : 457
Godina : 37
Lokacija : Surcin Beograd
Datum upisa : 28.11.2011

Astor Empty
PočaljiNaslov: Re: Astor   Astor EmptySre Jan 18, 2012 3:12 pm

problem je ako je hladno.ja Brauna(mesanac star 3 god.) prosetam 2 puta a Laru(sar pej 3 mes.) jednom,a nekad i ne izadje u setnju.ako je malo hladnjikavo ona se igra i trckara ko luda inace je jako aktivna i "luda"...ali posle 15-25 min.ona me juri i skace po meni,trazi da je podignem.trese se i moram da je postavim ispod jakne.cim stignemo kuci ona se napije vode i legne pored kamina,kad bi mogla usla bi u kamin.
ako ti Astor nije srecan,ne krece se,a ne daj boze cvili,ili drhti NIKAKO NAPOLJE!!!
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Astor Empty
PočaljiNaslov: Re: Astor   Astor EmptySre Jan 18, 2012 4:16 pm

Moj savet je da stene sada uneses u kucu i podizes ga unutra, napolje ne previse dok ne porastu temperature, kada dodje leto, vec ce on otkriti kucicu i navikavaces ga na nju tada...tokom leta ce navici u sledecu zimu ce znati da se skloni u nju sa hladnoce i zgreje se sam...tada ce vec biti odrastao i izgradjenog imuniteta. Velika je greska sto si uzeo stene ove rase u sred zime a ne zelis psa u kuci vec u dvoristu.Ne znam od koga si kupio stene ali osoba koja ti je prodala psa je morala da te upozori i uputi da samo stene mora biti dogrevano u dobro izolovanoj kucici i kako da ga naviknes da boravi sam unutra(sto je neopisivo tesko jer je sam sada i trazi drustvo) ili uputi da stene drzis u kuci dok ne otopli.Zaista neodgovorno od strane osobe cija je odgovornost ne samo da stenci dodju na svet i proda ih, vec i obezbedi im dalji opstanak u najboljim uslovima davanjem ispravnih saveta novom vlasniku.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Astor Empty
PočaljiNaslov: Re: Astor   Astor EmptySre Jan 18, 2012 4:41 pm

Ukratko, Astor da se useli u kucu 24 h dnevno, dok ne otopli vani. Nek je sa srecom useljenje Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
thealimovic

thealimovic


Muški Broj poruka : 457
Godina : 37
Lokacija : Surcin Beograd
Datum upisa : 28.11.2011

Astor Empty
PočaljiNaslov: Re: Astor   Astor EmptySre Jan 18, 2012 5:25 pm

E cestitamo na selidbi!!! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Zoya

Zoya


Ženski Broj poruka : 583
Godina : 34
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 14.11.2011

Astor Empty
PočaljiNaslov: Re: Astor   Astor EmptySre Jan 18, 2012 6:48 pm

welcome

Astor zelimo ti topli domek.
Stavi fotkice da malog vidimo. Smile

doggy
Nazad na vrh Ići dole
Han

Han


Broj poruka : 1196
Godina : 57
Lokacija : Rijeka
Datum upisa : 02.06.2011

Astor Empty
PočaljiNaslov: Re: Astor   Astor EmptySre Jan 18, 2012 6:52 pm

Dobrodošao mali medvjediću! lick welcome
Nazad na vrh Ići dole
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Astor Empty
PočaljiNaslov: Re: Astor   Astor EmptySre Jan 18, 2012 9:34 pm

welcome maleni drugaru Smile
A tebi Aleksandre cu reci ko i predhodni forumasi,Astora u kucu dok ne otopli.Jako je tuzno da ti se pas smrzava napolju cak i danju a kamoli nocu Sad Skoro svi mi drzimo svoje ljubimce u kuci,evo,ja imam kucu i plac pa ipak on zivi sa nama i tako ce ostati Smile Svi mi smo u pocetku imali posla sa sredstvima za dezinfekciju i ciscenje,srecom,oni su jako pametna i cista rasa te se brzo nauce da poslice obavljaju napolju Smile Ako vise volis svog Astora od tepiha u kuci onda prioni na posao i skloni ih dok malisa ne nauci da sve obavlja napolju.Ako hoces pre svega zivog i zdravog psa odmah ga uvedi i ne razmisljaj o dnevno-nocnim varijantama nego sacekaj leto ako i dalje ostajes pri tome da ti pas zivi u boxu.Malom mekanom drugaru saljemo veliki poljubac i nadamo se da ces poslusati nase dobronamerne savete Smile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Astor Empty
PočaljiNaslov: Re: Astor   Astor EmptySre Jan 18, 2012 10:23 pm

welcome od mene i Skarfija....
necu se ponavljati, sve su ti vec rekli....a sad aparat u ruke i slikaj maloh naboranog Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Astor Empty
PočaljiNaslov: Re: Astor   Astor EmptySre Jan 18, 2012 11:27 pm

welcome
Ni ja neću da ponavljam. Sve su rekli Wink

murphypei ::
Staviću ti link teme našeg urednika pa pogledaj kako je njegov boks izgledao, mislim da je i opisivao kako je napravljen (nisam siguran davno beše).
KLIK OVDE
Njegov Don je prvo trebalo da bude napolju, ali je ubrzo završio u kući (iako je bila priča nikad pas u kuću) sad ih imaju dvoje. hehe

http://www.dodaj.rs/f/3M/1M/1mogTEJe/dscf2653resize.jpg
http://www.dodaj.rs/f/2s/13J/2Af9ZkA6/untitled-2.jpg

Da moj Don je bio u boksu ali jul mesec tako da mu nije ništa falilo... možda klima i priključak za net Very Happy Čim je pao sneg odma smo ga uveli unutra iako je imao 7 meseci, 20kg i krzno za 15 peića Smile (ima podlaku) Smile Osim toga tek kada je ušao shvatili smo neke stvari...psa u boksu nikada više nećemo držati. Mora da bude 24h uz nas bilo koje rase da je jer to je nešto najlepše!

A sad slike! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Cvele




Broj poruka : 4
Godina : 35
Datum upisa : 18.01.2012

Astor Empty
PočaljiNaslov: Astor:)   Astor EmptyPon Jan 23, 2012 9:40 am

Smile
Nazad na vrh Ići dole
djordje9

djordje9


Muški Broj poruka : 233
Godina : 41
Lokacija : Ruma-Novi Sad
Datum upisa : 08.12.2011

Astor Empty
PočaljiNaslov: Re: Astor   Astor EmptyPon Jan 23, 2012 10:50 am

welcome
Nazad na vrh Ići dole
thealimovic

thealimovic


Muški Broj poruka : 457
Godina : 37
Lokacija : Surcin Beograd
Datum upisa : 28.11.2011

Astor Empty
PočaljiNaslov: Re: Astor   Astor EmptyPon Jan 23, 2012 10:55 am

ajde bre Aco sto si stipsa?pusti nam neke slicice malog Astora!!!i reci nam kako se drzi malisa.da li je u boxu,ili u kuci?zagolicao si nas i onda pobegao Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Astor Empty
PočaljiNaslov: Re: Astor   Astor Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Astor
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: