Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Neplanirano parenje EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Neplanirano parenje EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Neplanirano parenje EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Neplanirano parenje EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Neplanirano parenje EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Neplanirano parenje EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Neplanirano parenje EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Neplanirano parenje EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Neplanirano parenje EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Neplanirano parenje EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Neplanirano parenje

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Blaze

Blaze


Broj poruka : 742
Godina : 55
Datum upisa : 07.03.2010

Neplanirano parenje Empty
PočaljiNaslov: Neplanirano parenje   Neplanirano parenje EmptySre Mar 14, 2012 7:43 am

Kao sto iz naslova vidite desilo se da Blaze upari Alison u roku od minuta.
Da li je skotna ostaje da cekamo i vidimo.
Veterinar je hteo da joj da neku hormonsku injekciju za "dan posle", ali nisam dozvolila.
Mozda priroda radi svoje...
Interesuje me da li je neko imao slicna iskustva i da li su moguce bilo kakve posledice s obzirom da ona ima tek 1.5 godinu?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Neplanirano parenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Neplanirano parenje   Neplanirano parenje EmptySre Mar 14, 2012 11:22 am

Sem u smislu da ce njen dalji razvoj, kondicija i formiranje trpeti...... ne bi trebalo da ima posledica. Moracete je izuzetno kvalitetno hraniti jer je mlada. Dogadja se. Mogli ste i tu hormonsku za ponavljanje estrusa, nije to nista strasno ako je hormonski stabilna.Moja Nia je uparena rano zbog hormonskog poremecaja(terala se na svaka nepuna dva meseca posle drugog i sa 15,16 uparena kada se poremecaj ponovio drugi put za redom), to isto svrstavam u kategoriju neplaniranih parenja ali dogadja se i to. Sve je proslo u redu sem sto ne znam da li bi jos porasla ili bila krupnija, nije imala dovoljno mleka takodje,.... ali to je nama bio bolji izbor za nju od hormonske terapije.Eto, sada imam ove ostale barabe u kuci, to leglo, koje sam celo zadrzala Smile


Poslednji izmenio unaltraina dana Sre Mar 14, 2012 12:06 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Beauty Hana

Beauty Hana


Ženski Broj poruka : 353
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2010

Neplanirano parenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Neplanirano parenje   Neplanirano parenje EmptySre Mar 14, 2012 11:59 am

Imali smo taj peh i to u Haninom prvom teranju (jos mladja, znaci) moja je bila krivica taj minut nepaznje te mi je sve jos teze palo jer je i ona sama tad bila stene. Ipak, nisamo hteli tu inekciju...kao-sta ce biti, neka bude....nestrpljenje je ucinilo svoje te smo otisli na ultrazvuk i sreca nikad veca kad je vet rekao da nije trudna Smile
Ne znam da li je *a verovatno da jeste)imalo ulogu to sto smo uspeli da ih prekinemo (nije bilo onog da su zakaceni)
U vreme raspitivanju koje sve opcije postoje, saznadoh i za abortus...mislim da tek on nije preporucljiv i da ga mali broj vet radi, a prednost u odnosu na inekciju jeste sto nju dajes napamet-mozda ima razloga, mozda ne, as ovo kao kad imas. Ipak, vrlo sam zahvalna sto smo tako prosli i posmatram to kao veliku opomenu...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Neplanirano parenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Neplanirano parenje   Neplanirano parenje EmptySre Mar 14, 2012 12:04 pm

Retko dolazi do oplodnje ako se psi ne "ucvore".
Nazad na vrh Ići dole
Blaze

Blaze


Broj poruka : 742
Godina : 55
Datum upisa : 07.03.2010

Neplanirano parenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Neplanirano parenje   Neplanirano parenje EmptyČet Mar 15, 2012 6:46 am

Hvala vam na informacijama.
Alison je krupna, jakog kostura, zdrava i u odlicnoj kondiciji.
Da li je ostala skotna ostaje da cekamo...
Vodicemo je na ultrazvuk od 5-10 aprila pa ce tada biti sigurno sta se desilo.
Sto se hrane tice veterinar nam je rekao da za sad nema potrebe da bilo sta menjamo u ishrani ( hranim ih svezim mesom i kuvam samo za njih ), a posle ultrazvuka ukoliko je skotna povecacemo broj obroka pa ce umesto dva da ima 3-4.
Pitala sam da li je bolje da ona predje na neke granule ali veterinar kaze da nema potrebe i da joj ovaj nacin ishrane ocigledno odgovara.
Jedino smo odlozili godisnju vakcinu protiv zaraznih bolesti za sad. Ako se ispostavi da je skotna primice neku "umrtvljenu" kad odemo na ultrazvuk.
Citat :
Retko dolazi do oplodnje ako se psi ne "ucvore".
Imam sliku "dogadjaja" ali nisam sigurna da li je pristojno postavljanje na forum.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Neplanirano parenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Neplanirano parenje   Neplanirano parenje EmptyČet Mar 15, 2012 8:31 am

Ma bice to sve o.k. Smile...kako god, vazno da je ona u dobroj kondiciji Smile, a obroci, upravo tako kako je i rekao uz napomenu da ne prekidati Omega 3 i C vitamin Smile Dogadjaj nije nepristojan, bar je za mene sasvim prirodna stvar koja prethodi zguzvanim bebama u kuci, psi nisu ljudi da u takvim stvarima postoje granice moralnog tipa, no Vasa je odluka da li cete sliku postaviti za javnost ili ne Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Blaze

Blaze


Broj poruka : 742
Godina : 55
Datum upisa : 07.03.2010

Neplanirano parenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Neplanirano parenje   Neplanirano parenje EmptySub Mar 17, 2012 8:17 am

Ovako je to izgledalo

Neplanirano parenje Picture081dy
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Neplanirano parenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Neplanirano parenje   Neplanirano parenje EmptySub Nov 24, 2012 4:38 pm

Ma bit će to sve ok...Kolko vidimo iz slikee oni su se "zaljepili" tako da postoji velika mugućnost oplodnje,al s vremenom ćete vidjeti Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Neplanirano parenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Neplanirano parenje   Neplanirano parenje Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Neplanirano parenje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» parenje
» Parenje!
» Parenje Shar Pei
» Parenje Bole
» PARENJE ASTON

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: