Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Parenje, graviditet i ostale teme...

Ići dole 
+23
nege69
neron
Dona&Bella
MitaBG
sandra1000
Milosc89
Vladica
ma ja
thealimovic
Vladislav
aca81
Buba_mara
Dacha
NIKOLA
Big Mazi
Bora
Kaja i Boki
Skarfi
unaltraina
dacadixi
Nikita
Murphypei
sloti
27 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
nege69

nege69


Broj poruka : 17
Godina : 54
Datum upisa : 16.04.2011

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 EmptySre Maj 07, 2014 4:57 pm

Za dva dana idemo da vadimo krv pa cemo videti i javljam vam se ako budu dobrih vesti za jedno mesec  mesec i po dana..Hvala vam..
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 EmptyNed Jan 17, 2016 10:19 pm

stara tema, ali dala bi svog Arona pariti. Sad će 3 godine krajem ćetvrtog mjeseca i voljela bi uzeti ženkicu ako bi imao leglo da ima društvo (koju bi naravno sterilizirala :-) ). Sad čitam ranije postove i odlučila sam provjeriti njegovu povijest i pretke detaljnije jer sam sa vlasnicima njegovih roditelja u kontaktu. Najveći problem mi je ustvari pronaći ženkicu...zna li netko ili ima netko iz okolice Zagreba na ovom forumu :-)?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 EmptyPon Jan 18, 2016 6:54 pm

Odgovoriću ovde. U Srbiji ne može da se izvadi rodovnik naknadno, nije moglo ni u Hrvatskoj ne verujem da su išta menjali po tom pitanju.
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 EmptyPon Jan 18, 2016 10:51 pm

Hvala na odgovoru :-)...nisu mi vazni papiri cisto zbog informacije pitam. Bitno da je on sretan i zdrav :-)
Nazad na vrh Ići dole
heratea




Ženski Broj poruka : 7
Godina : 29
Lokacija : niš
Datum upisa : 26.08.2016

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 EmptySub Avg 27, 2016 12:48 pm

Imam pretpostavljam jos uvek mladu zenku za parenje.Zanima me samo kada je prvo parenje.Posto mi je rekao otac da je prvo parenje posle trece menstruacije a trazila sam negde drugde o tome i nista nisam nasla sve mi se pobrkalo u glavi.Molim vas moze li mi neko to objasniti "na srpskom" .Samo molim boga da ne promasim termin jer mnogo volim bebce,posebno ove rase dog sex Very Happy Very Happy I love you
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 EmptySub Sep 03, 2016 12:01 pm

To posle trećeg teranja je mit i ne važi, posebno ne kod šar-peja. Dosta smo pisali o tome na forumu i u časopisu. Parenje se prvo sprovodi na papiru, kada je ženka potpuno zrela, a i mužijak, šar-pej je kasnostasna pasmina i potpuni razvoj doživljavaju tek nakon dve godine starosti, pa čak i kasnije, zavisi od linije. Kada se dođe do tog doba onda se krene u razmišljanje. To što neko voli štence nije dovoljan razlog za razmnožavanje psa. Prvo se proveri da li je pas zdrav, da li odgovara standardu, da li ima neku manu koja će da utiče na kvalitet života, da li u rodovniku postoje psi koji su uginuli od ozbiljnih bolesti, a onda se sve to isto radi i za mužijaka. Šar-pej nije isti kao svi ostali psi i mora se voditi računa o daleko više stvari. Ja imam ženku koja ima preko 6 godina koja se nikada nije (niti će) parila, takođe imam ženku koja će sledećeg meseca 4 godine i koja se takođe nikada neće pariti, imam i mužijačića mešanca koji je kastriran.

Na strani 30 tekst "Došlo doba da se ljubav proba" jedan od najboljih koje sam napisao za Zgužvani Magazin, treba ga pročitati: https://issuu.com/murphypei/docs/zgu__vani_magazin_4
Nazad na vrh Ići dole
unisss

unisss


Ženski Broj poruka : 1
Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.11.2016

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 EmptySub Nov 12, 2016 12:00 pm

Poštovani, 
prelistala sam uzduž i popreko forum, pogotovo što se parenja tiče.
Imam zgužvanka, po imenu Dupli, ima 3 godine.  I love you
Juče nam je došla ženkica, drugarica iz komšiluka, na parenje. Vlasnici su je ostavili da bude kod mene tri dana. 
Dakle, juče su se igrali, njuškali po dvorištu i uspešno se parili, da bi danas Dupli bio agresivan prema njoj. Kako mu ona priđe, tako on reži, skače. Da naglasim, nije je napao. 
Kao da mu ne odgovara što je tu. 
Da li je to zbog toga što je uvek sam, nije imao psa sa kojim je delio prostor ili? 
Žao mi je ženkice, ona je tako mila i samo bi pored njega bila, a on kako mu dune.
Nadam se da ću dobiti neki odgovor, savet

Pozdrav od Une i Dupliše
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 EmptyNed Nov 13, 2016 11:53 am

Verovatno su prošli dani za parenje i sada je ona samo neko ko uzurpira njegov prostor. Nema nekog posebnog saveta, svako svog psa najbolje poznaje, ja mojima mogu da uvedem bilo kojeg psa u stan i neće praviti problem, drug ima rotvajlera i mešanku i rot je opušten sa svakim psom dok mešanka pravi problem.
Nazad na vrh Ići dole
Kal El




Ženski Broj poruka : 12
Godina : 39
Lokacija : Niksic
Datum upisa : 30.11.2016

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 EmptyUto Avg 22, 2017 7:04 pm

Dobar dan,imam problem pri parenju...muzijak pokusava da se popne a zenka se non stop izmice..pa me zanima neki savjet?
Nazad na vrh Ići dole
Milosc89

Milosc89


Broj poruka : 84
Godina : 34
Lokacija : Krusevac
Datum upisa : 05.02.2011

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 EmptyUto Avg 22, 2017 7:33 pm

Jel se samo izmice ili je i agresivna prema muzjaku? Mozda joj nije vreme (brojanje dana nije potpuno siguran nacin da se utvrdi kada su kuji plodni dani vec bi trebalo uraditi nivo progesterona i po tome utvrditi), mozda je potrebna mala asistencija od strane oba vlasnika, a mozda kuja jednostavno ne zeli da se upari sa tim muzjakom ili uopste. U tom slucaju se radi vestacko osemenjavanje.
Nazad na vrh Ići dole
Kal El




Ženski Broj poruka : 12
Godina : 39
Lokacija : Niksic
Datum upisa : 30.11.2016

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 EmptyUto Avg 22, 2017 7:39 pm

Zenka nije agresivna. Danas joj je 16. dan. Ima 4 i po godine a on godinu i 2 mjeseca. Sta vi mislite? Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Milosc89

Milosc89


Broj poruka : 84
Godina : 34
Lokacija : Krusevac
Datum upisa : 05.02.2011

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 EmptyUto Avg 22, 2017 7:45 pm

Moze da se desi da ste vec zakasnili, ali sada,vam je kasno i za progesteronski test. Mozete da pokusate da asistirate, da je pridrzite, a vlasnik muzjaka da njega namesti kako treba. Druga opcija je da pokusate da probate sa drugim muzjakom, a treca opcija moze biti vestacka inseminacija, ali ste mozda i sa tim zakasnili. Moja kuja je odbijala parenje po onom principu brojanja dana, pa sam odradio progesteron, ispostavilo se da su joj plodni dani tek od 15og ili 16og dana i ostala je skotna i imao sam leglo od devet stenaca.
Nazad na vrh Ići dole
Kal El




Ženski Broj poruka : 12
Godina : 39
Lokacija : Niksic
Datum upisa : 30.11.2016

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm

Ok. Hvala puno. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Parenje, graviditet i ostale teme...
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» parenje
» Parenje!
» Parenje u srodstvu (inbreeding, linebreeding...)
» PARENJE ASTON
» Neplanirano parenje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: