Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Kad sve izmakne kontroli EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Kad sve izmakne kontroli EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Kad sve izmakne kontroli EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Kad sve izmakne kontroli EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Kad sve izmakne kontroli EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Kad sve izmakne kontroli EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Kad sve izmakne kontroli EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Kad sve izmakne kontroli EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Kad sve izmakne kontroli EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Kad sve izmakne kontroli EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Kad sve izmakne kontroli

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Kad sve izmakne kontroli Empty
PočaljiNaslov: Kad sve izmakne kontroli   Kad sve izmakne kontroli EmptyPon Avg 20, 2012 12:29 am

Mi smo se do skoro mogli pohvaliti sa izuzetnom komunikacijom izmedju psa i coveka. Betty je jedan divan, umiljat i pametan pas. Ali da za svojih godinu ipo dana bude sve ozbiljnija, poslusnija i vezanija za vlasnika, ona postaje pas kog ne poznajem i koji me jako povredjuje. Do nedavno ona je oko mene vitlala celih 5-10 metara i ni makac vise, na svaku komandu se besprekorno odazivala i bila vojnik. Sada joj treba urlati po sto puta kako bih me registrovala. Pocela je i da jede sa ulice sto nikad pre nije ni pomisljala, sa izbezumljenom telecom facom kao da to tako treba. Osecam se bas lose, povredjeno i ljuta sam na nju. Ignorisem je i vidim da pati, ali znam kao i do sad da ce kako izadjemo napolje ona poterati po starom.

Da li je problem to sto je pustim da se igra sa ovim mojim lutalicama pored zgrade, ona radi sve sto i oni. Kao i Mici koja je uzeta s ulice i koja je kreten od psa, koja pored dva obroka dnevno i pored batina iz 5. puta uzima pacova ili zgazenog goluba da pojede, koja ni posle godinu dana rada i rada i rada s njom tera po svome. Da li je moguce da Betty vidi od drugih pasa sta rade pa radi i ona?

Primetila sam da nikad nije jurila golubove, bube, macke i sl. a sada ih juri jer to radi mici.

Uopste neznam sta da radim Crying or Very sad

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Kad sve izmakne kontroli Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad sve izmakne kontroli   Kad sve izmakne kontroli EmptyPon Avg 20, 2012 11:26 am

Naravno da psi koji zive zajedno kopiraju navike jedni od drugih i navike stecene u odrastanju se vrlo tesko uklanjaju iz ponasanja psa. Druga stvar je mnogi Shar Pei psi jos uvek imaju izrazen lovacki instinkt , pored cuverskog nagona a Mici i lutalice su joj je dosli kao kec na jedanaest da instinkti dodju do punog izrazaja jer psi lutalice i prezivaljaju i opstaju na ulicama samo zahvaljujuci njima. Ne vidim razlog za toliko razocarenje zbog toga. Mislim da si na forumu pre kupovine ove rase iz onoga sto je vec napisano mogla proceniti koliko imaju sirok dijapazon ponasanja i da se krakter krece u rasponu od izuzetno mirnih i neiznteresovanih pasa, preko lovaca i previse zastitnicki nastrojenih.... do izuzetno dominantnih do agresivnosti(sto nije retko) ukoliko takav pas zapadne vlasniku koji nije u stanju da ga kontrolise...... generalno Shar Pei nije pas koji je je spreman da udovolji zahtevima vlasnika cak i u smislu osnovne poslusnosti... uvek i stalno kada se komanda izda. Ako nije poslusna i ne mozes da je vratis u starog poslusnog psa koji je nezainteresovan za lov i jurnjavu za sitnim zivotinjama jednostavno je drzi na duzem povocu na povrsinama gde joj preti opasnost da strada na bilo koji nacin a slobodno kretanje joj omoguci samo na mestima gde ti ne moze izaci iz vidokruga. Shar Pei jos uvek nije poslusni paradni pas za lake setnjice po gradu i ukras za krevet u stanu koliko god da se odgajivaci trude da to naprave od njega i prilagode ga zivotu u urbanim sredinama. Poradi na poslusnosti ali bez prisustva Mici i odvojeno ih setaj ako zelis da je vratis u normalu....ne znam sta bih drugo rekla. Ako ne ide....setnje samo na fleksiju i to je to.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Kad sve izmakne kontroli Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad sve izmakne kontroli   Kad sve izmakne kontroli EmptyPon Avg 20, 2012 4:23 pm

To mi je i decko rekao, da je odvojim od Mici. Hm... Nesmeta meni lov na insekte, gustere i sl. Sta me briga za to, vec kazem da to ranije nije radila, nego glupaca videla od drugih.

Dominantna je, po potrebi i agresvna, veoma umiljata, poslusna i drag pas. Ja sam uzela psa da brinem o njemu kako jedan pas zasluzuje. Nisam od onih kojima je pas sredstvo za lecenje kompleksa. Moj jedini kompleks je sto ja od nje zelim da je savrsena, da je zdrava, da jede najkvalitetnije, da uvek ima sve sto zeli. Jer, kao sto znas otrovali su mi psa i to mi je jako tesko palo.

Jako je otmena, na komandu "Ne" besprekorno prodje pored svakog psa koji je u fazi ludila. Jedino na agresivan nastup rezanjem drugog psa ona odrogovori rezanjem, ali prolazi dalje.
Bez povoca hoda uz nogu, nije ucena to da radi, vec jednostavno sama tako hoce.

Samo me izludjuje to njeno ponasanje sto je neposlusna kao Mici i jede s ulice kao Mici i sve sto Mici lose radi radi i ona. Sto znaci da Mici vise nece imati nikakvog kontakta sa Betty.

Sad cu da se potrudim da je sto pre vratim u normalu.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Kad sve izmakne kontroli Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad sve izmakne kontroli   Kad sve izmakne kontroli EmptyPon Avg 20, 2012 4:57 pm

Pa ne bas apslutno nikakvog , jer su navikle jedna na drugu, vec ne zajedno pustene sa povodaca na mestima gde Mici moze da pokaze svoje stare navike i ne zajedno kada Beti ima casove lepog ponasanja i vezbe komandi.Treba njima njihova zajednicka igra ali to radite samo tamo gde nema sta da pokupi od smeca i leseva...ona poljana kod Kalemegdana mislim da je odlicna za slobodna druzenja kada su zajedno. Ccccc nevaljalice su, obe! Smile hearty
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Kad sve izmakne kontroli Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad sve izmakne kontroli   Kad sve izmakne kontroli EmptyPon Avg 20, 2012 9:41 pm

Ljiljo moja, ja ne radim. 24 h sam kuci s njima, imam i vremena i volje i snage za njih. Macke su mi perfektne. Moj dan je isplaniran uvek. Svaki dan oni imaju svezu hranu, sve im je cisto, uvek svezu vodu i neophodnu negu. Mnogo vlasnicki psi bi im pozavideli kakav tretman imaju.
Betty of kad je dosla kod nas sa 2 ipo meseca pocela je sa ucenjem. Macke na komandu "Dosta" "Ne" "Mir" Dodji" perfektno saradjuju. Tacno se zna vreme kad se jede, svako ima svoje mesto.

Mnogo ih volim, mozda i previse i stvarno se trudim da im ugodim. Ali Mici, to kuce je moje, volim je jako puno ali ona je izrevoltirana sto je unutra. Pas koji je bio srecan samo zimi jer je bila u toplom, sada ona na sve moguce nacine pokusava da se dokopa ulice.

Mi se tako dogovorimo da uvece prosetamo do drugog kraja. Evo Mirijevo... to je do pre koju godinu bilo zaostalo naselje, sada su maltene i bolji od nas. Imaju ogroman park sa bas puno zelene povrsine. Tamo ih pustimo da se izjurcaju, mnogi ljudi prilaze, simpaticno im je sto Betty ispusta zvukove dok se igra i sto je Jelenina Flekica odusevljava decu "Mama, vidi dalmatinac" Very Happy Mici hoce da svisne dok je na povocu i bude nam zao pa je pustimo, onda shvatim koliko sam naivna da moze kuce da me radi. Mici se zaleti na Fleki da se igraju a Mici proleti pored nje u fazonu "Mosa" i odeeeeeeeeeeeeee.... Jednom smo je trazili skoro 6 sati.

To je kuce kog apsolutno nista neinteresuje i nepostuje nista. Godinu dana, svaki dan se sa njom radi i ona nema ni 0,1% poboljsanja.

Zato vec duze vreme razmisljam da je dam nekom ko ima dvoriste, ona za stan nije. Logicno bi bilo da se pas ugoji kad s ulice predje na redovnu i zdravu ishranu, ona se osusila ko saraga.


Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kad sve izmakne kontroli Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad sve izmakne kontroli   Kad sve izmakne kontroli Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kad sve izmakne kontroli
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Dresura-
Skoči na: