Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
agresivni ili razmazeni EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
agresivni ili razmazeni EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
agresivni ili razmazeni EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
agresivni ili razmazeni EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
agresivni ili razmazeni EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
agresivni ili razmazeni EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
agresivni ili razmazeni EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
agresivni ili razmazeni EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
agresivni ili razmazeni EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
agresivni ili razmazeni EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 agresivni ili razmazeni

Ići dole 
+6
Vladica
Emilija
Murphypei
unaltraina
neron
Zorana
10 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Zorana

Zorana


Ženski Broj poruka : 124
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 31.08.2012

agresivni ili razmazeni Empty
PočaljiNaslov: agresivni ili razmazeni   agresivni ili razmazeni EmptyPet Avg 31, 2012 10:52 pm

Moj pas je veoma mali,ima samo mesec ipo dana... Stalno sve gricka,ali joj ne dam to da radi. Znam da je to normalno za njen uzrast... Ja je stalno mazim,i stano je sa ljudima u kontaktu.. Nadam se da ce biti maza.. Da li neko ima iskustva sa ovim? Hvala unapred,pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

agresivni ili razmazeni Empty
PočaljiNaslov: Re: agresivni ili razmazeni   agresivni ili razmazeni EmptyPet Avg 31, 2012 11:31 pm

Grickanje svojih igrackica OK, ostalo NO NO Smile
Mali je i zvrk je, pa ce koristiti vasu popustljivost, poznati su kao dobri manipulatori,zato zabranjuj Wink
Za to mazenje ne mora da znaci, moj Neron je prvih 6 meseci zivota isao samnom na posao, upoznao mnogooo ljudi, svi su ga mazili, gnjavili, ja najvise Smile Sada ne voli da se mazi, cmace... Dakle nema pravila Smile Mozda bude maza, a ne mora. Uzivajte u bebironu Wink kiss u lepu njusku
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

agresivni ili razmazeni Empty
PočaljiNaslov: Re: agresivni ili razmazeni   agresivni ili razmazeni EmptySub Sep 01, 2012 9:47 am

Dobrodosla Zorana, kao sto i sama kazes to im je u prirodi, na taj nacin upoznaju okolinu, "probanjem"...... ali grickanje stvari koje ih mogu povrediti ili napraviti drugi problem pa i u smislu unistavanja namestaja i sl. strogo zabranjivati. Prvo sto se uradi kada se ima stene u kuci je da se svi predmeti koji su opasni po njih ako ih dohvate i pocnu da probaju sklone van njihovog domasaja, posebno strujni kablovi i sitni lomljivi predmeti ili sitnice koje mogu progutati, zatim razni kanapi i pertle koje mogu pregristi i progutati u vasem odsustvu i sl stvari. Gori su od dece su koja tek prohodaju jer se ne sluze rukama poput ljudi vec sve ispituju tako sto, direktno uzimaju u usta i manje je prostora da se primeti opasan sitan predmet koji mu moze ugroziti zivot ako ga proguta. Grickanje stvari koje se ne mogu skloniti se resava odvalacem paznje u smislu sto se zameni ugrackom koja je dozvoljena za grickanje, Puno razlicitih igracaka pa kad god pocne nesto sto ne sme neku od njih u usta iz igru. Najgori su kada pocnu da menjaju zubice, tada i zbog toga intenzivnije grizu sve oko sebe. Grickanje vasih ruku je strogo zabranjeno i resava se na isti nacin ili podvlacenjem usne pod ocnjak psa i pritiskom vilice da se sam zagrize i oseti bol, tada grickanje vasih ruku povezu sa "samoujedanjem" i prestaju vrlo brzo, to je lako sa nasim psima zbog mesnatih usana. Moze se dozvoliti lickanje jednog vaseg prsta koji mu pruzite jer na taj nacin se izmedju uspostavlja prisan kontakt sa stenetom sto povezuju kao kontakt sa majkom i vimenom. Moj Bata je do danas zadrzao potrebu da uzme moj kaziprst u usta i to mu predstavlja posebno zadovoljstvo kada se mazimo.Predstavi nam malca hearty
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

agresivni ili razmazeni Empty
PočaljiNaslov: Re: agresivni ili razmazeni   agresivni ili razmazeni EmptySub Sep 01, 2012 10:41 am

Do sada sam imao dva potpuno različita zgužvanca, jednog koji je bio miran od svog prvog dana i nikada nije grizao ili pravio gluposti i Kallu koja je od momenta kako je ušla u auto postala antihrist (takva se rodila). Od Marfija ništa nismo sklanjali, ali od ove smo morali sve živo jer je bila nemoguća. Dok nije primila poslednju vakcinu i krenula napolje imali smo nekoliko dana kada smo svi u kući želeli kosu sebi da čupamo, a bogami i kad je počela sa šetnjama posle sat vremena divljanja umela je da nastavi demoliranje po stanu. Jednostavno se neki rode malo živahniji od drugih. Saveti od gore su super i sam sam ih primenjivao, nema grickanja ruku (osnovno pravilo) a za sve ostalo uvaljivanje igračkica da demolira njih umesto nekog dela nameštaja hehe

Čekamo predstavljanje welcome
forum
Nazad na vrh Ići dole
Zorana

Zorana


Ženski Broj poruka : 124
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 31.08.2012

agresivni ili razmazeni Empty
PočaljiNaslov: Re: agresivni ili razmazeni   agresivni ili razmazeni EmptySub Sep 01, 2012 10:46 am

Hvala vam puno... Mali zguzvanko ima mesec ipo dana i veoma je nemirna Razz ........volela bih da ostane prava maza,zbog toga sam i pokrenula ovu temu....ljubimo vas nas dve puuuunoooo,pa se cujemo kiss kiss1
Nazad na vrh Ići dole
Emilija

Emilija


Ženski Broj poruka : 7
Godina : 25
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 01.09.2012

agresivni ili razmazeni Empty
PočaljiNaslov: Re: agresivni ili razmazeni   agresivni ili razmazeni EmptySub Sep 01, 2012 1:26 pm

Potrebna mi je pomoc!!!

Ovako... Pre 3 nedelje sam kupila muzjaka koji sada vec ima 2 meseca... Drzim ga napolju ali izolovanog od drugih zivotinja (ima svoj boks) dok ne bude primio revakcinu (6. septembra)... Povremeno ga pustam i unutra da se istrci.. Boks jeste veliki i ima prostora ali ne zelim da stalno bude tu zatvoren... Juce sam ga unela unutra (nije bio prvi put!) i on je poceo da grize namestaj (tacnije nizi stocic)... Par puta sam mu smireno rekla "NE" ali Astor je nastavio da grize... Zatim sam mu prisla i odvoila ga polako od stola... Medjutim on je poceo da laje i da rezi na mene... Smireno sam sklonila ruku i rekla mu "NE" ali on je nastavio da laje i u jednom trenutku je samo skocio na mene i ujeo me za ruku!
Doduse nije to bio snazan ujed, nazovimo to ogrebotinom... Ipak je on samo stene staro 2 meseca... Ali mene brine to sto kada pokusam da mu stavim do znanja da nesto ne sme da radi on postaje agresivan, laje i rezi, pa je cak vidite doslo i do toga da me je gricnuo...
Nisam bila gruba prema njemu kada sam ga odavjala od stola ili kada sam mu govorila da to ne sme da radi... Sve sam radila polako i smireno govoreci blagim tonom... Ali ipak vidite sta se desilo.
Ne znam da li je on to mozda shavatio kao igru?? Ili ja u necemu gresim?? Kako da ga "kaznim" kada uradi nesto lose (znam da vika i batine ne dolaze u obzir! I sama nisam pristalica toga!!!)??
Molim vas recite mi kako da mu stavim do znanja da neke stvari ne sme da radi a da ga pri tom ne razljutim i da vise ne dodje do ovoga... Hvala unapred! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

agresivni ili razmazeni Empty
PočaljiNaslov: Re: agresivni ili razmazeni   agresivni ili razmazeni EmptySub Sep 01, 2012 3:20 pm

Jedan od nacina da nad psom iskazes dominaciju(a da on to shvati na pravi nacin) jeste da ga protreses za kozu vrata,a zatim oboris na ledja i drzis tako dok se ne smiri i ne pokori... Pas je na taj nacin funkcionisao i u leglu gde ih je majka identicno kaznjavala.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

agresivni ili razmazeni Empty
PočaljiNaslov: Re: agresivni ili razmazeni   agresivni ili razmazeni EmptySub Sep 01, 2012 3:27 pm

Ovo sto je Vladica rekla, i mi imamo gospodina koji je znao da divlja, ali okretanjem na ledja dato mu je do znanja da ne moze da se bahati.
Imate psa koji je poceo da zavodi red vama u kuci,sto nikako ne sme. Taj blag ton kojim ste mu govorili zamenite autoritativnim,jer blago je za njih kao da ste ga zamolili da to ne radi,a njega boli uvo Smile Umeju oni odlicno da procitaju ko je ko u kuci. Dakle zavedite red,pokazite mu ko je glavni i ko je autoritet Wink
Kad ga uhvati manija grickanja, uvalite mu njegovu igracku,da mu tako date do znanja da to sme, a ostalo ne,nikako Wink
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

agresivni ili razmazeni Empty
PočaljiNaslov: Re: agresivni ili razmazeni   agresivni ili razmazeni EmptySub Sep 01, 2012 3:39 pm

Slazem se sa svime do sada receno, znaci autoritet bez sile ,uz autoritavno FUJ, prvo poturanjem onoga sto je dozvoljeno da grize i ponavljanje toga sa strpljenjem ako se vraca i grize opet, ukoliko opet bude lajao proveri da li te poziva na igru(tada obicno i skakucu ili se spustaju grudima ka podu) poigrajte se Smile, a ako se ljuti ustvari(obicno stoje u mestu i laju gledajuci te...mada retko toliko maleni stenci) i opet pokusa da ugrize, protresi dobro kragnu gospodincicu, zatim na ledja i nema mrdanja dok ne prestane da se otima.
Nazad na vrh Ići dole
Emilija

Emilija


Ženski Broj poruka : 7
Godina : 25
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 01.09.2012

agresivni ili razmazeni Empty
PočaljiNaslov: Re: agresivni ili razmazeni   agresivni ili razmazeni EmptySub Sep 01, 2012 4:20 pm

Hvala puno poslusacu vas i sigurna sam da ce shvatiti sta se sme, a sta se ne sme! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

agresivni ili razmazeni Empty
PočaljiNaslov: Re: agresivni ili razmazeni   agresivni ili razmazeni EmptyNed Sep 02, 2012 2:30 am

Ja znam da je mnogima zao da u nekim trenucima odreaguju grublje, ali pravila su takva. Oni su jedna prepametna stvorenja, da sam imala situaciju da me moj sopstveni pas zezne na finjaka. Pojela je cosak police, moj mobilni ali sve to iz revolta. Nemojte ih mnogo razmaziti, bar ne dok odrastaju jer onda oni pravljenjem stete skrecu panju na sebe ako ih zapostavis. Imam izuzetno dominantu zenku koja nepreze ni od jednog psa, coveka, a ma bas nicega ovo sto Vladica kaze "obaranje na ledja" je takav samar, da ona nezna sta je snaslo, obori rep i gleda u beton jer zna da je kriva i to debelo zapamti.

Napravila sam niz fatalnih gresaka a to je to grizenje ruku koje je meni bilo toliko zanimljivo do besvesti. Sa samo tri meseca je ujela, a sada je mnogo, mnogo gora, da nekazem opasnija. Nevalja psa, mnogo gnjaviti, mnogo mu titrati jer sam ja prinudjena da gde god da odem povedem svog psa sa sobom. Dok se kupam ona lezi ispred vrata od kupatila, jednostavno nemoze bez mene. Tata kaze da ona ima jezive krike kad vidi ka se ulazna vrata zatvaraju, a mene nema. Takodje lezi kraj mene ma koliko ja budna bila, ona nemoze da spava dok ne zaspim i ja. To vise nije ljubav vec opsesija.

ALi za svako njihovo "Zasto" ima "Zato".

Oni nisu bas toliko razumna bica da im se satima prica o pogresnim postupcima, ponekad mora i da se vikne.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

agresivni ili razmazeni Empty
PočaljiNaslov: Re: agresivni ili razmazeni   agresivni ili razmazeni EmptyNed Sep 02, 2012 11:31 am

welcome Emilija
Svi su gotovo sve lepo rekli, samo moram da dodam jednu stvar tj. da ponavljam kao papagaj za one koji čitaju forum i razmišljaju da nabave štene i za one koji će u budućnosti imati leglo i biti u prilici da traže nove vlasnike.
Štenci SVIH rasa se NE UZIMAJU pre najmanje osam nedelja, a poželjno je i kasnije.
Socijalizacija u leglu je od ključnog značaja za mentalni razvoj štneta. Bilo da isteruju svoje hirove međusobno u leglu ili da ih kuja uči kako se treba ponašati sve je to izuzetno bitno.
I sad jedan scenario na osnovu gore pročitanog:
Uzme se štene koje ima oko 6 nedelja, izuzetno malo, odvojeno u ključnom momentu iz legla. Pa onda još novi vlasnik nema mogućnost da drži štene stalno u kući/stanu i dobijate štene koje je većinu vremena prepušteno samo sebi u boksu ili dvorištu. Tu nastaju problemi. Loše je raditi poređenje sa ljudima, al ja ću ga ipak uraditi, uzimite dete od 3-4 godine i odvojte ga u neki prostor i samo nekoliko puta svratite da ga obiđete i pustite malo da prođe svetom pa ga posle opet vratite u taj prostor, šta ćete dobiti kada dete odraste i dođe u pubertet?! Slična stvar se dešava sa psima samo je kod njih vreme brže.

forum

P.S.
Ovo malo van teme:

Poruka ovima što se igraju odgajivača: Nemojte ni ulaziti u to ukoliko niste spremni da odgajate štene do osme nedelje najmanje, onako kako dolikuje. Ako vam je skupo da ga hranite kada počne da jede čvrstu hranu šta ste kog đavola i parili psa?! Ima ljudi koji ulože i dušu i poslednji dinar da pokušaju da naprave nešto dobro.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

agresivni ili razmazeni Empty
PočaljiNaslov: Re: agresivni ili razmazeni   agresivni ili razmazeni EmptyNed Sep 02, 2012 6:50 pm

Murphypei ::
welcome Emilija
Svi su gotovo sve lepo rekli, samo moram da dodam jednu stvar tj. da ponavljam kao papagaj za one koji čitaju forum i razmišljaju da nabave štene i za one koji će u budućnosti imati leglo i biti u prilici da traže nove vlasnike.
Štenci SVIH rasa se NE UZIMAJU pre najmanje osam nedelja, a poželjno je i kasnije.
Socijalizacija u leglu je od ključnog značaja za mentalni razvoj štneta. Bilo da isteruju svoje hirove međusobno u leglu ili da ih kuja uči kako se treba ponašati sve je to izuzetno bitno.
I sad jedan scenario na osnovu gore pročitanog:
Uzme se štene koje ima oko 6 nedelja, izuzetno malo, odvojeno u ključnom momentu iz legla. Pa onda još novi vlasnik nema mogućnost da drži štene stalno u kući/stanu i dobijate štene koje je većinu vremena prepušteno samo sebi u boksu ili dvorištu. Tu nastaju problemi. Loše je raditi poređenje sa ljudima, al ja ću ga ipak uraditi, uzimite dete od 3-4 godine i odvojte ga u neki prostor i samo nekoliko puta svratite da ga obiđete i pustite malo da prođe svetom pa ga posle opet vratite u taj prostor, šta ćete dobiti kada dete odraste i dođe u pubertet?! Slična stvar se dešava sa psima samo je kod njih vreme brže.

forum

P.S.
Ovo malo van teme:

Poruka ovima što se igraju odgajivača: Nemojte ni ulaziti u to ukoliko niste spremni da odgajate štene do osme nedelje najmanje, onako kako dolikuje. Ako vam je skupo da ga hranite kada počne da jede čvrstu hranu šta ste kog đavola i parili psa?! Ima ljudi koji ulože i dušu i poslednji dinar da pokušaju da naprave nešto dobro.


Svaka cats za text. Alal vera! Mi smo imali susrete tokom kupovine sa ne ljudima vec bolidima. Koji vas ubedjuju da nema veze ako se upare brat i sestra, otac i cerka i ostale bolesne kombinacije. Manite se svacijih saveta jer iskren savet mozete dobiti iskljuciivo ovde jer ovde svi odlicno znaju ovu rasu u sitne dedalje. Kako ja kazem svaki kvadratni milimetar. Nije Shar pei sto i Haski, Mops, Labrador, Retriver... svi su oni prica za sebe. Ovi psi em sto se razlikuju po nezi, em sto se razlikuju po ishrani, tako se ralikuje i njihov odgoj od drugih pasa. I ovo je pas iskljucivo za fanatike koji zele psa s kojim ce biti stalno u smislu da mogu da mu pruze dovoljno vremena, a ne eto imam psa, to nije titula vec i jednim delom obaveza. Jer taj pas zavisi od nas. Danas i najmanja greska se skupo placa. I solidarisem se sa svima koji su protiv nesavesnih odgaivaca koji kako Ljilja kaze "stancuju" stence kojima su kuje trudne preko cele godine, muzijaci masine za oplodnju.
Nazad na vrh Ići dole
darkohnatko




Muški Broj poruka : 2
Godina : 51
Lokacija : šid
Datum upisa : 17.10.2012

agresivni ili razmazeni Empty
PočaljiNaslov: Re: agresivni ili razmazeni   agresivni ili razmazeni EmptySre Okt 17, 2012 4:53 pm

Pozdrav svima,uskoro treba da nam stigne štene ove rase pa me interesuje njihov karakter i moguća agresivnost..Po netu sam našao razne komentare,s obzirom da će bebica živeti u kući sa nama moram se što bolje upoznati sa ovom prelepom rasom...Najviše me zbunjuju sa tom pričom "borbeni psi",meni izgledaju umiljato,imam dvoje klinaca(12 i 16 god.)pa me interesuje imam li razloga za brigu..?
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

agresivni ili razmazeni Empty
PočaljiNaslov: Re: agresivni ili razmazeni   agresivni ili razmazeni EmptySre Okt 17, 2012 5:13 pm

Pozdrav i dobro nam dosli Smile
Lepo je sto ste izabrali ovu rasu,a o ponasanju, po meni vazi ono kao i decu, kako vaspitas,takav ce i biti Smile
Pocnite od starta,kada oni "hvataju na foru" kao bebe,pa posle pubertet kad se sile i hoce da budu glavni Wink
Po meni je velika razlika izmedju agresivnosti i razmazenosti. Doduse ako ga razmazite,onda moze da se osili,pa pocne da dominira. To izbegavajte,ma koliko on delovao kao slatko neduzno bice sa tuznim pogledom. Mora da se zna ko je glavni u kuci !
Uvek postoji i onaj procenat pasa koji jednostavno nisu luckasti,agresivni i sl. Nadam se da ce vam zapasti neki takav primerak Smile
p.s. a to borbeni psi, to je vezano za njihov istorijat,kada su bukvalno "terani" da budu u ringu, to nek vas ne plasi Smile
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

agresivni ili razmazeni Empty
PočaljiNaslov: Re: agresivni ili razmazeni   agresivni ili razmazeni EmptySre Okt 17, 2012 8:40 pm

Slazem se sa konstatacijom da ce u 99% slucajeva shar pei biti onakav kako ga vaspitate. Smile Ni sa ´decom´ ne bi trebalo da bude problema.. Smile Ja imam 16 god.,moj brat 13. Ipak je to uzrast u kojem deca shvataju kako se treba ophoditi prema psu,u smislu,nisu vise klinci za kojima cete morati stalno da idete i pazite hoce li u igri udariti psa i sl. Smile
Srecno sa novim clanom porodice Smile
Nazad na vrh Ići dole
Zorana

Zorana


Ženski Broj poruka : 124
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 31.08.2012

agresivni ili razmazeni Empty
PočaljiNaslov: Re: agresivni ili razmazeni   agresivni ili razmazeni EmptyPet Okt 19, 2012 6:28 pm

Htela sam da vas pitam Luna mi stalno gricka i ujeda,ne znam sta da radim.. Okretanja na ledja ne pomaze,i bezi kada je zovem.. Prutic joj retko pomogne.. jel imate neki predlog? Inece obozava da se igra.. Hvala unapred...
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

agresivni ili razmazeni Empty
PočaljiNaslov: Re: agresivni ili razmazeni   agresivni ili razmazeni EmptyPet Okt 19, 2012 7:49 pm

Moras da je pridobijes. Ovo sto bezi od tebe moze da bude ili da te se boji ili te zajebava. Opasno su namazani i zedne preko vode umeju da nas prevedu, zato ne nasedaj na njene fore. Moja metoda su bile novine, smotane u palicu i njima kad je "sljapim" sve joj bude jasno. Novina puca i time izaziva strah. Ali strah od novine ne od tebe. Posle je doboljno da se uvatis za novinu ima da se momentalno umiri... Oni su kao deca pa zato moras i imati strpljenja jer su neobuzdani. Sve ih zanima i sve bih da probaju. Kad krene da gricka tresni je novinom po butkicama nikako po ledjima ili glavi i ignorisi. Ako te ukapira kao popustljivu osobu onda ce da radi sta hoce. Docices u tu fazu da te izbaci iz takta a ona ce da misli da se zajebavas i mislice da je sve ok, sto ce te samo jos vise iznervirati. Ona mora da ima svoje mesto i kad je oteras da zna gde ide. Upamti da moras da iskoristis ovo njeno doba kad najbolje uce. Posle su svoji ljudi i rade kako oni misle da treba. Moras ti njoj da budes gazda, a ne ona tebi.

Meni je taj period predstavljao veliki problem. Svaki put kad sam je udarila rasplakala sam se. Mnogo mi je bilo zao kad me gleda onako tuzno kad se utunji kad nece da mi pridje. Bolelo me sto sam bila ubedjena da me ne voli jer je grdim. To je bila greska dok nije pocela da jede mobilne telefone, da glodje namestaj, da pravi svakodnevno stetu. Kad sam smogla snage da joj se "suprostavim" sve je krenulo nabolje. Ona je sada jedan stabilan, ozbiljan pas koji dobro zna sta valja i odlicno zna sta nevalja. Nepamtim kad sam se zadnji put naljutila na nju. Moras biti istrajna u svojoj nameri da od nje napravis Anubisa tj. coveka s psecom glavom.
Nazad na vrh Ići dole
Zorana

Zorana


Ženski Broj poruka : 124
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 31.08.2012

agresivni ili razmazeni Empty
PočaljiNaslov: Re: agresivni ili razmazeni   agresivni ili razmazeni EmptySub Okt 20, 2012 9:15 am

Hvala puno... Ona ovako hoce da slusa,npr. sedi,lezi,daj sapu,ne dira hranu dok joj sipar sedi pored i veoma je pametna... Mislim da ne valja kada je izgrdim,onda moja sestra pridje i mazi je.. Tako moze da pomisli da sam joj ja neprijatelj.. Posto je nikada ne grdi,nego kada nesto Luna zgresi mene zove.. Ne znam da li ste vi imali problema,ali ja imam sa tim kada neki gosti dodju oi ne znaju lepo da je pomaze,vec je nerviraju uzimaju joj igracke iz usta,njen jastuk ali ona zna da je to njen ne da,rezi i grize.. Ja ne znam kako tim ljudim da objasnim,posto im nije dovoljno NE DIRAJ TE MI PSA!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

agresivni ili razmazeni Empty
PočaljiNaslov: Re: agresivni ili razmazeni   agresivni ili razmazeni EmptySub Okt 20, 2012 9:33 am

Treba napraviti da joj bude interesantnije da se igra sa igračkama nego da grize nekog. Period griženja je sasvim normalan period jer bi se tako igrali sa svojom braćom i sestrama u leglu i time se psihički i fizički zamarali i učili koje su granice. Plus svrab u desnima pred promenu zuba. I u leglu kad štenci preteraju kuja napravi reda među njima. Volim da kažem "i u paklu mora da se zna red!"
Najbitnije je da nema kontakta ruke-zubi, jer sad to nije strašno, ali kasnije može da bude jer kako ojačaju tako ojača i stisak, mada većina vremenom dođe do tog momenta da shvati koliko sme da stisne. Moja Kalla meni gricka ruku sada i to tako što joj je ja ubacim u usta i ona sama dozira koliko sme da stisne, još nijednom se nije desilo da pretera, ali kao štene nije smela to da radi jer joj nisam dozvoljavao.
Što se tiče problema sa ljudima, moraš da ga rešiš sa ljudima. Smile Čovek bi trebalo da bude razumno biće (ukoliko nije onda samo batina pomaže hehe ).
Nazad na vrh Ići dole
Zorana

Zorana


Ženski Broj poruka : 124
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 31.08.2012

agresivni ili razmazeni Empty
PočaljiNaslov: Re: agresivni ili razmazeni   agresivni ili razmazeni EmptySub Okt 20, 2012 9:56 am

thumbup
Nazad na vrh Ići dole
Vili

Vili


Ženski Broj poruka : 22
Godina : 34
Lokacija : Lazarevo
Datum upisa : 28.12.2012

agresivni ili razmazeni Empty
PočaljiNaslov: Pomoc   agresivni ili razmazeni EmptyNed Dec 30, 2012 3:57 pm

Pozdrav svima, nedavno sam uzela muzjaka sar pei-a starog oko mesec ipo dana i imam problem jer mislim da je vec sad agresivan, a ne bih da bude. Jako voli da gricka noge i ruke i ne da da se mazi osim kad spava. Probala sam vec par dana da ga udarim po njusci i govorim mu ne ali to ga samo jos vise razljuti i cini mi se da bude jos gore. Jel mozda rano da ocekujem od njega da me slusa ili ne? Da li je neko imao slicno iskustvo i da li moze da mi pomogne, sta da radim?
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

agresivni ili razmazeni Empty
PočaljiNaslov: Re: agresivni ili razmazeni   agresivni ili razmazeni EmptyNed Dec 30, 2012 4:11 pm

Grickanje ruku i nogu (posebno nogavica) karakteristicno je za taj bebeci period... Ali,naravno od pocetka treba raditi na suzbijanju ove pojave... On to shvata kao igru,ali ne smete mu davati da gricka ruke jer ce mu preci u naviku,a kada poraste za tebe ce biti bolno... Dakle,cim krene da te gricka (ili bilo koga drugog) daj mu neku igracku... Tako ponavljati stalno dok ne shvati da je dozvoljeno grickanje samo igracaka... Takodje kao metoda smirivanja i kaznjavanja moze se primeniti udaranje po guzi savijenim novinama... A mozes i da ga uzmes za kozu vrata,protreses malo i oboris na zemlju dok se ne smiri (tako ih je majka smirivala u leglu...)
Secno Smile
Nazad na vrh Ići dole
Vili

Vili


Ženski Broj poruka : 22
Godina : 34
Lokacija : Lazarevo
Datum upisa : 28.12.2012

agresivni ili razmazeni Empty
PočaljiNaslov: Re: agresivni ili razmazeni   agresivni ili razmazeni EmptyNed Dec 30, 2012 4:55 pm

Trudim se da mu poturam igracke i da ga naucim da to ne sme ali mama i sestra me malo sputavaju u tome jer ga one puste da im gricka noge. Izgleda da cu prvo njih morati da naucim sta sme, a sta ne pa onda njega. Very Happy Hvala puno!
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

agresivni ili razmazeni Empty
PočaljiNaslov: Re: agresivni ili razmazeni   agresivni ili razmazeni EmptyNed Dec 30, 2012 5:03 pm

Nema na cemu Smile
Naravno,morate svi u kuci da se dogovorite da primenjujete istre mere... Smile Jednostavno im objasni da ce on usvojiti takakv oblik ponasanja kao normalan,a kada bude porastao i imao 25 kg mami i sestri nece biti prijatno ´grickanje´ Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





agresivni ili razmazeni Empty
PočaljiNaslov: Re: agresivni ili razmazeni   agresivni ili razmazeni Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
agresivni ili razmazeni
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Dresura-
Skoči na: