Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
iva85

iva85


Ženski Broj poruka : 26
Godina : 38
Lokacija : kladovo
Datum upisa : 13.03.2014

Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima Empty
PočaljiNaslov: Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima   Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptyPet Mar 14, 2014 9:13 pm

Videla sam pitanja o ovome ali sam videla uglavnom o moru,mene to ne zanima.Sa porodicom i mojom ljubimicom planiram u julu za Nemacku da li isti papiri trebaju i za tamo ....hvala na odgovorimaa... Very Happy  Very Happy Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima 578602_10203600588838123_959614535_n
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima Empty
PočaljiNaslov: Re: Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima   Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptyPet Mar 14, 2014 9:50 pm

Za zemlje EU je potrebno daleko više papira nego za putovanje u CG ili BIH, za početak pas mora da se vakciniše protiv besnila, sačeka mesec dana i odradi titar test, potrebno je da je pas čipovan i da ima izvađen pasoš (to sve uradi veterinar) kao i potvrda vet. inspekcije koja je jedan najobičniji papir za uzimanje para. E sad nisam više siguran kako ide tačno sa titar testom jer se pominjala odredba da titar ne sme biti mlađi od 3 meseca, ali to bi trebalo da zna veterinar ili bar da može lako da proveri. I da, stranci jako vole da vide one silne nalepnice u pasošu i od vakcinacija protiv zaraznih bolesti i od čišćenja od parazita. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

MitaBG


Muški Broj poruka : 707
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2012

Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima Empty
PočaljiNaslov: Re: Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima   Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptyPet Mar 14, 2014 10:06 pm

Za odlazak u zemlje EU potrebno je:
- da je ljubimac vakcinisan i cipovan (pas mora biti vakcinisan najmanje 15 dana pre puta vakcinom protiv besnila i vakcinom protiv zaraznih bolesti, mora biti obelezen mikrocipom, najcesce se obelezava prilikom vakcinacije protiv besnila)
- potvrda o zdravstvenom stanju, koja ne sme biti starija od 48 sati i nju izdaje ovlasceni veterinar
- potvrda o titar testu (visina titra antitela protiv virusa besnila, koju izdaje laboratorija ovlascena od EU. Kako se ovo resava : Mesec dana ili kasnije (do tri meseca) posle vakcinacije protiv besnila, veterinar treba da izvadi vasem ljubimcu krv i uzorak posalje u ovlascenu laboratoriju od EU (Pasterov zavod Novi Sad), koji izradjuje SERTIFIKAT o visini titra antitela (titar mora biti veci od 0,5 I.U./ml) i dostavlja Vam na kucnu adresu. Ovaj rezultat o visini titra se jednom vadi i vazi dozivotno uz uslov da se vakcinacija radi obavezno svake godine i to tacno na godinu dana, ukoliko prodje samo jedan dan, taj sertifikar vise ne vazi. 
Ovde nije kraj  Shocked , tek po isteku tri meseca od datuma dobijanja sertifikata o titer testu mozete vaditi sledeci dokument, a to je sertifikat za izlazak iz zemlje
- Sertifikat za izlazak iz zemlje, izdaje ga Republicka Veterinarska Inspekcija RS. Sa pasosem gde je upisana vakcinacija i potvrdom o zdravstvenom stanju, odlazite u Republicku Veterinarsku Inspekciju RS (raspitajte se kod vaseg veterinara gde se nalazi) gde dobijate Uverenje za izlazak iz zemlje.

A evo sada i malo cenovnika svih ovih usluga (cene su okvirne, ali ima malo odstupanja):
- Vakcinisanje i cipovanje 1.200
- Vakcina protiv besnila 600
- Vadjenje krvi kod veterinara 1.500
- Titar test 4.500
- Potvrda veterinara 1.000
- Veterinarski pregled 600
- Sertifikat za izlazak iz zemlje 3.500+250 takse
UKUPNO 13.150 dinara   Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy 
 
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima Empty
PočaljiNaslov: Re: Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima   Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptyPet Mar 14, 2014 10:37 pm

Znači još uvek važi to da tek nakon 3 meseca posle dobijanja titar testa može da se dobije potvrda vet. inspekcije. Što znači ako je put planiran za jul nema šanse da bude gotovo do tada.
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

MitaBG


Muški Broj poruka : 707
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2012

Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima Empty
PočaljiNaslov: Re: Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima   Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptyPet Mar 14, 2014 10:48 pm

Zakonska regulativa predvidja i dalje ta tri meseca, ali ljudi po forumima iznose da dobijaju sertifikat za izlazak iz zemlje najranije posle 30 dana od dobijanja titera. Sto znaci da se ipak moze dobiti i pre nego prodje tri meseca. Ipak mislim da retko ko bas toliko gleda svaki datum, mada pravila su pravila.
Nazad na vrh Ići dole
iva85

iva85


Ženski Broj poruka : 26
Godina : 38
Lokacija : kladovo
Datum upisa : 13.03.2014

Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima Empty
PočaljiNaslov: Re: Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima   Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptyPet Mar 14, 2014 10:54 pm

auu ja rekla veterinaru da planiramo put i da mi treba pasos i jos mu nagovestila da bi u julu isli on rece zavrsicemo sve...hm moram sutra detaljno da ga ispitam i ovo sve da mu napisem...Ako toliko treba za psa lelee pa skuplje je nego sto kosta moju decu Surprised
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

MitaBG


Muški Broj poruka : 707
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2012

Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima Empty
PočaljiNaslov: Re: Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima   Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptyPet Mar 14, 2014 10:56 pm

Lelelelele  hehe  , ovo nisam skoro cuo  hehe
Nazad na vrh Ići dole
iva85

iva85


Ženski Broj poruka : 26
Godina : 38
Lokacija : kladovo
Datum upisa : 13.03.2014

Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima Empty
PočaljiNaslov: Re: Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima   Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptyPet Mar 14, 2014 10:58 pm

hahahahahaha What a Face  What a Face  What a Face  What a Face
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

MitaBG


Muški Broj poruka : 707
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2012

Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima Empty
PočaljiNaslov: Re: Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima   Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptyPet Mar 14, 2014 11:00 pm

Moja familija je sa juga, pa cesto upotrebljavaju to lelele, samo sto jos cesce kombinuju sa onim kukulele  hehe
Nazad na vrh Ići dole
iva85

iva85


Ženski Broj poruka : 26
Godina : 38
Lokacija : kladovo
Datum upisa : 13.03.2014

Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima Empty
PočaljiNaslov: Re: Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima   Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptyPet Mar 14, 2014 11:03 pm

hehe  hehe  pfft nije mi izasao predhodni post ..Dakle kada sam pitala vet za cenu vakcine,čipa i pasosa rekao je samo 1200 dinara kao i obicnu vakcina kad prima i to je to...pa ajd sad.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima Empty
PočaljiNaslov: Re: Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima   Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptyPet Mar 14, 2014 11:08 pm

Ne zna verovatno jer ne radi to često, možda nije ni radio do sada. Srbija je na crnoj listi što se tiče besnila tako da nam svuda traže titar. A ova potvrda vet. inspekcije je kao što rekoh čista otimačina para. Ja za Kallu imam tu mađarsku potvrdu kad smo je uvozili i to je običan papir sa podacima i pečatima pretpostavljam da je i naša slična.
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

MitaBG


Muški Broj poruka : 707
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2012

Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima Empty
PočaljiNaslov: Re: Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima   Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptyPet Mar 14, 2014 11:16 pm

Sva sreca pa da ne putujete u V. Britaniju, Irsku ili Svedsku, tamo jos pas mora u obavezni karantin-azil, troskove snosi, pogadjate, naravno vlasnik. p
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima Empty
PočaljiNaslov: Re: Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima   Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptyPet Mar 14, 2014 11:22 pm

Mito za za Britaniju i Švedsku više ne mora, ukinuli su. Za Irsku nemam pojma.
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

MitaBG


Muški Broj poruka : 707
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2012

Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima Empty
PočaljiNaslov: Re: Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima   Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptyPet Mar 14, 2014 11:27 pm

A bas mozgam kako je g.Vlajkov otisao na Crufts, sad mi je jasno
Nazad na vrh Ići dole
iva85

iva85


Ženski Broj poruka : 26
Godina : 38
Lokacija : kladovo
Datum upisa : 13.03.2014

Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima Empty
PočaljiNaslov: Re: Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima   Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptyPet Mar 14, 2014 11:30 pm

ufff sad ste me bacili u razmisljanje jako...
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima Empty
PočaljiNaslov: Re: Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima   Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptySub Mar 15, 2014 11:44 am

Posto vidim da si iz Kladova, moguce da vet nije upucen u sve postupke za putovanje van zemlje.. Mozda je mislio na vakcine,cip i pasos,jer cela ta procedura je brzo resiva Wink Mi smo sa Neronom putovali,ali u Mk pa nam sem pasosa nista nije trebalo (mada licno smatram da sam im dala i potvrdu sa hemijskog ciscenja, prosli bi hehe ) 
Sad npr vidim da od besnila treba da prodje 15 dana pa da se putuje. Mi smo ga jednom bockali dan pred put i ,naravno,prosli Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima Empty
PočaljiNaslov: Re: Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima   Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptyČet Jan 15, 2015 12:46 pm

Planiramo da se odselimo u Kanadu  Smile lepo nam je ovde ali možda nam tamo bude lepše  Wink 
Zanima me da li postoje neke posebne odredbe za pse, tipa sertifikat socijalizacije ili obavezno kastriranje ili korpa itd..da se pripremimo pre odlaska.
Kakva su iskustva sa avionskim prevoznicima...Paša se plaši grmljavine i petardi...a čitala sam da neki ljubimci nisu preživeli let  Rolling Eyes
Ako neko ima iskustva neka iznese..hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima Empty
PočaljiNaslov: Re: Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima   Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptyPet Jan 16, 2015 7:05 pm

Probaj da pitaš na http://balkankinology.net/forums/ sećam se teme gde su ljudi putovali u Ameriku sa akitom i tu je bilo još dosta pitanja za druge države. Pošto je Paša sklon stresu, to ćeš morati da vidiš sa veterinarima i aviokompanijom znam da postoji opcija da ga sediraju, ali ne znam detalje.
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima Empty
PočaljiNaslov: Re: Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima   Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima EmptySub Jan 17, 2015 11:34 am

Hvala Peđa  Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima Empty
PočaljiNaslov: Re: Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima   Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Odmor sa nasim zguzvancima
» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
» Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: