Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Povodac EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Povodac EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Povodac EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Povodac EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Povodac EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Povodac EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Povodac EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Povodac EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Povodac EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Povodac EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Povodac

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Trike




Muški Broj poruka : 22
Godina : 33
Lokacija : Bajina Basta
Datum upisa : 16.11.2014

Povodac Empty
PočaljiNaslov: Povodac   Povodac EmptySub Nov 22, 2014 3:19 pm

Kako i KADA da pocnem da ucim stene da seta na povodcu i ide uz nogu???   Kako da ga naucim da ide pored mene lepo,da ne staje i da ga ne vucem za sobom???
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Povodac Empty
PočaljiNaslov: Re: Povodac   Povodac EmptyNed Nov 23, 2014 10:09 am

On ne sme da ide napolje dok ne primi sve vakcine. Za početak mu kači ogrlicu i povodac da vuče za sobom po kući da se navikne. Štenci na samom početku prate vlasnike svuda i nije problem da se ne odvajaju. Do puberteta svi vlasnici su oduševljeni kako im psi slušaju i najčešće se tada nauče i trikovima, a onda u pubertetu kreće haos. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Trike




Muški Broj poruka : 22
Godina : 33
Lokacija : Bajina Basta
Datum upisa : 16.11.2014

Povodac Empty
PočaljiNaslov: Re: Povodac   Povodac EmptyNed Nov 23, 2014 6:28 pm

hahahahahhaha...    Ma sta ima veze,kod mene je tek 20-ak dana,a ne bih ga sada menjao nizasta.... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
StefaMicDon

StefaMicDon


Muški Broj poruka : 9
Godina : 30
Lokacija : Cuprija
Datum upisa : 17.04.2016

Povodac Empty
PočaljiNaslov: Re: Povodac   Povodac EmptyPon Maj 16, 2016 9:52 pm

Video sam ovde naslov,pa reko da ne pocinjem novu temu. Imamo problem sto se tice setnje na povodcu, Don je kod nas dosao sa mesec i po dana, prvi put izasao iz kuce vec posle nekih 7 dana, ali u kontrolisanim uslovima isao u setnju, bez ptilaska drugih zivotinja i ostalog. Sad kad je primio revakcinu krenuli smo malo cesce da izlazimo i setamo. Don sa mnom ide bez povodca i uvek je tu negde uz mene, zna komande kad da krene, kad da stane, da ne sme dalje od mene ako ja stojim s nekim i pricam, sto me bas odusevljava i to skoro da nismo ni ucili nista. A kad mu stavim povodac krece da cima sa strane, hoda 3m pa stane na minut, pa opet i sve tako. Kad mu skinem povodac, opet je sve normalno. E sad imam problem da ga naucim na povodac iz razloga sto postoje drugi psi koji mogu da mu ogroze zivot, jednom je krenuo na biciklistu, jednom je istrcao na ulicu. Ne znam kako i sta da preduzimam povodom toga da bi on isao na povodac kao i kad ide bez njega, inace ima normalan povodac,a ne flexi. Sto se drugih psa tice on tu nema problema, sa svakim bi da se poigra, pa cak i sa mackama. Ali sto se tice ulaska u stanu da li to bili ljudi ili zivotinje, tad nastaje odbrambeni haos Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Povodac Empty
PočaljiNaslov: Re: Povodac   Povodac EmptyUto Maj 17, 2016 3:51 pm

Svi su tada savršeni i vlasnici su oduševljeni koliko su to pametni psi, a u stvari je to samo šteneće ponašanje jer je normalno da štene prati "majku" ili nekog drugog starijeg "člana čopora". Kasnije nastaju problemi i savet je sve što ne valja sada menjati. Za početak ogrlica oko vrata pa neka je nosi dok je u kući, pa mu se malo skine malo stavi i tako u krug. Nakačiš mu ogrlicu daš keksić i oduševiš se kako je super. A onda počneš da mu kačiš i povodac da vuče po kući. To je proces koji traje malo da se navikne. Bolje je da šeta na povocu pa da ima mesto gde može da se istrči i izigra. Svako kačenje na povodac nagraditi jer će pomoći i kasnije kada se bude učila komanda dođi. Sve što sada zna zaboravlja se kada uđe u pubertet.

A za ovo što brani ulazak u stan, tu može da bude problem, mnogi ga imaju i greška je nastala baš u tom štenećem periodu. Ne treba da ide na vrata i da dočekuje goste, to nije njegov posao, to se malo teže uči. Mnogi imaju taktiku da sklone psa u drugu prostoriju, puste goste da se raskomote i sednu pa tek onda puste psa da izađe. Dok je štene lakše se sve koriguje, šar-pej je pas čuvar i mnogima je ostalo to negde duboko u genima, a pravi karakter se vidi tek kasnije kada postanu svesni svoje snage.
Nazad na vrh Ići dole
StefaMicDon

StefaMicDon


Muški Broj poruka : 9
Godina : 30
Lokacija : Cuprija
Datum upisa : 17.04.2016

Povodac Empty
PočaljiNaslov: Re: Povodac   Povodac EmptyUto Maj 17, 2016 3:57 pm

Hvala puno na savetu oko gostiju. A nismo se razumeli za povodac. On nosi povodac bez problema, zna da kad ide u setnju nakacimo mu grudni deo i to je znak da ide napolje, s tim sto ga ja obicno setam bez onog duzeg dela jer kad je sa mnom to i nema neke potrebe. Dok kad ga devojka seta ona mu obavezno kaci kompletan povodac i tad krece neposlusnost i sa njom i sa mnom. On nema tih problema da se plasi povodca i da ne dozvoljava da mu ga stavimo. Vec ima problem da kad ga ogranicimo ne zna da seta uz nas i on i dalje misli da moze da seta sa strane i zastaje kad god hoce.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Povodac Empty
PočaljiNaslov: Re: Povodac   Povodac EmptyUto Maj 17, 2016 4:02 pm

Da li on nosi am u šetnju? Taj deo ne razumem. Meni dva psa šetaju na kratkim povocima, dok mlađa ženka ide na fleksiju i nikad nije zakočen, ali ona bi mogla i puštena da bude, kačim je samo da ljudi ne bi dramili.
Nazad na vrh Ići dole
StefaMicDon

StefaMicDon


Muški Broj poruka : 9
Godina : 30
Lokacija : Cuprija
Datum upisa : 17.04.2016

Povodac Empty
PočaljiNaslov: Re: Povodac   Povodac EmptyUto Maj 17, 2016 4:08 pm

On ga nosi, ali je uvek pusten. I ja zbog toga imam u ruci uvek onaj deo koji mogu da zakicim zbog lutalica, dece i prelaska prometne ulice.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Povodac Empty
PočaljiNaslov: Re: Povodac   Povodac EmptyUto Maj 17, 2016 4:20 pm

Neka ide sa običnom ogrlicom i povocem, bolje je, jer ti kaiševi idu napred preko grudi i gore preko laktova. Kada je štene zakačeno i krene da vuče am dovodi laktove u neprirodan položaj. Tek kasnije kada se pas potpuno razvije može da šeta na amu, mada većina tada nauči da se kreće lepo i može da nastavi sa ogrlicom i povocem. Normalno je da kada mu se oduzme sloboda na koju je naviknut mora malo da pokuša da je povrati, zato je bitno sada to srediti jer kasnije je haos. Moj prvi šar-pej je  slušao savršeno čak mi je jednom ispao povodac iz ruku na izložbi pa je on kroz grupu pasa šetao pored moje noge, ostavljao sam ga ispred prodavnice, a da nisam morao da ga kačim nigde, samo spustim povodac na zemlju. E, a onda ga sestra zakači i izvede napolje i on kreće da pravi haos, vucara, hoće da pojuri mačke, ili reši da on bira put. To je šar-pej. Very Happy Oni i kao mali osete kod koga kako mogu i koliko, pa kad shvate da je neko "mekši" to mora da se testira do krajnjih granica. Mada ne bih previše brinuo oko šetnje, psi u stanovima moraju napolje i naučiće kako da šeta lepo. Više se bazirajte na ovaj haos kada neko ulazi u stan, to vam je važnije rešiti dok ne uđe u pubertet i ne počne ozbiljno da preti gostima.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Povodac Empty
PočaljiNaslov: Re: Povodac   Povodac Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Povodac
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Dresura-
Skoči na: