Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Meda :) EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Meda :) EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Meda :) EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Meda :) EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Meda :) EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Meda :) EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Meda :) EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Meda :) EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Meda :) EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Meda :) EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Meda :)

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Kristina_Meda2017

Kristina_Meda2017


Ženski Broj poruka : 2
Godina : 26
Lokacija : Šabac, Srbija
Datum upisa : 06.04.2017

Meda :) Empty
PočaljiNaslov: Meda :)   Meda :) EmptyPet Apr 07, 2017 12:58 pm

Pozdrav svima, moje ime je Kristina i na moju veliku srecu po drugi put sam postala ponosna vlasnica malog poguzvanka.  Star je dva meseca i za razliku od mog prethodnog shar pei-a koji je bio braon ovaj je beo. Prvobirano je stene, dobijen je vestackom oplodnjom i dosta je krupniji i napredniji od brata i sestre. Majka mu se zove Mona pa sam razmisljala o raznim imenima ali mi se prosto ne da da ga zovem drugim imenom osim Meda, i tako ce i ostati. Nadam se vasim savetima o ishrani, nezi i socijalizaciji jer sam ipak dosta stvari zaboravila od kad sam ostala bez Age (prethodne pufne) .
Meda je tezak 5.5kg , juce je primio prvu vakcinu. U odgajivacnici je jeo premil hranu medjutim kod mene je odbio tako da sam mu juce kupila royal canin i bas mu se svidja Wow Takodje sam uzela dr. Vet kalcijum za koji mi je prodavacica rekla da mu dajem po pola tablete ali mi nije rekla da li da pravimo pauzu posle odredjene kolicine. Vrlo brzo sam ga naucila da ide na pelenicu , retko kad mu se omakne nesto van nje. Prava je pametnica ali je i po malo prgav i tvrdoglav pa tu vodimo borbu. Tuzna sam samo jer zivimo sami u stanu a ja radim po 8 sati u 3 smene tako da mi je problem sto ga ostavljam ovako malog ali nisam primetila da mu pravi poseban problem i trudim se da vreme koje provodimo zajedno bude kvalitetno iskorisceno. U prilogu cu vam ostaviti njegove slike i nadam se komentarima na racun njegovog izgleda . I za pocetak bih volela da me posavetujete oko ishrane jer pored royala planiram da mu kuvam , samo nisam sigurna oko kolicine obroka pa ocekujem vasu pomoc. Drago mi je sto sam postala clan ovog divnog foruma i nadam se divnom druzenju ❤❤Meda :) Img_3012
Meda :) Img_3011
Meda :) Img_3113
Meda :) Img_3114
Meda :) Img_3211
Meda :) Img_3310Meda :) Img_3012
Meda :) Img_3011

Meda :) Img_3113

Meda :) Img_3114

Meda :) Img_3211
Meda :) Img_3310Meda :) Img_3012
Meda :) Img_3011

Meda :) Img_3113

Meda :) Img_3114

Meda :) Img_3211
Meda :) Img_3310Meda :) Img_3012
Meda :) Img_3011

Meda :) Img_3113

Meda :) Img_3114

Meda :) Img_3211
Meda :) Img_3310Meda :) Img_3012
Meda :) Img_3011

Meda :) Img_3113

Meda :) Img_3114

Meda :) Img_3211
Meda :) Img_3310
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Meda :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Meda :)   Meda :) EmptyPet Apr 07, 2017 11:13 pm

welcome

Krećem od samog početka, a to je komentarisanje izgleda. Very Happy Naravno presladak, kad su tako mali izgledaju kao medvedići posebno ta mekanija dlaka (brush coat). Njegova boja je krem, nije bela jer bela boja kod šar-peja je greška, a i nisam video nijednog belog uglavnom ljudi pogrešno kažu za krem da je belo, on je krem standard, ima dobro pigmentisan nos, pretpostavljam i da mu je jezik skoro crn.
E sad dalje, Royal Canin i nije baš nešto posebno, a cena mu je paprena, moj svet je za te pare naći granule bez žitarica, sve se sada naručuje preko interneta daleko je lakše nego ranije. U delu o ishrani ima cela tema o tome koje granule su bez žitarica (grain free, cereal free). Ne treba mu hrana za štence, odmah može ovu za odrasle pse. Kalcijum je tema za debatu, vodili smo je nebrojeno puta na forumu, moje mišljenje je da ga treba dodavati ukoliko se primeti da postoji problem i to ako se zna da pas ne dobija dovoljno kalcijuma kroz hranu, neki dodaju kalcijum uvek, ko je tačno u pravu, nemam pojma, moji nisu dobijali tabletice, i sve je OK, mnogi vlasnici i odgajivači dodaju tabletice i sve je OK, tako da... U vezi sa kuvanim obrocima, kada su mali mogu da jedu i do 10% od svoje težine, naravno ne u jednom obroku. Very Happy  Meso kao glavno, pa nešto organa (džigerica npr.), nešto malo povrća, malo pirinča itd. A može da dobije i veliku juneću kost, sirovu da se zabavlja i sređuje zube koje će da menja. I to je opisano u delu o ishrani, pa je bolje krenuti odatle pa postavljati pitanja ukoliko nešto nije najjasnije.
Moji ostaju sami 6-8 sati u toku dana, bez ikakvih problema, oduvek je tako bilo, ne vidim da im nešto smeta, spavaju kao klade. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Kristina_Meda2017

Kristina_Meda2017


Ženski Broj poruka : 2
Godina : 26
Lokacija : Šabac, Srbija
Datum upisa : 06.04.2017

Meda :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Meda :)   Meda :) EmptySub Apr 08, 2017 12:46 am

Hvala puno na detaljnom odgovoru,  taj detlalj oko boje nisam znala 😆 Da, jezik mu je bukvalno skroz crn. Ovo za royal canin nisam znala ali sam pretpostavila da je izvikana bar malo. Hvala na savetima i izvinite stp postavljam vec postavljena pitanja, treba mi malo vremena da se snadjem na forumu Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Meda :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Meda :)   Meda :) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Meda :)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Meda
» Meda Po
» meda
» Anshan-Meda
» Meda trazi devojku :))

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: