Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
pozdrav EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
pozdrav EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
pozdrav EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
pozdrav EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
pozdrav EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
pozdrav EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
pozdrav EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
pozdrav EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
pozdrav EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
pozdrav EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 pozdrav

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
dragoljub89

dragoljub89


Muški Broj poruka : 78
Godina : 35
Lokacija : Bg
Datum upisa : 26.12.2010

pozdrav Empty
PočaljiNaslov: pozdrav   pozdrav EmptySub Apr 02, 2011 11:42 am

Cao drugari,vi mene ne znate ali ja vas i vase zguzvance znam vrlo dobro Smile vec nekoliko meseci sam na forumu,i znam skoro sve o vama i vasim ljubimcima. Ja nazalost nemam ni jedan zguzvani primerak kod sebe ali planiram vec 6 meseci da kupim jedno musko stene. Bio sam dosta neobavesten kad sam odlucio da kupim kera,i prvo sam googlao da vidim kakve su cene,i bio sam jako srecan kad sam nalazio oglase gde pas moze da se nadje za 50 evra ali sam onda naleteo na vas i saznao sve ono sto i vi sami znate. Dakle,sad mi ne pada na pamet da kupim tako nesto,jer su ti psi od 50 evra verovatno osudjeni na par godina zivota i verovatno imaju neku od onih naslednih bolesti,a plod su samo necije sebicnosti i pohote da lako zaradi. Mislim,sta da vas davim,kad i sve znate,to sam naucio ovde na forumu. Meni pas treba da ga mazim i pazim,a ne za izlozbe,tako da mi pedigre nije bitan,bitno mi je zdravlje psa. Zanima me jel moze da se nadje stene(sa papirima naravno) do nekih 200 evra? To je otprilike neki financijski maximum koji ja mogu da izdvojim. Naravno da ne bi zalio pare da kupim stene i za 1000 evra ali zelje su jedno a mogucnosti drugo... U sustini to je to,samo sam hteo da se raspitam malo,pa da mi pustite neku pp ako imate neko zanimljivo resenje(stene Smile ) za mene. Pozdrav,i sorry ako je tema na pogresnom mestu.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

pozdrav Empty
PočaljiNaslov: Re: pozdrav   pozdrav EmptySub Apr 02, 2011 1:56 pm

welcome Dragoljube. Nadam se da ces uskoro naci zguzvanca i da cete se zajedno druziti sa svima nama ovde. Ovaj forum i postoji radi uzajamne pomoci, edukacije kao i radi popoularizacije ove rase i meni licno je jako drago kada vidim da ga ljudi posecuju i pre nego postanu nasi clanovi i vlasnici pasa radi informisanja, i saznaju nesto vise o ovim divnim bicima pre kupovine.
Nazalost stanje sa zdravljem ovih pasa je takvo kakvo jeste......proci ce jos dosta dok neko sa sigurnoscu moze reci da li je pas potpuno van nekih genetskih oboljenja, ali u svakom slucaju mnogo je vazno i u ovom trenutku znati poreklo i linije psa koji se uzima. Rodovnik i njegovo posedovanje je jako vazna stvar, bez obzira da li ce pas biti izlagan ili ne i nemoj dozvoliti da te neko prevari pricom o razlici u ceni zbog vadjenja rodovnika. Vadjenje papira za stene iznosi trenutno 1200 din u KSRS a 1700din u KD maltene svih gradova u Srbiji tako da to ne utice nikako vise od tog iznosa na cenu steneta. Svakako i dalje trazi stene za sebe , mislim da se po ceni od 250-300 evra moze pronaci kucni ljubimac, insistiraj na tome da ti se dostavi kopija rodovnika steneta ili roditelja, posalji ga nekome od urednika ili admina ovde na uvid. I na taj nacin ti mozemo pomoci ovde tumacenjem porekla budiceg ljubimca i malo pomoci u odabiru psa manje rizicnih linija. Ne postoji pas za koga se moze tvrditi da je genetski zdrav zbog mutacije koju nose svi, ali svakako da ima onih sa manjim rizikom od oboljevanja koji u svojim linjama imaju dugovecne pse. Generalni savet je...biraj stene manje ili umereno naboranih roditelja Smile
Nazad na vrh Ići dole
dragoljub89

dragoljub89


Muški Broj poruka : 78
Godina : 35
Lokacija : Bg
Datum upisa : 26.12.2010

pozdrav Empty
PočaljiNaslov: Re: pozdrav   pozdrav EmptySub Apr 02, 2011 4:08 pm

Hvala na dobrodoslici,i ja se nadam da cu se uskoro sepuriti sa jednom zguzvanom lopticom minidog
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

pozdrav Empty
PočaljiNaslov: Re: pozdrav   pozdrav EmptySub Apr 02, 2011 9:47 pm

welcome i od nas i nadam se da cemo uskoro gledati slike malog guzvanog hearty
Nazad na vrh Ići dole
dragoljub89

dragoljub89


Muški Broj poruka : 78
Godina : 35
Lokacija : Bg
Datum upisa : 26.12.2010

pozdrav Empty
PočaljiNaslov: Re: pozdrav   pozdrav EmptySub Apr 02, 2011 9:53 pm

thanks
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





pozdrav Empty
PočaljiNaslov: Re: pozdrav   pozdrav Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
pozdrav
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Dobrodosli novi clanovi
» Kupanje
» Pozdrav od Rine :)
» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Razno :: Pricaonica-
Skoči na: