Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Okrsaji izmedju dva muzijaka EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Okrsaji izmedju dva muzijaka EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Okrsaji izmedju dva muzijaka EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Okrsaji izmedju dva muzijaka EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Okrsaji izmedju dva muzijaka EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Okrsaji izmedju dva muzijaka EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Okrsaji izmedju dva muzijaka EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Okrsaji izmedju dva muzijaka EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Okrsaji izmedju dva muzijaka EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Okrsaji izmedju dva muzijaka EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Okrsaji izmedju dva muzijaka

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Sharpei123




Broj poruka : 2
Godina : 29
Datum upisa : 04.01.2012

Okrsaji izmedju dva muzijaka Empty
PočaljiNaslov: Okrsaji izmedju dva muzijaka   Okrsaji izmedju dva muzijaka EmptySre Jan 04, 2012 7:58 pm

Pozdrav svima, nov sam na forumu i ne znam da li sam na pravom mestu otvorio ovaj topic. Ja i moja porodica smo vlasnici 3 psa o kojima se ja najvise brinem zenke Cice i muzijaka Brunda i Cezara. Oni su vec odrasli psi Cica ima 11 godina ali bolje izgleda i ponasa se nego neki pas od 5 godina, Brundo 8 godina a Cezar nepunih 7. Cica iako je zenka ona je glavna u dvoristu, kada ih hranimo ona pokusava uvek prva da uzme da jede, kada ih mazimo ili setamo uvek ona mora prva da ide, ukoliko nije tako ona napada ova dva muzijaka, oni joj nikada ne uzvracaju ne znam da li se plase ili ne smeju, ali ona cesto na njih zarezi ali oni odcute.Posto se otprilike kod njih troje zna da je zenka gazda , ova dva muzijaka se bore ko ce biti drugi.Cica ni jednom od njih nije dala da se pare sa njom, iako su oni pokusavali. Ali u poslednjih nekoliko godina imam ogromnih problema, ta dva muzijaka Brundo i Cezar su poceli ozbiljno da se biju, nikada u zivotu mene nisu ujeli niti zarezali na mene, ali izmedju sebe su bas ljubomorni i cesto izbijaju njihove krvolocne tuce, posle prvih 2 ,3 puta mi smo poceli da ih zatvaramo u box koji smo im napravili tako ih drzimo na smenu po 4,5 sati u boksu i to nam traje jedno nedelju dana pa nam bude zao da bilo ko od njih bude u malom boksu toliko dugo pored tako velikog dvorista, pustimo ih zajedno dve nedelje nista..opet se pobiju, opet u box sada ih mesec dana drzimo i tako u krug, jednostavno ne zelimo da ih razdvajamo, ali izgleda da je to za sada jedino resenje.Veterinar nam je pominjao i neki mikro cip koji ima efekat kao kastriranje i umiruje hormone muzijaka, to kosta 65 eura , ali da li stvarno to pomaze, nije do para ali da li neko vec ima iskustva sa ovim i da li zna da to nesto pomaze? U zurbi sam pisao pa je malo neuredno Smile Hvala vam unapred.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Okrsaji izmedju dva muzijaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Okrsaji izmedju dva muzijaka   Okrsaji izmedju dva muzijaka EmptySre Jan 04, 2012 8:49 pm

Hm...Normalno je da se muzjaci bore za prevslast...I postoji mogucnost da se to ponasanje,nazalost,nikad ne promeni...Taj cip mi zvuci bezveze... Da li ste razmatrali mogucnost prave kastracije..?To bi verovatno doprinelo tome da se smire...
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Okrsaji izmedju dva muzijaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Okrsaji izmedju dva muzijaka   Okrsaji izmedju dva muzijaka EmptySre Jan 04, 2012 9:04 pm

Pozdrav, dobro nam dosli Smile
Kao sto napisa V , borba za mesto u coporu uvek postoji,a ukoliko se javi problem ,kao kod vas, onda je najpametnije razdvajati ih. Napravite im posebne box-kucice, a po dvoristu neka budu u razlicitim terminima.
Sto se tice kastracije, ako planirate da imate legla od njih, onda nemojte. Za taj cip nisam cula, tako da ne bih da lupetam Wink
Predstavite svoje pse u delu foruma "upoznajmo se"
Pozz Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Okrsaji izmedju dva muzijaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Okrsaji izmedju dva muzijaka   Okrsaji izmedju dva muzijaka EmptySre Jan 04, 2012 9:18 pm

welcome na forum

Kao što su ostali rekli donekle je normalno da postoji rivalitet između 2 mužijaka to se dešava, posebno kad im prorade hormoni. Mene zanima kako ste rešavali taj problem sve ove godine? Ponekad ne postoji drugi način nego ih odvajati i puštati naizmenično ili ih puštati samo kad su pod nadzorom. Što se tiče tog čipa, meni lično se to ne dopada, ali to je samo moje mišljenje, voleo bih da čujem šta kaže neko ko ima iskustva sa tim.

P.S. Inače mi se dopada dugovečnost pasa koje imaš, ako nije problem da mi pošalješ njihove rodovnike na privatnu poruku (PM) ili ih postaviš ovde na forum u temu sa rodovnicima. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sharpei123




Broj poruka : 2
Godina : 29
Datum upisa : 04.01.2012

Okrsaji izmedju dva muzijaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Okrsaji izmedju dva muzijaka   Okrsaji izmedju dva muzijaka EmptyNed Jan 08, 2012 2:54 pm

Nije problem poslacu ti, samo mi reci posto se bas ne razumem u to, da li se to nalazi u njihovim pasosima ili gde vec..imam ja sve njihove papire ali samo da znam gde se to nalazi...

Za odgovor hvala, veterinar je bio uporan da barem jednom psu stavimo cip, ovom agresivnijem Cezaru , pa smo ga i stavili.Sada treba da cekamo 20 dana pa onda mozemo da ih spojimo..Malo cu ih provocirati tada maziti jednog drugog kulirati, hraniti prvo jednog (naravno uz moju kontrolu da se ne pobiju) samo da vidim da li to ista deluje.Pa vam javljam utiske o cipu tada. Pozdrav i hvala
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Okrsaji izmedju dva muzijaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Okrsaji izmedju dva muzijaka   Okrsaji izmedju dva muzijaka EmptyNed Jan 08, 2012 3:01 pm

Rodovnik ovako izgleda https://2img.net/r/ihimizer/img526/9926/don1o.jpg

Javi obavezno kako to deluje, zaista me interesuje, ne znam nikog ko ima iskustva sa tim.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Okrsaji izmedju dva muzijaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Okrsaji izmedju dva muzijaka   Okrsaji izmedju dva muzijaka Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Okrsaji izmedju dva muzijaka
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Dresura-
Skoči na: