Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Shere Khan - Page 2 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Shere Khan - Page 2 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Shere Khan - Page 2 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Shere Khan - Page 2 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Shere Khan - Page 2 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Shere Khan - Page 2 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Shere Khan - Page 2 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Shere Khan - Page 2 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Shere Khan - Page 2 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Shere Khan - Page 2 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Shere Khan

Ići dole 
+14
Skarfi
Nesha
AhKin
thealimovic
hektor
rugievithus
Murphypei
nesa151
Vladica
neron
unaltraina
Han
Stefan_Nis
Sheere Khan
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Sheere Khan

Sheere Khan


Broj poruka : 48
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 14.12.2011

Shere Khan - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 2 EmptyPet Feb 03, 2012 9:15 pm

Shere Khan - Page 2 Imag0371z

Evo nas na snijegu!!!! Od kise se plasi, na snijegu uziva!
Nazad na vrh Ići dole
Sheere Khan

Sheere Khan


Broj poruka : 48
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 14.12.2011

Shere Khan - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 2 EmptyPet Feb 03, 2012 9:21 pm


a do prije par dana smo trckarali po plazi.........to tek obozava.Onda se redovno zaleti do mora, tik uz njega samo da dotakne vodu, pa brrzzzzzzzzzzooooooo nazad.Presmijesan je!Shere Khan - Page 2 Imag0293y
Nazad na vrh Ići dole
Han

Han


Broj poruka : 1196
Godina : 57
Lokacija : Rijeka
Datum upisa : 02.06.2011

Shere Khan - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 2 EmptyPet Feb 03, 2012 9:23 pm

Koji je to ljepotan! champ A tek ogrlica!!! Neka samo uživa! lick
Nazad na vrh Ići dole
Han

Han


Broj poruka : 1196
Godina : 57
Lokacija : Rijeka
Datum upisa : 02.06.2011

Shere Khan - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 2 EmptyPet Feb 03, 2012 9:25 pm

Tek sada sam vidjela slikicu sa snijega. I kod vas je pao. Samo ga mi nemamo. Uživajte i za nas! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sheere Khan

Sheere Khan


Broj poruka : 48
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 14.12.2011

Shere Khan - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 2 EmptyPet Feb 03, 2012 9:31 pm

Hocemo, hvala! Ali juce i danas.....i to je to...ne pamtim ovakav snijeg u Podgorici.A ja ga iskreno volim samo na skijalistima i slikama.
Hvala na pohvalama I love you
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Shere Khan - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 2 EmptyPet Feb 03, 2012 9:37 pm

Kakvo uzivanje sneg i plaza kiss
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

nesa151


Muški Broj poruka : 843
Godina : 80
Lokacija : Sr.Kamenica-Novi Sad
Datum upisa : 16.05.2011

Shere Khan - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 2 EmptyPet Feb 03, 2012 9:46 pm

lick kiss
Nazad na vrh Ići dole
Sheere Khan

Sheere Khan


Broj poruka : 48
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 14.12.2011

Shere Khan - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 2 EmptyPet Feb 03, 2012 9:54 pm

evo uzivali smo danas svi zajedno, stvarno.Evo i njegov najbolji drugar, njegov vlasnik, moj sin, prosto ga svuda vodi sa sobom. Mene je strah da se ne prehladi, ne pustamo ga dugo po hladnoci dogwalk Shere Khan - Page 2 Imag0412m
Nazad na vrh Ići dole
Zoya

Zoya


Ženski Broj poruka : 583
Godina : 34
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 14.11.2011

Shere Khan - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 2 EmptyPet Feb 03, 2012 9:54 pm

Frajer! kiss
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Shere Khan - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 2 EmptyPet Feb 03, 2012 10:20 pm

Dok se kreće neće mu biti ništa. Wink Slika za 10+
Za sneška thumbup
Nazad na vrh Ići dole
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Shere Khan - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 2 EmptyPet Feb 03, 2012 10:24 pm

Jos jedan obozavaoc snega,jeee cheers
Samo uzivajte, i mi vama saljemo puno pozz i loveshower loveshower
A drugari su pravi frajeri hearty hearty
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Shere Khan - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 2 EmptyPet Feb 03, 2012 10:36 pm

Xexe, i vi uzivate na sneguuuuu ^^ Razz
Super je slicica... Razz
Nazad na vrh Ići dole
Sheere Khan

Sheere Khan


Broj poruka : 48
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 14.12.2011

Shere Khan - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 2 EmptyPet Feb 03, 2012 10:54 pm

Hvala svima na lajkovima.
I meni se cini, posto sam ispregledala i par mjeseci unazad da su svi nasi zguzvanci na ovom forumu predivni.i uopste su prelijepi. Nas kakav god da je, mi ga prosto obozaaaavvvaaaaamo!
Moj sin , dok je Khan rastao, se sve nesto kao nadao da ce da bude citav naboran..bice da je gledao mnogo fotografija po net-u i reklamama. Meni to nije bilo bitno, znajuci da su neki manje, neki vise zguzvani....on je kao i svako dijete stalno zapitkivao:Kada ce vise da se nabora.I kada mu je Vet rekao:sto se naborao, naborao se, on mu odgovori:"E bas me briga, ovaj moj je najljepsi, i ja ga volim najvise na svijetu".Ljubav moja.I od tada vise nabore ne spominje Very Happy
Snijega nece biti jos dugo, pa smo se stvarno nauzivali.Zato sam ga morala i fotografisati....ko zna dal ce narednih zima padati.
Inace Khana sam jedno vrijeme stalno fotografisala, onda sam jedno mjesec dana zatajila, pa kada sam kasnije pregledala fotografije, nisam mogla vjerovati kako je brzo porastao
( narocito od 3ceg do 4tog mjeseca. Ali ljudi on za par dana puni 6 mjeseci, a vec ima 50cm, ako ga dobro mjerimo(do vratnog grebena).Jel to normalna visina, il je malo napredniji za svoj uzrast. Oni su do oko 55cm kada odrastem, jel grijesim?
Nazad na vrh Ići dole
Dzoica

Dzoica


Broj poruka : 144
Godina : 35
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 16.08.2011

Shere Khan - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 2 EmptySub Feb 04, 2012 8:42 am

Bravo za snijeg,Joey nije bio odusevljen,valjda jer je bilo hladno i vec drugi dan nam je poplavilo dvoriste Rolling Eyes
Khan je predivan hearty
Moram pitati posto ste iz PG kojeg veterinara posjecujete?
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

nesa151


Muški Broj poruka : 843
Godina : 80
Lokacija : Sr.Kamenica-Novi Sad
Datum upisa : 16.05.2011

Shere Khan - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 2 EmptySub Feb 04, 2012 10:25 am

lick blush loveshower tri drugara party
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Shere Khan - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 2 EmptySub Feb 04, 2012 12:23 pm

Po standardu visina shar-peia je 51cm, al je u praksi to malo drugačije Wink Moja ženka ima 50cm, dok je Marfi imao 53cm. Visina varira kod njih, standard kaže 51cm al ih ni na tim izložbama ne mere. Npr. kanadski standard propisuje visinu od 50cm, dok kineski ide do nekih 58cm Wink Recimo da se kreću od 50cm do 55cm to je neki prosek Smile
A što se tiče nabora, nisam ljubitelj, što se mene tiče slobodno mogu da ih imaju samo malo po glavi i to im je previše. Wink
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Shere Khan - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 2 EmptySub Feb 04, 2012 1:58 pm

lick preslatki su oboje a Snesko je za peticu Smile
Nazad na vrh Ići dole
thealimovic

thealimovic


Muški Broj poruka : 457
Godina : 37
Lokacija : Surcin Beograd
Datum upisa : 28.11.2011

Shere Khan - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 2 EmptySub Feb 04, 2012 2:39 pm

tri smekera Gazda,Khan i Snesko...opsna ekipa!!! photo
Nazad na vrh Ići dole
Sheere Khan

Sheere Khan


Broj poruka : 48
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 14.12.2011

Shere Khan - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 2 EmptySub Feb 04, 2012 11:10 pm

Hvala svima na komplimentima Very Happy

Dzoice, mi idemo u Mont Vet, tamo je Dr.Scekic, veterinar kod koga smo ranije vodili mog koker spanijela,.pa po nekoj navici, mozda. A vi, koga posjecujete? Ja nesto nisam u Pg primjetila da su Sar pei brojni.ili grijesim?

MurphYpei, hvala na iscrpnom odgovoru. Ja sam se cisto pitala, jer mi se cini da je Khan sa svojih pola godine( za koji dan ) ogrooooommmmaaaan, tj visok, ne cini mi se da je gojazan koliko mi se cini.

E da, jedno pitanje, mada mozda bih ga trebala postavti negdje drugo: kada ste poceli sa kupanjem vaseg zguzvanca, i koliko cesto to cinite? Da li su u pitanju samo specijalni samponi, neko mi rece da je neka mjesavina sirceta i vode dobra??? Nemojte mi se smijati.Mi od straha do sada nismo isli pod tus.Cistili smo sapice, cistili se maramicama kupljenim kod veterinara....i to je to. Naravno, redovno cistimo usi, sa ocima nismo imali problema, kuc,kuc. I da, jel to sto mu opada dlaka konstantno normalno.......nije u nekim pecatima i sl, vec svuda po nama ostaju dlake......Cetkanje?da li, i kada?
Shocked No I love you minidog
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Shere Khan - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 2 EmptySub Feb 04, 2012 11:17 pm

Za kupanje nema potrebe dok ne otopli, a i tada se ne preteruje. Dva puta godisnje sasvim dovoljno i tada koristiti blage sampone za stence Smile .
Ako zelite da ga drzite mirisnim, pomesajte u litar vode 3 kasike sirceta (jabukovog) i par kapi ulja lavande, pamucnom krpicom pa brisanje Smile Tako ce biti i cist i mirisljav Smile Nema potrebe bacati pare na maramice Smile
Linjanje - kupite furminator i krenite u rat sa dlakama Wink cetkajte njime kad god imate vremena Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sheere Khan

Sheere Khan


Broj poruka : 48
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 14.12.2011

Shere Khan - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 2 EmptySub Feb 04, 2012 11:22 pm

Hvala Nerone! study

A sta je furminator??? confused
Nesto za cetkanje, pretpostavljam? Embarassed
Jel ok da to koristi sa sest mjeseci? confused
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Shere Khan - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 2 EmptyNed Feb 05, 2012 12:52 am

Furminator je "majka" za sve koji imaju psa Smile
Evo pogledaj https://www.youtube.com/watch?v=LVTJSk-TJCw
Retko se moze naci originalni i cena mu je bas jaka, u pet shopovima ima kopija,ali su i one veoma dobre.
Naravno da moze da se koristi i u njegovom uzrastu Wink
Nazad na vrh Ići dole
Dzoica

Dzoica


Broj poruka : 144
Godina : 35
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 16.08.2011

Shere Khan - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 2 EmptyNed Feb 05, 2012 10:54 am

Sto se veterinara tice mi idemo (zavisno od problema) nekad u Montvet,nekad u Animavet na zabjelu iza skole Vuk Karadzic.
Sto se tice dr Scekica izuzetno mi je odbojan jer je uvjek bez osmijeha,pse ni da pomazi,izuzetno drzak kao da ne voli svoj posao. Kada je Joey imao demodex,posle mjesec dana kupanja taktikom mi kod njega na kontrolu i on kaze nastavite jos. Poboljsanje je bilo izuzetno vidljivo,vidjelo se i na slikama koje sam postavljala na forumu. Ja koja ga pitam da li moze opet da mu ogrebe malo koze da vidi pod mikroskopom,pa da vidimo da li ima potrebe za tim,a on mi drsko odgovara 'Gospodjice ne mijesajte mi se u struku,ja kazem da nastavite!' Tu sam se bas iznenadila njegovom reakcijom,ja bih platila to gledanje pod mikroskop to je njegov posao.
Mada da mi pas ima neki veci problem, u Baru ima veterinar Ljiljana Petrovic (nisam sigurna za prezime) za koju sam cula samo rijeci hvale.
Shar pejeva ima u Pg,narocito poslednjih godinu dana sve vise. Nisu bas toliko brojni,ali ima ih.

I da zaboravih, dr Scekic i svi iz Montveta jedva cekaju da uvale Royal Canin hranu jer od nje 'bolja hrana ne postoji trenutno' Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Sheere Khan

Sheere Khan


Broj poruka : 48
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 14.12.2011

Shere Khan - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 2 EmptyNed Feb 05, 2012 7:56 pm

To za royal canin mi je poznato.Mi nismo na tim granulama. Do duse, probali smo i prije posjete veterinaru, ali se od njih strasno nadusivao, pa smo prestali.purina pro plan mu je bila ok, ali nesto je nije rado jeo.Sad trenutno je na miglior cane, sa govedinom.nisam sigurna koliko je ona dobra, ali slucajno smo je probali, i cini mi se da mu prija, cak od nje nema gasova, i nema onaj grozni zadah iz usta.Ako grijesim, molim te ispravi me.sugestije su dobro dosle. Mi mu nismo davali kuvanu hranu, mozda sam i tu grijesila slusajuci veterinare. davali smo mu eventualno rizu kuvanu, jaje slabo kuvano, jogurt... kako ti hranis tvog dzoicu?

Sto se tice pomenutog veterinara, vjerujem ti, ali mi licno nismo imali slicnih problema, jer se znamo od ranije, sto naravno ne bi nikako smjelo da bude preduslov za prisan pristup.Do duse, jednom prilikom, ja sam se naljutila na osoblje ove ustanove, jer mi nisu dali pravu tabletu za ciscenje prije vakcinacije, naime dobio je one male tabletice, koje je predhodnog puta uzimao 2 puta dnevno, cini mi se tri dana, a sledeceg puta, poslije mjesec dana, kada je bio duplo tezi, tvrdili su da je jedna dovoljna.nista mi nije bilo jasno.Kada smo dosli na vakcinaciju, drugi Vet, ne mogu se sjetiti imena je korio sa pravom koleginicu, koja mu je trebala dati jednu tabletu, ali potpuno drugaciju....onu koja se daje 1kom na 10kg......ali poslije frke koju sam ja digla, jer sam rekla da cu ih poubijati ako mu se bilo sta desi.....i eto da ne duzim pricu.Sada prije nki dan sam mu dala 2tbl, jer ima 20tak kg, jer moramo na vakcinu protiv bjesnila........da mijenjamo vet-a? Moje misljenje je da ovamo i ne znaju mnogo o ovoj rasi....grijesim li? What a Face
Nazad na vrh Ići dole
Dzoica

Dzoica


Broj poruka : 144
Godina : 35
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 16.08.2011

Shere Khan - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 2 EmptyNed Feb 05, 2012 9:48 pm

Definitivno ne grijesite. Imam osjecaj da imaju generalno znanje o psima,nista konkretno za neku odredjenu rasu a svaka rasa je specificna i svaki problem se drugacije odrazava zavisno od rase. Njima je to nekako sve isto. Ne pricam za Montvet nego i za ove ostale kod kojih smo bili (doduse izbor nije neki). Mi imamo i njemackog ovcara,on srecom nije bolesljiv pas tako da jednom godisnje na vakcinu i pregled idemo u Montvet,i to nam je ok. Kad smo dobili Dzoija posle 3 mjeseca javili su se problemi sa kozom i onda smo ukapirali koliko ustvari veterinari nisu upuceni u neke potpuno obicne stvari. Zato sam sama trazila po internetu o njima,o bolestima,o ishrani,odrzavanju higijene itd. Tako sam i nasla forum,imas bukvalno sve o njima i mnogo ljudi koji su spremni u svakom trenutku da odgovore i pomognu.
Sto se hrane tice poceli smo sa svakakvim granulama,ali svi ovdje su preporucili ishranu sirovim mesom uz dodatke. Kvalitetne granule imaju da se kupe na Zabjelu u ulici Kralja Nikole,mali jedan pet shop,trazite bez zitarica i pokazace vam covjek koji tamo radi koje su. Doduse nisu ni malo jeftine,tako da je za te pare mnogo isplativije kupiti meso,iznutrice,povrce i zacine. Mi najvise kuvamo,dobija meso malo kuvano jer sirovo nece da jede,iznutrice,pirinac,zivo jaje,po nesto od povrca,jogurt,kokosovo ulje,imamo jedan dzak granula Farmina N&D da se nadje i omega 3 perle. Nekako smo tako uskladili da nam bude najekonomicnije a opet zdravo jer imamo dva psa,Atos je jako problematican za ishranu (tj vise razmazen) dok Dzoi jede sve sto vidi,samo ne sirovo meso.
Sve u svemu po forumu imate detaljno ispisano sve za ishranu pa iscitajte i odlucite sta najbolje odgovara vasiem psu i vasim mogucnostima.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Shere Khan - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Shere Khan
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: