Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Shere Khan - Page 3 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Shere Khan - Page 3 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Shere Khan - Page 3 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Shere Khan - Page 3 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Shere Khan - Page 3 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Shere Khan - Page 3 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Shere Khan - Page 3 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Shere Khan - Page 3 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Shere Khan - Page 3 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Shere Khan - Page 3 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Shere Khan

Ići dole 
+14
Skarfi
Nesha
AhKin
thealimovic
hektor
rugievithus
Murphypei
nesa151
Vladica
neron
unaltraina
Han
Stefan_Nis
Sheere Khan
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Sheere Khan

Sheere Khan


Broj poruka : 48
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 14.12.2011

Shere Khan - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 3 EmptySub Feb 11, 2012 11:20 pm

Mad E divno.............moram se raspisati
prije par dana primjetim da se Kan stalno gricka po lijevoj nozi-zadnjoj......i vidim na 4 mjesta, sve na toj nozi, kao krugove gdje je dlaka znatno kraca i svjetlija...juce, posto smo svakako zakazali vakcinu protiv bjesnila, podjemo do vet-a, odmah ukazem na promjene, on odmah uzme briz......gledao, kaze, ne vidi pod mikroskopom nista, ali ta promjena lici mu na demodex, i ako nije na tipicnim mjestima(rece prvo ide po njusci, grudima....), ali moze se desiti i da je nevidljivo pod mikroskopom, ali da je u zacetku?! Nije siguran, al da propratimo.Pitam dal smije da se vakcinise, kaze smije.Onda pita sta jede, kazem purina pro plan granule, purina mokru hranu-raznovrsnu, junecu dzigericu sirovu sam ukljucila nedavno, Ca tabletice, riblje ulje, probiotski jogurt, koru jaja povremeno, vodu...i to je to.Njegov odg je da je sve zbog hrane, royal canin je naj(al ne ona hypoalergenic, kao ta mu ne treba nego RC Junior?), nikako ne davati mokru iz konzervi, samo granule, maslinovo ulje, jogurt vodu i tnista vise? Nikako zivo meso?????.......
Iscitavala sam na forumu sve o njezi i ishrani, ali posto smo od odgajivaca dobili instrukcije, nije mi ni palo na pamet da trazim po forumima....dok Vas nisam nedavno nasla, pa vidjela da vi svi (uglavnom) hranite nase zguzvane sirovim mesom najcesce, rijetko granulama (samo da se nadju)......sta sad da radimo? Nama nije tesko nista oko njega, ni da ga odrzavamo, ni hranimo kako treba....E da, i zacudio se sto nije kupan?! Cistili smo ga samo, i to mu bi cdno??!
Sada Vas pitam:Dal je moguce da mu je od granula losa dlaka kako on kaze-strasno suva(mada ja to ne vidim, sam promjena koje sam navela...njih par nepravilnog kruga precnika cc1,5cm)Dal je moguce da se demodex ne pokaze brisom, a da je aktivan, tj u zacetku? Nismo dobili terapiju, vec da propratimo, pa dodjemo za sedmicu dana

Jel neko imao slicno iskustvo sa demodexom, tj, neidentifikovan brisom odmah, a potom razvijen?
I sta da radimo sa ishranom? Ja bih ipak najmanje slusala veterinare koji, narocito u CG, mislim i nemaju toliko sar pej pacijenata.
E da, i spominjao mu je podlaku.....pa zar je zguzvani imaju???

Izvinite, raspisala sam se........ Suspect

Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Shere Khan - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 3 EmptySub Feb 11, 2012 11:38 pm

Uh...Evo ja cu napisati par stvari, a ostalo ce dopuniti drugi clanovi foruma...
Prvo sto bih savetovala je da menjate veterinara... Very Happy
A onda kod drugog veterinara uraditi i skarifikat (demodex se vidi samo tako sto se zagrebe deo koze i posmatra pod mikroskopom)...Znaci nikakve odokativne metode i sl.
Takodje,moguce je da je to kod njega samo linjanje,ali ipak treba iskljuciti ostale mogucnosti i to samo preko skarifikata...!
Sto se hrane tice,ocigledno je da veterinar ima neki dil vezan za RC hranu...Batalite to sto pre,samo je izvikana i skupa hrana sa sastavom koji ne odgovara nasoj rasi...Znaci,ako vec hocete granule nadjite neke bez zitarica...Ili slobodno mozete hraniti psa sirovim mesom..Samo svinjsko je potrebno kuvati,sve ostale vrste mogu se davati sirove...Pogledajte vise o tome u delu foruma o ishrani sa posebnim osvrtom na temu Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW ishrana)...
Eto toliko od mene...Nadam se da nije nista ozbiljno sa maleckim, kiss u zguzvanu njusku...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Shere Khan - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 3 EmptySub Feb 11, 2012 11:44 pm

Šar-pej je malo čudan po pitanju demodeksa. Demodeks je normalna "buba" koja živi u folikulu dlake (negde kod korena) i svi je imaju (čak i mi ljudi), problem nastaje kad imunitet padne pa se premnoži. Kod shar-peia zbog specifičnog sastava kože i količine hijalurona demodeks se nekad ne pokaže u skarifikatu (ne u brisu jer se bris uzima površinski a skarifikat se uzima iz dubljih delova kože grebanjem). Kad je tek u začetku ne mora da se daje posebna terapija nego se podiže imunitet jer kao što rekoh demodeks je naviše problem imuniteta. Ne pravi promene na koži ukoliko nije zakomplikovan sekundarnom infekcijom.
Za hranu, zavisi koja je tačno formula. Naši generalno loše reaguju na hrane sa žitaricama (Purina i Royal su puni žitarica) žitarice su ugljeni-hidrati koji se u organizmu pretvaraju u proste šećere, a šećeri su odlična hrana za gljivice i bakterije na njima buktaju prosto rečeno. Zbog toga se uglavnom za zgužvance savetuje hrana bez žitarica ili ishrana sirovim ili kuvana hrana. Dalje bakterije i gljivice luče enzime koji razaraju hijaluron, a razoreni hijaluron šalje signale da postoji upala u organizmu i tada kreće začarani krug. Ovo se ne dešava kod svih peieva neki tolerišu žitarice i šećere, ali više je slučajeva onih koji ih ne tolerišu. Ishrana je u suštini u zavisnosti od psa do psa jednom odgovara jedna vrsta hrane drugom ne. Ukoliko je slučaj da vam je lakše uz granule probajte da nađete Taste of the wild, ili Farmina N&D formule ili Brit Care cereal free to su neke 3 marke koje su pogodne za peia. Royal na prvom mestu ima žitarice, veoma izvikana hrana, po mom mišljenju. I da, bez obzira na sve zgužvancima uvek treba dodavati omega 3 perle u hranu svakodnevno da bi održavale hijaluron zdravim, idu tu još neki suplementi kao vitamin C. Uz dobre granule nema potrebe za kalcijumom. Wink
A podlaka Smile Shar-pei po pravilu ne bi trebalo da ima podlaku, ALI u poslednje vreme se razvila kod rase verovatno konstantnim potenciranjem dužeg krzna (brush coat). Tako da definitivno postoji shar-pei sa podlakom koji se toleriše, u suštini ona bi trebalo da bude greška u izložbenom smislu, a ovako dobro dođe psima u zimskom periodu. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sheere Khan

Sheere Khan


Broj poruka : 48
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 14.12.2011

Shere Khan - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 3 EmptySub Feb 11, 2012 11:49 pm

Hvala Vladice, i mi tebe kiss
poslusacu za ishranu Embarassed

Ma uzeo je ovaj Vet njemu briz.....zagrebao kuzu na 3 mjesta, razmazao po plocicama i gledao....i nije pod mikroskopom vidio demodex......ali sumlja.?I zbog toga nam nista nije jasno?
Ja iskreno mislim, da je mozda iritiran toplotom u stanu(vani je jako hladno), a on voli da legne pred kaminom i ako ga mi pokusavamo odvici od toga.Al malisa gustira, narocito ako ga ostavimo samog u stanu. Toplota im ne prija...i moguce da je to razlog pojacanog linjanja, a ove promjene na dlaci...pa ispece budalicu toplota pa se gricka.......Nesto mi ne ide u glavu Demodex koji krece od zadnje noge, ne vidi de pod mikroskopom....za sad kako kaze......

Propraticemo, pa vidimo sta se desava.Smijemo li mu ta mjesta cistiti krpicom namocenom u vodu/j.sirce/lavandu pale
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Shere Khan - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 3 EmptySub Feb 11, 2012 11:55 pm

Cekaj,pa jel uzeo bris ili skarifikat? Kao sto je rekao Murphypei,bris je samo povrsinski deo,a skarifikat pregled dubljih slojeva... Kod pasa nase rase cesto mora bas duboko da se zagrebe da bi se uocio demodex..
Lavanda i sirce nece skoditi (ako ga inace cistite time),ali nema potrebe specijalno cistiti ta mesta ukoliko ga inace ne cistite tim rastvorima...
Nazad na vrh Ići dole
Sheere Khan

Sheere Khan


Broj poruka : 48
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 14.12.2011

Shere Khan - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 3 EmptyNed Feb 12, 2012 12:09 am

Tnx Murphypei za detaljno objasnjenje demodexa cheers

Sto se tice granula, u Podgorici nisam nigdje naisla naTaste of the wild, ili Farmina N&D. Brit Care cereal free su bas bile u ovoj vet ustanovi, i nisu je predlozili???Oni su dakle nevjerovatni No No No
I kada sam rekla da ne zelim da mu dajem granule sa zitarucama, ni piletinom, tamo su me gledali kao ludu.......kazu, pa to ne smije da mu se daje samo ako je alergican!!!!Uzas!!!!
Zaboravila sam, dajemo mu omega 3 perle u hranu , vitamin C nismo, ali odmah cemo ukljuciti(citala na forumu, ne obicni, vec onaj postojaniji, i ne mrviti tbl).I polako cemo preci na domacu hranu.....

A podlaka........nije rekao konkretno za Kana, vec za nasu rasu.....haha, zato sam i navela, necuveno!!!!!!!!Mada, ovaj nas je mozda i ima......haha......obozava da se zabija u snijeg.... Shocked
Danas je bio preko pola metra, a morali smo izacu da ponesto obavimo. Embarassed E posto smo svi mi u Podgorici bili jutros rano zateceni sa snijegom, nije gospodin mogao cekati da se ocisti staza pred kucom da se fino moze izaci, vec je ludak od srece kroz snijeg skakao kao zec( do duse nije ni mogao drugacije) Cim je obavio nuzdu, kazemo mu"Kuci"a on se ukopa, sjedne, i nece.....samo sto ne krene sneska bijelica da pravi...haha.......ko zna koju rasu mi imamo......haha....mozda nije Pei..... pirat
Nazad na vrh Ići dole
Sheere Khan

Sheere Khan


Broj poruka : 48
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 14.12.2011

Shere Khan - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 3 EmptyNed Feb 12, 2012 12:13 am

Zagrebao je.....dakle uzeo povrsinski sloj koze....toliko da je prokrvarilo, dakle, vjerujem da je to skarifikat

Nemojte mene sa toliko pitanja, bris ili skarifikat i ovo je previse info za mene..jedva sam demodex zapamtila...Ja sam slikarka....to je za nas premnogo za zapamtiti i odmah razluciti, haha
Salim se....vremenom cemo uci u terminologiju, nadam se Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Dzoica

Dzoica


Broj poruka : 144
Godina : 35
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 16.08.2011

Shere Khan - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 3 EmptyNed Feb 12, 2012 12:51 am

Nemojte cekati,odma kod drugog veterinara,na jos jedno mislenje. Demodex se Dzoiju razvio nevjerovatnom brzinom,bukvano u 3 dana mu je sva dlaka opala dok smo cekali da se ustanovi dijagnoza tj demodex. Mada kako je sad ovo 'vanredno stanje' ne znam da li cete uspjeti doci do nekog veta,u svakom slucaju podizite imunitet hranom i C vitaminom.
Farmina N&D ima u pet shopu na Zabjelu,ulica Kralja Nikole. Ne znam iz kog ste dijela grada i da li vam je poznat taj dio i ulica,dacu vam detaljnije instrukcije ako treba.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Shere Khan - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 3 EmptyNed Feb 12, 2012 12:55 am

Evo i mene Smile To je skarifikat, ako je krenula krv. Mi smo imali probleme sa pecatima, bili na anti-mikoticima,jer su gljivice napale ta mesta... lecili se 2 meseca i sve se sredilo Smile Moja vam je preporuka da promenite ishranu,jer nasim zguzvancima hrana veoma udara na kvalitet koze i dlake Smile Neron je na kuvanom i sirovom i vise nije imao problem sa kozom Wink
Za takve veterinare nemam komentara,ali zato imate ovde sve sto treba da znate, tako da njih ,sto se tice hrane, zaobidjite Wink
kiss u lepu njusku
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Shere Khan - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 3 EmptyNed Feb 12, 2012 10:09 am

Nadovezacu se samo sa savetom da kupite Omega3 perle i da svakodnevno dajete svom psu, pogotovo sada u ovom periodu, kada je zima, kada cesto dolazi do nekih temperaturnih promena, a i polako pocinje linjanje, tj, odbacivanje zimske dlake koje cesto bude praceno pecatima, suvom dlakom, dlakom bez sjaja....
Omega 3 ce podici imunitet psu, olaksace linjanje, dlaka ce biti sjajna i mekana kao da mu stavljas naj naj briljantin Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sheere Khan

Sheere Khan


Broj poruka : 48
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 14.12.2011

Shere Khan - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 3 EmptyPon Feb 13, 2012 10:32 am

Hvala svima I love you

Dok smo u Podgorici bukvalno zatrpani snijegom, ne mrdamo nikud, kucna varijanta je must be!!!

Srecom pa imamo nekih zaliha:telece dzigerice.....to je jeo juce....danas su mu dati oslic....sjutra cemo vidjeti od vremenske situacije Suspect
Ukljucili smo vitamin C i Omega 3 perle. Uobicajeno po malo probiotskog jogurta.

Stanje sa kozom je isto.Vjerujem da nije moglo biti bolje, ali dobro da se za sada ne pogorsava, kuc, kuc. Pokusavamo ga sto vise sklanjati od kamina, jer mu je ispred njega omiljeno mjesto.A onda vani na snijeg.mozete misliti tu temperaturnu razliku, pa i nama bi koza otpadala No
Zato u vrijeme ovih snijeznih idila, kada smo svi na okupu zajedno, pokusavamo sve da izbalansiramo
Evo iscitavam vase razne teme.. study ...i ne znam sta bih bez vas kiss
Sve vas ljubimo, puno puno!!!!! hearty lick
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support
rugievithus


Muški Broj poruka : 1561
Godina : 41
Lokacija : 13. galaksija 2. međuplanetarnog sistema
Datum upisa : 25.08.2010

Shere Khan - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 3 EmptyPon Feb 13, 2012 10:38 am

Pazite da ne pretjerate sa džigericom. Od nje vrlo lako mogu dobiti trčkalicu (diareju) pa eto problema.
Nazad na vrh Ići dole
Sheere Khan

Sheere Khan


Broj poruka : 48
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 14.12.2011

Shere Khan - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 3 EmptyPon Feb 13, 2012 1:39 pm

TNX!

necemo! cc 3 puta sedmicno je ok, jel da?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Shere Khan - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 3 EmptyPon Feb 13, 2012 1:53 pm

mozete i svaki drugi dan ali ne vise od 70gr dzigerice uz neko drugo meso. nikada se ne daje kao jedina namirnica u obroku.
Nazad na vrh Ići dole
Sheere Khan

Sheere Khan


Broj poruka : 48
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 14.12.2011

Shere Khan - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 3 EmptySub Apr 07, 2012 9:25 am

Pozdrav! I love you
Nije nas bilo odavno......a imali bi jako puno da pisemo.....al to cemo drugom prilikom.

Ovo jos necu staviti pod temom bolesti pasa, jer nismo sigurni o cemu se radi.Pretragom nisam naisla na nista slicno....ili grijesim

Naime:
Na jednom od testisa, Khanu se prije par dana pojavila mala crvena ranica, okrugla, poput hrapavog pliha. Primijetili smo da to mjesto cas gricka, cas oblizuje.Potom, sinoc smo vidjeli da su sada 2 rane, pojedinacno velicine 0,5cm u precniku. Pokusala sam fotografisati, ali za sada ne uspijevam Shocked
Sta bi to moglo biti, jel imao ko slicna iskustva.voljeli bi znati, mada svakako cemo posjetiti veterinara, ali odlucili smo se za drugi grad u odnosu na mjesto prebivalista.

Pozd
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Shere Khan - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 3 EmptySub Apr 07, 2012 1:08 pm

Moze biti svasta, lokalizovana virusna herpes infekcija ili nekom bakterijom je ono sto mi prvo pada na pamet i najbezazlenije, u svakom slucaju veterinar ce znati kada vidi Smile
Nazad na vrh Ići dole
Marijanaaa

Marijanaaa


Ženski Broj poruka : 58
Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.04.2012

Shere Khan - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 3 EmptyČet Jul 26, 2012 12:18 pm

Prvo, veeeeeliki poljubac za Zakovog brata, odusevila sam se kad sam videla rodovnik i videla da su iz istog legla...lice dosta Very Happy Sad sam procitala da ste i vi imali problem sa testisima, imao je i Zak u tom periodu ali antibiotici i flogocid mast su resili sve...nama je veterinar rekao da je ranicu sam napravio jer je u pubertetu i ni sam nije znao sta mu se desava...nadam se da je sad sve ok kao kod nas. Veeeeliki pozdrav kiss
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Shere Khan - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shere Khan   Shere Khan - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Shere Khan
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: