Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Kasalj  EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Kasalj  EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Kasalj  EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Kasalj  EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Kasalj  EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Kasalj  EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Kasalj  EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Kasalj  EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Kasalj  EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Kasalj  EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Kasalj

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
aca81

aca81


Broj poruka : 53
Godina : 42
Lokacija : Pirot
Datum upisa : 21.03.2012

Kasalj  Empty
PočaljiNaslov: Kasalj    Kasalj  EmptySub Mar 31, 2012 7:47 am

Mislim da nema ove teme a mi mamo problem sa kasljucanjem narocito ujutru,kao da ozebe preko noci a i veterinar opet nije hteo da ga vakcinise zbog kaslja i zato sto jos uvek slinavi Question Question Question
Nazad na vrh Ići dole
thealimovic

thealimovic


Muški Broj poruka : 457
Godina : 37
Lokacija : Surcin Beograd
Datum upisa : 28.11.2011

Kasalj  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kasalj    Kasalj  EmptySub Mar 31, 2012 9:52 am

Joj i meni Lara kasljuca Sad isto preko noci i ujutru.Bila je dosta napolju ovih dana i verovatno zato.Postoji li nesto za kasalj?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Kasalj  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kasalj    Kasalj  EmptySub Mar 31, 2012 12:17 pm

Kod pasa nema prehlade u klasičnom smislu! Ukoliko pričate baš o kašljanju onda je u pitanju virus koji je zarazan i može da ga pokupi bilo gde najverovatnije kada dođe u kontakt sa zareženim psom ili nekim predmetom koji je koristio zaraženi pas (posude, biljke, loptice, igračke...). Veterinari različito pristupaju lečenju zaraznog psećeg kašlja jer i psi različito reaguju. Ima onih kojima je dovoljno samo pojačano uzimanje vitamina i eventualno sirupa za kašalj (nikako na svoju ruku davati sirup!) a ima i pasa kojima je potrebno uključiti antibiotike ne zbog virusa (na koji antibiotik ne deluje) nego zbog mogućnosti razvijanja sekundarne infekcije koja može da podivlja u respiratornom sistemu i spusti se na pluća. Za ovakve stvari savetujem konsultaciju sa veterinarom posebno ukoliko vlasnik ne može sam da proceni o čemu se tačno radi. Posebno je opasno kod shar-peia jer mogu da razviju nenormalnu temperaturu u slučajevima gde bi ostale rase prošle bez većih problema.

P.S. dodavanje vitamina C nikako ne može da bude štetno svakako bi i veterinar to savetovao, za sve ostalo obavezno konsultacija.

Aco, nisam baš siguran da li vet razume rasu najbolje, kad kažeš slinavi na šta tačno misliš?
Nazad na vrh Ići dole
aca81

aca81


Broj poruka : 53
Godina : 42
Lokacija : Pirot
Datum upisa : 21.03.2012

Kasalj  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kasalj    Kasalj  EmptySub Mar 31, 2012 12:37 pm

Kad sam ga vodio veterinaru pre desetak dana imao je sline i nos mu je stalno curio dok sada to nema vec mu je njuskica normalno vlazna ali kad Ariju stisne nos onda izbaci penastu sluz i zbog toga veterinar kaze da mora sve da izbaci pa onda vakcina Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
aca81

aca81


Broj poruka : 53
Godina : 42
Lokacija : Pirot
Datum upisa : 21.03.2012

Kasalj  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kasalj    Kasalj  EmptySub Mar 31, 2012 12:38 pm

E da.... sumnjam da ima kasalj ujutru jer preko noci sline koje ima se sliju u grlo Question Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Kasalj  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kasalj    Kasalj  EmptySub Mar 31, 2012 12:50 pm

Neka ga stavi na antibiotike. Vitamine mu već dodaješ koliko se sećam iz postova ranije, ja sam sa Kallom problem zaraznog kašlja rešio uz 2 injekcije na moje insistiranje, dok je drugarov rot pio antibiotike po mom savetu. On je prvi pokupio negde, pa posle nekoliko dana i ova moja, sirup i vitamini kod Kalle su smirili situaciju al se posle nedelju dana vratilo pa nisam hteo da rizikujem.
Nazad na vrh Ići dole
aca81

aca81


Broj poruka : 53
Godina : 42
Lokacija : Pirot
Datum upisa : 21.03.2012

Kasalj  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kasalj    Kasalj  EmptyUto Apr 03, 2012 2:56 pm

Murphypei sta bi ti meni savetovao od antibiotika da ja malo njemu pripomognem mimo veterinara kako bi primio vakcinu sto pre Smile i onda setnja Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Kasalj  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kasalj    Kasalj  EmptyUto Apr 03, 2012 3:02 pm

Nemoj antibiotike na svoju ruku,nikako. Ako nemas dobar dogovor sa vetom, promeni ga Wink
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Kasalj  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kasalj    Kasalj  EmptyUto Apr 03, 2012 3:32 pm

Problem je što nisam siguran da li je kod njega u pitanju neka vrsta infekcije ili jednostavno šarpejevsko ponašanje. Zato i pitam koliko je veterinar iskusan po pitanju zgužvanaca. Mogu da pišem do prekosutra, al šta ako je u pitanju samo obično slinavljenje i balavljenje koje je karakteristično za većinu pripadnika ove rase. Oni grokću, teško dišu, hrču, krkljaju, balave i iz usta i iz nosa, takve stvari su skoro pa normalne za sve njih (bar za većinu posebno jako mesnatih i naboranih). Terapije mora da prepisuje veterinar. Možda je najbolji savet da ga spakuješ u kola i odvedeš kod još nekog da čuješ mišljenje. Neki grad koji ti je najbliži i ima veta koji je video bar nekoliko shar-peieva. Antibiotike na svoju ruku ne treba davati, nikakve lekove.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kasalj  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kasalj    Kasalj  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kasalj
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» KASALJ KOD PASA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Bolesti pasa-
Skoči na: