Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Luna  EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Luna  EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Luna  EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Luna  EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Luna  EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Luna  EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Luna  EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Luna  EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Luna  EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Luna  EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Luna

Ići dole 
+12
LAV
Zoya
unaltraina
Marijanaaa
Murphypei
sandra1000
hektor
Vladica
Han
Nesha
neron
Zorana
16 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Zorana

Zorana


Ženski Broj poruka : 124
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 31.08.2012

Luna  Empty
PočaljiNaslov: Luna    Luna  EmptySre Sep 05, 2012 2:20 pm

Cao svima! Ja sam Zorana i imam psa koji ima dva meseca i zove se Luna... Ovo je moj prvi pas,za sada je dobra i nadam se da nece biti agresivna.. Sada voli da se mazi i da gricka(sto joj ja ne dozvoljavam,mislm na ruke) [img][/img] Ona ovako spava i dosta hrce.... Very Happy Very Happy Pozdra od nas dve kiss
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Luna  Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  EmptySre Sep 05, 2012 4:50 pm

welcome Zorana i Luna kiss
Ajmo sad slike, da lepo vidimo devojcicu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Luna  Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  EmptySre Sep 05, 2012 4:53 pm

welcome
Nazad na vrh Ići dole
Han

Han


Broj poruka : 1196
Godina : 57
Lokacija : Rijeka
Datum upisa : 02.06.2011

Luna  Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  EmptySre Sep 05, 2012 5:08 pm

Dobrodošli! wave
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Luna  Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  EmptySre Sep 05, 2012 5:21 pm

welcome
Nazad na vrh Ići dole
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Luna  Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  EmptySre Sep 05, 2012 5:53 pm

Luna  466478 i od nas dvoje Smile
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Luna  Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  EmptySre Sep 05, 2012 6:41 pm

Luna  651171i085p8my3i
Nazad na vrh Ići dole
Zorana

Zorana


Ženski Broj poruka : 124
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 31.08.2012

Luna  Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  EmptySre Sep 05, 2012 8:15 pm

Ja ne znam kako da ubacim sliku,i kada mislim da je dobro slike nema Embarassed Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Luna  Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  EmptySre Sep 05, 2012 8:35 pm

Nazad na vrh Ići dole
Zorana

Zorana


Ženski Broj poruka : 124
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 31.08.2012

Luna  Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  EmptySre Sep 05, 2012 9:06 pm

Luna  03092012769

Luna  30082012759

Hvala puno! Nadam se da vam se svidja moja Luna! Veliki pozdrav od nas dve !! Very Happy Very Happy


Poslednji izmenio Nesha dana Sre Sep 05, 2012 9:12 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : smanji slike sledeći put)
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Luna  Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  EmptySre Sep 05, 2012 9:48 pm

welcome

Slatkiš loveshower

Al dve slike nije dovoljno da se zna! Hoćemo joooooš!!!!! wave
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Luna  Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  EmptySre Sep 05, 2012 10:37 pm

Lepotica Very Happy Hocemo jos slika Wink
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Luna  Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  EmptyČet Sep 06, 2012 3:19 am

Eh kako je lepo biti malen Very Happy mala spavalica je prelepa... Hocemo jos slika, jos, jos, jos.... slikaj je po danu da je bolje vidimo kiss
Nazad na vrh Ići dole
Marijanaaa

Marijanaaa


Ženski Broj poruka : 58
Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.04.2012

Luna  Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  EmptyČet Sep 06, 2012 12:41 pm

welcome
Nazad na vrh Ići dole
Zorana

Zorana


Ženski Broj poruka : 124
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 31.08.2012

Luna  Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  EmptyNed Sep 09, 2012 6:29 pm

Cao svima! Evo nas sa novim slikama...

Luna  06092012784

Luna  06092012776

Luna  06092012774


Edit: Pročitajte ovo do kraja. Wink http://www.sharpei-balkan.com/t934-dodajrs-jos-jedno-slikovito-upustvo-za-postavljanje-slika
Nesha


Poslednji izmenio Nesha dana Ned Sep 09, 2012 6:42 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : slike)
Nazad na vrh Ići dole
Zorana

Zorana


Ženski Broj poruka : 124
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 31.08.2012

Luna  Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  EmptyNed Sep 09, 2012 6:31 pm

I opet nisam uspela da smanjim slike... Crying or Very sad
Hvala na razumevanju! Pozdrav I love you
Nazad na vrh Ići dole
Zorana

Zorana


Ženski Broj poruka : 124
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 31.08.2012

Luna  Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  EmptyNed Sep 09, 2012 7:26 pm

Hvala na pomoci! Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Luna  Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  EmptyNed Sep 09, 2012 9:38 pm

photo super je, pogotovu gde sedi na stolici kiss
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Luna  Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  EmptyNed Sep 09, 2012 9:58 pm

hearty
Nazad na vrh Ići dole
Zorana

Zorana


Ženski Broj poruka : 124
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 31.08.2012

Luna  Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  EmptyPon Sep 10, 2012 9:47 pm

Moja Luna svakim danim postaje sve nestasnija i nestasnija... Obozava da se igra sa lopticom i jos nekim igrackama.. Po sat , dva vremena trci i igra se,pa onda tri sata spava... Za sada je dobro,osim kada rezi na mene zbog igre i kada hoce na krevet.. Ne znam da li je to normlno ili ne? Smile Ona sada ima 2 meseca... Hvala vam na razumevanju,ovo je moj prvi pas... I love you
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Luna  Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  EmptyPon Sep 10, 2012 10:16 pm

Ima i još jedna interesantna stvar kad su šar-pejevi u pitanju, a to je njihovo veoma vokalno izražavanje. Ima kod mene nekoliko snimaka kako se Kalla igra sa drugim psima i kod Ljilje kako se njeni igraju, u 90% slučajeva to su zvuci koji podsećaju na pravi rat. Režanje, huktanje, frktanje, u većini slučajeva je to njihov način komunikacije. Tako se igraju i sa nama ljudima. Vremenom ćeš uspeti da "provališ" načine na koje ti se obraća. Uglavnom se jasno vidi kada su ozbiljni u svojoj nameri da upozore i tada treba reagovati, a ako se dobro usmere nikada neće doći u situaciju da nasrnu na vlasnika jer u njega gledaju kao u boga, takvi su. Ne kažem da nema primera gde se desilo ono loše, ali mislim da se mogu pravilno vaspitati. Treba poći od toga da su strašno inteligentni i da im sve igre brzo dosađuju pa treba smišljati nešto novo uvek, a energiju im usmeriti na to da se fizički i psihički troše. Šar-pej nije pas koji će donositi lopticu ili štap 100 puta kao retriveri, ali će se zato obradovati kada treba da pronađe svoju igračku koja se svaki put stavlja na drugo mesto u sred igre. Najbitnija stvar je da ne sme da gricka šake, nikome takvo ponašanje odmah sankcionisati i da se stavi do znanja kada je dosta. Ukoliko je hiperaktivna kao moja Kalla sigurno će biti perioda kada će vas sve u kući dovoditi do ludila, ali i to se može lepo rešiti, posebno kada krene u šetnje.


Poslednji izmenio Murphypei dana Uto Sep 11, 2012 9:28 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Luna  Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  EmptyUto Sep 11, 2012 3:01 am

Moju Betty bas iz tog razloga sto "rezi" tj. bucna je dok se igra psi izbegavaju. Jer mnogi psi polete u nadi da se poigraju sa njom i kad ona to prihvati na svoj nacin bucno, odmah se povlace ili je napadnu jer misle da su napadnuti.

Neznam ali to je njihov fazon. Takvi su i sa igrackama i sa svojim ljubimcima s kojima zive a i sa vlasnikom sto je to slucoj i kod tebe i kod mene, a i kod drugih. To nije nista zabrinjavajuce. Kao sto si vec procitala to je njihov vid komunikacije. Ti si njoj nesto najvece, a sve sto bude veca ti ces u njenim ovima biti veca i veca jer ce se vise vezivati za tebe. Ona ima samo dva meseca, e samo dva meseca, ja neznam nijedno stene koje se nebuni kad ga zezas Very Happy

I ja sam bila napeta do daske kad je bila mala, svaki problemcic je za mene bio smak sveta. Budila sam se nocu da vidim da li dise, pipala stomak da nema temperaturu ( da budem iskrena to radim i dan danas po 2-3 puta kiss ) zagledala da li je sve u redu... znas, to postaje veliko opterecenje i obaveza. Kad je imala probleme s ocima zbog svoje ne upucenosti u taj problem sam se razbolela, bio je to nenormalan stres za mene, cak sam u bolnioci zavrsila na ifuziji. Budala jbg. sta ces ali to je neznanje. Zato svi mi koji smo kroz to prosli ti kazemo da su to sitnice i da treba da uzivas u svakom novom danu sa svojom devojcicom.
Nazad na vrh Ići dole
Zorana

Zorana


Ženski Broj poruka : 124
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 31.08.2012

Luna  Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  EmptyUto Sep 11, 2012 10:19 am

Hvala vam punoooo! I ja nocu ustajem da vidim da li je dobro iako spava sa mnom u sobi... Puno paznje joj posvecujem,od kako je kod mene sa mnom je po ceo dan,i gde da krenem vodim je sa sobom... I tako da se samo plazim da ne bude agresivna.. Koliko sam do sada primetila ne voli sa decom da se igra.. Cim vidi da joj dete prilazi ili nepoznata osoba bezi i seda kod mojih nogu Wink Par puta je zarezala na neko dete,ja usla u kucu po sok i oni je nosili i naravno stegli je i ona pocela da rezi... Question Kada vicem na nju,jednom je zarezala na mene i tada sam je malo udarila i ostavila samu u sobi i od tada me slusa kad je zovem da dodje.... Nadam se da ne gresim u vaspitanju.... Pozdrav od nas dve... hearty hearty
Nazad na vrh Ići dole
Zorana

Zorana


Ženski Broj poruka : 124
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 31.08.2012

Luna  Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  EmptyUto Sep 11, 2012 1:30 pm

Evo jos novim slicica moje Lune...
Luna  06092012771
Ovo je jedna od slika na kojima smesno spava Smile
Luna  09092012800
Koliko god da se trudim da joj ne dam na krevet opet joj popustim hearty
Luna  10092012814
kiss kiss
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Luna  Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  EmptyUto Sep 11, 2012 1:59 pm

Pa gresis. Zao mi je sto ti tako kazmem ali ona ima samo 2 meseca za bilo kakve batine. Ne kazu dzabe da se smota novina i njom "pljesne" po dupetu. bolje da mrzi te novine nego tebe.
Decu samo izuzetno tolerantni psi trpe. Moja Betty je bila katastrofa i uz pomog iskusnih ljudi sa foruma ona je kako tako vracena u normalu. Problem je bio sto kuce bukvalno pozveri iz cista mira. Izadjemo da setamo, prodjemo svuda, vidimo sve i onda posle 50 ljudi otkine od besa na 51. Park je za nju nocna mora. Ima fobiju od autica, rolera, i ostalih "neobicnih" stvari za decu. Luna rezi od straha, sto je i normalno, jel, mala je. To shvati kao da se svadja sa tobom. Ovo bezanje iza mene me tako izlusjivalo da mi para isla na usi i to je trajalo do jedno 7-8-9 meseci dok ne postane svesna sebe. Nekazu oni dzabe "Kad sam mali ti mene cuvas, a kad ja porastem ja cu cuvati tebe".
Sad dok je mala i nemoj je navadjati na krevet jer posle je niko nemoze isterati iz njega, sto je i logicno. Bezveze ces da se nerviras jer ce da se upiski, a ona je samo beba. Opet ti kazem, nemoj je nikako tuci, nikako, uteraces joj strah u kosti i time ces pre izazvati agresiju kod nje. Ja sam Betty 3 puta izlemala i to zasto, zato jer je istrcala na ulicu, napala tudjeg psa i pojela netso s ulice.

Taj problem sto Luna zazire od dece se moze vrlo lako resiti. Na svu srecu ona je sad kao glina koju oblikujes kako god hoces. Opasne su pametnice, u nekim situacija i pametniji od nas. Nek joj deca bacaju lopticu, nek joj daju poslasticu svaki put kad dodju. Hm, nemas pojma sta su oni sve u stanju za klopu da urade. Nek decu ukapira kao nesto lepo, kao igru i radovace im se svaki put.

Nemoj da se sokiras ako Luna pojede svoju kaku, a i tudju. Odvratno je, znam, ali oni kad su mali to hoce da urade, neki psi to rade i kao odrasli iz revolta, ljubomore. I taj smo problem imali. To rade zbog nedostatka necega u ishrani. Zato se pas treba hraniti sto kvalitetnije. hehe Ljilja takve pse zove govnojedi hehe

Kad pocnu zubici da joj se mnjaju uplasices se jer ces videti krv na igrackama, to je opet nista. Ispadne jedan stari, eto ga drugi novi zub. Tada bi trebala da ima neku gumenu igracku da se zanima i cese desni. Tada hoce da glodju namestaj. Da bi sprecila stete, neka Luna uvek ima igracke.

I jos nesto... Oci. Ona moze da ima problem sa ocima, a i nemora da znaci. Ali ako dodje do bilo kakvog problema najbolji veterinar je teta Gordana iz Panceva. Ta zena ima carobne ruke. Mi kad smo imali problem sa okom, tj. komplikacija operacije koju je radio jedan ludak ovde iz Beograda zena se zbog mene vratila sa aerodroma i istog dana me priomila. Da budemo iskreni, ko bi otkazao put zbog tamo nekog psa... samo pravi ljubitelji zivotinja.
Predhodni "veterinar" taj Mladen sa Stare Karaburme je Betty operisao danas a otisao prekosutra na more. Mene je ostavio u agoniji, a pritom dao pogresnu terapiju koja ju je umalo oslepela. Krkao je inekcijama i bila je na operacijama satima, a kod Gordane celih 20 min je trajala operacija. A Betty nikad bolje nije bila, kao da se nista nije desilo. Jos su me i zvali da provere kako je. Nemam reci. To bi ti isto i rekla Ljilja (unaltraina) zahvaljujuci toj divnoj zeni moja Betty je dobila pravog veterinara. Kod bilo kod vetrinara da odes u Beogradu i pomenes Gordanu Blitvu Robertson cuces samo reci hvale.




Poslednji izmenio sandra1000 dana Uto Sep 11, 2012 2:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Luna  Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Luna
Nazad na vrh 
Strana 1 od 5Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Luna
» Luna :)
» Luna
» Luna
» luna

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: