Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Luna  - Page 2 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Luna  - Page 2 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Luna  - Page 2 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Luna  - Page 2 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Luna  - Page 2 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Luna  - Page 2 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Luna  - Page 2 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Luna  - Page 2 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Luna  - Page 2 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Luna  - Page 2 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Luna

Ići dole 
+12
LAV
Zoya
unaltraina
Marijanaaa
Murphypei
sandra1000
hektor
Vladica
Han
Nesha
neron
Zorana
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Luna  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  - Page 2 EmptyUto Sep 11, 2012 2:02 pm

Ha ha ha hehe dok sam ja pisala ti si postavila slike... Ista moja Betty kad je bila mala. I dan danas ima obicaj da jednu nogu ispruzi. Mnogo je slatka ovako malena... slikaj se svaki cas, nemozes nikad da dosadis s postavljanem njenih slika... ulepsas nam dan svima photo
Nazad na vrh Ići dole
Zorana

Zorana


Ženski Broj poruka : 124
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 31.08.2012

Luna  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  - Page 2 EmptyUto Sep 11, 2012 2:12 pm

Hvala vam puno... Mnogi mi znaci svaki komentar.... hearty
Nazad na vrh Ići dole
Zoya

Zoya


Ženski Broj poruka : 583
Godina : 34
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 14.11.2011

Luna  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  - Page 2 EmptyUto Sep 11, 2012 9:41 pm

Luna  - Page 2 466478
Nazad na vrh Ići dole
Zorana

Zorana


Ženski Broj poruka : 124
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 31.08.2012

Luna  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  - Page 2 EmptySre Sep 19, 2012 9:57 am

JUce sam merila Lunu i sa dva meseca ima 3kg i 800gr... Jel to normalno za njem uzrast? think Inace je veoma razigrana i uvek raspolozena za igru.. Loptice obozava i voli da trci za njima... Jos uvek ne gricka obucu,ali je namestaj pocela ali kada vidi da neko nailazi brzo uskoci u njenu korpicu... bounce OBOZAVAM JE!!!!! Gde god da krenem ja nju u ruke i vodim je... A sada da vidite da li je malo porasla... thumbup
Luna  - Page 2 11092012822
Ljuljaska joj je omiljeno mesto za spavanje...
Luna  - Page 2 13092012836
Luna  - Page 2 13092012835
Pozdrav! hearty
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Luna  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  - Page 2 EmptySre Sep 19, 2012 10:36 am

Smile Kad se setim kako je opterećujuće razmišljati o kilogramima i visini Smile Iskreno, moj savet je samo opušteno, bitno je da napreduje, a to kako ide tačno sa kilogramima je individualno i zavisi od linije iz koje pas potiče. Prednje noge joj lepo izgledaju po ovoj slici gde sedi, dlaka se sija, ona vesela i razigrana, znači da sve radite kako treba. Wink Samo uživajte, leti taj bebeći period samo tako kiss
Nazad na vrh Ići dole
Zorana

Zorana


Ženski Broj poruka : 124
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 31.08.2012

Luna  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  - Page 2 EmptySre Sep 19, 2012 11:53 am

Hvala...
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Luna  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  - Page 2 EmptySre Sep 19, 2012 12:22 pm

Meni je ona super, a to vodanje svuda mi je poznato I love you Samo vi uzivajte i fotkajte, brzo oni izrastu i ugoje se, iznenadicete se affraid kiss
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Luna  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  - Page 2 EmptySre Sep 19, 2012 8:33 pm

Kao sto su ti vec rekli sve je to od linije do linije. Moja Betty je bila kao krofna, obla sa svih strana. Tata ju je zvao svinjce jer je bila debela. ali kako je rasla tako se to sve lepo "rasporedjivalo" na svoje mesto. Ona je super sad, a ma bas joj nista nefali. Sad kako vreme prolazi shvatam da sam se mnogo opterecivala sa njom kad je bila mala. Sve je savrseno i tebi samo pohvale za trud, brigu, ljubav, paznju i maznju. Svaka cast na tome! kiss kiss hearty

Najavili su jako hladno vreme vec od sutra. Nek me drugari isprave ako gresim, ali ona ne bi smela da izlazi napolje da se ne prehladi jer je "rovita" jos uvek, ocas posla zarade upalu pluca. Ili inprovizuj neki dzemperic koliko da moze da obavi nuzdu napolju. Tj. uvek obrati paznju da je ne presece temperatuta, unutra toplo, a napolju hladno. hearty


lolol Slicice su strava loveshower
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Luna  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  - Page 2 EmptySre Sep 19, 2012 8:56 pm

Ne bih ja bas krenula sa dzemperima, zahladnece, ali nema potrebe da se vec sad tronta Wink
Nazad na vrh Ići dole
Zorana

Zorana


Ženski Broj poruka : 124
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 31.08.2012

Luna  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  - Page 2 EmptyČet Sep 20, 2012 7:27 am

Hvala vam puno na pomoci... Pazicu da se ne prehladi.. Jutros je bila napolju napolju 5 minuta i odmah sam je uvela u kuci.. Nadam se da joj nista nece biti... Sad
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Luna  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  - Page 2 EmptyČet Sep 20, 2012 11:36 am

Kod pasa ne postoji klasična prehlada kao kod ljudi. Wink Kao što rekoh u onom postu ranije, samo opušteno i sve će biti ok. Ne treba joj nikakva jakna ili džemperčić trenutno, još je ovo dovoljno toplo da oni dobro funkcionišu. Kada je pas aktivan i trčkara ne treba mu ništa ni na -10.
Nazad na vrh Ići dole
Zorana

Zorana


Ženski Broj poruka : 124
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 31.08.2012

Luna  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  - Page 2 EmptyUto Sep 25, 2012 7:10 pm

Htela sam da vas pitam nekoliko pitanja... I unapred izvinite ako se ponavljaju...
Luni suze oci 3-4 puta dnevno,nema nikakvo crvenilo u ocima i to joj obrisem... Ne znam da li se to pojavljuje posle spavanja? I ne znam da li da je vakcinisem protiv besnila sa 3 ili sa 4 meseca? Posto mi je veterinar rekao da mogu sa 3? I da li je tacno da ta vakcina usporava rast? Hvala unapred! I izvinite na dosadnim pitanjima ako se pojavljuju vise puta... I love you
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Luna  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  - Page 2 EmptySre Sep 26, 2012 2:49 am

Moras da pitas ovde jer veterinari nisu bas svi "pametni" i zato se ne ustrucavaj. Za okice mogu da ti kazem da se i nama to desava ali posle setnje pa to pripisujemo travi, vetru, prasini. Ja imam solkoseril gel... njega nema nigde i svi pricaju da je odavno nestao. Na nasu srecu ima ga u apoteci "Igor" u Resavskoj ulici u Bg-u. To je lek koji se pravi u mekedoniji. A kad ga nema onda koristim Cornere gel... Njega prave u apoteci "Sveti Sava" isto u Bg-u, a ima i gotov proizvod samo ga treba naci. Cim vidim da joj okice suze ili je nesto muce ja uzmem taj gel i kapnem u jedno i drugo oko, za pola sata ko nova. Mada nemoj da zanemaris ako mnogo suze, to mora veterinar da pogleda. Obrati panju na krmelje. Nesmeju da budu zelenkasti ili braon, vec belicasti.

Vakcinacija u 4 mesecu zivota. Imas dvoriste. strpi se jos malo. Ovo za rast neznam. kiss
Nazad na vrh Ići dole
Zorana

Zorana


Ženski Broj poruka : 124
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 31.08.2012

Luna  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  - Page 2 EmptySre Sep 26, 2012 8:54 am

Hvala puno...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Luna  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  - Page 2 EmptySre Sep 26, 2012 11:24 am

Odvedi je kod iskusnog veterinara koji poznaje rasu da pregleda oči. Gotovo je nemoguće bilo šta reći dok se ne pregleda fizički, samo ozbiljni slučajevi entropije mogu da se primete preko slika. Wink

Za vakcinu protiv besnila: Ne smanjuje rast. Po našem zakonu svi psi stariji od 3 meseca moraju biti vakcinisani protiv besnila i čipovani. Ovo pišem kako mora po zakonu, a mišljenje o vakcinaciji čuvam za sebe Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Luna  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  - Page 2 EmptyČet Sep 27, 2012 2:49 am

Murphypei bolje kazi svoje misljenje da i mi budemo nacisto, bas me zanima.... Moja Beti je vakcinisana sa 4 meseca i ja sam htela ranije ( jer nisam imala pojma kako sta, dugo pre nje nisam imala psa) jer sam jedva cekala da je vodim napolje ali mi je veterinar rekao NIKAKO pre 4. meseca jer je mala. Dok nam Ljilja nije preporucila vet. isli smo u "Mama" ambulantu ovde kod nas pa je veterinar Beti vakcinisao protiv zaraznih bolesti i protiv besnila i cipovao istog dana. A vet. iz Panceva kaze da nije smeo tako odjednom vec se pravi pauza od dve nedelje izmedju vakcina. Ovde imam komsinicu koja je fanatik za pse, ima ih tri u stanu i kaze da se... (nesecam se gde je rekla ) psi vakcinisu na svake tri godine. Ja se ne razumem i za sve pitam, ovo mi je bas zvucalo cudno. I sto svi tako cudno reaguju kad su u pitanju vakcine... ima tu nesto sumnjivo scratch
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Luna  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  - Page 2 EmptyČet Sep 27, 2012 9:19 am

Dosta veterinara vakciniše pse odjednom i polivalentnom protiv zaraznih bolesti i vakcinom protiv besnila, čipovanje manje više ne predstavlja nešto što izaziva imunitet. Ja ne volim vakcinaciju odjednom jer za svaku bolest pas treba da stvori imunitet, ako se ubaci 6 "bolesti" odjednom u psa da stvori imunitet prosto mi nije logično da je to dobro, previše mi je.
Nažalost ovde moram da pominjem kako je po zakonu, a kod nas je po zakonu da štene koje ima 3 meseca i 1 dan mora da bude vakcinisano protiv besnila i čipovano, ne mogu da kažem ljudima da čekaju i da ih stavljam u situaciju da ih uhvati inspekcija (posebno u BGD) i naplati im kaznu. Znači zakon kaže svi stariji od 3 meseca moraju imati primljeno besnilo i ubačen mikročip.
Ovo što ti je rekla komšinica pretpostavljam da nisi dobro razumela. Na vakcini protiv besnila piše da daje imunitet 3 godine, ali svaka država propisuje na koliko pas mora da se revakciniše. Tako u Americi imaš države u kojima se psi vakcinišu protiv besnila svake godine, a imaš one države gde se vakcinišu na tri godine, kao i one gde titar antitela važi kao dokaz. Kod nas nažalost besnila ima i jesmo rizična zemlja. Da ne gušimo ovde temu evo teme o vakcinaciji http://www.sharpei-balkan.com/t318-vakcinacija
Nazad na vrh Ići dole
Zorana

Zorana


Ženski Broj poruka : 124
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 31.08.2012

Luna  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  - Page 2 EmptyČet Sep 27, 2012 10:46 am

Ja stvarno ne znam sta da radim,i kada da joj dam tu vakcinu protiv besnila.. Ako je za nju bolje u 4.mesecu,cekacu da napuni 4.meseca... Hvala...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Luna  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  - Page 2 EmptyČet Sep 27, 2012 11:46 am

Sad sam te zbunio skroz. Embarassed

Zakon kaže sa 3 meseca mora da bude vakcinisana protiv besnila i čipovana. Ako šetate srećete druge pse, mačke, životinje, idete po šumama i poljima onda je vakciniši čim napuni 3 meseca. U Srbiji ima besnila.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Luna  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  - Page 2 EmptyČet Sep 27, 2012 7:24 pm

Takav je zakon i inspekcija nije pravedna vec bezobrazna. Retko kad mozes da naletis na nekog ljubitelja pasa. Imala sam situaciju sa histericnom ludacom koja je devojci otela povodac iz ruku i pocela da joj bacaka stene kako bi posto poto izazvala agresiju kako bi joj dokazala da ima agresivnog psa. Jesam da se kazne kompleksasi koji zloupotrebljavaju pse i jesam da za njih budu nenormalne kazne, ali meni je mnogo malo kuce za vakcinaciju sa tri meseca. Ok. slazem se sa svim sto je rekao Murphypei, ziva istina. Komunalna policija po nekoliko puta dnevno prodje ulicom, spavaju po parkovima i samo cekaju zrtvu. Naletela sam par puta na njih. Nemaju aparate za ocitacanje cipa sto je obavezno, pa ti traze pasos, prilaze psu da vide kako ce reagovati, moras da je vodis na povocu duzine 1 m, ako je duze tj. ako je na fleksiju opet nevalja, da ne kaki, ako kaki da pokupis. Samo te vrebaju ko lesinari da ti poremete dan, da te iznerviraju i otmu pare i sl.

Ovim ne zelim da te plasim i da se sad odsecas svaki put kad ih vidis, samo hocu da ti skrenem paznju da budes mrtva hladna i da se ne raspravljas, uvek nosi taj prokleti pasos sa sobom i ako ces da je pustis pusti je negde gde je livada, prostranstvo, gde nema ljudi i dece. Ako hoces ti je vakcinisi sad, ako ces da sacekas jos bolje, imas dvoriste, navikavaj je na sebe, da dodje kad je zoves, da bude mirna ma da bude spremna kad izadje na ulicu, da bude stabilan pas. Tebi ce biti mnogo lakse.

I napravi paize imedju vakcina. To je sok za organizam. I vet. ce ti reci posle vakcina ona je jos nedelju dve u karantinu.

I daj bre slike.... hocu da uzivam gledajuci Lunu cheers
Nazad na vrh Ići dole
Zorana

Zorana


Ženski Broj poruka : 124
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 31.08.2012

Luna  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  - Page 2 EmptyČet Sep 27, 2012 8:44 pm

Sutra stavljamo nove slike.. Imamo novu ogrlicu,pa cu je slikati preko dana i popodne nove slike stizu... Pozdrav I love you
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Luna  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  - Page 2 EmptyPet Sep 28, 2012 5:56 pm

jeeeeeeeeeeeeeeeeee loveshower
Nazad na vrh Ići dole
Zorana

Zorana


Ženski Broj poruka : 124
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 31.08.2012

Luna  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  - Page 2 EmptySub Okt 06, 2012 6:04 pm

Evo nas posle duzeg vremena skupili smo slike i malo porasli... To cete vi najbolje proceniti jer nismo neke vreme stavljali slicice...

Luna  - Page 2 27092012853
Luna sa novom ogrlicom...
Luna  - Page 2 27092012856
Luna  - Page 2 28092012862
Ovde sedi na stolici i sve nas slusa,samo da bi dobila poslastice.. Very Happy
Luna  - Page 2 28092012864
Danas smo kupilipovodac za setnju i malo smo po dvoristu setali super nam ide za pocetak...
Luna  - Page 2 06102012870
Luna  - Page 2 28092012863
Posle igranja i setnje..trcanja za loptom...skakutanja..odmah je zaspala cim smo otvorili vrata..
Luna  - Page 2 06102012872

Luna u poslednje vreme rezi na sve koje ne poznaje i ne da nikome da je mazi.. Sto dokle i volim,jer je dovoljno mazi moj porodica i ja.. Kada se igra zna da rezi na mene i da gricne malo jace,ali cim viknem na nju zna da je dosta i odmah sedne i smiri se.. Veoma je razigrana i sada po ceo dan trckara i igra se sa raznoraznim igrackama... A voli i da se mazi,ali ne tako cesto... Kada krenem da udjem u auto,ona trci i pokusava da uskoci da slucaajno ne odem bez nje... Kada negde odemo zajedno i ja udjem u kuci,ona cvili i kao da joj krenu suze .. Valjda se plasi da je ne ostavim.. Posle toga kada me vidi skace da je uzmem i ne odvaja se od mene.. OBOZAVAM JE!!!!!!!!! Veliki pozdrav od nas dve!!! I love you kiss
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Luna  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  - Page 2 EmptyNed Okt 07, 2012 4:05 am

Luna  - Page 2 79975yk3ulkvbq5
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Luna  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  - Page 2 EmptyNed Okt 07, 2012 3:18 pm

photo

Meni definitivno najbolja slika ova gde gleda direktno u aparat. Wink

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Luna  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Luna    Luna  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Luna
Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Luna
» Luna :)
» Luna
» Luna
» luna

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: