Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
americki i kineski tip EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
americki i kineski tip EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
americki i kineski tip EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
americki i kineski tip EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
americki i kineski tip EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
americki i kineski tip EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
americki i kineski tip EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
americki i kineski tip EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
americki i kineski tip EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
americki i kineski tip EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 americki i kineski tip

Ići dole 
+35
sandra1000
aca81
hektor
Dacha
djordje9
thealimovic
nesa151
Han
neron
JOVANKA BROZ
Daddy
Emma.^^
Vladica
AhKin
vule
Kaja i Boki
unaltraina
Big Mazi
EMA
Skarfi
Nesha
miracle
slavkan73
kud
Hana
Kesten_Pire
Yug
Andrea_Lily
Jovana_Dario
sharpi
Bora
ivana&bane
Murphypei
Siniša
DexyCo
39 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
DexyCo

DexyCo


Broj poruka : 6
Datum upisa : 07.08.2007

americki i kineski tip Empty
PočaljiNaslov: americki i kineski tip   americki i kineski tip EmptyPon Avg 25, 2008 10:42 am

Pozdrav svima.
Koja je razlika izmedju americkog i kineskog tipa sar peia? Ako moze i neka slika da shvatim. Hvala u napred. Pozdrav,
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 35
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

americki i kineski tip Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip EmptyUto Sep 09, 2008 11:24 am

Nadam se da ce ti neko odgovoriti na tvoje pitanje jer ja konkretan odgovor ne znam...
Na sajtu jedne odajivacnice procitao sam da su ``najbolja`` stenad ona koja su nastala ukrstanjem americke i kineske linije.
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

americki i kineski tip Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip EmptyPet Sep 12, 2008 5:03 pm

Znam da se ljudi obično prepiru što se tiče ove teme, američki i kineski tip shar-peia, jer u suštini tako nešto ne postoji. Shar-pei se deli u tri tipa i to po dužini dlake. Prvi je horse coat sa jako kratkom i bodljikavom dlakom, drugi je brush coat sa nešto dužom dlakom,ali ne preko 2,5cm, rep im je uglavnom malo čupav i njihova dlaka je mekša i prijatnija za dodir,ovaj tip je najčešći kod nas, i treći je bear coat ili shar-pei sa dlakom dužom od 2,5cm i jako podseća na chow-chow. Zašto se pominje svuda američki i kineski tip-zato što su Amerikanci potencirali brush coat sa više nabora zbog prisnijih odnosa sa psom, jer taj tip dlake ne izaziva crvenilo i iritacije ljudske kože,a rasa je preživela zahvaljujući njima. Standard priznaje samo brush i horse coat, a bear coat nije dozvoljen. Što se tiče štenadi kada se ukršta brush i horse coat retko kad se dobije bear coat shar-pei,a kod dva brush coat shar-peia veća je verovatnoća da se dobije bear coat. Teško je na slikama videti razliku između brush i horse coat.
[/img]
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 35
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

americki i kineski tip Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip EmptyČet Dec 11, 2008 5:05 pm

Hvala murphypei.
Nisam znao da postoje razlike u duzini dlake.
Al nije mi jasno zasto neki imaju prav a neki uvijen rep, kao prase npr.? Smile
Sara ima uvijen rep, svetlija je skoro pa bela. Prav rep su imali svi tamniji koje sam video.
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

americki i kineski tip Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip EmptyČet Dec 11, 2008 9:01 pm

Po meni mogu ljudi da poricu da postoje "americki" i "kineski" tip ali po meni je razlika u naborima. Kako sam ja shvatio,"americki" tip ima mnogo vise nabora(po glavi,ledjima),deblje nabore,nizi su i deblji,deblji koren repa...a "kineski" tip ima malo nabora po ledjima-skoro zategnuto telo,vitko i vislje telo,glava im je malo naborana... Tako sam ja to shvatio... Izvorni (kineski) shar pei je bio takvog izgleda koliko se ja secam po nekim slikama. Cuo sam i da su ih amerikanci "pucali" nekakvim hormonima da bi imali vise nabora posto je jedno vreme bilo sto vise nabora-veca cena. Bez uvrede ako nekog vredjam,ali nasi uzgajivaci su od ove rase napravili "industriju" za pravljenje para. Ne gledaju kakve kerove pare,vec samo ih "stancuju". Po meni,ako pas nema kompletan zagriz ili nepravilan zagriz,ne treba ga pariti jer i njegovi potomci mogu imati "falinku". Pa falinka na falinku i...gde to vodi?! Stvaranju falicne rase...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

americki i kineski tip Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip EmptyČet Dec 11, 2008 9:34 pm

Ako gledamo izvorni tip shar-peia koji je nastao u Kini postoji i jedna jako velika razlika, oblik njuške. Kada sam istraživao po netu pre nego što ću uzeti Marfija naleteo sam na gomilu sajtova na kojima se pojavljuje izvorni tip koji ima daleko špicastiju njušku nego što je ima današnji shar-pei. Probaću da nađem sliku pa ću postaviti.
A nabori imaju veze sa nekom materijom u organizmu koju ne znam da prevedem na srpski na engleskom se zove muscinosis, a pošto Amerikanci vole da eksperimentišu povećali su koncentraciju te materije u organizmu pa su psi postali veoma naborani.
Stvarno je grozno šta se radi sa psima, ako izuzmemo zagriz koji osim na izložbama nema neke veće posledice po psa, veliki problem ove rase su displazije kukova i laktova kao i čuvena groznica praćena otokom zglobova na zadnjim nogama kada pas diže jednu nogu i povećanjem temperature psa koja kasnije dovodi do otkazivanja bubrega.
Da su pazili kada su stvarali ''čuvene nabore'' ne bi toliko velik broj pasa morao da radi operacije zatezanja kapaka ili još gore entropiju. Ali dobro, svašta će ljudi uraditi za novac a na štetu jadnih životinja....
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

americki i kineski tip Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip EmptyPet Dec 12, 2008 1:19 pm

Slazem se sa tobom Murphei,da su bolje pazili ne bi bilo toliko "bolesljivih" pasa... Slazem se za njusku,koliko sam ja skapirao "americki tip" ima puniju njusku,deblje obraze... Ma,bitno je da su kuce zdrave a nije bitno da li su "amerikanci" il "kinezi"... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Bora


Muški Broj poruka : 259
Godina : 39
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.09.2008

americki i kineski tip Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip EmptyUto Dec 30, 2008 11:05 am

Posto imam dilemu oko mog Borka,da li mozete da mi pomognete koji tip shar pei-a je Bora?
Imate slike u "upoznajmo se".
Uzgajivac od koga sam ga kupio je rekao da je Kineski,veterinar mi kaze da je Kineski...ali svi ostali mi govore da je Americk,tako da ni sam vise ne znam...
Unapred hvala!
Pozdrav svima!
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

americki i kineski tip Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip EmptyPon Jan 05, 2009 8:48 pm

Po meni,prema slikama Bora mi se cini da je mesanac "kinsekog" i "amerckog" tipa. Po glavi mi se cini da je "amerikanac" jer ima debele nabore ( bar na slikama ) a po telu i repu bih rekao da je "kinez". Ma nije bitno,bitno je samo da je zdrav i veseo prasac jedan Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

americki i kineski tip Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip EmptyUto Jan 06, 2009 3:37 pm

Uh, ovo sad dođe jakoooo teško pitanje. Kad bih ga video uživo bilo bbi mi daleko lakše da procenim, ali opet se tu pojavljuje ono pitanje kako podeliti shar-peia. Ja lično volim da ih delim po tipu dlake tako da...... Ma šta te briga koji je tip dok je on tvoj najbolji prijatelj......
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Bora


Muški Broj poruka : 259
Godina : 39
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.09.2008

americki i kineski tip Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip EmptySre Jan 07, 2009 9:44 am

Hvala na odgovorima!
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

americki i kineski tip Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip EmptyČet Jan 29, 2009 6:19 pm

Sad sam se setio da sam obećao da ću ubaciti slike varijeteta shar-peia i neko moje shvatanje kako bi ih trebalo deliti.

ovo je tradicionalni, izvorni tip shar-peia sa izrazito kratkom i oštrom dlakom (horse coat)

americki i kineski tip Traditionalshar-pei

americki i kineski tip Traditionalshar-pei1

ovo je moj Marfi koji ima dužu dlaku od ovih gore i daleko mekšu ono što svi zovu američki tip,(brush coat).

americki i kineski tip DSC00885

americki i kineski tip DSC00799


E, a ovo je taj treći tip koji ima dugu dlaku dužu od 2,5cm (bear coat)

americki i kineski tip Bearcoatshar-pei



Pa se onda pojavljuje i ''bone mouth'' shar-pei koji ima ovakvu njušku:

americki i kineski tip Bonemouthshar-pei

Bane i ja smo već započeli ovu temu ako ima neko ko je iskusniji neka pogleda, moje mišljenje je da ova tri tipa sha-pei liče,ali imaju jako bitnih razlika.
Novi standard koji Britanci žele da postave najviše bi ličio na shar-peia sa prve dve slike,a time ostali tipovi neće dobro prolaziti na izložbama. Naravno bear coat nije dozvoljen po standardu tako da neće biti dozvoljen ni ubuduće. Obrazloženje zašto menjaju standard je da se ukine praksa zatezanja očnih kapaka i entropije, smanjivanjem nabora na vratu i zabranom nabora na telu. Tako da moj Marfi neće biti neki reprezentativni primerak rase nego će se gledati kao greška. Sad
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

americki i kineski tip Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip EmptyPet Jan 30, 2009 10:05 am

Slazem se sa tobom da postoji ocigledna razlika,samo sto po meni ona dva Shar Pei-a sa prve dve slike bi jos trebalo da imaju uvrnut rep. Koliko ja znam,jedna od "tezih" mana je prav rep i takodje je nepozeljno da pas ima svetlu njusku. Videli smo na jednoj izlozbi zutog Shar Pei-a sa svetlom njuskom i pravim repom...vise mi je licio na nemackog lovnog terijera nego na Shar Pei-a Smile
Takodje,po nekim mojim saznanjima,Shar Pei bi trebao da ima:
1.Nabore na glavi,ali da ne smetaju ocima i zagrizu tj da imaju bore samo po celu
2.Da imaju na grbini tri nabora
3.Da na korenu repa takodje imaju jedan mali nabor
i naravno,podbradak ali ne nesto preterano naboran.

Ako bi izmenili standarde,opet kazem da bi bilo fer napraviti i dve podgrupe,kineski i americki tip. Moje misljenje je da bi Marfi u americkoj podgrupi bio veoma reprezentativan primerak,jer po meni on ispunjava sve kriterijume za najvise ocene. Smatram da bi Crisp potpao u kinesku podgrupu jer je povukao njihov "izvorni" izgled.

Dok se tako nesto ne odradi tj naprave podgrupe,smatram da nase izlozbe tj sudije ne mogu dati pravu ocenu za nase ljubimce. Jedan sudija preferira vecu naboranost,duzu dlaku,drugi pak vise preferira "izvorni" izgled... Da smo u mogucnosti da odvedemo nase ljubimce negde u inostarnstvo na izlozbu...

Koliko sam ja skapirao,ovo je pobednik World Dog Show 2008 u klasi Best of Breed,group 2

americki i kineski tip 247sha683img0249at8.th


Ovo trece sto se vodi kao Shar Pei vise me podseca na Cau Cau Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

americki i kineski tip Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip EmptyPet Jan 30, 2009 6:28 pm

Ovi treći ''bear coat'' shar-pei, liče na chow-chow i jako su smešni kad su mali kao medvedići.
Sad što se tiče repa trebalo bi da bude nošen iznad leđa, zarolan, ili nošen sa strane. Podignut rep se računa kao greška, ali pokazuje da su nekad korišćeni za lov. Inače,jako interesantno je da Marfi kada se nađe u visokoj travi rep podigne uspravno,a inače ga uvek nosi sa strane. Kad kažeš da bi njuška trebalo da im bude crna, da li misliš konkretno na pigment nosa ili na masku na njušci? U zavisnosti od boje i gena koji se prenosi neki psi imaju tu masku,a neki ne. Tako da ima i ona podela boja na ''solid'' i ''dilute'' (Marfi je chocolate dilute,a sam nos mu je braon), a ''dilute'' znači da pas nema crnih pigmenata, naravno pojavljuju se i plavi i lila shar-peievi, ali tu podelu nikako nisam uspeo da razumem,ipak mi genetika nije jača strana. Smile
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

americki i kineski tip Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip EmptyČet Feb 05, 2009 11:48 am

Koliko sam ja razumeo,sam nos je nepozeljno da bude svetle boje. Znam da to zavisi od boje psa i od gena,ali da se ipak i to gleda tj da je + za svetlije boje ako pas ima taman nos,eventualno "masku". Tako sam ja razumeo,mozda i gresim... Za mene,Shar Pei-evi su zuti i crni,ovo drugo ne priznajem Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

americki i kineski tip Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip EmptyČet Feb 05, 2009 7:23 pm

Smile Smile Smile Nemoj tako Smile Smile Smile Pa Marfi je chocolate dilute Smile Smile Smile A ja pre neki dan gledao na netu odgajivačnicu plavih zgužvanaca i skopčam plavu ženkicu i naravno zalepim se za nju kao lud. Sad baš razmišljam ako ikada budem živeo u kući moraću da uzmem plavu ili lila ženkicu.....
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

americki i kineski tip Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip EmptyČet Feb 05, 2009 10:00 pm

Nisam mislio Marfija da uvredim Smile Mislio sam na tamnu boju tj braon,crna..i zuta tj svetle boje:) Vidjao sam sarene Shar Pei-eve,onda na tufne tj kao dalmatinac Smile Cini mi se da sam video negde na net-u plave Shar Pei-eve,Ivani se cine kao da su od plisa a ja nisam bas nesto odusevljen sa njima.

Free Image Hosting at <a href=www.ImageShack.us" />

QuickPost Quickpost this image to Myspace, Digg, Facebook, and others!


Free Image Hosting at <a href=www.ImageShack.us" />

QuickPost Quickpost this image to Myspace, Digg, Facebook, and others!

Znam da je svakome svoj ljubimac najlepsi,ali...slatki su,opet ali...
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

americki i kineski tip Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip EmptyPon Feb 09, 2009 1:45 pm

Mi smo imali i Kinesku vrstu šarpeja,starog 4 god.. Usvojili smo ga jer je gazda odselio za Irsku,a nije hteo da ga vodi sa sobom,pa je poklonio,mada ga debelo platio... (ja bi svoje ljubimce i na Mesec vodio)
Otišao sam po Samuraja (jer tako se zavo) u Mađarsku,napravili pasoš,i uveli. Alfi nije mogao da se navikne na njega,organski ga nije podnosio,smatrao da je mu rival.Ova kineska vrsta je mnogo temperamentnija,stalno su u pokretu,i jako su brzi,ne kao američka/evropska vrsta,koju ni ne prihvataju u Kini/Honkongu.I oblik glave im je drugačiji,američka vrsta ima kockastu njušku,dok ova druga vrsta ima njušku u obliku tikve i nisu tako naborani.Nažalost samo 6 meseci smo ga imali,jer jednom slučajno neko ostavio otvorenu kapiju,on iztrči i gazi ga auto... Sad
Evo postaviću šta sam našao o upoređivanju na netu a i sliku Samuraja...
americki i kineski tip Sharpitipusokdc7.th
americki i kineski tip Szamiszilvesztercr5.th
americki i kineski tip Falkaiw6.th
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

americki i kineski tip Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip EmptyPon Feb 09, 2009 6:28 pm

Definitivno bi trebalo da podele rasu na dva dela, neverovatno koliko su ti psi različiti. A reci mi kakva je Samuraju bila dlaka? Oštra i bockava ili mekana? Stvarno nikada,sem na netu, nisam video tradicionalnog shar-peia,voleo bih kad bih bar jednog upoznao,a jako bi me zanimalo kako bi na izložbama ocenjivali dva različita tipa rase. Smile
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

americki i kineski tip Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip EmptyPon Feb 09, 2009 7:12 pm

Dlaka je bila kratka i oštra i deluje veoma gustim,pa čak i kroz dlaku su mu se videli mišići.Deluje da su žilaviji a i sigurno mišićaviji od Američke vrste. I ova kineska vrsta je stvarno hiperaktivna,stalno je bio u pokretu,to mi je bilo baš čudno,nismo na to navikli kod Alfija... Smile
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

americki i kineski tip Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip EmptyUto Feb 10, 2009 11:06 am

Podela definitivno!! Smile Po vasem opisu,Crisp-a svrstavamo definitivno u "kinesku vrstu",jer po opisu dlake,njihovog ponasanja...prepoznajemo Crisp-a. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Jovana_Dario

Jovana_Dario


Broj poruka : 16
Godina : 27
Datum upisa : 03.04.2009

americki i kineski tip Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip EmptyPet Apr 03, 2009 2:23 pm

Moj Dario ima duzu dlaku a njegova sestra kracu u cemu je razlika da li neko moze da mi kaze???
Nazad na vrh Ići dole
Andrea_Lily

Andrea_Lily


Broj poruka : 134
Godina : 29
Datum upisa : 21.03.2009

americki i kineski tip Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip EmptyPet Apr 03, 2009 3:15 pm

tvoj je americki,a moj kineski :p
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

americki i kineski tip Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip EmptyPet Apr 03, 2009 9:03 pm

Pisano je ovde dosta o tipovima shar-peia,pa pošto sam ja jedan od onih koji ih ne dele u američki i kineski tip ja bih ti rekao da je u slučaju Daria kombinovan brush coat (duža i mekša dlaka) i horse coat (kraća i oštrija dlaka) tip shar-pei tako da je deo legla povukao na oca i deo na majku. Sad kad bi postojale slike ja bih mogao da vidim i koji tip vilice ima.
Andrea,na ovoj slici na avataru koliko vidim Lily ima kraću vilicu i dosta nabora,moguće da je njoj samo dlaka kratka,oštra i bockava,ali nikako ne liči na tradicionalni tip kineskog shar-peia. Pogledaj gore kod sharpija kako je izgledao njegov Samuraj (crni shar-pei na drugoj slici) i pogledaj na predhodnoj strani što sam postavio tipove shar-peia. ivana&bane imaju Crispa koji isto podseća dosta na tradicionalni tip.
Pozzz
Nazad na vrh Ići dole
Andrea_Lily

Andrea_Lily


Broj poruka : 134
Godina : 29
Datum upisa : 21.03.2009

americki i kineski tip Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip EmptyNed Apr 05, 2009 3:28 pm

Ima kratku i meku kao plis dlaku,a pokojna Lara je bila mesavina kineskog i americkog shar pei-a i mogu da kazem da je bila takva najlepsa Smile
mene Lily podseca na ivaninog i banetovog shar peia,mozda malo vise nabora ima....A mozda je i Lily kinesko-americki,samo sto je dlaku povukla na majku jer je kineska vrsa onako vise "zategnuta",a moja ima uzasno puno nabora .
Postavicu slike cim skontam kako Wink
pozzzz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





americki i kineski tip Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
americki i kineski tip
Nazad na vrh 
Strana 1 od 11Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: