Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
americki i kineski tip - Page 2 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
americki i kineski tip - Page 2 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
americki i kineski tip - Page 2 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
americki i kineski tip - Page 2 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
americki i kineski tip - Page 2 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
americki i kineski tip - Page 2 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
americki i kineski tip - Page 2 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
americki i kineski tip - Page 2 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
americki i kineski tip - Page 2 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
americki i kineski tip - Page 2 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 americki i kineski tip

Ići dole 
+35
sandra1000
aca81
hektor
Dacha
djordje9
thealimovic
nesa151
Han
neron
JOVANKA BROZ
Daddy
Emma.^^
Vladica
AhKin
vule
Kaja i Boki
unaltraina
Big Mazi
EMA
Skarfi
Nesha
miracle
slavkan73
kud
Hana
Kesten_Pire
Yug
Andrea_Lily
Jovana_Dario
sharpi
Bora
ivana&bane
Murphypei
Siniša
DexyCo
39 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
Andrea_Lily

Andrea_Lily


Broj poruka : 134
Godina : 29
Datum upisa : 21.03.2009

americki i kineski tip - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip - Page 2 EmptyNed Apr 05, 2009 3:30 pm

Da,i Lily je hiperaktivna,dok Lara nije bila....
Pise da imaju ostru dlaku,kod moja ima mekanu Smile))
Ma videcemo kad postavim slike,pa mi vi bolje recite koji je to shar pei Wink
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

americki i kineski tip - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip - Page 2 EmptyNed Apr 05, 2009 9:49 pm

Pošto je ona još bebica,ima da se promeni još sto puta. Od nekog 4-og meseca Marfi je promenio toliko izgleda, jako je smešno, na nekim slikama kao da nije isti pas. A kad počne da odbacuje bebeću dlaku i da dobija ''stalnu'' lakše ćeš utvrditi koji tip dlake ima. Amerikanci su radili na mekšoj dlaci jer navodno vole da se maze sa kučićima pa im je smetala kratka i bodljikava dlaka kod shar-peia.
Nazad na vrh Ići dole
Andrea_Lily

Andrea_Lily


Broj poruka : 134
Godina : 29
Datum upisa : 21.03.2009

americki i kineski tip - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip - Page 2 EmptyNed Apr 05, 2009 11:46 pm

jao,ja ne bih volela da odbaci ovu dlaku jer mi je kao prava plis igrackica,a tek kad je okupamo.... Wink Smile Wink
Nazad na vrh Ići dole
Yug

Yug


Muški Broj poruka : 40
Godina : 38
Lokacija : Kg
Datum upisa : 28.04.2009

americki i kineski tip - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip - Page 2 EmptyPet Maj 01, 2009 8:11 pm

Meni je ok ta podela Americki i Kineski . Mao je Amerikanac . Tesko je da se provali ko je koji tip bar do sestog meseca . Najlakshe se uoci razlika u njusci.
Kinezi- imaju zbijenu njusku , elegantnije telo (zavisi od treninga),vise uvijen rep ,nabore samo na glavi i grebenu vrata, nesto tvrdju dlaku .
Amarikanci- duzu njusku, vishe koznih nabora ,presavijen rep (vrh repa dodiruje ledja) .

Moje licno misljenje afro
Nazad na vrh Ići dole
Yug

Yug


Muški Broj poruka : 40
Godina : 38
Lokacija : Kg
Datum upisa : 28.04.2009

americki i kineski tip - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip - Page 2 EmptyNed Maj 03, 2009 9:31 pm

ŠAR PEJ: Različite linije



ŠAR PEJ

RAZLIČITE LINIJE


americki i kineski tip - Page 2 SarpejMada je šar pej drevna kineska pasmina,
zlatno doba je doživeo u Americi,
zahvaljlujući naporima odgajivača koji su oformili Američki
klub ljubitelja kineskog
šar peja,
napraviti standard i zajednički radili na očuvanju i popularizaciji rase. Njihov
trud je urodio plodom - od 1988. šar pej
je mogao da učestvuje
na izložbama
koje organizuje AKC u mešovitoj
grupi, da bi u oktobru 1991. rasa postala punopravni
pripadnik nonsporting grupe. Zvanični standard FCI je objavljen u januaru-1994.
U
Americi je te godine bilo preko 15000 registrovanih
primeraka i 6600 legala, pa je šar pej
na listi popularnosti AKC zauzimao 25. mesto. Uzgoj
u razli
čitim defovima sveta je rezultirao
nastankom dve linije
- kineske, koja
je starija i ameri
čke,
mada iskustvo pokazuje da ae najbolja štenad dobija ukrštanjem pasa iz različitih
linija
. Zanimljivo je da u Americi svi šar peji
imaju isti tretman prilikom ocenjivanja, pa se u izložbenim ringovima mogu videti
potpuno različiti
psi koji dobijaju iste ocene (ili titule).

Razlike

Većina
drugih rasa je podeljena po boji, veličini ili dužini dlake. Kod šar peja to nije slučaj, pa
posetioci izložbi
koji ne znaju mnogo o ovoj rasi često ne razumeju kako, recimo, odličnu ocenu
mogu dobiti primorci koji nisu čak ni slični. Ako je prvak razreda mladih iz kineske linije,
pobednik u razredu zrelih iz američke, a prvak rase proizvod ukrštanja ove dve linije, jasno je šta je
posredi. Verovatno će
u budućnosti doći do
podele ove rase, pošto
su razlike između
kineske i američke
linije šar peja
veoma velike, kako u izgledu, taka i u naravi.
Kineska Inija se odlikuje
finijom glavom
, vitkim i gracioznim telom, tanjim
nogama i izuzetno kratkom
, čekinjastom dlakom, a psi su uglavnom
tolerantni prema pripadnicima svoje vrste i lakše se socijalizuju
.
Glave pasa iz američke linije su masivnije, mesnatije,
sa
širokim, četvrtastim njuškama.
Telo je korpulentno, noge snažne,
a dlaka mekša i nešto
du
ža. Prilično su razdražljivi i često agresivni prema drugim psima.

Američki standard

Opšti izgled i osobine:
Oprezan, ponosit, inteligentan, aktivan i kompaktan pas, srednje veličine i težine,
kvadratičan. Veličina
glave je u skladu sa veličinom tela. Glavu i telo prekriva opuštena koža, sa
kratkom, oštrom
dlakom. Uši su
male. Njuška liči na njušku hipopotamusa.
Rep je visoko usađen
i daje šar peju
karakterističan
izgled. Opuštena
koža i
nabori koji prekrivaju glavu, vrat i telo su kod štenadi obilni, ali odrasli primerci
mogu imati kožne
nabora samo na glavi, vratu, grebenu i plećkama.

Glava
:
Krupna (ne previše),
ponositog izraza, sa dubokim borama na čelu koje se nastavljaju lateralno u vidu kožnih
nabora.
Lobanja:
Široka,
ravna u čeonom delu,
sa srednje naglašenim
stopom. Rastojanje od vrha nosne pečurke do stopa je približno jednako nastojanju od stopa
do potiljačne
kvrge, što znači da su
lobanja i njuška
otprilike iste dužine.
Njuška:
Jedno od osnovnih obeležja
rase, široka i
puna, bez nagoveštaja
sužavanja.
Usne i gornji deo njuške
su mesnati i mogu formirati neku vrstu malog otoka na bazi nosa.
Nos:
velik, širok, sa
tamnom pigmentacijom, po mogućstvu crn, premda je prihvatljiva svaka boja koja je
u skladu sa bojom dlake. Kod pasa sa dlakom blagih, svetiih boja, poželjno je
da i nos bude takav. Šar
pej krem boje može
da ima svetiiju pigmentaciju u centralnom deki nosne pečurke, ili na celoj površini.
Zubi:
Snažni i
raspoređeni tako
da zubalo bude makazasto. Svaka deformacija vilice (prognatizam) koja remeti
zagriz je ozbiljna greška.
Oči: Tamne, male, bademastog
oblika i duboko usađene.
Kod pasa svetle boje dlake i oči mogu da budu svetlije.
Uši:
Izuzetno male, lako zaobljene na vrhovima, ivice mogu biti zakrivljene. Položene su
ravno, dobro razdvojene, pokretne i na prednjem delu lobanje upravljene ka očima.
Uspravne, oštre
uši su
diskvalifikaciona mana.
Usta:
Oblik usta, posmatran s vrha je kao okruglast crep (Roof Tile Mouth). Jezik i
desni treba da budu plavičasto crni kod pasa svih boja dlake, osim kod svetlih,
koji mogu imati unutrašnjost
usne šupljine
boje lavande. Jezik sa mrljama je greška, a ružičast diskvalifikaciona mana. Boja jezika može
postati svetlija usled vrućine, pa treba voditi računa o tome da svetla
pigmentacija i ružičasta
osnovna boja jezika nisu isto.
Vrat:
Srednje dužine,
debeo i čvrsto
usađen.
Prekriva ga umeren broj teških kožnih nabora. Oko vrata i grla je velik podvoljak.
Telo:
visina psa u grebenu je približno jednaka dužini tela od grudne kosti do sednih kvrga. Leđa su
kratka, snažna,
gornja linija se lako spušta iza grebena i blago uzdiže u slabinskom delu. Grudni koš je
dubok i širok,
dopire do laktova, a donja linija se blago uzdiže ka abdomenu. Sapi su ravne, a
rep visoko usađen,
tako da se anus usmeren naviše veoma dobro vidi.
Rep:
Izuzetno visoko usađen
i nošen,
debeo u korenu, zarolava se i sužava ka vrhu, usmeren prema leđima. Nedostatak nekog dela repa
je. diskvalifikaciona mana.
Prednje noge:
Plećke su mišićave i
iskošene.
Gledano spreda, noge su prave, umereno razmaknute; sa laktovima postavljenim
blizu tela. Iz profila su takođe prave, snažne i elastične. Kosti su jake, ali ne preteške, srednje dužine. Šape su
srednje velike, kompaktne, a peti prst može (a ne mora) biti amputiran.
Zadnje noge:
Mišićave, snažne,
srednje uglovane. Skočni
zglobovi su dobro spušteni,
a peti prst mora da bude amputiran.
Dlaka:
Izuzetno gruba, na telu potpuno prava i štrči, na
nogama nešto priljubijenija.
Deluje zdravo, ali nije ni raskošna ni sjajna. Dužina dlake varira u zavisnosti
od tipa: „konjska dlaka" je veoma kratica, gruba i
štrči; čekinjasta
je podjednako gruba, nešto
duža, a
maksimalna dužina
dlake u grebenu je 2.5cm; „medveđa dlaka" je preduga, meka ili
talasasta i premda izgleda atraktivno, krajnje je nepoželjna. Šar pej se izlaže u
prirodnom stanju, što znaci da se dlaka ne skraćuje i ne trimuje.
Boja:
Dlaka mora biti jednobojna, crna, plavo-cma, crna sa nagoveštajem
boje rđe,
crvena, mrka, jelenja u svim tonovima, krem ili boje peska (mešavina žućkastih i
crnih dlaka). Jednobojna dlaka svetlijih pasa može biti blago zasenčena,
odnosno nešto
tamnija; na ušima
i leđima
(dorzalna pruga). Dlaka u dve boje (black and tan), albino, tigrasta. sa pegama
ili mrljama je diskvalifikaciona mana.
Hodovi:
Kretanje šar peja
se procenjuje u kasu. Pokreti su slobodni i uravnoteženi s tim što šape imaju tendenciju da u brzom
kasu idu konvergentno. Snaga odgurivanja zadnjih nogu je velika, a pravilno
kretanje izuzetno značajno
za procenu kvaliteta psa.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

americki i kineski tip - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip - Page 2 EmptyČet Maj 07, 2009 7:34 pm

Sviđa mi se ovo što si postavio i sam sam par puta naleteo na ovaj opis na netu,čak mi se i sviđa podela rase,ali mislim da bi to trebalo da se uradi drugačije,a ne na kinesku i američku,jer osnovni problem bi bio kako i gde svrstati psa koji ima korpulentno telo tj. masivno,izduženu njušku i kratku dlaku (horse coat) ili neku drugu kombinaciju koja se javi. Smile Još više mi se dopada američki standard i to što shar-pei spada u nonsporting group što bi kod nas bio ekvivalent za pse za pratnju i razonodu ako se ne varam.
Nazad na vrh Ići dole
Yug

Yug


Muški Broj poruka : 40
Godina : 38
Lokacija : Kg
Datum upisa : 28.04.2009

americki i kineski tip - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip - Page 2 EmptyČet Maj 07, 2009 9:26 pm

Moze i tako . A sta cemo sa ukrstenim amerikancem i kinezom? Very Happy Smile Very Happy Smile
Pozz Pedja !
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

Kesten_Pire


Ženski Broj poruka : 589
Godina : 46
Datum upisa : 21.05.2009

americki i kineski tip - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Tradicionalni Shar Pei   americki i kineski tip - Page 2 EmptySub Maj 23, 2009 1:02 am

Ovako su izgledali prvi Shar Pei psi. Koje su nazalost koristili za borbe Crying or Very sad

[img]americki i kineski tip - Page 2 Daifanshu[/img]

[img]americki i kineski tip - Page 2 Dv00002[/img]

[img]americki i kineski tip - Page 2 Ironmonkey[/img]

[img]americki i kineski tip - Page 2 Macauu[/img]

[img]americki i kineski tip - Page 2 Sharpei60[/img]

Izlozbe tradicionalnih pasa se i danas odrzavaju

[img]americki i kineski tip - Page 2 Dv00013[/img]

[img]americki i kineski tip - Page 2 Lfk2[/img]
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

americki i kineski tip - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip - Page 2 EmptySub Maj 23, 2009 8:42 am

Na cetvrtoj slicici "dzukela" me strasno podseca na Crisp-a kada se blenta zagleda u nesto a nije mu jasno sta je to Smile Smile Smile

Nazalost,i danas se Shar Pei koristi za borbe pasa. Upoznali smo jednog coveka koji je spasao jednog iz tih kandzi i danas mu je kucni ljubimac-trckara po dvoristu,uziva... Inace,izgleda kao Crisp,malo nabora po celu,par sitnih nabora na grebenu,ceo je "utegnut",u sajlama sto se kaze-vidi se da je bio treniran maximalno, i cini mi se da je pravi "kinez" tj izvorna linija. Prelep je...
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

Kesten_Pire


Ženski Broj poruka : 589
Godina : 46
Datum upisa : 21.05.2009

americki i kineski tip - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip - Page 2 EmptySub Maj 23, 2009 6:50 pm

Ha ha! Ludilo Laughing Laughing Laughing

Ma Crisp je faca king

Meni se licno mnogo svidja izvorna linija. Skroz su sto kazes zategnuti. Kao pit bull-ovi. Cula sam da za Shar Pei kazu da je to kineski pit bull. Mada sam protiv borbi razume se. Imala sam zenku pita i znam da su kao macici kada ih lepo vaspitas. Pravi drugari.
Moj Variya je izvorna linija i ne bih ga menjala... No I opet kada bih uzimala uzela bih isto.

Taj kuca je imao srece. Mnogi na zalost nemaju Sad Uzas!!! Kako mogu sa tako lepim stvorenjima da se izivljavaju...
pozz
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Hana


Muški Broj poruka : 472
Godina : 111
Lokacija : tu i tamo
Datum upisa : 16.05.2009

americki i kineski tip - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip - Page 2 EmptySre Jul 01, 2009 9:01 pm

Evo prateci ovaj a par drugih foruma samo mi se nametnulo pitanje o zdravlju nasih pasa.
Primetio sam da psi koji vise vuku na Kineski tip imaju mnogo manje zdravstvenih problema nego Ameri.
Citajuci i standard vidim da i on naginje sve vise Kineskom tipu.Ali pitane je i to dali bi oni postali toliko popularni da nisu naborani.
Kada se ta naboranost spoji sa nasim uzgaivacima dobijemo jedan haos i masu bolesnih pasa. Mad
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

americki i kineski tip - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip - Page 2 EmptySre Jul 01, 2009 10:21 pm

Neko moje mišljenje, koje sam stekao čitajući i upoznajući zgužvance, je da realno nema pravila što se tiče zdravstvenog stanja. Mislim da to daleko više veze ima sa odgajivačima. Popularnija naborana verzija shar-peia se veoma brzo proširila svetom i sigurno ima daleko više primeraka nego što je to kod tradicionalnog tipa,ali koliko ima bolesti sa jedne strane toliko ima i sa druge,samo što kod nas konkretno, tradicionalni tip nije toliko zastupljen. Ako se pogleda ono što su Amerikanci radili,a to je produženje rase na osnovu nekoliko primeraka uvezenih direktno iz Kine, svakako su kod njih bile zastupljene mnoge bolesti koje su se prenosile na celu rasu. Problem danas je uzgoj koji se zasniva na proizvodnji štenaca koji nemaju u potpunosti proverenu liniju. Ja lično bih udavio onog ko bi pario psa sa nekim zdravstvenim problemom jer to u potpunosti govori o količini znanja i stanju svesti koji postoji kod takvih ljudi. Postoje jednostavno neke bolesti koje se prenose genetski i takvi psi treba da budu isključeni iz uzgoja. Zašto masovno nalećemo na shar-peia koji ima problem sa demodexom? Zato što se demodex prenosi sa majke na štence. Majka ne mora da bude pogođena,ali štenci mogu,ali majka je prenosilac. Shar-pei groznica isto tako. Oba roditelja su prenosioci neki su pogođeni groznicom,a neki nisu, ali su prenosioci. Ne mislim da sam tip shar-peia (iako ih ja tako ne delim) ima veze sa bolestima, mislim da veze ima konkretna jedinka koja određenu bolest prenosi dalje u rasi,a to povlači masu odgovornosti kod vlasnika tj. odgajivača.
Standard naginje tradicionalnom tipu,zato što standard postavlja matična zemlja rase u ovom slučaju Kina, a ako se malo pogledaju izvori o shar-peiu može se videti da su veoma naborani psi postojali još pre 2000 godina i da su kao takvi takođe bili predstavnici rase. Već sam negde pisao da se sada radi na tome da se uvede novi standard po kome sprečavaju lošu praksu zatezanja kapaka,a niko ne govori o daleko gorim stvarima koje se dešavaju u rasi ja se odmah hvatam za prokletu groznicu.
Ja ne bih rekao da naboranost u sklopu sa našim odgajivačima ima za rezultat masu bolesnih pasa, više bih to sklopio da bezobrazluk, neznanje i poricanje i količine novca koje se zarade, imaju kao rezultat bolesne pse.
Siguran sam da će ljudi i budući vlasnici naučiti kako da odaberu svog budućeg psa. Ja sam lekciju naučio na teži način,ali sam je jako dobro naučio.
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Hana


Muški Broj poruka : 472
Godina : 111
Lokacija : tu i tamo
Datum upisa : 16.05.2009

americki i kineski tip - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip - Page 2 EmptySre Jul 01, 2009 10:42 pm

Mene u sustini mnogo pogadja to igranje nasih nazovi odgaivaca .
Dali uopste razmisljaju kroz sta sve mora da prodje vlasnik i njegov pas.
Ako je novac u pitanju pa postoji toliko drugih poslova , nemoj da se igramo sa ljudima i njihovim osecanjima.
Uzmi primer onog odgaivaca sto je prodao onog crnog Pea (murphypei znas na koga mislim nebih nikog da prozivam jedino ako se sam ne javi)pa on bre ima 50 stenaca godisnje, pa sta tu sve mozes da ocekujes .
Zamisli samo koliko ce jos judi da se upeca ,dovoljo je samo 10% tih pasa da ima problem pa je i to mnogo.Ti si kroz to prosao pa znas kako se ti ljudi osecaju,pa i ja bih mu otkinuo glavu , ne zbog novca vec zbog tog psa koga je svesno napravio da se muci celi zivot.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

americki i kineski tip - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip - Page 2 EmptyČet Jul 02, 2009 11:30 am

Ja uvek kažem da ću dati i 1000 eura za sledećeg psa, ali da će sledeći pas imati sve provereno i to generacijama unazad. Onaj ko ne bude znao da mi odgovori na osnovna pitanja i ko mi se začudi kad pomenem groznicu neće dobiti ni pozdrav od mene.
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

americki i kineski tip - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip - Page 2 EmptyČet Jul 02, 2009 7:51 pm

Ne mora da znači da šharpei američke vrste će imati više zdrastvenih problema. Alfi je pravi "amerikanac" i nikad u životu nije imao operaciju ili korekciju oka,mada dosta je zgužvaniji od Lili,a ona imala probleme zbog upale trećeg kapka. Imali smo mužjaka pravog "Kineza",njemu su operisali oba dva oka zbog entropije.
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Hana


Muški Broj poruka : 472
Godina : 111
Lokacija : tu i tamo
Datum upisa : 16.05.2009

americki i kineski tip - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip - Page 2 EmptyČet Jul 02, 2009 9:28 pm

Shocked pa sad ti budi pametan i razumi sta su sve radili sa rasom
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

americki i kineski tip - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip - Page 2 EmptyPet Jul 03, 2009 11:52 am

sharpi ::
Ne mora da znači da šharpei američke vrste će imati više zdrastvenih problema. Alfi je pravi "amerikanac" i nikad u životu nije imao operaciju ili korekciju oka,mada dosta je zgužvaniji od Lili,a ona imala probleme zbog upale trećeg kapka. Imali smo mužjaka pravog "Kineza",njemu su operisali oba dva oka zbog entropije.

Da, stvarno nema nikakvih pravila, sve dođe relativno.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

americki i kineski tip - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip - Page 2 EmptyUto Okt 13, 2009 6:52 pm

Znam da se niko neće ljutiti što sam im pokupio slike ali mora ilustracije radi Smile
Ovo je Crisp obratite pažnju na njegovu glavu posebno na njušku
americki i kineski tip - Page 2 11062009395

ovo je Variya obratite pažnju na njegovu glavu i njušku:


ovo je Marfi obratite pažnju na isto:
americki i kineski tip - Page 2 DSC01025
Nazad na vrh Ići dole
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

americki i kineski tip - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip - Page 2 EmptySre Okt 14, 2009 5:29 pm

"Kinezi" definitivno imaju užu njušku od glave dok "amerikanci" kao i Mrki imaju kockastu glavu nalik nilskom konju.Koliko široka doliko i dugačka.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

americki i kineski tip - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip - Page 2 EmptySre Okt 14, 2009 6:08 pm

To je bila poenta ovih slika glave,ali ovde postoji jedna zanimljivost. Pošto sam video i Variyju i Crispa uživo mogu da kažem da njih dvojica imaju neverovatno sličnu građu tela obojica su poprilično vitki i dosta uži od Marfija,imaju i dosta kraću dlaku od Marfija.
Kako se tu uklapa teorija o podeli na kineski i američki tip? Ima li neko predstavu? Smile
Nazad na vrh Ići dole
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

americki i kineski tip - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip - Page 2 EmptyČet Okt 15, 2009 3:10 pm

E pa to ti je sad mix kineza i amerikanca pa ko šta povuče.Neko telo kineza a glavu amerikanca a neko obrnuto.Mislim da se sve više ide na ukrštanje te dve vrste pa da se dobije deblje noge(amer.) a duže noge(kinez).Glava jača(amer).Telo zdepastije tj. jače(amer) a ipak krupnije i duže(kinez).A nabora nešto između sa dužinom dlake isto nešto između.To je samo moje neko viđenje.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

americki i kineski tip - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip - Page 2 EmptyČet Okt 15, 2009 5:26 pm

I onda se pojavi nešto što je totalno izmešano i nije ni ''kinez'' ni ''amerikanac''. Smile Zato ne volim tako da ih delim jer stvarno ne može da se napravi jasna podela. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

Kesten_Pire


Ženski Broj poruka : 589
Godina : 46
Datum upisa : 21.05.2009

americki i kineski tip - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip - Page 2 EmptyPet Okt 16, 2009 1:17 pm

Posle 78. svi su amerikanci hahaha!!
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

americki i kineski tip - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip - Page 2 EmptySub Okt 17, 2009 8:57 am

Pa gde uze najblentaviju Crisp-ovu sliku Smile Smile Smile Gledao sam po nekim sajtovima za Shar Pei-e ( izvorne ),bas to sto si Pedja pisao za oblik glave. Kako sam ja skapirao,Crisp ima taj "crepasti" oblik glave
http://www.hkshar-pei.com/index.cfm?fuseaction=browse&id=44108&pageid=109
i mislim da se Crisp najvise uklapa u tradicionalni izgled Shar Pei-a.

Evo slikano malopre Smile Smile

Photobucket


americki i kineski tip - Page 2 Th_17102009609


Po meni se moze napraviti podela,jer video si na izlozbi koliko se Crisp razlikuje od ostalih. Uporedi Crisp-a i njegovog rivala na izlozbi... Pas je lep-to stoji,ali...pogledaj njegovo "spusteno" drzanje glave ( ima na slici sa izlozbe "naboranost,glavu... Itekakve ima razlike izmedju zguzvanaca. Uporedi Crisp-a i Alfija...totalno dva razlicita psa...

Po nekom mom misljenju,na izvornu liniju vuku Crisp,Varija,Mao,Meda...( nemojte se ljutiti ako sam nekoga izostavio ),a drugi zguzvanci ili vuku na klasicnu "americku" liniju ili na "mix" ove dve linije.
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

slavkan73


Muški Broj poruka : 384
Godina : 50
Lokacija : Novi SAd
Datum upisa : 25.08.2009

americki i kineski tip - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip - Page 2 EmptySub Okt 17, 2009 8:51 pm

A sta kazete, na koju liniju vuce Beba . . .

americki i kineski tip - Page 2 30092009425.th
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





americki i kineski tip - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: americki i kineski tip   americki i kineski tip - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
americki i kineski tip
Nazad na vrh 
Strana 2 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: