Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Ujed insekta: Izraslina ispod oka

Ići dole 
+4
Nesha
unaltraina
Murphypei
sandra1000
8 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ujed insekta: Izraslina ispod oka   Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 EmptyČet Nov 15, 2012 6:59 pm

Uhvatila sam je kako lezi pores peci. Ona nadutost njuske i uopste glave je od toplote. Misterija resena!
Crvenilo ima jer se drapala, uhvacena na delu. Misterija resena!
Sad ovo izgleda malo bolje, ona cufta ispod oka je jos u nekoj blago nadudot fazi, ali redovno mazem ulje i polako ali sigurno ide na bolje. Ove rane po glavi mi izgledaju kao da se vec vata krasta. Ali i dalje nemogu da poverujem da ujed moze da ovako zlo da napravi. Pa Pedja ona je nedelju dana non-stop spavala. Dobro je sad, bilo pa proslo, sad znam ako se opet desi kako i sta da radim.

Nadja cim bude bio lep dan i bez vetra da mozemo da prosetamo eto mene u Pancevu. Taman ce Mikica moci napolje, ovaj vetar bi mu samo iziritirao oko. A i da ti kazem, jedva cekam da vidim kako ce Beka moja da reaguje kad ga vidi onako malenog loveshower
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ujed insekta: Izraslina ispod oka   Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 EmptySre Nov 28, 2012 8:41 pm

Evo nas opet....

Beti je isto. Cvorova nema, ali se pojavljuju i dalje neke cudne stvari po kozi, uglavnom u predelu ociju.

Pre neki dan sreli smo Jelenu dok je setala Flekicu i zali se kako je Flekici nesto izraslo na glavi i na tom mestu otpalo je krzno... njen veterinar je rekao da je to pad imuniteta i da joj daje neke vitamine.

Malo pre u zgradi sretnem mog komsiju Milana koji ima Pitbula Niku. Njegov tata mi celo leto prica o milanovim mukama sa Nikom i njenom kozom, a ja nikako da vidim Milana jer se odselio. Danas sam saznala da Nika ima problem sa demodexom. I to, proradi svaki put kad joj padne imunitet, kao i sad jer je pre neki dan izasla iz teranja. Covek se sokirao kad sam mu rekla da sve to isto ima i beti, ali da ja lecim ujed pauka. On kaze da je to demodex i da je problem resio sa "cudotvornim belim rastvorom Amitrazom". Da ja nebih napravila stetu vecu nego sto jeste, da li neko moze da me uputi sta treba da se radi kako bi se otkrilo da li imamo demodex. Da li se radi bris ili...? Koliko to traje i kakva je terapija. Znam da se leci jaaaaaaaaaaaako dugo i da ne prelazi na ljude.
Nazad na vrh Ići dole
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ujed insekta: Izraslina ispod oka   Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 EmptySre Nov 28, 2012 8:50 pm

Sandra,demodikoza se utvrdjuje tako sto se radi skarifikat koze,tj zagrebe se koza na nekoliko mesta i posmatra pod mikroskop.Ako se utvrdi da je demodex u pitanju vet ce ti vec reci kako da se leci.Tacno je da lecenje duze traje,al ako se ispravno leci i ako se ne vrati u periodu od 6 meseci do godinu dana,smatra se da je pas izlecen.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ujed insekta: Izraslina ispod oka   Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 EmptySre Nov 28, 2012 8:53 pm

A ja sam mislila da je to sad proces i da traje danima... Eto nas u ponedeljak pa nek vet. vidi sta je. Nemogu vise da se nerviram. Javljam sta su rekli.

Hvala puno kiss
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ujed insekta: Izraslina ispod oka   Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 EmptyČet Nov 29, 2012 9:42 am

ajd pa javi.
Nazad na vrh Ići dole
vesnacikos

vesnacikos


Broj poruka : 675
Godina : 59
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 12.02.2011

Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ujed insekta: Izraslina ispod oka   Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 EmptyČet Nov 29, 2012 9:29 pm

Moj Dzoni je dobio u igri oderotinu ispod oka i lepo je zarasla (bar sam tako mislila ) a sad ima kao kuglicu nesto tvrdju scratch i nije mi jasno dal to koza nije dobro srasla ili je nesto drugo... Inace on je dobar,veseo i ne pokazuje da mu ista fali think
U subotu je Ajsi prvi rodjendan pa ce mo se fotkati..... Razz
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ujed insekta: Izraslina ispod oka   Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 EmptyČet Nov 29, 2012 9:42 pm

Beti kad je ujela kucka s ulice ona je na mestu ugriza zaradila zvor koji evo skoro godinu dana stoji. Zasto je to tako neznam. A primetila sam kod ovih pasa da sta god da ih snadje njima se te kuglice pojave.
Nazad na vrh Ići dole
djura

djura


Muški Broj poruka : 108
Godina : 40
Lokacija : beograd
Datum upisa : 03.09.2011

Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ujed insekta: Izraslina ispod oka   Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 EmptyPet Dec 07, 2012 9:49 pm

Pozdrav drugari,
ja mogu samo da vam kazem Djurin primer,
njemu se posle jedne svadje sa drugim psom pored vise povrsnih ogrebotina pojavila kako se meni tad ucinilo cvoruga na celu....tako neka tvrda kugla....da bi sutradan kad sam je malo stisnula krenula da curi gnoj i sukrvica iz nje (neprijatnog mirisa).
Ispostavilo se da ga je tu zubom zakacio drugi pas, pa kako se rana zatvorila pocela je da se nakuplja ta tecnost u njoj srecom je brzo poronasla put za napolje i nije doslo do neke infekcije...
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ujed insekta: Izraslina ispod oka   Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 EmptySub Dec 08, 2012 2:32 am

Ko zna kakve je gadne zube imao kad ga je na neki nacin inficirao cim se to zagnojilo. Dobro je da je to izaslo napolje. Za takve stvari Hidrogen 3% i Flogocid mast... po meni najbolje za takve stvari.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ujed insekta: Izraslina ispod oka   Ujed insekta: Izraslina ispod oka - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ujed insekta: Izraslina ispod oka
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» ujed insekta!
» Misteriozni ujed ko zna cega???
» Bubuljice ispod donje usne
» Temperatura, slabost, 'odrana' koza ispod 'pazuha' - upomoc

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Bolesti pasa-
Skoči na: