Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Bubuljice ispod donje usne EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Bubuljice ispod donje usne EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Bubuljice ispod donje usne EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Bubuljice ispod donje usne EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Bubuljice ispod donje usne EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Bubuljice ispod donje usne EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Bubuljice ispod donje usne EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Bubuljice ispod donje usne EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Bubuljice ispod donje usne EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Bubuljice ispod donje usne EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Bubuljice ispod donje usne

Ići dole 
+11
Kesten_Pire
Nesha
Mimmi
slavkan73
kud
maja81
Buba_mara
Sapica
sharpi
Murphypei
Skarfi
15 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Bubuljice ispod donje usne Empty
PočaljiNaslov: Bubuljice ispod donje usne   Bubuljice ispod donje usne EmptyPon Mar 16, 2009 11:12 am

Razmisljala sam da li da ovo stavim pod Zdravlje, ali vise mi se odnosi na negu.
Da li vasim ljubimcima izadje nkada crvena bubuljica ispod donje usne????
Mi Skarfija redovno brisemo kada jede, i kada pije vodu, ali primetila sam od pre par dana da mu izlaze bubuljice ispod donje usne...umivam ga, brisem fizioloskim rastvorom, mazala sam mu sinoderm N i malo se smirilo, ali nije jos proslo....
Jel vi znate resenje????
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Bubuljice ispod donje usne Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubuljice ispod donje usne   Bubuljice ispod donje usne EmptyPon Mar 16, 2009 3:43 pm

Za ovo sam isto ja tražio rešenje pošto i Marfiju nekad iskoče bubuljice ispod donje usne,trenutno ima 3. Smile Pa sam lutao po svim mogućim forumima i na kraju na onom velikom forumu našao da je to skroz normalno. Ova rasa ne prestaje da me iznenađuje. Pročitao sam da su što se toga tiče kao i ljudi i da im iskaču bubuljice. Smile Marfija isto redovno brišem posle hrane i vode,što zbog njegove higijene što zbog toga što usvinji sve po stanu jer mu se,posebno voda, sliva niz njegov otrembešeni podvaljak. Tako da bez brige,masti nisu potrebne to je sasvim normalna stvar,a pošto je Skarfi pubertetlija taman je to vreme kada se pojavljuju. Jao,čitam ovo što pišem i ne mogu da verujem. Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Bubuljice ispod donje usne Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubuljice ispod donje usne   Bubuljice ispod donje usne EmptyPon Mar 16, 2009 9:05 pm

I Alfi već više puta je imao bubuljice... Smile Prvi put smo se brinuli šta je to (mada nismo ničim mazali,jer bolje da ne liže mast sa usta). Međutim nekad prođe brzo,a nekad ostane i mesecima,ali im ne boli,pa ni ne treba dirati.Već je i Lili imala,a mislim da još i ima... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Bubuljice ispod donje usne Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubuljice ispod donje usne   Bubuljice ispod donje usne EmptyUto Mar 17, 2009 2:10 pm

hvala puno...
da,oni su bas cudni, neke stvari su normalne za njih.
Skarfi sad ima 3 bubuljice
Nazad na vrh Ići dole
Sapica

Sapica


Broj poruka : 3
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.06.2009

Bubuljice ispod donje usne Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubuljice ispod donje usne   Bubuljice ispod donje usne EmptyPet Jun 19, 2009 1:40 pm

Ja mom mazem Gentamicin, i smirilo mu se Smile Namazem mu uvece i ujutru vec bolje izgleda Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Bubuljice ispod donje usne Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubuljice ispod donje usne   Bubuljice ispod donje usne EmptyPet Jun 19, 2009 10:02 pm

Sapice,a jel su se povukle skroz od Gentamicina ili samo prekinu da budu upaljene? Marfiju se te bubuljice zacrvene posle šetnje kad dobro izbalavi,ali ih stvarno nema puno....
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Bubuljice ispod donje usne Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubuljice ispod donje usne   Bubuljice ispod donje usne EmptyPon Jun 22, 2009 9:12 am

od kako je pocela ova letnja zega, ja Skarfija umijem svaki put kad dodje iz setnje, ali bas ga lepo nakvasim oko usta i od tada nam se ne pojavljuju bubuljice....to se njima u tom prorezu od usnica nakupe svakakvi mikroorganizmi i cas posla dodje do reakcije....
ali koliko sam shvatila to je sastavni deo njih:)SmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Buba_mara

Buba_mara


Broj poruka : 246
Godina : 41
Datum upisa : 13.01.2009

Bubuljice ispod donje usne Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubuljice ispod donje usne   Bubuljice ispod donje usne EmptySub Jul 18, 2009 2:45 pm

loredi su pocele te bubuljice i prilicno joj je crveno. cak joj je malko crveno i iznad gornje usne. trenutno sam kuci i nije nam u blizini nas veterinar, pa sam se zabrinula. sinoc sam joj to ocistila heksoralom, sto nam je veterinar preporucio za bilo kakvu dezifenkciju, cisto da joj to ocistim. malo je bolje,ali daleko od dobrog.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Bubuljice ispod donje usne Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubuljice ispod donje usne   Bubuljice ispod donje usne EmptySub Jul 18, 2009 2:49 pm

Buba_mara ::
loredi su pocele te bubuljice i prilicno joj je crveno. cak joj je malko crveno i iznad gornje usne. trenutno sam kuci i nije nam u blizini nas veterinar, pa sam se zabrinula. sinoc sam joj to ocistila heksoralom, sto nam je veterinar preporucio za bilo kakvu dezifenkciju, cisto da joj to ocistim. malo je bolje,ali daleko od dobrog.

A šta je sa posudama iz kojih jede? Jesu li one i dalje iste? Sad kad su vrućine svašta se stvara pod tim njihovim mesnatim ustima... Probaj vlažne maramice za bebe pa nekoliko puta na dan očistiš joj te crvene delove,posebno posle jela.
Nazad na vrh Ići dole
Buba_mara

Buba_mara


Broj poruka : 246
Godina : 41
Datum upisa : 13.01.2009

Bubuljice ispod donje usne Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubuljice ispod donje usne   Bubuljice ispod donje usne EmptyNed Jul 19, 2009 9:57 am

posudice su iste, redovno se peru tako da ne vjerujem da je to. za desetak dana se vracam za bg, pa cemo pravo kod veterinara. ovdje ne znam kakvi su pa ne bih bas svako da je cacka:)
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Bubuljice ispod donje usne Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubuljice ispod donje usne   Bubuljice ispod donje usne EmptyNed Jul 19, 2009 11:19 am

Buba_mara ::
posudice su iste, redovno se peru tako da ne vjerujem da je to. za desetak dana se vracam za bg, pa cemo pravo kod veterinara. ovdje ne znam kakvi su pa ne bih bas svako da je cacka:)

Pametno. Smile Vaš veterinar će znati šta je najbolje za nju. Ja ne bih brinuo oko tih bubuljica puno,nisu jako strašne i ne smetaju puno,osim ako se baš jako ne upale pa je baš svrbe. Ne bih ni mazao heksoralom, ukoliko nije potvrđeno da je bakterija ili gljivica određene vrste na koju deluje baš taj lek. Problem kod antibiotika je što pored toga što ubijaju loše bakterije ubijaju i one koje su dobre i korisne, posebno što je to na ustima pa ih pas liže i samim tim prenosi do želudca. Slobodno brišite bebi maramicama, što je dobro za bebe dobro je i za pse Smile (uglavnom), pa kad veterinar potvrdi šta je, znaće se pravi lek.
Pitao sam za posude zato što sam naleteo da uglavnom od plastičnih posuda za hranu i vodu i gumenih i plastičnih igračkica te bubuljice umeju da pošize.
pozz
Nazad na vrh Ići dole
maja81

maja81


Ženski Broj poruka : 129
Godina : 42
Lokacija : subotica
Datum upisa : 14.06.2009

Bubuljice ispod donje usne Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubuljice ispod donje usne   Bubuljice ispod donje usne EmptyPon Avg 10, 2009 11:55 pm

i mi imamo isto takav problem,par komada u onom procepu ispod brade,nama je veterinar rekao da je to ili od vrucine ili od hrane i da je to sasvim normalno kod njih i da prebrisemo par puta troprocetnim hidrogenom,brisala sam i kao da je smanjilo malo...
al eto ne prestaju da nas iznenadjuju Smile
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Bubuljice ispod donje usne Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubuljice ispod donje usne   Bubuljice ispod donje usne EmptyUto Avg 11, 2009 5:23 pm

I naši zgužvanci su već imali takve bubuljice,Alfi već dosta puta... Ali kako dođe,tako i prođe,nismo primetili da im to uopšte smeta.Smile
Nazad na vrh Ići dole
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

Bubuljice ispod donje usne Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubuljice ispod donje usne   Bubuljice ispod donje usne EmptySre Avg 12, 2009 4:30 pm

Izgleda da svi naši prasci imaju te bubuljice.Ja mom nikad ništa nisam mazala i same nestaju,pojavljuju se,budu nekad crvene a nekad se jedva vide, tako da one nestanu i kada se ne radi ništa.
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

slavkan73


Muški Broj poruka : 384
Godina : 50
Lokacija : Novi SAd
Datum upisa : 25.08.2009

Bubuljice ispod donje usne Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubuljice ispod donje usne   Bubuljice ispod donje usne EmptyPet Sep 18, 2009 7:56 pm

U pravu je KUD . . Svi oni to povremeno imaju - nekada manje nekada vise komada.
Mozete jedino kada god piju ili jedu nesto da ih svaki put brisete, ali time ce te samo malo smanjiti broj bubuljicica koje se pojavljuju ali ce ih i dalje biti.
Crvene budu kada su pod blagom upalom zbog gljivica koje se zadrzavaju na tom mestu a sve to zbog hrane koja im se tu zadrzava i zbog stalnog balavljenja vaseg psa. Dok su vrucine bubuljice ce biti pojacane a zimi skoro da ih i nemaju ili ih imaju u malom broju
POZDRAV
Nazad na vrh Ići dole
Mimmi

Mimmi


Ženski Broj poruka : 87
Godina : 31
Lokacija : Crna Gora,Podgorica
Datum upisa : 31.10.2009

Bubuljice ispod donje usne Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubuljice ispod donje usne   Bubuljice ispod donje usne EmptyNed Nov 01, 2009 11:17 pm

I Lara ima mnogo tih bubuljica ispod usne,a tako me nerviraju...
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

slavkan73


Muški Broj poruka : 384
Godina : 50
Lokacija : Novi SAd
Datum upisa : 25.08.2009

Bubuljice ispod donje usne Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubuljice ispod donje usne   Bubuljice ispod donje usne EmptyPon Nov 02, 2009 12:07 am

Samo redovno umivanje posle jela i nece ih biti uopste
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Bubuljice ispod donje usne Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubuljice ispod donje usne   Bubuljice ispod donje usne EmptyPon Nov 02, 2009 12:13 am

Aha zato ih Don nema..Bubuljice ispod donje usne Icon_smile
Svaki put kada završi sa jelom ili kada pije vode ja ga obrišem prškirom.Bubuljice ispod donje usne Icon_smile
Nazad na vrh Ići dole
Mimmi

Mimmi


Ženski Broj poruka : 87
Godina : 31
Lokacija : Crna Gora,Podgorica
Datum upisa : 31.10.2009

Bubuljice ispod donje usne Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubuljice ispod donje usne   Bubuljice ispod donje usne EmptyPon Nov 02, 2009 12:26 am

Eh,nisam znala da je zbog toga.
Bash mrzi kad krenem sa krpom prema njoj da je brishem,pa sve izmiche glavu Very Happy Dusha moja.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Bubuljice ispod donje usne Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubuljice ispod donje usne   Bubuljice ispod donje usne EmptyPon Nov 02, 2009 12:29 am

Don je već naučio.Bubuljice ispod donje usne Icon_smileBubuljice ispod donje usne Icon_smile Čim završi sa jelom sačeka da ga obrišem i onda ide dalje.Bubuljice ispod donje usne Icon_smileBubuljice ispod donje usne Icon_smile
Nazad na vrh Ići dole
Mimmi

Mimmi


Ženski Broj poruka : 87
Godina : 31
Lokacija : Crna Gora,Podgorica
Datum upisa : 31.10.2009

Bubuljice ispod donje usne Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubuljice ispod donje usne   Bubuljice ispod donje usne EmptyPon Nov 02, 2009 12:35 am

ahahahhaa a kiflica lepa Smile
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

slavkan73


Muški Broj poruka : 384
Godina : 50
Lokacija : Novi SAd
Datum upisa : 25.08.2009

Bubuljice ispod donje usne Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubuljice ispod donje usne   Bubuljice ispod donje usne EmptyPon Nov 02, 2009 1:42 am

Tako je . . .ako psa svaki put kada nesto jede brisete i umivate nece imati bubuljice.
Ali najbolje je vodom umivati, jer znam slucajeve da se pas brise sa vlaznim maramicama koje u sebi sadrze hemiju pa ne bi bas preporucio da se na taj nacin brise.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Bubuljice ispod donje usne Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubuljice ispod donje usne   Bubuljice ispod donje usne EmptyPon Nov 02, 2009 12:06 pm

Postoje clinel maramice napravljene specijalno za dezinfekciju koriste ih u veterini prilikom hirurških intervencija,pružaju zaštitu od različitih bakterija i virusa, a 100% su sigurne i bezbedne jer ne sadrže štetnu hemiju. Ako neko može da ih nađe to je super stvar. Takođe ima i tečnost isti proizvođač, isto ime njome dezinfikuju operacione stolove kod veterinara,a može da se koristi za pranje kuća i stanova.
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

slavkan73


Muški Broj poruka : 384
Godina : 50
Lokacija : Novi SAd
Datum upisa : 25.08.2009

Bubuljice ispod donje usne Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubuljice ispod donje usne   Bubuljice ispod donje usne EmptyUto Nov 03, 2009 1:07 am

Te maramice mogu da se nadju samo direktno od proizvodjaca i samo ako imate registrovanu veterinarsku stanicu, ili ako imate nekog veterinara da vam da. Jer kao fizicko lice ne verujem da moze da se kupi vec samo kao pravno t.j. kao neko kome to sluzi kao osnovno sretstvo . . .
Nazad na vrh Ići dole
Buba_mara

Buba_mara


Broj poruka : 246
Godina : 41
Datum upisa : 13.01.2009

Bubuljice ispod donje usne Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubuljice ispod donje usne   Bubuljice ispod donje usne EmptyUto Nov 03, 2009 1:16 am

nama je veterinar preporucio pampers maramice za bebe, za osjetljivu kozu i nema problema sa crvenilom i bubuljicama:)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bubuljice ispod donje usne Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubuljice ispod donje usne   Bubuljice ispod donje usne Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Bubuljice ispod donje usne
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)
» Ujed insekta: Izraslina ispod oka
» Temperatura, slabost, 'odrana' koza ispod 'pazuha' - upomoc

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Nega-
Skoči na: