Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Zloupotreba pasa EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Zloupotreba pasa EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Zloupotreba pasa EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Zloupotreba pasa EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Zloupotreba pasa EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Zloupotreba pasa EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Zloupotreba pasa EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Zloupotreba pasa EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Zloupotreba pasa EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Zloupotreba pasa EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Zloupotreba pasa

Ići dole 
+3
Rooney_Pei
unaltraina
sandra1000
7 posters
AutorPoruka
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Zloupotreba pasa Empty
PočaljiNaslov: Zloupotreba pasa   Zloupotreba pasa EmptyUto Dec 04, 2012 5:56 pm

Drustvo,

neznam da li vec postoji ova tema ali osecam potrebu da porazgovaram s vama o ovome. I ako svi tvrde da kod nas nemaju borbe pasa ja u to neverujem. Od kad imam psa prilaze mi ljudi koji su pravi ljubitelji, a i inace se privatno druzim s ljudima koji imaju pse. Jako puno mojih prijatelja ima takozvane "opasne rase" pasa, a ima i onih dzepnih psica. Svi mi kad se skupimo to izgleda kao prava zurka, nezna se ko se skime igra.

Problem se javio pre par dana kada smo sreli uplakanu baku sa Koker spanijelom u rukama i prisli smo da joj pomognemo, a ona je jedva izgovorila da su je napali psi u parku. Cula je neke glasine ali nije verovala u to. Taj dan kuda smo proli sve nismo videli lutalicu, a kamo li nekog vlasnickog psa jer je bilo hladno. Jutros smo sreli tu istu baku i ona nam prica...

Citat :
Deco moja sam Bog vas je onaj dan poslao, ko zna sta bi se desilo da niste naisli, pojeli bi i mene i Zucu (pas). Ceo zivot provede sa psima i nikad u zivotu nisam imala slican problem. Unuci me zovu super baka jer sam do pre 4 godine ima Pitbula koji mi je otrovan. Ja imam 72 godine i dan danas ustajem 5h da nahranim lutalice. To su moji drugari koji mi se svaki dan obraduju, ja im stavljam Fronline da nemaju buve i zovem veterinu da mi ih vakcinisu. Ceo komsiluk ih je zavoleo i niko ih nedira jer znaju da su sigurni po okolinu. Sta bi sa onom decom, sto su toliko pobesnela, niko nesme posle 23h u park da ode od njih. Onaj najstariji je zapretio da ce biti klanja ako se neko u to vreme nadje u parku. Zule mi se jedva spasio, ima 6 kopci, celu su mu levu stranu otkinuli. Sva sreca da mi je komsija veterinar, u kuhinji na trpezarijskom stolu mi ga je krpio, mukica moja i infuziju je primio. Sad zurim kuci da mu spremam hranu, rekao mi veterinar da mu dajem meso da ojaca

Uglavnom da neduzim... U parku u Mirijevu se pojavio momak sa svojom grupom koji gaje Pitbulove. Svi su romi. Uvece oni dodju i puste pse da se izjurcaju, pa im onda nakace neka kolica na ledja da vuku. Na gelender zavezu kanap na kome je guma i oni vise. Komsiluk je pse iz tog parka uveo u stanove da ih spasu. Cak je i zena s blizancima uzela dva psa s ulice da ih sacuva. Oni dodju i puste razjarene pse da potamane lutalice. Nesrecni Zuva je bio u pogresno vreme, na pogresnom mestu.

Do koje mere ide ljudska psiha da u danasnje vreme ima hrabrosti da se bavi takvim stvarima. Ja se cudim sto nema nigde zive duse uvece pa ni komunalaca, a oni su svi prestravljeni tim momcima sto dolaze.

Kako stati na put tim ljudima, kako im se suprostaviti, ko je uopste nadlezan za to? Pitbulovi jesu ozloglaseni, ali su izuzetni psi. Samo covek moze od njih da napravi zveri, njihova priroda nije takva da napadaju.

Evo vam snimak gde ni vida nemoze da odvoji Pitbula od nesrecnog psa. Kako onda odreagovati?



Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Zloupotreba pasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Zloupotreba pasa   Zloupotreba pasa EmptyUto Dec 04, 2012 6:07 pm

Ovo sa bakom je izgledalo ovako... samo sto je Pitbul bio pusten. Jedan od tih momaka je pritrcao i sutnuo ga u stomak pa je tek tad pustio Zucu. Po ovim snimcima svi ove pse tuku u glavu ali oni nereaguju.





Koliko god ovo imalo veze sa psima, isti ti psi mogu da napadnu i dete na ulici.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Zloupotreba pasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Zloupotreba pasa   Zloupotreba pasa EmptyUto Dec 04, 2012 6:21 pm

Snimke ne zelim da pogledam uopste......Nema se o tome puno sta razgovarati ....zbog tako gajenih pasa svi Pitovi su na losem glasu. I kod nas je letos bio slucaj napada dva pustena Pit Bula na retrivera na povocu i njegovu vlasnicu. Vlasnik dva psa nije nasao za shodno da pritrci i pomogne vec je pobegao ostavivsi svoje pse znajuci da ce odgovarati.. Zenu i psa su spasili ljudi ali zavrsili oboje sa teskim i brojnim ugrizima a pitovi su uhvaceni i eutanazirani jer vlasnik nije pronadjen niti se pojavio naravno...bez cipa su bili kao i svi koji se koriste u borbama pasa i sa evidentnim dokazima u brojnim oziljcima po glavi i vratu da jesu koristeni u te svrhe. Jadni psi.... u sinteraju su bili miroljubivi prema ljudima sve dok ne vide drugog psa u blizini ili sa covekom...tada atakovali kao pomahnitali i gresku nekog imbecila su oboje platili zivotom nazalost......ali sta uraditi Sad takvi psi jesu opasni po okolinu i vrlo je rizicno i udomiti ih.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Zloupotreba pasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Zloupotreba pasa   Zloupotreba pasa EmptyUto Dec 04, 2012 7:11 pm

Sto puta kazem da se najvise bojim same sebe, a ne drugih. Neznam kako bih reagovala u takvim situacijama. Moju Beti da neko ovako dohvati ja bi tog trenutka poturala sebe da Pitbul koji ju je napao zgrabi mene kako bih Beti pustio. Ali bi tog vlasnika rascerecila. Naravno, imam to u sebi da nebi mogla da prodjem mirno kraj nekog ko je napadnut, normalno da bih reagovala. Videvsi ove snimke sledila mi se krv od krika jadnih ljudi koji mole za pomoc. Ali kome se obratiti, a da pomoc stvarno dobijemo. Lako je uzeti psa i uspavati, kome odgovara monstrum koji je tog psa doveo do ludila. Zasto niko neide dublje u taj problem da ispita sta se zapravo radi sa tim psima kad se oni dovode u park da se treniraju. A pritom sto se narod toliko boji da je park dok su oni tu pustara.

Citat :
brojnim oziljcima po glavi i vratu da jesu koristeni u te svrhe

Ovo nam je i baka rekla, da je pas koji je napao Zucu izgledao kao da mu je koza na grebenu i vratu kao otkinuta. Sto je opet dokaz da se ti psi koriste za borbe. Ja sam mislila da su lutalice potrovane pa ih zato nema, a oni mucenici su po stanovima zgrada koje su u krugu tog parka.

Komunalci umeju nas vlasnike da driblaju, a ovim monstrumina niko nista nesme.

Ja sam do skoro nosila suzavac iako je zakonom zabranjeno, sta da radim, moram da se branim. Sad nemogu da dodjem do njega ponovo, ali imam nesto kao baterijska lampa koja ispusta struju. Verovatno je i to kaznjivo, ali mi je bezbolnije da odgovaram pred zakonom nego da mi neko zakolje psa na rodjene oci.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Zloupotreba pasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Zloupotreba pasa   Zloupotreba pasa EmptyUto Dec 04, 2012 7:41 pm

Ja obicno nosim flasicu od pola litre vode ili mini sprej dezodorans, jer biber sprej ili suzavac vise nemam.. suzavac i drugi sprejevi i nasim psima mogu da ostete oci pa nije ni to tako sjajno resenje..nebitno jer i voda lepo pomogne kada se pospe psu u celjusi dok ujeda drugog. Treba biti pribran i traziti vodu , mnogo je efikasnije od sutiranja i udaranja jer se takvi agresivni psi osetivsi udarce uglavnom jos vise razeste. Ih Sandra...policija, nista ne zelim da generalizujem ali ne retko su grupe koje se bave zaradjivanjem ogromnih novaca u tim borbama povezane sa nekim u policiji ko je u mogucnosti da stvar zataska ili policiju drzi po strani u vreme organizovanja borbi. Zakonski se vlasnici takvih pasa mogu kazniti i teretiti samo u slucaju da se zateknu i nadju dokazi na licu mesta ili tokom borbi pohvataju...to sto oni mozda treniraju sa njima u parku ne moze se kazniti sem u okviru zabrane drzanja takvih pasa ili kazniti ih sto su bez povoca i korpe ako nije zabranjeno drzati tu rasu u gradu .... ako uopste ima ko da ih vidi od komunalaca u to doba noci.
Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

Rooney_Pei


Ženski Broj poruka : 75
Godina : 37
Lokacija : Varaždin, Croatia
Datum upisa : 15.07.2012

Zloupotreba pasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Zloupotreba pasa   Zloupotreba pasa EmptyUto Dec 04, 2012 8:15 pm

Mojeg Runija je napao jedan terijer u parku kad je imao 3 mj. I to ga je isto jedno vrijeme drzao i stresao jednom. Imali smo srece da terijeri ipak nisu kao bullovi pa je pustio kad su ga primili. Jadan Runi imao je jako dugo duboku ranu pored desnog uha. Sta je najgore, vlasnica terijera je znala da joj je pas agresivan, ali ga je svejedno pustila sa povodca. Kad je terijer pustio Runija, ja sam Runiju ponavljala "Sve je dobro" i bodrila ga i htjela mu dati do znanja da to nije nista strasno. Runi se i dalje igra sa drugim psima i voli druge pse i ne pokazuje agresivnost.

Ove snimke su uzasne. Kad sam to gledala pocelo mi se povracati kolko je ovo strasno... Ovo nije za bilo koga gledati. A ljudi koji imaju te agresivne pasmine trebali bi polagati psiho-testove.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Zloupotreba pasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Zloupotreba pasa   Zloupotreba pasa EmptySre Dec 05, 2012 3:25 am

Ma sto je najgore Pitbul je jedna cicamaca od psa. Evo moja Nika iz zgrade, ja nevide pokornijeg psa na svetu. Ona kad vidi drugog psa ona legne i stavi glavu medju prednje sapice. Posle godine smo Megi uspesno udomili, zenka Pitbula izbacena na ulicu trudna. Prelepi su psi, samo je velika greota sto ih tako zloupotrebljavaju. Svaki pas moze da se koristi za borbe. Nasi psi mogu u monstrume da se pretvore ako mi to hocemo. Za sve je covek kriv. Ja dok sam gledala ove snimke tacnije ovaj drugi mene je neki ludacki osecaj obuzeo, krik ove zene mi ceo dan ozvanja u glavi. Ej bre, da se svi oni okome na Pitbula i ubise boga u njemu on da nepusta, toga se ja bojim, sto oni kad zgrabe nepustaju. Ovaj ga decko ubi pesnicama u glavu, sta ja zensko njemu mogu da uradim, nista, mogu jos i da ga razjarim. Iskreno, kad imam nesto od zastite kod sebe mirnija sam. Jeste da je suzavac ili ti biber sprej opasan za pse i da moze da im osteti vid, to se i ja pitam sta ako duva vetar, ode na nas dve i sta sam onda napravila. Ova kao baterijska lampa sto baca struju je kupljena u armi shopu, tamo ima i suzavaca i svacega jos. Ima neki bucan zvuk, kao da puca i blica struja. Nemoram ni da je upotrebim dovoljno da je aktiviram da pukne pa ce da se poplase i odu. Na nekim suzavcima je pisalo "Anti dog attack" pa je prolazilo kod policije jer smo im uvek rekli da je kupljeno u prodavnici za kucne ljubimce, ali kad nadju pravi suzavac to je sto pitanja i podpitanja. Nama to i prodje, ali ako nadju kod momaka to se odma drugacije shvata. Mada svi ti suzavci su jednog te istog sastava samo su im pakovanja razlicita.

Kao sto Ljiljka kazes da su policajci i svi ti losi ljudi u sprezi to mogu da potvrdim jer sam pre dve godine u parku rodjenim ocima videla kako klinci dileri rade za policajce. Ko zna, mozda i ovi mentoli iz Mirijeva imaju dil s policijom. Svet se toliko iskvario i sve gledaju kroz pare. To nemogu da razumem, da po svaku cenu dodjes do para, djavolu dusu da prodas meni to nije jasno.

Razmisljam ceo dan o onoj baki, jadna zena. Mene ako bi napali kako bih se odbranila od psa tako bih i od gazde koji bi se sigurno suprostavio. Nisam rasista, hm, daleko sam od toga, ali cinjenica je da su romi degradiran narod, neobrazovan i iskompleksiran. Decko dve ulice iznad mene ima dva Pitbula koja istrcava, psi su mu opasni i uz dve lepe reci resili smo problem. On kad nas vidi sklanja je. Nema stabilne pse i svestan je toga, a sta ja mogu ovima drugim da objasnjavam i crtam kad je to polu sve koji gleda da na sve moguce nacine skrene paznju na sebe.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Zloupotreba pasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Zloupotreba pasa   Zloupotreba pasa EmptySre Dec 05, 2012 3:28 am

Evo neke cake kako da odvojimo psa od zrtve... Ako neko nadje jos snimaka nek postavi.

Nazad na vrh Ići dole
Laki KI

Laki KI


Muški Broj poruka : 24
Godina : 42
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 16.10.2012

Zloupotreba pasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Zloupotreba pasa   Zloupotreba pasa EmptyPet Apr 12, 2013 10:18 pm

Nisam znao gdje ovo da stavim,ali moram ovo podeliti sa vama. Grehota u kakvom su stanju ovi psi i jos se prodaju.
http://www.kupujemprodajem.com/sarpej-5562809-oglas.htm?filter_id=22400836
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Zloupotreba pasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Zloupotreba pasa   Zloupotreba pasa EmptyPet Apr 12, 2013 10:31 pm

Lepo si napisao-grehota! Suvise volim pse i zivotinje uopste da bih mogla da se pomorim sa razlicitostima u o ophodjenju prema istima,ali ovde se vidi da jedan pas ima problem sa kozom, poslednjem desno okce,onaj tuzni sa repom dole...Prodavati / kupovati vec formiranog psa uvek je velika lutrija,ali ovo je sevap uzeti ove pse,cisto da dobiju zivot kakav zasluzuju.. Mada nisam optimista da ce neko zagristi i uzeti ih .. Tuga.
Nazad na vrh Ići dole
thealimovic

thealimovic


Muški Broj poruka : 457
Godina : 37
Lokacija : Surcin Beograd
Datum upisa : 28.11.2011

Zloupotreba pasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Zloupotreba pasa   Zloupotreba pasa EmptySub Apr 13, 2013 12:06 am

Ovaj Zuca je smesan i zalostan u isto vreme!!! Ako vec hoce da ih spasi neka bude covek i nek ih pokloni!!!
Nazad na vrh Ići dole
Beba

Beba


Ženski Broj poruka : 119
Godina : 49
Lokacija : beograd
Datum upisa : 12.03.2013

Zloupotreba pasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Zloupotreba pasa   Zloupotreba pasa EmptySub Apr 13, 2013 1:12 am

Osam godina smo imali pit bula koji je porastao sa mojim sinom,puno poverenje smo imali u nju,izuzetno dobar i pametan pas,prava maza,nikada ali nikada nije pokazala agresivnost ni prema ljudima ni prema deci niti prema drugim zivotinjama.Imali smo idruge pse,sada i shar peja ali ono je bilo nesto neverovatno,ne zelim ni da pogledam te snimke jer znam da zivotinje nisu krive nego budale koje ih drze i zbog takvih svi su na losem glasu,oni koji su agresivni sigurno da nisu ni cipovani i samim tim ne placaju nikakve takse a dobri vlasnici koji brinu dobro o tim psima placaju takse za takozvane opasne zivotinje.Za te pse samo reci hvale.Nazalost razbolela se i dugo lecila i na kraju uspavana .
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zloupotreba pasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Zloupotreba pasa   Zloupotreba pasa Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zloupotreba pasa
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Boja pasa
» STANDARD RASE
» AGRESIVNOST PASA
» Istrcavanje pasa
» Upoznavanje pasa

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: