Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Dina  EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Dina  EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Dina  EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Dina  EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Dina  EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Dina  EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Dina  EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Dina  EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Dina  EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Dina  EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Dina

Ići dole 
+9
alesandra.lulu
rugievithus
Nesha
unaltraina
MitaBG
hektor
tattoo 035
sandra1000
nikolakovacevic.vs
13 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
nikolakovacevic.vs

nikolakovacevic.vs


Muški Broj poruka : 45
Godina : 41
Lokacija : Vojvoda Stepa
Datum upisa : 25.01.2013

Dina  Empty
PočaljiNaslov: Dina    Dina  EmptyPet Feb 22, 2013 6:55 pm

Pozdrav društvo!
Nikola Kovačević je moje ime,živim i radim u selu Vojvoda Stepa,opstina Nova Crnja nadomak granice sa rumunijom.
Veliki sam ljubitelj pasa i uopšte životinja.Od kada znam za sebe uvek je tu bio neki pas,uglavnom mesanac,i prava je šteta što u to vreme na nasem prostoru nije bilo izložbi u nekom vidu takmičenja za nas decu i naše "šampione" koji bi sigurno opravdali sav naš trud i ljubav pruženu Bobiju,Emini,Toniju,Miši...
Sada kada je sve doslo na svoje kada život dozvoljava hobi,stvari su drugačije.
Od kućnih ljubimaca imam Dinu shar pejku staru sada,godinu dana.Od njenih 2 meseca kada je stigla kod nas u dom pa do svojih 6 meseci živela je zajedno sa nama (suprugom i decom) u kući,od 6 meseci pa i dan danas njeno mesto je u njenoj kući koja se nalazi na našem placu,u sredini voćnjaka.Kuća ima zidanih 7 m2,sa brodskim podom,podkovanim krovom,stujom,vodom a tu je i box od 40m2
Dini osim mene,supruge i klinaca svakodnevno drustvo pravi i japanska akita inu Bellona sa kojom je nerazdvvojna drugarica.
Evo par slika
Dina  581058_10151454121293938_1552041776_nDina  537010_10151387427468938_1680464680_nDina  734330_10151361755013938_2100814718_n
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/sharpeiakitainu
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Dina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  EmptyPet Feb 22, 2013 7:12 pm

Izvinite na ovakoj dobrodoslici s moje strane, ali moram da Vas pitam. Zasto ste uzeli Shar pea ako niste sposobni da zivite snjim? Mislim da je ovom psu mesto uz vas, a ne u vocnjaku. Neka je tamo sve od mahagonija, mermera, to nije isto kao kad je vas pas uz vas. Dina vam je mnogo lepa, ali joj mesto nije tamo! Za vocnjake su neki drug psi.
Nazad na vrh Ići dole
nikolakovacevic.vs

nikolakovacevic.vs


Muški Broj poruka : 45
Godina : 41
Lokacija : Vojvoda Stepa
Datum upisa : 25.01.2013

Dina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  EmptyPet Feb 22, 2013 7:39 pm

Hvala na dobrodoslici!
Ne želim i nisam se registrovao da se raspravljam već da pomognem nekome.
Kontam da je forum jedno vise mesto gde se razmenjuju iskustva i dele saveti a ne mesto gde se postavljaju pitanja lične prirode,ali evo odgovora.
Mesto u kući je za decu,suprugu,mene i prijatelje.
Kada mi neko da dobar i istinit razlog zasto psu nije mesto izvan kuce u dobrim uslovima ja više psa onda neću ni imati.Nemojmo nasledne alergije i problemčiće,neposlusnost i ostale faktore pripisivati boravku psa van kuće.
Sve jedno nemojte mi pisati koji se psi drže u kući a koji u voćnjaku tj nemojte učiti popa kako se krsti Smile
Svako ima pravo na mišljenje uvažavam vaše a moje je gore navedeno.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/sharpeiakitainu
tattoo 035

tattoo 035


Muški Broj poruka : 49
Godina : 45
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 16.02.2013

Dina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  EmptyPet Feb 22, 2013 8:06 pm

Dobrodosli Wink......prava lepotica....
Nazad na vrh Ići dole
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Dina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  EmptyPet Feb 22, 2013 8:50 pm

welcome za jos jednu crnku hearty
Divna je Smile
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

MitaBG


Muški Broj poruka : 707
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2012

Dina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  EmptyPet Feb 22, 2013 8:53 pm

I jos jedna crnka u nizu welcome
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Dina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  EmptyPet Feb 22, 2013 9:03 pm

welcome
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Dina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  EmptyPet Feb 22, 2013 9:07 pm

welcome

Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support
rugievithus


Muški Broj poruka : 1561
Godina : 41
Lokacija : 13. galaksija 2. međuplanetarnog sistema
Datum upisa : 25.08.2010

Dina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  EmptyPet Feb 22, 2013 9:18 pm

Dobrodošli na forum.

Mogu slike i akite, ne mora samo peić... da ih vidimo u društvu... Smile
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Dina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  EmptyPet Feb 22, 2013 10:09 pm

edit Pas kao sto je Shar pei je iskljucivo pas za kucu ili dvoriste gde ima nadzor vlasnika. A psi kao sto su to Sarplaninac, Vucijak, mesanci su idealani za cuvanje poseda, otporani na dosta toga, sto recimo to nije slucaj sa nasom rasom. Meni je jako zao kad cujem da neko tako drzi svog psa kao sto je to slucaj s vama. Ne mora Dina da bude s vama u kuci, moze da bude u dvoristu. Pitam se samo ko ce Dini ukazati pomoc ako se razboli... No


edit:

Sandra način na koji neko drži psa je stvar ličnog izbora. Možeš se slagati sa tim ili ne. Mišljenja se razlikuju, ali komunikacija mora da bude bez vređanja, prva editovana rečenica malo prelazi granicu.


Poslednji izmenio Murphypei dana Pet Feb 22, 2013 10:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : napomena administratora)
Nazad na vrh Ići dole
alesandra.lulu

alesandra.lulu


Ženski Broj poruka : 68
Godina : 45
Lokacija : hrvatska
Datum upisa : 14.01.2013

Dina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  EmptyPet Feb 22, 2013 10:25 pm

Dina  466478 Jako je lijepa!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Dina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  EmptyPet Feb 22, 2013 10:28 pm

welcome Nikola

Pozdrav za još jednu crnu zgužvanku. Wink

Slobodno još slika, odlična je ova gde se rukujete. bravo

Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Dina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  EmptySub Feb 23, 2013 12:36 pm

welcome
Nazad na vrh Ići dole
Zoya

Zoya


Ženski Broj poruka : 583
Godina : 34
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 14.11.2011

Dina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  EmptyNed Feb 24, 2013 8:02 pm

welcome
Nazad na vrh Ići dole
nikolakovacevic.vs

nikolakovacevic.vs


Muški Broj poruka : 45
Godina : 41
Lokacija : Vojvoda Stepa
Datum upisa : 25.01.2013

Dina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  EmptyNed Feb 24, 2013 10:46 pm

sandra1000 ::
edit Pas kao sto je Shar pei je iskljucivo pas za kucu ili dvoriste gde ima nadzor vlasnika. A psi kao sto su to Sarplaninac, Vucijak, mesanci su idealani za cuvanje poseda, otporani na dosta toga, sto recimo to nije slucaj sa nasom rasom. Meni je jako zao kad cujem da neko tako drzi svog psa kao sto je to slucaj s vama. Ne mora Dina da bude s vama u kuci, moze da bude u dvoristu. Pitam se samo ko ce Dini ukazati pomoc ako se razboli... No




Neznam dali ste citali moje predstavljanje pazljivo pre nego sto ste ze zakacili za nesto sto se vas u opste ne treba da tice dok god vas neko ne upita za misljenje,savet,sugestiju...
Jasno pise da mi se pas nalazi na placu.Plac je povrsina gde se nalazi moja kuca,vocnjak,dva ogradjena dvorista,2 boxa za pse,voalijera za papagaje od 10m2,golubarnik sa 20-ak lepezana itd,naravno sve sam to Sam posadio,napravio...Zakljucujete da sam laik,da u opste nemam ljubavi prema psima,da ne provodim dovoljno vremena sa ljubimcima...Zanimljivo.
Mnogo je lakse znam i sam izvaditi lovu otici kod "odgaivaca" kupiti stene,uvesti u kucu i "pevati borbene"....Ja se ipak nisam za tako nesto odlucio i to je opet ponavljam moja stvar.Hteo sam da se pomucim i da Dini napravim njenu kucu,da joj pruzim mir u prirodi gde joj je i mesto.Ona je ponosna gazdarica na svom posedu,zdrava i razigrana a na izlozbama je dama,strpljiva i poslusna.Nema potrebe za brigom oko vereinarske abmulante,Bogu hvala svet je veliki poznanstvo je cudo...
Nemam nista protiv ljudi koji drze pse u kuci,neko i nema gde drugo,ali sam protiv osoba koji od jedne stare rase,velikih boraca i cuvara prave RETARDE.
Mozda ja zaista manje volim svog psa od vas,evo javno i priznajem,ali sta vi imate od toga i sta time postizete???Ne vidim kako ce mo drzanjem psa u kuci podici kvalitet pasmine u srbiji,sto mene mnogo vise interesuje od boje vasih ogrlica i mesta gde vam kuca kaki...
Izvinjavam se svim clanovima koji ovo verovatno citaju iz dosade sto im oduzimam dragoceno vreme,jer ima mnogo pametnijih tema ... Ne znam sta mi bi... Smile
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/sharpeiakitainu
tattoo 035

tattoo 035


Muški Broj poruka : 49
Godina : 45
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 16.02.2013

Dina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  EmptyNed Feb 24, 2013 11:20 pm

Dina  41345390Wink
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Dina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  EmptyPon Feb 25, 2013 12:42 am

Nikola,kao sto ste primetili,forum je mesto gde se okupljaju vlasnici pasa ove rase,gde se najcesce dodje da se predstavi pas,razmene iskustva,a veoma cesto i potrazi savet od ,ovde prisutnih, poznavaoca ove rase. Kao sto svako ima pravo na svoje misljenje,tako svako ima pravo da odabere kako se i sta ce sa svojim psom. Da li vas ili moj pas spava na svili ili slami,da li jede travu,meso ili splacinu,to svakako ne sme da bude tema raspravki ovde.Ima nas mnogo,svako ima poseban rezim i naviku,mogunosti,pobude,svoju filozofiju. Zna se vec - 100 ljudi,100 cudi.

A to da je pas postao "retard" sto spava u kuci,tesko da cu se sloziti sa vama. Npr moj pas, izuzetan je cuvar i nije izgubio ni gram borbenih,cuvar-gena zato sto spava gde spava.
Zato,opusteno.Ovo je mesto za druzenje Wink
Nazad na vrh Ići dole
nikolakovacevic.vs

nikolakovacevic.vs


Muški Broj poruka : 45
Godina : 41
Lokacija : Vojvoda Stepa
Datum upisa : 25.01.2013

Dina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  EmptyPon Feb 25, 2013 2:49 am

neron ::
Nikola,kao sto ste primetili,forum je mesto gde se okupljaju vlasnici pasa ove rase,gde se najcesce dodje da se predstavi pas,razmene iskustva,a veoma cesto i potrazi savet od ,ovde prisutnih, poznavaoca ove rase. Kao sto svako ima pravo na svoje misljenje,tako svako ima pravo da odabere kako se i sta ce sa svojim psom. Da li vas ili moj pas spava na svili ili slami,da li jede travu,meso ili splacinu,to svakako ne sme da bude tema raspravki ovde.Ima nas mnogo,svako ima poseban rezim i naviku,mogunosti,pobude,svoju filozofiju. Zna se vec - 100 ljudi,100 cudi.

A to da je pas postao "retard" sto spava u kuci,tesko da cu se sloziti sa vama. Npr moj pas, izuzetan je cuvar i nije izgubio ni gram borbenih,cuvar-gena zato sto spava gde spava.
Zato,opusteno.Ovo je mesto za druzenje Wink


Slazem se sa svim sto ste rekli i ovaj vas komentar je trebao biti upucen gospodji/ci koja je na "dza-bu" zapocela ovu temu,bez obzira sto ima veci staz na forumu od mene.
Citajuci moje predstavljanje videcete da je Dina zivela u kuci do njenih 6 meseci starosti zajedno sa"mnom,suprugom i sinom od godinu dana...Spavala je u fotelji,lizkala me svako jutro ako se nebih probudio od 7h do 7:30 kada je vreme za njeno olaksanje koje je obavljala sikljucivo napolju...bezbroj puta ostajala sama u kuci i do 7-8 sati zbog mog posla i nikada nije napravila ni jednu glupost,sta da vam kazem jednostavno pas za primer.Opet,sve ovo sto je slatko,simpaticno,kako god,nije me ubedilo da joj ne napravim kutak 20-tak metara dalje od moje sobe.
Jednostavno ne slazem sa recenicom da je shar pei pas samo za boravak u kuci.
Ko tvrdi taj sam automatski pravi retarda od zdravog psa i krivo predstavlja pasminu.
Ne pamtim od srednje skole da sam ovoliko napisao recenica....
Napravicu duzu pauzu.

Dina  Photo.php?fbid=10151446730538938&set=pb.729928937.-2207520000
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/sharpeiakitainu
nikolakovacevic.vs

nikolakovacevic.vs


Muški Broj poruka : 45
Godina : 41
Lokacija : Vojvoda Stepa
Datum upisa : 25.01.2013

Dina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  EmptyPon Feb 25, 2013 2:52 am

Dina  PgEFhPxsWZXDina  Photo.php?fbid=10151446730538938&set=pb.729928937.-2207520000
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/sharpeiakitainu
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Dina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  EmptyPon Feb 25, 2013 9:34 am

Evo ja okrećem temu, ovo bi i trebalo da bude tema za predstavljanje sa gomilom slika Wink

Nikola u postovima si otvorio nekoliko bitnih tema pa stavljam linkove ka njima. Kada si pomenuo genetiku, izložbe šaljem link o standardu:

STANDARD RASE KLIK OVDE

uz genetiku savršeno ide link o hijaluronu i mutaciji:

ŠAR-PEJ I HIJALURON KLIK OVDE



Kada si pomenuo izvorne pse tj. ono šta je šar-pej nekada bio evo ovde veoma interesantne teme:

AMERIČKI I KINESKI TIP KLIK OVDE

Nas nekoliko (ja posebno Smile ) je uvek raspoloženo za ćaskanje na bilo koju od ovih tema biraj koju ćeš ako si raspoložen Wink
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Dina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  EmptyPon Feb 25, 2013 3:51 pm

Nikola kako se zove boja koju tvoja Akita ima? Ne pratim tu rasu i one koje sam videla su bile lavlje zute boje.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Dina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  EmptyPon Feb 25, 2013 4:47 pm

Volela bih da cujem iz kog razloga smatras da se od pasa koji su u kuci prave retardi, i koje su to osobine koje ovaj pas moze da stekne u kuci da bi bio retard?...ne znam koliko poznajes ove pse generalno, ne samo iz iskustva sa jednim, ali vecina je i danas zadrzala svoje izvorne instinkte u skladu sa njihovom namenom i to se ne menja boravkom u kuci..a to je pas za lov i pas cuvar ...ali nadasve verni covekov pratilac i zastitnik koji se izuzetno jako vezuje za onoga koga je odabrao kao svog vlasnika i potpuno mu je nebitno gde je dokle god je uz svog vlasnika i nije mu ugrozen integritet koji svaki ovaj pas ima, ali u razlicitoj meri od jedinke do jedinke.Previse su oni svoji i inteligentni da bi iko od njih pravio ono sto nisu, svi ostaju u skladu sa svakim urodjenim karakterom kod svakog psa ponaosob i vrlo male korekcije su moguce.Ovaj pas se moze roditi kao "retard" i atipicnog karaktera (ja imam jednog takvog medju ovih 4) ili ne... i tesko da se od nekog to moze napraviti ako nije takvog urodjenog karaktera. To je uglavnom i ono sto ih razlikuje od drugih pasmina i deo koji ja licno obozavam kod ovih pasa.
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

MitaBG


Muški Broj poruka : 707
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2012

Dina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  EmptyPon Feb 25, 2013 4:58 pm

Citam jedan po jedan post i razmisljam sta da odgovorim i kome.
Nikola, da te pozdravim za pocetak i pozelim iskrenu dobrodoslicu medju velike zaljubljenike shar pea. I ja sam nov na forumu, iskustvo mi je svega 4 meseca. Very Happy
Mi jesmo veliki zaljubljenici, ali je Sandra jedna od najvecih medju velikima, a to pokazuje svojim delima i postupcima, kako prema psima nase rase tako i prema drugim rasama i prema svim drugim zivotinjama. Njena ljubav prema svemu sto hoda na cetiri noge je neizmerna i nada sve iskrena. Kako ce se hraniti pas, gde ce ziveti licna je stvar svakog pojedinca.
Ovde smo svi u interesu nasih ljubimaca. Razmenjujemo misljenja, cujemo i delimo savete i zelimo da se stalno druzimo, a opet neka svako kaze sta misli bez ikakve uvrede.
I ajmo sad nove slicice, a hocemo da vidimo i Akitu. Ona je takodje dobro dosla.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Dina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  EmptyPon Feb 25, 2013 5:54 pm

Ha ha ha hehe IZVINITE Nikola molim vas... evo javno pred svima vas molim da mi oprostite sto sam takva budala, sramota me od same sebe sto dozvolih sebi da bilo sta napisem ovde. A ovim sto pse koji zive u kuci nazivate RETARDIMA je sto se mene kao ljubitelja svih zivotinja tice jedan veliki minus za vas. Nisam tip koji ce da laska i da se slihta. Uvek kazem sta mislim pa kako se kome svidelo. I dalje stojim pri svome da je Shar pei rasa mnooooogo drugacija od svih drugih. Ovo vam kazem jer od mene nema vece kuckarke. Imam sest kucnih ljubimaca. Moj pas mesanac je susta suprotnost mojoj Beti. Mesanka Mici je pas s kojim mozete da radite sta hocete, jednostavno je takvog karaktera da se svima prilagodjava i radi sve ono sto se od nje trazi, dok Beti ima svoju licnost, karakter. Od nje je nemoguce napraviti retarda. Pas mog decka, rase Haski je ja mislim najtvrodgalviji pas na svetu, jedna dijabola od psa, koja se jednostavno tako rodila. On ako slucajno dreknete, odbijete da se igrate snjim, da ga ceskate jednostavno iz revolta ode da obavi veliku nuzdu na vasem skuteru ili sedistu automobila. A Shar pei je kraljevska rasa. Niste se vi lepo izrazili... Da ste rekli dvoriste moj komentar bi bio drugaciji. Po vasem textu mislila sam da psa drzite jako daleko od svog imanja na nekom placu na kome imate vocnjak. Sasvim je druga prica ako vi imate kontakt sa svojim psom svaki dan, ako se igrade snjim, hranite i negujete. Drzanje psa u kuci ili dvoristu je stvar izbora. Ja da imam dvoriste i moj pas bi bio vecinom napolju jer svima nama je mnogo lepse u prirodi. Nisam imala nameru da vas uvredim, nisam takav covek, ali vremnom cete i vi pustiti kandze citajuci komentare i molbe ljudi jer im pas crkava od temperature i od koje kakvih bolesti. Bio je klinac koji je psa drzao u dvoristu. Ovde smo se svi zivi pojeli i vise brinuli od samoga gazde, jer mi jako puno volimo ovu rasu. Svi mi svojim psima dajemo Omega 3, vitamin C Depo i Kurkumu za bolje zdravlje. Svi mi pse hranimemo mesom ili granulama bez zitarica. Da li ste to znali? Da li i vi tako radite? Opet kazem nisam imala lose namere, a ponajmanje da vas uvredim. Shar pei nije rasa koja se vise ceni od bilo koje druge, vec je rasa cije se zdravlje strogo neguje. Shar pei iz Valjeva je uginuo...pare su se skupile za lecenje, nadjen mu je smestaj i kad su otisli po njega on je uginuo. Shar pei Aga... predivam i mio pas, vlasnik ga otpisao. Cim je pas dobio Demodex on ga zanemario, sada se borimo da ga spasemo i izlecimo jer njegov voljeni gazda hoce da ga uspava. A Aris... najdivniji pas na svetu, on je 4 godine proveo sa narkomanima i akoholicarima, nikada vakcinisan nije bio, nema cip, jeo je u restoranu zvani "Kontejner". Nikola, jako je tesko biti covek. Zato sam ja planula kad sam cula da psa drzite na placu, nemajuci pojma da ste mislili na svoje dvoriste.
Nazad na vrh Ići dole
nikolakovacevic.vs

nikolakovacevic.vs


Muški Broj poruka : 45
Godina : 41
Lokacija : Vojvoda Stepa
Datum upisa : 25.01.2013

Dina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  EmptyPon Feb 25, 2013 6:32 pm

Ne treba izvinjenje jer se nisam ni uvredio vec izneo svoje misljenje isto onako kako sam procitao i vase.Niste valda mislili da cu ja vama da se slihtam i da dozvolim da me neko sa terazija,sada kada imam 30 god i puno dvoriste zbrinutih,nahranjenih i zdravih ljubimaca uči kako se vole psi.Postoje stvari kao sto su predlozi,sugestije,pa i molbe...Tada bih mozda ubedjen cinjenicama promenio odnos.Ovako smo samo bzv tresli praznu slamu.Svaka vam cast sta god da radite ako je to plemenito.
Nisam rekao da se pas pravi retard bukvalno,u smislu ponasanja,izgleda itd vec upornom pricom da je to rasa za boravak u kuci,da je preosetljiv,da je veterinarska ambulanta njihov drugi dom itd stvrate sliku o njima PO MENI pogresnu.Mozda sam ja imao srece pa je moja Dina super otporni shar pei,mozda me je sreca pratila ceo zivot kada su zivotinje u pitanju,ali sam siguran da nisam jedini koji ima psa ove rase van kuce i da psu bas nista ne fali.

U rasu se kao sto napisah NE RAZUMEM svega godinu dana,svakako citam sve i svasta i nije mi nepoznato prevesti neki text izmeniti koju recenicu a onda copi-paste ako je to dokazivanje ko se koliko razume.
Za par godina cu mozda nesto orginalno moci reci za ovu pasminu i liniju iza koje cu odgovorno da stojim.
Za sada cu samo da citam vase kritike i pohvale,iznosim licno misljenje o onome u sta sam siguran naucen licnim iskustvom i iskustvom drugih prijatelja ljubitelja zivotinja i msm da je od mene dosta...Nemam neke vece ambicije...

Sada vam recimo mogu pricati kako se teli krava i kada se tele okrene,kakav je osecaj i borba da se spase prvotelka...Kako se doje na cuclu u dnevnoj sobi pored radijatora jaganjci koji su u sred zime jedva zivi,rodjeni falicni,ali dok god dise dobro je...Kako ne treba da se desi da ždrebe koje vam je priraslo srcu sa cetiri meseca dozivi srcani udar...
O dresuri i druzenju sa psom,ponasanju psa kroz godisnja doba,ishrani i svom nacinu pristupa ne moram govoriti jer tu ima strucnijih,izgleda da bih samo odmogao.
Neznam sa čime vi hranite pse,ne poznajemo se dovoljno,nikada nisam bio kod vas,ja znam sa čime ja hranim,ali to je tema koliko sam skontao za drugo mesto.Vitamine koje dajete mnogo je bolje MOJE MISLJENJE uneti kroz prirodnu hranu a ono sto je neophodno to se i mora.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/sharpeiakitainu
Sponsored content





Dina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dina
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Dina
» Dina
» Ovo je Dina
» DJINA (DINA)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: