Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Dina  - Page 2 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Dina  - Page 2 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Dina  - Page 2 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Dina  - Page 2 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Dina  - Page 2 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Dina  - Page 2 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Dina  - Page 2 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Dina  - Page 2 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Dina  - Page 2 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Dina  - Page 2 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Dina

Ići dole 
+9
alesandra.lulu
rugievithus
Nesha
unaltraina
MitaBG
hektor
tattoo 035
sandra1000
nikolakovacevic.vs
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Dina  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  - Page 2 EmptyPon Feb 25, 2013 7:07 pm

Oni najstrucniji upravo i govore da ne postoji pas ove rase(sem izvornih koji nemaju defekt i mutaciju na 13 hromozomu) kojem danas nije potrebna suplementacija i uz najprirodniju mogucu ishranu, naravno da postoje i medju ovima oni koji ce biti zdravi i bez jedne jedine temperature kojoj nije uzrok medicinski opravdan razlog ali .... pitanje koliko dugo ce tako i koliko dugo ce ziveti uopste. Nazalost to nije kriva slika uz to sto ima i zdravih dugovecnih pasa ove rase ali ta ruzna strana je ovde skoncentrisana na jednom mestu u par tema o zdravlju koje je vazno da svaki vlasnik ove rase procita pa nikad i nemao prilike da se u svom iskustvu sretne sa tim.Kamo srece da je tako i da stvarno zdravih pasa bude sto vise!! Nazalost mnogi imaju problema i upravo su problemi ono sto je mnoge i dovelo na ovaj forum ,situacija je takva kakva jeste u celom svetu i nije bajkovita i ovencana pretezno lepim stvarima kada je zdravlje u pitanju,nazalost, zdravlje i digovecnost linija je nesto o cemu se kod ovih pasa u uzgoju treba voditi vise racuna no o eksterijeru i svi odgovrnu odgajivaci u svetu tako i rade.Suva je istina i realnost da Shar Pei jeste sinonim za "Veterinar" ali.... ...Ima i puno takvih poput tebe koji su imali srece da im prvi pas bude zdrav i ne zadaje muke i radujemo se svakom zdravom i karakterno stabilnom psu ove rase u nasem drustvu cheers ....nego...gde su te slike Very Happy ja sam imala priliku videti i akitu(ne znam joj ime) i Dinu na fb...ali mnogi clanovi foruma nisu....nisam dobila odgovor kako je i da li je nakako definisana boja gospodjice Akita Inu ?
Nazad na vrh Ići dole
nikolakovacevic.vs

nikolakovacevic.vs


Muški Broj poruka : 45
Godina : 41
Lokacija : Vojvoda Stepa
Datum upisa : 25.01.2013

Dina  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  - Page 2 EmptyPon Feb 25, 2013 8:32 pm


Internet mi je strahovito los,nije uvek ali je uglavnom,pokusavam slike da postavim od 16h danas i ne polazi mi za rukom,cim proradi bice,jedva i da učestvujem u temi,usput da kazem da radim u prodavnici i trenutno sam na poslu,pa je mozda koje slovo odlutalo ili recenica nedovrsena.

Sva ova prepiska je nastala bzv,predstavio sam se a sandra1000 je osula paljbu na mene,nerazmisljajući da nisam ja kancer drustva,ne shvatajući da sam ja samim dolaskom na ofaj forum ljubitelj ove rase,da sam dosao da je upoznam jos više i da sam tu iz dobrih namera prema SHAR PEI pasmini,jer da nije tako gledao bi neku komediju i grickao kikiriki.
Čitao sam o problemima zgužvanaca na mnogim mestima,poznato mi je to,želite li da slikam svoju kućnu apoteku za nedaj bože,trebam li slikati prostoriju namenjenu za pripremanje hrane svojim ljubimcima,trebam li pricati o proizvodjačima granula za pse koje sam menjao,koristio,zamrzivač samo za meso i povrće,posude,kolekciu povodaca,oglica,i svega ostalog osim amova jer smatram da nisu dobri za razvijanje grudnog koša....Uputiću vas kod veterinara koji će pričati o mojoj borbi za štence,putovanjem 70 km svakoga dana dva puta na infuzije i ostalo ako ću ja tada i tako predstaviti sebe a ne pse u najboljem svetlu,dobročinioca i sta već...
Sto se tice akite,ja sam se odlucio za trecu iz standarda,TIGRASTU,kombinacija belog muzjaka i orandz bele zenke,dalje u liniji uglavnom oranz beli predci.
Neretko se desava da su ljudi culi samo za orandz belu akitu jer ju je Ricard Gir proslavio u filmu Hachiko, 80-tih godina i japanska verzija predstavlja oranz belog psa.Oranz bela,Bela i Tigrasta su ti vrste akita inu.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/sharpeiakitainu
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Dina  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  - Page 2 EmptyPon Feb 25, 2013 9:00 pm

eto, nesto novo za mene..nisam imala pojma da postoje i tigraste i potpuno bele, verovatno bih, da sam ikada pogledala standard ali nisam Embarassed, znam samo standarde pasa koje sam ja imala. Interesantna je i zaista nisam takve videla...doduse nisam ih ni videla puno i sve su bile kao iz filma Smile
A film, pa naravno, moc reklame...... negde se ovde nekada povela prica o prvom kontaktu sa rasom nasih forumasa ali ne znam vise u kojoj temi, vecina je naravno ove pse vezala za "Garnie" reklamu kreme protiv bora Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Dina  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  - Page 2 EmptyPon Feb 25, 2013 9:53 pm

Zato kažem ova tema je za Dinu i predstavljanje, naravno i za akitu-inu i njih volim. Wink

A o svemu ostalom na pravom mestu na forumu. Ima gomila tema ovde, iskreno, ja sam večno u fazi učenja, svaki dan saznam nešto novo. Iako mi je prvenstveno sfera interesovanja zdravlje i ta mutacija koju svi šar-pejevi imaju, baš volim teme o standardu i izložbama, ali tu uvek malo komentara bude, a nije da ima malo zgužvanaca na izložbama u poslednje vreme, e sad eksterijerni kvalitet je već upitan. Donekle je to i normalno ne možemo svi imati vrhunske pse, ali bar možemo da ćaskamo o tome šta bi se moglo i šta bi se trebalo poboljšati na njima. Wink

Nazad na vrh Ići dole
nikolakovacevic.vs

nikolakovacevic.vs


Muški Broj poruka : 45
Godina : 41
Lokacija : Vojvoda Stepa
Datum upisa : 25.01.2013

Dina  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  - Page 2 EmptyPon Feb 25, 2013 10:34 pm

Sa Dinom sam bio na 5 izlozbi baby kategorija,uglavnom banat i backa,toliko sam mogao zbog posla koji me je upravo sprecio da dodjem na specijalku u pancevo...Tamo me je zanimalo,druzenje i strucno misljenje,razmenjivanje korisnih informacija i slicno...Pratim muzjake od kad je Dina stigla u dom,imam svoje favorite,ima ljudi cijim se psima divim,realnost mi je vrlina.Prijatelji iz inostranstva koji nikada psa nisu imali zbog mene tragaju i po Italiji,Sloveniji,Rep.Srpskoj,Rumuniji za kvalitetnom linijom...Te stvari su ono sto mene pored dece i supruge u slobodno vreme ispunjava,makar od toga i ne bude nista,mozda mi padne cigla na glavu...Na forumu nprm bih voleo ispricati odkud shar pei u mom domu...Ne znam dali postoji tema tipa prvi kontakt sa shar pei rasom,kako se to dogodilo i zasto...Mislim da nebi bila losa za caskanje...
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/sharpeiakitainu
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Dina  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  - Page 2 EmptyPon Feb 25, 2013 10:41 pm

Možeš ovde u temi. Ona ti je prvi šar-pej, jel tako?!

Za traganje za mužijakom mi ništa ne pričaj, prvo što imamo problem što su linije jako bliske, drugo što imamo ogroman problem sa lažnim rodovnicima, a da se uveze seme psa je u sferi naučne fantastike. Ako se nešto ne promeni uskoro moje će ostati večne usedelice. hehe
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Dina  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  - Page 2 EmptyPon Feb 25, 2013 10:44 pm

Pa to je upravo nesto za ovo mesto i ovu temu Smile..... kako je Dina stigla u vas dom...kao i sve ono sto spada u vreme nakon toga..negde smo nekad caskali o tome uopsteno ali to jeste nesto sto i treba da stoji u tvojoj temi. Traganje za muzjakom..ista stvar kao i Pedja Smile razlika je sto sferu naucne fantastike upravo prolazim ..... tj prosla Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

nesa151


Muški Broj poruka : 843
Godina : 80
Lokacija : Sr.Kamenica-Novi Sad
Datum upisa : 16.05.2011

Dina  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  - Page 2 EmptyPon Feb 25, 2013 11:28 pm

Mozda sa zakasnjenjem,ali ima i ona narodna "nikad nije kasno" !Dina  - Page 2 466478 A ovo znaci nek je ziva i zdrava ma gde bila:sunny:.
Nazad na vrh Ići dole
nikolakovacevic.vs

nikolakovacevic.vs


Muški Broj poruka : 45
Godina : 41
Lokacija : Vojvoda Stepa
Datum upisa : 25.01.2013

Dina  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  - Page 2 EmptyUto Feb 26, 2013 12:39 am

Dina je moj prvi rasni pas.
Predhodan cetiri su bili mesanci.Misa poslednji pre Dine je imao kucu i okucnicu da ne detaljisem,bolju nego ja...kvalitetnije sam ga hranio nego mnogi odgaivaci kod koih sam odlazio sto hrane svoje "skupupoce" pse,sto govori da ljubavi ne manjka u meni.

Verovali ili ne bilo to ispravno ili ne za sar peja sam se odlucio iz inata...Bukvalno posle jedne rasprave sa prijateljem inace vlasnikom staford terijera.

Nisam mogao da prihvatim da su stenci shar peja,onako lepi,vidjeni na netu,preko slike vec skartirani.Nisam mogao da prihvatim posle svega sto sam ziveo,da sam nesposoban za tu rasu,da su zahtevni da,ali da su teret ne,ako je potrebna borba,resio sam da s borim.
Ko poznaje banat zna da u mom mestu i u okolini nema kinolosko drustvo,sto ce reci da je rasnih pasa jako malo shar peja u mojoj opstini 6 sela i 16000 stanovnika i nema bas iz razloga koji sam vise puta gore navodio..."Lepi su ali...dalje od mene..."
Bez poznavanja krvne linije sto nikako nije pametno,dogovorio sam preuzimanje steneta.Docekan sam od strane odgaivaca najljubaznije,domacinski,redjali su se saveti jedan za drugim a aj sam tada samo gledao u leglo zutih i jednog crnog shar peja.Dogovor je bio jasan,6 papagaja,tada na trzistu vrednosti 250e za jedno stene i bas to crno,ta zenka mi je prva prisla,umiljavala se i zaspala u krilu.
Kazu,slabo se traze,nisu popularni,tesko se prodaju,lepsi su zuti...Kao da je meni to bilo bitno! U svom inatu isao sam do kraja.
Na putu do kuce dobila je ime DJ kao Djuradj moj sin,I kao Ivana moja supruga,N kao ja,A kao Aleksandra,mala komsinica koja je uvek kod nas i imacete priliku da je vidite na slkama s mojim psima... Savez je pogresio upisao DINA,vracao sam rodovnik,trazio ispravku ali kazu bilo je kasno... Nema veze.
Dan danas,sa odgaivacem sam ostao u super odnosima,cujemo se,raspitujem se za Dinine roditelje,oni za Dinu,daju mi savete,nekada i rostiljamo,daljina od 90km nam ne predstavlja problem.Razmisljanja u vezi pasmine ce nam se sigurno nekada razici ali prijateljstvo nece sigurno.

Na Dini uvidjam neke stvari koje cu nastojati da ispravim ali sada je nebih dao za 10 zutih,15 muzjaka,i 20 tibetanskih mastifa.

Moji neistomisljenici koji su tvrdili da ce mi kod veterinara biti potreban ziro raacun su porazeni i odusevljeni Dinom a ona i ja smo srecni.Pa sada i da mi zatreba ziro racun,otvoricu ga.

Cilj mi je da se ponosim jednog dana sa Dininim stenetom.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/sharpeiakitainu
nesa151

nesa151


Muški Broj poruka : 843
Godina : 80
Lokacija : Sr.Kamenica-Novi Sad
Datum upisa : 16.05.2011

Dina  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  - Page 2 EmptyUto Feb 26, 2013 9:05 am

sunnyDina  - Page 2 288329Dina  - Page 2 428124
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Dina  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  - Page 2 EmptyUto Feb 26, 2013 10:05 am

sunny Very Happy Kazu da je "inat kompenzacija za inteligenciju" Very Happy ovo nije licno vec psiholoska interpretacija ali.... Very Happy..da ga nije bilo kod tebe ne bi nikada znao koliko ovi psi mogu da ispune dusu i za sva vremena hearty Jednom Shar Pei, uvek Shar Pei !!!Kada uz to ide i novo prijateljstvo sa ljudima nema bolje kombinacije! Vecinu nas na forumu su nasi psi povezali sa divnim ljudima i stvorili nova prijateljstva a iskrena opstaju i ako ima neslaganja u pristupu ovim psima. Tako i treba i da bude.Svaki od ovih pasa je poseban onim sto ih kako sam vec i rekla izdvaja od ostalih rasa a to je njihov karakter ...Kakva je Dina?.... sem sto ponekad deluje kao da misli da je covek i pomalo klovn kada zeli nesto da postigne.... kao i svi Very Happy Ja ih imam 4 i svi su razliciti iako su porodica i svi isto i jedino leglo moje najstarije kuje.
Nazad na vrh Ići dole
nikolakovacevic.vs

nikolakovacevic.vs


Muški Broj poruka : 45
Godina : 41
Lokacija : Vojvoda Stepa
Datum upisa : 25.01.2013

Dina  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  - Page 2 EmptyUto Feb 26, 2013 6:41 pm

Dina je nezamenjiva i ne ponovljiva Smile
Kada je dosla u nasu kuću bila je obično štene... Smile Lepo kao i svako drugo štene,ali posle 5 minuta,posle prvog napijanja vode,nastali su slatki prigovori ... Supruga je pita kroz smeh "hoćeš li ti svaki put kada piješ vodu da ostavljaš trag po čitavoj kući?" Dina ju je gledala začudjeno,kao da se izvinjava za nešto za šta nije kriva...Ja sam bio očaran kako ona razumno gleda i sluša šta joj se priča....
Odmah sutra dan smo počeli sa učenjem da nužde vrši van kuće,bar na terasi za početak,ustajanje po čitavoj noći,spavanje na jedno oko,svlačenje,presvlačenje...
Onako mala Dina je shvatila jos posle prvog prigovora Ivane sa kim će imati posla,naučila je da izlazi napolje posle 2-3 dana.Kada joj se prohte,procedura bi bila uvek ista,stane ispred vrata i gleda u našem pravcu,pravo u oči,ako spavamo,skakuće da nas dohvati za kosu i počupa a kada ni to ne uspeva pocinje da cvili ispred vrata.
Prva šetnja na povodac je izgledala ovako,izlazimo na ulicu,stavljam joj malu metalnu okrlicu,kačim povodac i krećemo.Koračala je uz moju nogu nekih 150 m da nisam ni jednom zastao,povodac mi nije zategnula,verujte,nije mi ni trebao.Tada sam već posumnjao da je stvarno posebna.
Boravak u kući je trajao 4 meseca,apsolutno nije nikada nista pocepala,nikada se u noge nikome nije uplitala,jednostavno nije se ni primećivala osim sto nije imala respekt ni prema kome pa je jedna fotelja od ukupno dve u kući bila uvek njena,ako bi neko neznajući da je to mesto rezervisano,seo ubrzo bi bio proteran tako sto bi se Dina popela i gurajući glavom provukla iza ledja uz naslon i tu sela...

Odlazak na prvu izlobu je bio nestvaran...Gomila pasa laje,deca jure,psi sa lošom dresurom zaleću se skaču,Dina ne okreće glavu a taman posla da odmota ili spusti svoj repić.

Druge ljubimce u dvorištu ne voli,zečeve,papagaje,živinu,mačke,ništa u našoj blizini.
Bellonu,trpi zbog mene.
Na decu je ljubomorna,kada ja nisam u blizini ok je igra se sa njima Djuka može da je i jaše,ali kada ja pridjem kulturno,kao da ja ne vidim zadnjicom ga odgurne sto dalje.
Nikada nije dozvoljavala da se mazi po glavi
Kada je srećna juri oko mene,repom mase za sve pare,nekim smešnim lavezom poziva na igru
Kada je nervozna i ljuta duva na nos kao konj

Za sada je takvu znam...
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/sharpeiakitainu
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Dina  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  - Page 2 EmptyUto Feb 26, 2013 7:15 pm

Nikola,divan opis za pametnicu Smile Ova rasa je zaista posebna i jedinstvena,za vrlo kratko vreme se uvuku pod kozu da je zivot bez njih nezamisliv Smile Ja imam 2 psa,Hektora,mog veeelikog ljubimca koji sada ima 3 ipo godinica i zenkicu mesanca koju smo usvojili iz azila i koja sada ima godinu dana Smile Koliko vidim vi uzivate sa vasim psima i to je nesto sto nema cenu,i svako ko nije osetio ovakvu vrstu ljubavi ostaje siromasan u dusi.Vama veliki pozdrav a dvema lepoticama puno poljubaca od nas Smile
Vanja&Hektor&Tifani
Nazad na vrh Ići dole
nikolakovacevic.vs

nikolakovacevic.vs


Muški Broj poruka : 45
Godina : 41
Lokacija : Vojvoda Stepa
Datum upisa : 25.01.2013

Dina  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  - Page 2 EmptyUto Feb 26, 2013 7:29 pm

Ta vrsta ljubavi se rodi i nemoze se usaditi u čoveka.Nevole svi ljudi pse ali to nemora da znači da su bez duše i ljubavi za neke druge stvari.Kao što mi imamo ljubav prema psima i ovoj rasi posebno tako neko voli svoj auto,fudbal,mikrofon ili posao... Volim da čujem da neko nešto voli...Dina  - Page 2 524735_10151469647848938_1648396445_nDina  - Page 2 581652_10151469640543938_958848171_nDina  - Page 2 421809_10151469641143938_1566230634_n
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/sharpeiakitainu
nikolakovacevic.vs

nikolakovacevic.vs


Muški Broj poruka : 45
Godina : 41
Lokacija : Vojvoda Stepa
Datum upisa : 25.01.2013

Dina  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  - Page 2 EmptyUto Feb 26, 2013 7:32 pm

Dina  - Page 2 543795_10151365358378938_499074263_nDina  - Page 2 150953_10151382750058938_426490748_n

Pokušaću ubuduće fotografu da skrenem pažnju,da mene iseče a psi da budu u prvom planu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/sharpeiakitainu
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Dina  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  - Page 2 EmptyUto Feb 26, 2013 8:43 pm

sunny treca slika! hugs Bas je lepa Dina hearty a Akita skroz neobicna tako tigrasta
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Dina  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  - Page 2 EmptyUto Feb 26, 2013 9:17 pm

Interesantna je kombinacija akita i šar-pej. Imamo još jednog člana sa tom kombinacijom jedino što je akita oranž-bela i zgužvanac Džoni. Smile
Koliko god delovalo da je teško živeti u malom mestu ima tu i prednosti. Wink Gledam po sebi, kako siđem iz zgrade imam odmah njive na kojima mogu da pustim obe da se istrče i izdivljaju. Ne može da se poredi sa ovima što žive u centru i gotovo nikako nemaju mogućnosti da puste pse.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dina  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dina    Dina  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dina
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Dina
» Dina
» Ovo je Dina
» DJINA (DINA)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: