Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
zdravlje i nega EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
zdravlje i nega EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
zdravlje i nega EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
zdravlje i nega EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
zdravlje i nega EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
zdravlje i nega EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
zdravlje i nega EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
zdravlje i nega EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
zdravlje i nega EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
zdravlje i nega EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 zdravlje i nega

Ići dole 
5 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Beba

Beba


Ženski Broj poruka : 119
Godina : 49
Lokacija : beograd
Datum upisa : 12.03.2013

zdravlje i nega Empty
PočaljiNaslov: zdravlje i nega   zdravlje i nega EmptyUto Mar 12, 2013 4:09 am

Smile Smile Laughing Zdravo svima,nova sam na forumu,redovno vas pratim.Vlasnik sam prelepe zenke shar peja,ima 9 meseci zove se Lilly.mnogo je pametna i dobra,posvecujem joj jako puno paznje i ljubavi ali primetla sam da ima jak miris,opadanje dlake i to jos kad sam je donela u nas dom,odvela sam je veterinaru i ustanovljeno je da je demodikoza i usi su joj bile u jako losem stanju.Ona je inace bila jako uplasena kad sam je ja uzela i nezainteresovana za sve.Sada je mogu reci bolje,bila je u teranju i to smo pregurali,dlaka se polako vraca u normalu,usi jos uvek ponekad imaju problem,mnogo smo vremena proveli kod veterinara jer cim primetim da mi nesto nije u redu ja pravac vetu.Toliko od mene za prvo javljanje a postavicu i njene slike jer bih volela da cujem i vase misljenje.Pozdrav..
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

zdravlje i nega Empty
PočaljiNaslov: Re: zdravlje i nega   zdravlje i nega EmptyUto Mar 12, 2013 10:30 am

welcome hugs
Nazad na vrh Ići dole
fifi




Ženski Broj poruka : 60
Godina : 29
Lokacija : beograd
Datum upisa : 14.08.2013

zdravlje i nega Empty
PočaljiNaslov: Re: zdravlje i nega   zdravlje i nega EmptySre Avg 14, 2013 10:59 am

Zdravo nova sam na forumu.Moj pas se zove aki ima 2.god i 9meseci.Dok se igrao povredio
je usi a posto ne zivi u kuci preko leta muve su mu napale usi i napravile rani.Sta da radim:(
Nazad na vrh Ići dole
fifi




Ženski Broj poruka : 60
Godina : 29
Lokacija : beograd
Datum upisa : 14.08.2013

zdravlje i nega Empty
PočaljiNaslov: Re: zdravlje i nega   zdravlje i nega EmptyČet Avg 15, 2013 1:51 pm

MOLIM VAS POMOZITE STO RANIJE NEZNAM DA LI AKI IMA KOZNU BOLEST JER MU JE NA JEDNOM DELU GLAVE DOSLO DO CRVRNILA ALI DLAKA NIJE OTPALA.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

zdravlje i nega Empty
PočaljiNaslov: Re: zdravlje i nega   zdravlje i nega EmptyČet Avg 15, 2013 2:14 pm

vodi ga veterinaru pod hitnno!!!,nije kozna bolest vec se verovatno infekcija od inficiranih rana na usima zbog muva prosirila dalje i mora na antibiotike.
Nazad na vrh Ići dole
fifi




Ženski Broj poruka : 60
Godina : 29
Lokacija : beograd
Datum upisa : 14.08.2013

zdravlje i nega Empty
PočaljiNaslov: Re: zdravlje i nega   zdravlje i nega EmptyPet Avg 16, 2013 4:11 pm

vodicu ga danas u toku dana hvala
Nazad na vrh Ići dole
fifi




Ženski Broj poruka : 60
Godina : 29
Lokacija : beograd
Datum upisa : 14.08.2013

zdravlje i nega Empty
PočaljiNaslov: Re: zdravlje i nega   zdravlje i nega EmptySub Avg 17, 2013 12:58 pm

dali pas moze da ugine od toga ako ga ne ovedem za 20 dana posto idem na odmor.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

zdravlje i nega Empty
PočaljiNaslov: Re: zdravlje i nega   zdravlje i nega EmptySub Avg 17, 2013 2:01 pm

Jedan sat ,koliko treba za veterinara, mislim da nije problem odvojiti pre odlaska na odmor.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

zdravlje i nega Empty
PočaljiNaslov: Re: zdravlje i nega   zdravlje i nega EmptySub Avg 17, 2013 2:44 pm

Kako mozes i da pomislis da ides na odmor i ostavis psa ne zbrinutog pre odlaska ako nije dobro...zar je strasno samo ako ugine? mislis da ga ne boli ili mu ne smeta?Psa ti muve napadaju i pod infekcijom je, ne zna da ti kaze jadan pa velis ako se ne ugiba od toga moze i da ceka No
Nazad na vrh Ići dole
fifi




Ženski Broj poruka : 60
Godina : 29
Lokacija : beograd
Datum upisa : 14.08.2013

zdravlje i nega Empty
PočaljiNaslov: Re: zdravlje i nega   zdravlje i nega EmptyNed Avg 18, 2013 6:10 pm

vodim i njega zbog toga pitam

neznam tamo ni jednog veterinara a eznam toliko turski jezik

nikada ga nebi ostavila samog kuci

mi smo vec krenuli na odmor kada sam napisala ovo zao mi je sto to nisam lepo napisala izvinite resila sam probleme sa ucima i uzgred smo svratil u krusevac dala sam mu neki lek i sada je bolje crvenilo se nije povuklo ali se crvena boja ublazila
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

zdravlje i nega Empty
PočaljiNaslov: Re: zdravlje i nega   zdravlje i nega EmptyNed Avg 18, 2013 8:43 pm

goodpost 
Nazad na vrh Ići dole
fifi




Ženski Broj poruka : 60
Godina : 29
Lokacija : beograd
Datum upisa : 14.08.2013

zdravlje i nega Empty
PočaljiNaslov: Re: zdravlje i nega   zdravlje i nega EmptyPon Avg 19, 2013 11:40 am

Dali u fazi linjanja moze da se stvore rupice u dlaci.Da li je to normalnoPosto mu je ovo prvo putovanje sa nama..Aki je tesko podneo put dali postoji resenje da mu se olaksa posle pud do kuce.ovo prvo No
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

zdravlje i nega Empty
PočaljiNaslov: Re: zdravlje i nega   zdravlje i nega EmptyPon Avg 19, 2013 11:58 am

Super sto je sa vama na odmoru Smile 
U fazi linjanja mogu da se stvore rupice, pa da izgledaju kao da ih je moljac napao, ako ti je pas kratke dlake.Mada ako te rupice prate i promene na kozi, najbolje je da vet uradi bris, pa da se vidi sta je. 
 A za "tesko podneo put" si mislila na povracanje ili?? Meni Neron nema problem sa putovanjem, pa ce se mozda javiti oni koji imaju takvo iskustvo.
Nazad na vrh Ići dole
fifi




Ženski Broj poruka : 60
Godina : 29
Lokacija : beograd
Datum upisa : 14.08.2013

zdravlje i nega Empty
PočaljiNaslov: Re: zdravlje i nega   zdravlje i nega EmptyPon Avg 19, 2013 12:30 pm

Da povracao je 3 puta i morali smo zbog njega da stajemo najmanj 10 puta.
Nazad na vrh Ići dole
fifi




Ženski Broj poruka : 60
Godina : 29
Lokacija : beograd
Datum upisa : 14.08.2013

zdravlje i nega Empty
PočaljiNaslov: Re: zdravlje i nega   zdravlje i nega EmptyPon Avg 19, 2013 3:08 pm

fifi ::
Dali u fazi linjanja moze da se stvore rupice u dlaci.Da li je to normalnoPosto mu je ovo prvo putovanje sa nama..Aki je tesko podneo put dali postoji resenje da mu se olaksa posle pud do kuce
No
Nazad na vrh Ići dole
fifi




Ženski Broj poruka : 60
Godina : 29
Lokacija : beograd
Datum upisa : 14.08.2013

zdravlje i nega Empty
PočaljiNaslov: Re: zdravlje i nega   zdravlje i nega EmptyPet Dec 27, 2013 8:18 pm

Ari(Akijev sin) je imao operaciju ociju sada je dobro. Dali sada treba da mu dajem neke vitamine ili nesto
slicno.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

zdravlje i nega Empty
PočaljiNaslov: Re: zdravlje i nega   zdravlje i nega EmptyPet Dec 27, 2013 10:17 pm

Vitamin c (sa produzenim dejstvom,nikako ne onaj obican) mozes , to je uz ostale suplemente pozeljno da uzima stalno.
Nazad na vrh Ići dole
fifi




Ženski Broj poruka : 60
Godina : 29
Lokacija : beograd
Datum upisa : 14.08.2013

zdravlje i nega Empty
PočaljiNaslov: Re: zdravlje i nega   zdravlje i nega EmptySub Dec 28, 2013 1:38 pm

Dobro a mogu li to o Akiju da dajem.Hvala
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

zdravlje i nega Empty
PočaljiNaslov: Re: zdravlje i nega   zdravlje i nega EmptyNed Dec 29, 2013 1:34 pm

treba i jako bi dobro bilo davati obojci,i ceo zivot, po 500mg vit C sa odlozenim delovanjem...uz Omega 3 ulje i kurkuma zacin
Nazad na vrh Ići dole
fifi




Ženski Broj poruka : 60
Godina : 29
Lokacija : beograd
Datum upisa : 14.08.2013

zdravlje i nega Empty
PočaljiNaslov: Re: zdravlje i nega   zdravlje i nega EmptyPon Dec 30, 2013 9:57 am

Omega 3 ulje vec dajem a sada cu da pocnem i vitamin c sa odlozenim delovanjem kao i kurkuma zacinom Smile .Hvala
Nazad na vrh Ići dole
fifi




Ženski Broj poruka : 60
Godina : 29
Lokacija : beograd
Datum upisa : 14.08.2013

zdravlje i nega Empty
PočaljiNaslov: Re: zdravlje i nega   zdravlje i nega EmptySub Feb 08, 2014 7:37 pm

Da li nasi psi smeju da piju magnezijum.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

zdravlje i nega Empty
PočaljiNaslov: Re: zdravlje i nega   zdravlje i nega EmptySub Feb 08, 2014 9:49 pm

Smeju ali ne treba da piju nista sem Omege 3, C vitamina, Kurkume i povremeno B12....ako su zdravi..... Kvalitetna raznovrsna zdravija hrana koja je primerena rasi i nista sem neophodnih pomenutih suplemenata im nije potrebno.Zdravlje na usta ulazi ! , ali ne tabletama i kapsulama bez stvarne potrebe vec dobrom ishranom Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
fifi




Ženski Broj poruka : 60
Godina : 29
Lokacija : beograd
Datum upisa : 14.08.2013

zdravlje i nega Empty
PočaljiNaslov: Re: zdravlje i nega   zdravlje i nega EmptyNed Feb 09, 2014 9:46 am

Hvala.Ja vec dajem i c vitamin i kunkuruma zacin i B12 ali posto ja mom haskiju dajem magnezijum mislila sam i njima
Nazad na vrh Ići dole
fifi




Ženski Broj poruka : 60
Godina : 29
Lokacija : beograd
Datum upisa : 14.08.2013

zdravlje i nega Empty
PočaljiNaslov: Re: zdravlje i nega   zdravlje i nega EmptyPet Mar 21, 2014 1:44 pm

Aki je dobio koznu bolest i sada svake godine mora da prima inekcije da bi preziveo.Da li ima neko drugo resenje da se to izleci..neznam bilo sta meni je mnogo zao kada  vidim da ga svaki put tolko puta ubadaju tom iglom... Sad  Sad  Sad  Sad
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

zdravlje i nega Empty
PočaljiNaslov: Re: zdravlje i nega   zdravlje i nega EmptyPet Mar 21, 2014 9:53 pm

Verovatno ima samo je potrebno tačno znati šta je sa njim. Koji tačno problem sa kožom ima? Vlasnici nekad ne razumeju veterinare najbolje, a i ne traže detaljno objašnjenje šta je sa psom jer kožna bolest je širok pojam.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





zdravlje i nega Empty
PočaljiNaslov: Re: zdravlje i nega   zdravlje i nega Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
zdravlje i nega
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Nega
» Nega noktiju
» NEGA ZUBA I USTA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: