Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Kako sanirati povrede  EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Kako sanirati povrede  EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Kako sanirati povrede  EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Kako sanirati povrede  EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Kako sanirati povrede  EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Kako sanirati povrede  EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Kako sanirati povrede  EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Kako sanirati povrede  EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Kako sanirati povrede  EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Kako sanirati povrede  EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Kako sanirati povrede

Ići dole 
+6
hektor
MitaBG
unaltraina
Murphypei
Petar91
sandra1000
10 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Kako sanirati povrede  Empty
PočaljiNaslov: Kako sanirati povrede    Kako sanirati povrede  EmptyPon Apr 01, 2013 2:56 am

Izvinjavam se ako dupliram temu.

Prekljuce kad mi srce nije stalo nece nikad. Godinu dana se druzimo sa Vojom, Pitbulom. Na prvi pogled izuzetno stabilan pas, miran, ali definitivno je tacno da je to rasa psa kojoj jednostavno nesto "kvrcne" u glavi. U to sam se nazalost uverila.

Ukratno... Milan, Vojin gazda Voji baca drvo. Voja trci ka drvetu, na pola puta se ukopava i vraca se ka Beti. Ujeda je za vrat, ujeda ona njega i tu je kraj. Milan tuce Voju jer nije smeo na zenku da krene i Voja se pokorava. Kako je Milan skrenuo paznju, Voja je iznenadivni i mene i Milana i zgrabio Beti, te za ledja, te za vrat, on je nju bukvalno mleo dok joj se nije docepao glave i zgrabio je ispod oka. Imali smo prilike da vidimo kako se Pitbul cima dok visi na kanapu ili gumi, tako je on cimao i cimao i hteo je Beti da otkine obraz. Ruke su mi do laktova bile krvave. Od straha i tog jezivog zvuka koji je Voja ispustao od besa sto nemoze da otkine parce mesa smo ga i Milan i ja tukli samo da pusti Beti iz celjusti. Taj horor traje celih 2 minuta. Batine nisu nista vredele, Milan ga je stegao nogama kod bubrega i uhvatio za testise da mu nekako nanese bol samo da bi pustio. Ja ovo nisam u svome zivotu videla.

Dosli smo kuci, odma sam hidrogenom isprala ranu i stavljala hladne obloge jer nenormalno brzo oticala. Danas treci dan ona je malo bolje, ali slabije jede, bas jako malo, pije vode i nije bas nesto u elementu. Nema temperaturu. Jos uvek je izoblicena glava. Pred spavanje joj mazem Flogocit mast i deluje mi da zarasta, ali imace uzasan oziljak. Da li bih smela da joj kad se rane zatvore da joj mazem Cinkvitaminsku kako bi joj poraslo krzno ako je to uopste moguce? Sta sve smem da stavljam na ranu kako bi pospesila zarastanje?

Kako sanirati povrede  Dsc00170rr
Kako sanirati povrede  Dsc00167oio
Kako sanirati povrede  Dsc00168bv


Nazad na vrh Ići dole
Petar91

Petar91


Muški Broj poruka : 247
Godina : 33
Lokacija : Srbija-Beograd-Vozdovac
Datum upisa : 29.03.2013

Kako sanirati povrede  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako sanirati povrede    Kako sanirati povrede  EmptyPon Apr 01, 2013 9:54 am

Vodi je ti kod veterinara to bi ti ja preporucio...... Koliko vidim rane nisu uopste naivne :S
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Kako sanirati povrede  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako sanirati povrede    Kako sanirati povrede  EmptyPon Apr 01, 2013 10:17 am

Sandra slažem se sa Petrom moraš je odvesti kod veterinara da obradi ranu kako treba. Nemoj ništa da mažeš na svoju ruku posebno ne cinkvitaminsku na otvorenu ranu. Ne znam koliko je dubok ugriz al to stvarno mora veterinar da pogleda.
Dešavalo se mnogima da se nakon tih rana sve iznutra inficira i da nastane veći problem nego što jeste. Vodi je kod veterinara što pre da obradi ranu kako treba.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Kako sanirati povrede  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako sanirati povrede    Kako sanirati povrede  EmptyPon Apr 01, 2013 10:34 am

Slazem se, trebala si je odvesti da lepo obradi i uhvati savovima na par mesta posto ocisti, manji bi oziljak ostao. Cinkvitaminska ne tako otvorene rane.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Kako sanirati povrede  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako sanirati povrede    Kako sanirati povrede  EmptyPon Apr 01, 2013 11:48 am

Aha, pa ja sam ionako planirala danas da odemo za svaki slucaj. Jer prekljuce kad se to desilo njoj su se bukvalno kroz tu rupu na obrazu vidile misici. Ovo je slikano sad. Sve se zatvorilo i otoka nema, jedino je na mestu ujeda tvrdo. Sve se lepo zatvorilo, Nema crvenila. Ali radi svog mira idem da proverim. Jer kao sto Pedja kaze da moze na oko da deluje sve super, a u nutra infekcija samo takva

Kako sanirati povrede  Dsc00173xpz
Kako sanirati povrede  Dsc00172zo
Kako sanirati povrede  Dsc00171cb

Uzasno sam se razocarala, ako je neko uvek imao pozitivno misljenje o Pitovima to sam onda ja. Nemogu da se opasuljim sta se dogodilo, da se dva psa svaki dan, godinu dana unazad igraju i da ovom debilu jednostavno nesto kvrcne u glavi. Jer, on je se igrao sa drvetom, Milan mu bacio on poleteo po njega, ukopava se na pola puta do drveta, okrece se i napada Beti. A ona se smorila, sedela mi na patici i blejala okolo. Nisu se ni igrali pa da kazes pokacli se. Nedaj Boze nikome,
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Kako sanirati povrede  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako sanirati povrede    Kako sanirati povrede  EmptyPon Apr 01, 2013 12:00 pm

Sandra nista mu nije kvrcnulo sem pokaze da je vodja copora i nije to samo kod bulova. kod svih pasa je tako kada se rangiraju i nema veze sto je ona zenka...ja sam morala iz istog razloga da posle 4 godine zajednickog zivota odvajam pse u sopstvenoj kuci, zbog bacanja teniske loptice i to isto tako,loptica im je bila bacana kao aport naizmenicno, jedan je sedeo a drugi isao po lopticu.....ovaj sto je sedeo je samo jedva cujno zagundjao u jednom trenutku jer mora da sedi i ceka svoj red......na pola puta ka loptici se Lok okrenuo i napao labradora koji je bio nize rangiran pas i ako je sedeo..ali eto usudio se i da se oglasi Sad, labrador i pas mesanac koji nema mililitar pitovske krvi! .....nikada psima u drustvu ne bacati jednu igracku ili komad hrane da bi se takmicili(ili mislili da je razlog za takmicenje)!!!!!!!!!....vrlo je izvesno da ce u jednom trenutku doci do sukoba kada jedan odluci da je "imovina od vrednosti" samo njegova kao dominantnom u copru.
Vezbanje aporta se radi iskljucivo sa jednim psom.... kao i bacanje igracaka da bi jurcali a i bacanje hrane, nikako psima u drustvu!!!!!!!!
Ovo sto se dogodlilo je normalna stvar kada je rivalstvo inicirano prirodnim instinktom u pitanju i nije pas kriv nego vi.Nije morala ni krenuti po drvo,dovoljno da se njemu ucinilo da se ona pobunila nekim tonom koji nisi cula da bi se okrenuo i napao je. Sada znas na zalost iz greske nauceno, i vodite racuna jer ce mozda i dalje nju napadati jer je kaznjen a nije mu se potcinila kada je resio da on bude taj koji je vodja copra i raspolaze stvarima od vrednosti u njihovim ocima.
Lok nikada nije prestao da trazi najmanju mogucnost da napadne ponovo bez razloga nakon toga..... i do kraja zivota su bili odvojeni tako sto smo ih naizmenicno zatvarali u boks Rolling Eyes !
Ako psi nisu poslusni do te mere da se bezuslovno povinuju volji vlasnika na svaku komandu...ovakve stvari gde se moze izazivati rivalstvo u igri su potpuno iskljucene.


Poslednji put izmenio unaltraina dana Pon Apr 01, 2013 2:23 pm, izmenio ukupno 17 puta
Nazad na vrh Ići dole
Petar91

Petar91


Muški Broj poruka : 247
Godina : 33
Lokacija : Srbija-Beograd-Vozdovac
Datum upisa : 29.03.2013

Kako sanirati povrede  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako sanirati povrede    Kako sanirati povrede  EmptyPon Apr 01, 2013 1:23 pm

Najezim se kad vidim povrede uffff :S :S :S
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

MitaBG


Muški Broj poruka : 707
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2012

Kako sanirati povrede  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako sanirati povrede    Kako sanirati povrede  EmptyPon Apr 01, 2013 3:56 pm

Ja se najezio. Sta kaze vet? kiss za Bety i brz oporavak.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Kako sanirati povrede  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako sanirati povrede    Kako sanirati povrede  EmptyPon Apr 01, 2013 3:58 pm

Lili ona je sedela totalno nezainteresovana. Blejala Beti oko sebe, kuce u svom svetu. A Milan je dva metra dalje od mene na skroz drugu stranu bacao drvo i Voja je trcao i donosio ga jer je to jedini nacin da utrosi energju. Nisu se njih dvoje uopste igrali. Ja sam kriva sto kad sam videla da je krenuo ka Beti nisam Beti smotala iza sebe pa nek ujede mene. Aj podzapali su se, vec sam totalni debil da kad smo umirili pse krenula kuci ja sam ostala sa Milanom da pricam mislivsi da je sve proslo. Voja je iznenadio i Milana i mene kad je on vezan zgrabo Beti. Hvala Bogu da je proslo. Sva sreca da joj rane brzo zarastaju. Ali istraumirao me je krik koji je on ispustao od besa sto nemoze da joj okine parce mesa. Mislim da je Milan samo jos vecu agresiju probudio sto ga je tukao i da je zbog toga napao. Ja sam Voji drzala glavu da nebi cimao i pokusala da mu otvorim vilicu, a Milan ga je digao od zemlje i stisao za .... i on je posle skoro pola minuta pustio. Mi smo krivi to je cinjenica, ali da nekog s kim se igra tako krene bukvalno da rastrgne. Voja je jak kao zver, on je sav u misicima, kilometre dnevno prelazi. Moja Beti je sibadzija, ima i ona svoju crnu listu, da je nije zgrabio za obraz vratila bi ona njemu i te kako, neko kad ju je uhvatio automacki je zubima prosao kroz kozu i vilica se ukocila. Sad sam ovo dozvolila i nikada vise. Uvek nosim soker sa sobom taj dan ga zaboravim na cipelarniku i eto sta se desilo. Nema vise spajanja dominantih pasa i kraj.
Nazad na vrh Ići dole
Petar91

Petar91


Muški Broj poruka : 247
Godina : 33
Lokacija : Srbija-Beograd-Vozdovac
Datum upisa : 29.03.2013

Kako sanirati povrede  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako sanirati povrede    Kako sanirati povrede  EmptyPon Apr 01, 2013 4:08 pm

Imali smo Grof i ja bliski susret sa nasom rasom muzijak sedam meseci, a Grof je imao oko cetiri meseca, prisli mi da se upoznamo i ovaj ni pet ni sest i pljas uhvati ga za gornji deo vrata, ovaj muzijak sto ga je napao nije hteo da pusti ja samo prisao stisnuo ga jace za nos i odma je pustio, Grofu srecom nista nije bilo cak nije ni zacvileo kad ga je uhvatio. I sreli se pre neki dan a ovaj moj ludak zapamtio valjda poceo da kidise nije mu bilo dobro koliko je bio besan.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Kako sanirati povrede  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako sanirati povrede    Kako sanirati povrede  EmptyPon Apr 01, 2013 4:09 pm

Mito bila mi je Julijana vet. iz ulice jer nemam kola, moji svi rade. Kaze da je dosta bolje danas i da joj ujutru i uvece ispiram hidrogenom. Da nece ostati mnogo veliki oziljak jer je ovo sto je najvece samo oderotina od zuba, a rupa ce biti mala. Samo da joj redovno to cistim hidrogenom da se ne bi inficiralo. Ja opet kazem, nemam poverenja niukoga sem u Pancevce. Zato uvek proveravam ovde sve Smile Kaze da Flogocit deluje antibakterijski i da nije opasno stavljati ga. Jer ja sam odmah nakon ujeda isprala hidrogenom, kad se osusilo stavljala povidom i da bi zaustavila krvarenje stavila Bivacin prasak. Tek kad se krasta uhvatila sam mazala Flogocit. A Ozonizovano ulje.... da li je ono od neke koristi kad je ovakva povreda u pitanju? Danas je jela kao luda, pije vodu koliko treba, sve se vraca u normalu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Kako sanirati povrede  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako sanirati povrede    Kako sanirati povrede  EmptyPon Apr 01, 2013 4:18 pm

Petre, koliko sam ja mogla da zakljucim nasa rasa je tesko zlopamtilo. Beti se letos potukla sa kuckicom pored zgrade duplo vecom od Beti, stariji pas i dosta iskusniji jer je ceo zivot na ulici. Ona je krenula ka meni i to sledja da se mazi, a Beti ju je nanisanila pet metara dalje i njih dve su se potukle, aj sto su njih dve, nego je ceo copor navalio na Beti. Beti nikog zivog nije videla ni osecala a kako se ova kuckica izmakne tako je Beti optet zgrabi. Koliko je vremena proslo Beti je samo merka i da mi paznja popusti opet bi se dovatile. Ali Pitbul ima tu manu sto mu se vilica ukoci. On je nju uhvatio, a mi smo ga ubili od batina i on ni da popusti. S drugim psima je to mnoogo lakse. Neke je dovoljno da samo podignes od zemlje i oni pustaju iz usta plen. Ali ovaj degenerik, ja najiskrenije kazem, ja sam se prestravila. Psi ce se tuci, dal zbog dominacije, dal zbog toga sto nas stite, ali uvek treba imati nesto kod sebe. Sta da sam bila sama. Voja je vec imao okrsaj s jednim psom, uhvatio je Rotvajlera dole na keju i to za njusku, psu je pukla kost od ugriza koliko je ovaj jak,
Nazad na vrh Ići dole
Petar91

Petar91


Muški Broj poruka : 247
Godina : 33
Lokacija : Srbija-Beograd-Vozdovac
Datum upisa : 29.03.2013

Kako sanirati povrede  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako sanirati povrede    Kako sanirati povrede  EmptyPon Apr 01, 2013 4:24 pm

Ma da, pit je zajeban samo ako ga polijes vodom tek onda pusta ili ovo sto je tvoj drugar uradio njima kad se ukoci vilica to je strasno :S ali zato ovi nasi su debelokozci Smile..... Sve u svemu vazno je da je sve ok Smile Kako sanirati povrede  1387363171

A sto se tice odbrane za sebe ponesi ti neku utoku za svaki slucaj
Kako sanirati povrede  2447412316
Nazad na vrh Ići dole
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Kako sanirati povrede  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako sanirati povrede    Kako sanirati povrede  EmptyPon Apr 01, 2013 4:34 pm

Sandra,ti si odradila sve sto bi i vet,ocistila si ranu, isprala hidrogenom,povidonom,stavila bivacyn prasak(to je antibiotik),tako da si sve dobro uradila.Mi smo imali vise puta okrsaje,sve sam sama resavala osim jednom kada mu je NO mesanac pocepao njusku,tada smo morali na usivanje.A da pamte-pamte itekako,pre neki dan sam se uverila u to.
kiss da sto pre bude ona stara Bety
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Kako sanirati povrede  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako sanirati povrede    Kako sanirati povrede  EmptyPon Apr 01, 2013 5:56 pm

Sandra sve je O.K. sa tvojim postupkom...jedino sto je oziljak mozda mogao biti manji da je to vece uhvaceno bar na jednim mastu sto ja isto resavam sama vrlo jednostavno ali ne smem javno da kazem kako Razz No...bilo pa proslo, rane izgledaju super a Ozonizovano ulje nije za ovakve duboke stvari jer granulira brzo povrsina a iznutra ostaju zarobljene bakterije ako ih ima pa se moze zakomplikovati . Ostavi njega za kasnije da se oziljak smanji i mazi kada otpadnu i krastice Wink Rekoh ti da je i moj pas sedeo bezveze i bio napadnut u slicnoj situaciji posle skoro 4 godine lepog zajednickog zivota...desava se kada misle da im drugi pas ugrozava poziciju i kada to nama izgleda potpuno bezveze postoji razlog u nekoj njihovoj psecoj komunikaciji.Nesto je ona uradila sto se njemu ucinilo kao pretnja pa neka to bude i da je samo zahrkala disuci i on pomislio da se ona nesto ljuti.Pit Bul ima taj grc vilice i to je tako kod svih tih pasa...jedino da se glava drzi da ne cima i pravi vece povrede i grc popusti nakon nekog vremena.....nemam nista protiv tih pasa ali da jesu takvi kakvi jesu tu nema spora ali ima i gorih rasa po agresivnosti koji naprave vece posledice u ranama i bez grca vilice.


Poslednji izmenio unaltraina dana Pon Apr 01, 2013 6:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Kako sanirati povrede  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako sanirati povrede    Kako sanirati povrede  EmptyPon Apr 01, 2013 6:00 pm

Hvala drugari. Najbitnije da ona jede i pije vode. Bice sve ok. Treba biti oprezan, nema tu polemike. Samo kazem... nedaj boze da je neko dete dohvatio ovako kao moju Beti, mislim da bi ga unakazio za ceo zivot. Kako je napao totalno bezopasnog psa, tako moze i dete ako bi se uhvatilo za drvo na koje se on nameracio. Bilo pa proslo, neponovilo se.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Kako sanirati povrede  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako sanirati povrede    Kako sanirati povrede  EmptyPon Apr 01, 2013 6:03 pm

unaltraina ::
.Nesto je ona uradila sto se njemu ucinilo kao pretnja pa neka to bude i da je samo zahrkala disuci i on pomislio da se ona nesto ljuti.

Ma pokazala mu srednji prst pa je on zbog toga popizdeo Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Kako sanirati povrede  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako sanirati povrede    Kako sanirati povrede  EmptyUto Apr 02, 2013 1:08 am

Sandra,zao mi je sto je Bety nagrabusila,ali bitno je da ide na bolje Wink Ljubimo puno i drugi put pamet u glavu kiss Jbg desava se,ali se uvek odsecem kada samo procitam,a tek da sam bila prisutna,uzas!
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Kako sanirati povrede  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako sanirati povrede    Kako sanirati povrede  EmptyUto Apr 02, 2013 3:10 pm

Beti je moja ljubav iz dana u dan sve je bolje. Rane zarastaju brzo, ali za dlaku cemo se nacekati, jer joj je na par mesta dlaka pocupana. Hvala svima na podrci i lepim recima. Ja i nisam neka plasljivica, ali kad se neko vama drag nadje u opasnosti prosto bi bilo nenormalno ne uplasiti se.
Nazad na vrh Ići dole
Petar91

Petar91


Muški Broj poruka : 247
Godina : 33
Lokacija : Srbija-Beograd-Vozdovac
Datum upisa : 29.03.2013

Kako sanirati povrede  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako sanirati povrede    Kako sanirati povrede  EmptyUto Apr 02, 2013 3:40 pm

Kad ti se neko voljen nadje u opasnosti uzvrati Kako sanirati povrede  279282 Smile
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Kako sanirati povrede  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako sanirati povrede    Kako sanirati povrede  EmptyUto Apr 02, 2013 3:49 pm

Petar91 ::
Kad ti se neko voljen nadje u opasnosti uzvrati Kako sanirati povrede  279282 Smile

Neznam sa li se secas igrice Street fighter i onog ludog lika Blanke... mene moja Beti opasno podseca na njega. Vratice ona njemu. samo polako Razz
Nazad na vrh Ići dole
Petar91

Petar91


Muški Broj poruka : 247
Godina : 33
Lokacija : Srbija-Beograd-Vozdovac
Datum upisa : 29.03.2013

Kako sanirati povrede  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako sanirati povrede    Kako sanirati povrede  EmptyUto Apr 02, 2013 3:52 pm

hahahaha secam se Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Kako sanirati povrede  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako sanirati povrede    Kako sanirati povrede  EmptyUto Apr 02, 2013 6:53 pm

Sandra njemu ipak stavite korpu kada Beti odluci da mu vrati Wink
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Kako sanirati povrede  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako sanirati povrede    Kako sanirati povrede  EmptyUto Apr 02, 2013 8:07 pm

To da... Kaze sad Danijela kad je videla Beti "Joj, da sam ja bila tu ja bi u nesvet pala od soka, sta ti je bre Sandra jesi ti videla kojom on brzinom pregrize drvo kao da u pilani radi, a kamo li ovako neznog psa"
Nazad na vrh Ići dole
Zoya

Zoya


Ženski Broj poruka : 583
Godina : 34
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 14.11.2011

Kako sanirati povrede  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako sanirati povrede    Kako sanirati povrede  EmptySre Apr 03, 2013 12:47 pm

Zao nam je sto je Beti nastradala, zelimo joj brzi oporavak.
Saljemo puse i grlimo.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kako sanirati povrede  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako sanirati povrede    Kako sanirati povrede  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako sanirati povrede
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Kako eliminisati krpelja ...
» kako da hranim??
» Kako koristiti ChatBox?
» Obuka i vaspitanje pasa

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Bolesti pasa-
Skoči na: