Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
pas bez rodovnika... EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
pas bez rodovnika... EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
pas bez rodovnika... EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
pas bez rodovnika... EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
pas bez rodovnika... EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
pas bez rodovnika... EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
pas bez rodovnika... EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
pas bez rodovnika... EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
pas bez rodovnika... EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
pas bez rodovnika... EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 pas bez rodovnika...

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
bogutovac

bogutovac


Muški Broj poruka : 16
Godina : 38
Lokacija : kraljevo
Datum upisa : 15.02.2013

pas bez rodovnika... Empty
PočaljiNaslov: pas bez rodovnika...   pas bez rodovnika... EmptyČet Maj 02, 2013 11:55 pm

moj pas nema rodovnik(papire), ili kako se to već zove, zato što su mu i roditelji sa istim statusom Smile


da li postoji mogućnost da mu se zvanično, legalno naprave dokumenta i da bude začetnik legla?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

pas bez rodovnika... Empty
PočaljiNaslov: Re: pas bez rodovnika...   pas bez rodovnika... EmptyČet Maj 02, 2013 11:58 pm

sada ne ...kasno je i takvi psi ne bi smeli u rasplod...o potomcima se razmislja samo uz regularne rodovnike....ni zbog cega drugog vec samo iz razloga zdravlja buducih pasa.U nasoj zemlji gde je velika vecina ovih pasa u vrlo bliskom srodstvu nije lako upariti ni pse sa papirima i izbeci veci rizik a kamoli pse o kojima se nista ne zna....
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

pas bez rodovnika... Empty
PočaljiNaslov: Re: pas bez rodovnika...   pas bez rodovnika... EmptyPet Maj 03, 2013 12:11 am

Rodovnici se izdaju samo za stence do 12 nedelja starosti i celo leglo i pod uslovom da oba roditelja imaju rodovnik i ocenjeni su. Nista se retroaktivno ne moze dobiti a da bude regularno a lazni rodovnici su jos gora stvar od psa bez rodovnika Sad
Nazad na vrh Ići dole
bogutovac

bogutovac


Muški Broj poruka : 16
Godina : 38
Lokacija : kraljevo
Datum upisa : 15.02.2013

pas bez rodovnika... Empty
PočaljiNaslov: Re: pas bez rodovnika...   pas bez rodovnika... EmptyPet Maj 03, 2013 12:27 am

i takvog psa mogu da čuvam samo u dvorištu... pitao sam prvenstveno zbog izložbi i takmičenja... kakva bi procedura u tom smislu bila? parenje me manje-više ne zanima
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

pas bez rodovnika... Empty
PočaljiNaslov: Re: pas bez rodovnika...   pas bez rodovnika... EmptyPet Maj 03, 2013 12:59 am

da, takvog psa mozes imati kao ljubimca samo , bez rodovnika ga ne mozes izlagati a procedura je ista, samo do 12 nedelja starosti steneta se moze dobiti rodovnik uz ostatak legla i uz rodovnike ocenjih roditelja..... nije bitno iz kog razloga nekome rodovnik treba ili ne treba. Takvog psa na ovom forumu ne razlikuje nista od ostalih ljubimaca koji imaju rodovnke...sem sto ne treba imati potomke i ne moze u ring...ali ni svi sa rodovnicima nisu za to...tako da i ne treba to da te brine sunny Isto se svaki voli...isao on na izlozbe ili ne, imao on potomke ili ne.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

pas bez rodovnika... Empty
PočaljiNaslov: Re: pas bez rodovnika...   pas bez rodovnika... EmptyPet Maj 03, 2013 12:07 pm

Moj ima rodovnik,a izlozbu nikada nije video. I nece. Ima titulu - najlepsi u svom domu Smile
Nazad na vrh Ići dole
milosSu

milosSu


Muški Broj poruka : 180
Godina : 29
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 25.02.2014

pas bez rodovnika... Empty
PočaljiNaslov: Re: pas bez rodovnika...   pas bez rodovnika... EmptyPet Mar 07, 2014 6:32 pm

Ako neko nece ici na takmicenja ili na bilo kakva izlaganja rodovnik je PO MENI totalno jedna nebitna stvar...Ja mog trenutno kupujem iz prostog razloga da mi krasi dom i da mi svaki dan nabije osmeh na lice, ja u psu vidim clana porodice i prijatelja Smile A da uzimam psa sa rodovnik cisto iz fazona ''da imam papire'' ne bi nikad uzimao . Nebitna stvar.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

pas bez rodovnika... Empty
PočaljiNaslov: Re: pas bez rodovnika...   pas bez rodovnika... EmptyPet Mar 07, 2014 7:34 pm

milosSu ::
Ako neko nece ici na takmicenja ili na bilo kakva izlaganja rodovnik je PO MENI totalno jedna nebitna stvar...Ja mog trenutno kupujem iz prostog razloga da mi krasi dom i da mi svaki dan nabije osmeh na lice, ja u psu vidim clana porodice i prijatelja Smile A da uzimam psa sa rodovnik cisto iz fazona ''da imam papire'' ne bi nikad uzimao . Nebitna stvar.
Pod uslovom da si spreman na ogroman rizik koju takva kupovina nosi u smislu zdravlja i ga nikad ne razmnozis jeste nebitna stvar...... ali vecina razmnozi svog psa bez  rodovnika. Ljudi vrlo povrsno razmisljaju jer ne znaju dovoljno o rasi...kome je stalo taj ce shvatiti da u prici oko papira eksterijer nije bitan, niti izlozbe, niti  "fazon imam papire" vec mnogo ozbiljnija stvar i da tu nema apslutno nikavog "fazona" ni prestiza.Obzirom da je vise od pola pasa ove rase u Srbiji u srodstvu vrlo lako pareci pse bez rodovnika naprave stence debile ili bolesne pse koji ne zive vise od 4-5 godina pa i krace.Pas ove rase bez rodovnika posebno ako je iz roditelja bez rodovnika ili roditelja sa laznim rodovnikom vrlo lako moze  umesto osmeha na lice da "nabije"  suze svom vlasniku....i prazne dzepove na racune za veterinare posto svako svog clana porodice i prijatelja ne ostavlja na mukama  i bez lecenja ako nije zdrav.....sem ako ga ne izbaci na ulicu ili u azil kada sve postane veliko opterecenje ili ne uspava ...Ljudi moji nemojte biti neozbiljni, razmisljate malo o psima i koliko stete nanosite rasi kupujuci jeftine pse i pse bez rodovnika  jer time dajete vetar u ledja ljudima koji misle samo na sebe i razmnozavaju i prodaju takve pse.Nije problem imati psa bez rodovnika niti oni univezalno manje vrede, niti kupiti takvog iz roditelja koji imaju rodovnike ako je nekom bas stalo da ustedi tih 1700din koliko kostaju papiri svakog odgajivaca za jedno stene.....ali psi bez rodovnika se NE RAZMNOZAVAJU dalje!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

pas bez rodovnika... Empty
PočaljiNaslov: Re: pas bez rodovnika...   pas bez rodovnika... EmptyPet Mar 07, 2014 10:00 pm

Miloše, ja sam moju Kallu čekao skoro 3 godine. Čekao sam određeno leglo, određenog odgajivača, određenu boju, novac. Za prvog psa to nisam radio i razumem nestrpljenje i jaku želju, ali veruj da se čekanje i pravi odabir odgajivača isplati daleko više nego srljanje u nepoznato. Marfi me je koštao 4 puta manje nego Kalla, imao je rodovnik o kome ništa nisam znao i te pse niko sem njega nikada nije imao u rodovniku, potpuno nepoznati. Rezultat je pas koji nije doživeo 4. rođendan i gomila lekova na dnevnom nivou poslednje skoro dve godine, 3-4 krize kada se pas mučio i bio na granici umiranja, mi u potpunom ludilu, poslednje 2 krize većamo u porodici da li da ga uspavljujemo jer ne znamo koliko još može da podnese. 3 meseca pred 4. rođendan umire 2 sata na mojim rukama dok mu krvi izlazi iz anusa i grči se u bolovima, veterinarka koju smo u 6 ujutru izvukli iz kreveta ne može ništa da učini jer pas krvari iznutra. Čovek koji mi ga je prodao, Viktor iz Sente, je navodno bio vlasnik njegove majke samo, presreo me je na pola puta kad sam krenuo po Marfija tako da nisam uspeo da vidim tu majku, a ja oduševljen slatkim štenetom pokupio rodovnik i ceduljicu sa vakcinama i pitao za oči i oboljenja kože. Nakon skoro 8 godina koliko sam u rasi nisam saznao ništa o psima iz Marfijevog rodovnika, a jako dobro stojim sa poznavanjem ovih pasa. Ima svega. I lažnih rodovnika i bolesnih pasa i prevaranata koji čekaju da uvale pse svakome i još gomila stvari.

Dobar odgajivač koji je savestan i koji brine o rasi, a imamo takvih ljudi na sreću još uvek, NIKADA, ali NIKADA neće ponuditi svog psa bez rodovnika. Može da ponudi suvlasništvo, može da zahteva sterilizaciju, ali psa bez rodovnika koji može da ode u priplod, ne. Njima je pre svega rasa na prvom mestu, pa tek onda sve ostalo. Kao što Ljilja reče za 1700 dinara se niko od odgovornih neće kompromitovati i dovoditi u pitanje svoj rad i trud. 90% nas ovde na forumu u psu vidi člana porodice i najboljeg prijatelja, imanje ili nemanje rodovnika nema veze sa tim, takođe ni takmičenja nemaju veze. Rodovnik je klasična krštenica psa i podaci o precima i uslov za dalje razmnožavanje psa ukoliko zadovoljava određene kinološke kriterijume napisane u standardu rase. Nikako nebitna stvar, rodovnik je jako bitna stvar i košta samo 1700 dinara.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





pas bez rodovnika... Empty
PočaljiNaslov: Re: pas bez rodovnika...   pas bez rodovnika... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
pas bez rodovnika...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» The Shar-pei Archives (Baza rodovnika)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: