Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 The Shar-pei Archives (Baza rodovnika)

Ići dole 
+9
elenkov82
sharpi
Bora
Qele
Skarfi
sloti
Nikita
Nesha
Murphypei
13 posters
AutorPoruka
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) Empty
PočaljiNaslov: The Shar-pei Archives (Baza rodovnika)   The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptyNed Apr 11, 2010 2:05 pm

Evo ga izgleda najkorisniji sajt na koji sam naišao!!!! U pitanju je baza podataka pedigrea (rodovnika) gde je dovoljno samo da ukucate ime psa iz rodovnika u desnom uglu i sačekate da vam iskoči rodovnik vašeg psa. Nisam puno zalazio u objašnjenje niti sam čitao sve samo sam ukucavao Marfijeve rođake iz rodovnika i naišao na interesantne stvari. Svakako ću se više pozabaviti ovim sajtom, a verujem da će svima biti od koristi.

http://archive.sharpeikennel.cz/index.php


Poslednji put izmenio murphypei dana Sre Mar 16, 2011 7:14 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) Empty
PočaljiNaslov: Re: The Shar-pei Archives (Baza rodovnika)   The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptyNed Apr 11, 2010 2:23 pm

Kako je dobro!! Wink
Hvala puno!!!!!! Wink Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) Empty
PočaljiNaslov: Re: The Shar-pei Archives (Baza rodovnika)   The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptyNed Apr 11, 2010 4:36 pm

Upisano je samo 78 pasa iz Srbije..veoma malo ima ih sigurno daleko više..

Inače našao sam mnogo zanimljivih stvari. Smile
A najbolje od svega što vidim kompletan Don-ov rodovnik sa slikama pasa 9 generacija unazad! Smile Ne mogu da verujem da vidim slike Don-ovih predaka čak iz 1978. god. Shocked Smile
Hvala Peđa još jednom! WinkSmile
Nazad na vrh Ići dole
Nikita

Nikita


Muški Broj poruka : 143
Godina : 43
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 02.04.2010

The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) Empty
PočaljiNaslov: Re: The Shar-pei Archives (Baza rodovnika)   The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptyNed Apr 11, 2010 8:05 pm

Hvala! Interesantan sajt! Basketball
Nazad na vrh Ići dole
sloti

sloti


Muški Broj poruka : 257
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin, www.sharpei.iz.rs
Datum upisa : 06.04.2009

The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) Empty
PočaljiNaslov: Re: The Shar-pei Archives (Baza rodovnika)   The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptyPon Apr 12, 2010 10:58 am

Prava stvar, iznenadio sam se da mojih pasa vec ima...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei.iz.rs
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) Empty
PočaljiNaslov: Re: The Shar-pei Archives (Baza rodovnika)   The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptyPon Apr 12, 2010 11:31 am

Odlicno Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) Empty
PočaljiNaslov: Re: The Shar-pei Archives (Baza rodovnika)   The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptyPon Apr 12, 2010 1:18 pm

sloti ::
Prava stvar, iznenadio sam se da mojih pasa vec ima...

Aham, tako sam našao Marfija, slučajno. Nije mu popunjen ceo rodovnik, a ima grešaka, pa sam tražio da mi daju dozvolu da ga sredim kako treba. Tako da ću danas sve srediti kad se vratim sa posla.
Nazad na vrh Ići dole
Qele

Qele


Muški Broj poruka : 94
Godina : 34
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 09.01.2010

The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) Empty
PočaljiNaslov: Re: The Shar-pei Archives (Baza rodovnika)   The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptyPon Apr 12, 2010 2:04 pm

super je, i ja sam nasao Leu (Tamaru von Bercek)
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Bora


Muški Broj poruka : 259
Godina : 39
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.09.2008

The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) Empty
PočaljiNaslov: Re: The Shar-pei Archives (Baza rodovnika)   The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptyPon Apr 12, 2010 2:58 pm

Ovo je extra!
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) Empty
PočaljiNaslov: Re: The Shar-pei Archives (Baza rodovnika)   The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptyUto Apr 13, 2010 11:28 am

I ja sam pronašao i Alfija i Lili... Smile
Nazad na vrh Ići dole
elenkov82

elenkov82


Muški Broj poruka : 90
Godina : 42
Lokacija : Požarevac
Datum upisa : 16.01.2010

The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) Empty
PočaljiNaslov: Re: The Shar-pei Archives (Baza rodovnika)   The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptyUto Apr 13, 2010 11:07 pm

i Meda je tamo, sa greskom, naravno, al nisam uspeo da vidim kako se registruje Sad pise da je rodjen 2007, umesto 2008. a i mogao bi da mu dopunim ostale podatke...ako neko sazna kako se registruje..eto, neka nam kaze..
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) Empty
PočaljiNaslov: Re: The Shar-pei Archives (Baza rodovnika)   The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptyUto Maj 25, 2010 6:33 pm

Postavljam ovu temu kao lepljivu izuzetno je korisna.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) Empty
PočaljiNaslov: Re: The Shar-pei Archives (Baza rodovnika)   The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptySre Maj 26, 2010 12:12 am

Re : Elenkov82
posaljes zahtev popunivsi trazene podatke uz kratko obrazlozenje ("Contact" na pocetnoj strani). Nakon nekog vremena dobices u tvoj inbox odgovor kome trebas poslati fotografiju i kopiju rodovnika na kome se vide podaci psa za koga zelis ispravku ili njegovo registrovanje u bazi podataka Smile uz to trebas i napisati sve relevantne podatke koje zelis uneti uz rodovnik....titule itd......
Ja to jos nisam uradila i ne znam da li se time postaje i registrovani korisnik ili to pravo imaju samo odredjeni korisnici.....npr.odgajivaci.
Nazad na vrh Ići dole
masterpiece

masterpiece


Ženski Broj poruka : 56
Godina : 56
Lokacija : pula
Datum upisa : 28.03.2010

The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) Empty
PočaljiNaslov: Re: The Shar-pei Archives (Baza rodovnika)   The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptySre Maj 26, 2010 11:36 pm

Mastera nema, a ni njegovog oca, jedino sam majku nasla !?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) Empty
PočaljiNaslov: Re: The Shar-pei Archives (Baza rodovnika)   The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptySre Maj 26, 2010 11:52 pm

Pa nisu uneti Smile a Mastera ces morati ti prijaviti jer je rodovnik u tvom vlasnistvu Smile i ja jos nisam poslala nista za moje, moracu ovih dana Smile
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) Empty
PočaljiNaslov: Re: The Shar-pei Archives (Baza rodovnika)   The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptyPet Sep 28, 2012 6:44 pm

Imam jednu molbu... Ovde ima mnogo vas koji ste izuzetno upuceni u ovu rasu pasa. Moj minus sto ranije nisam videla ovu temu, ali moram da kazem da je mnogo dobra.

Ja sam kao pokusala da istrazujem nesto i naisla na vise nego dobre informacije pa nebi da se razocaram ako su netacne.

Zamolila bih nekog ko ima vremena da proveri rodovnik moje Betty - Kali

Steta sto nema slika bas puno. Naisla sam na pse koji su plavi a preci su mog psa. Da li to znaci da postoji mogucnist da Betty ima plavo stene. I ako negresim majka moje Betty Agata Von Bercek ima samo jednog Berceka u rodovniku tj. majku Zazu Von Bercek.... svi ostali nisu Bercekovi psi.

A otac je na zalost Zak Von Bercek- Otac i majka isto Bercekovi Albrent Von Bercek i Lavra of Blue Von Bercek....

Najvise me interesuje da li u linijama ovih pasa ima ukrstanja krvnih srodnika? Hvala unapred kiss
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) Empty
PočaljiNaslov: Re: The Shar-pei Archives (Baza rodovnika)   The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptyPet Sep 28, 2012 10:35 pm

Problem sa našim linijama je što su poprilično škrte sa informacijama. Uglavnom se slabo zna šta se gde tačno dešava pa nastaje problem kada treba proceniti rodovnik. Ja sam uglavnom bio dosadan kada su linije mog psa u pitanju tj. psi u rodovniku pa sam redom tražio vlasnike i raspitivao se koliko je koji pas živeo i sada pratim žive pse čak i ono što daju njihova braća i sestre iz legla. Ukoliko ima plavih pasa u rodovniku znači da postoji mogućnost za dobijanje plavih štenaca naravno veća mogućnost je ukoliko je mužijak iz plave linije. Plavci potiču iz veoma incestne linije, svi vuku poreklo preko 2 veoma dugovečna psa od kojih je jedan imao entropiju i probleme sa kožom. Drugi problem sa plavim psima je preterana orijentisanost odgajivača na boju a ne na standard.
Konkretno (što retko radim na otvorenom forumu) Čunga von Berček ima dobru dugovečnost poslednji put kad sam čuo nešto o njoj imala je 10 godina i još uvek bila u dobroj snazi. Tako da preko nje ide solidno dugovečna linija.
Tvoja Betty ima linijsko na Luj Leonero YU ne znam tačno koliko je on živeo imam samo površne informacije i nisu loše, al ništa 100% tačno pa se ograđujem od daljih komentara.
Albrent je imao 9 godina kad sam ga poslednji put pratio pre neku godinu, ali MENI se ne dopada šta je dao, ovde se isto ograđujem i govorim da je moje mišljenje u pitanju na osnovu praćenja rodovnika na forumu. Ovde proprati Nikitu von Berček sa foruma koja je uginula od FSF i Tamaru von Berček koja ima FSF sa kojom ne znam šta se desilo jer vlasnik ne dolazi više na forum.

E sad koliko nagvaždamo ovde o toj mutaciji koju imaju i tome koliko je nestabilna jasno je da nekog striktnog pravila nema, dva savršeno zdrava psa mogu da daju bolesno štene tako da... Ono što bih ja radio je čekanje, pa onda odabir mužijaka koji je stariji bar od 3 godine pomogućstvu bez preteranih nabora i iz dugovečne linije. Ne bih ponavljao pse iz rodovnika ukoliko 100% nisam siguran da nema problema kod konkretnih pasa i naravno na kraju se molio da sve ipak bude ok jer i sreća igra veliku ulogu.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) Empty
PočaljiNaslov: Re: The Shar-pei Archives (Baza rodovnika)   The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptySub Sep 29, 2012 4:44 am

Hvala PUNO na brzom odgovoru! Very Happy

Ja nigne nezurim i veoma mi je bitno da sve bude sto je do mene u najboljem mogucem redu. Ovog psa volim vise od sopstvenog zivota i to nije bas dobro kad se ovako vezemo jer kao sto kazes neznamo sta nosi sutra.

Sigurno je da ce se prvo parenje moje Beti detaljno propratiti od Vas izuzetnih ljudi koji mnogo znate o ovim psima. Zato ce mi biti mnogo lakse i bicu mirnija s te strane. Betty je prva devojka koju imam, teranje, lazna trudnoca, hormoni, ishrana, pa i parenje su sve novine za mene. Sada je mnogo lakse kako je starija.

Ona ce se sledece god negde u septembru poterati peti put i ja bih je parila. Tad ce imati 2 ipo god. Sa psom koji ima izuzetno zdravu liniju. Bar da sto je do mene uradim sto je bolje moguce. Iskreno, mnooooooogo bih volela da ostavim zenku krem boje, jer postoji velika verovatnoca za to jer je Zak Von Bercek Bettyn tata krem, isti je kao Nesin Don. Ima jos dosta vremena do tad, pricacemo o tome. Od koga cu da trazim pomoc nego od vas. Samo me brinu te bolesti koje podmuklo vrebaju. FSF ako negresim to je bolest bubrega i jetre, ako nisam pogresila. Nadam se da ce se na biohemijskoj analizi krvi i analizi urina pokazati ako ima neki problem, sad idemo 8. oktobra ko vet. Da neidem vise u off molim te da ako treba jos nesto od analiza da uradim posalji mi pp ili u mojoj temi kako god.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) Empty
PočaljiNaslov: Re: The Shar-pei Archives (Baza rodovnika)   The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptySub Sep 29, 2012 10:15 am

FSF ili Šar-Pej groznica je ekstremni oblik hijaluronoze. Dokaz da pas nosi preterani broj kopija broja varijacija mutiranog gena. Isto tako je pokazatelj da takvog psa ne treba pariti. Manifestuje se periodičnim napadima temperature obično bez određenog razloga. U trenucima kada pas podiže temperaturu u organizmu se dešavaju određeni procesi pri kojima se oslobađa serum amiloid AA koji treba da se izbaci preko bubrega, ali zbog prevelike količine bubrezi nisu u mogućnosti da obrade sve. Tada se amiloid taloži u bubrežnoj meduli ili u bilo kom drugom organu najčešće jetri, ali i slezini pa i mozgu. Pas može da ima redovne napade FSF i da nikada ne oboli od amiloidoze, ali isto tako može da nema nijedan napad i da se samo sruči jedan dan. Iz tog razloga je kontrola krvi i urina jedini način da se proveri u kakvom je stanju organizam. Moja teorija je da psi koji podižu temperaturu za neke sitne stvari kao što je upala uha ili posekotina ili blaža infekcija su rizični psi sa prevelikim brojem kopija tako da iz toga sledi da one koji su često bolešljivi ne treba pariti. Ako se proprati period kada su ovi psi najbolešljiviji to je neki međušteneći period u momentu kada su i najviše naborani i imaju najviše hijalurona (nabori=hijaluron) kasnije se uglavnom pozatežu svi i definitivno se vidi razlika u opštem zdravstvenom stanju. Moraš je odvesti na bar jednu izložbu ili na ocenjivanje u kinološki savez jer ukoliko nema ocenu (i mužijak i ženka) štenci ne mogu dobiti rodovnike, a to ne treba raditi.

Što se tiče boje Nešin Don je red fawn što bi u prevodu značilo crveno jelenja boja, krem boja je potpuno drugačija, uglavnom je ljudi nazivaju belom što je ogromna greška jer je bela boja zabranjena kod šar-peja. Razlika između belih i krem je u boji ušiju (koja je uvek tamnija kod krem) i liniji tamnije žućkaste boje po leđima. Naravno ima tu još nekih detalja u vezi sa bojom, al da ne davim.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) Empty
PočaljiNaslov: Re: The Shar-pei Archives (Baza rodovnika)   The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptyNed Sep 30, 2012 2:49 am

U pravu si. Secam se legla pre moje Betty.... Mirko ( odgaivac )je imao 4 crna i 2 krem... ali kao sto kazes otac je crvenkast a stenci su dok su izrasli promenili to bebece krzno pa verovatno postai crvenkasti. Radimo urin i biohemiju i oci i usi i nek pogleda opste stanje, skelet, zlezde, pa i ultra zvuk i javljam kako smo prosli. Mnogo ti hvala na strpljenju i vremenu koje si mi posvetio objasnjavajuci mi. Sad mi je sve mnogo "bistrije" kad su ove stvari u pitanju.

Jos da dodam... nikad nije imala temperaturu, ni posle ujeda ose, ni posle stresa... kad se prehladila malo i cesce piskala nista se sa organizmom nije desavalo, cak ni kad je imala neuspesne operacije ociju. HVALA BOGU sto je tako, sad sam dosta smirenija posle tvog objasnjenja. Pozabavicu se vise temama vezanim za zdravlje i sto vise znam to bolje po nas. kiss Hvala ti puno
Nazad na vrh Ići dole
Milosc89

Milosc89


Broj poruka : 84
Godina : 34
Lokacija : Krusevac
Datum upisa : 05.02.2011

The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) Empty
PočaljiNaslov: Re: The Shar-pei Archives (Baza rodovnika)   The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) EmptyČet Jun 06, 2013 3:53 pm

I moja Tea ima plave pretke, nazalost Albrent joj je deda,ali zadovoljan sam da cujem ovo za Cungu, posto joj je ona prababa Very Happy Tea je usla u 4.godinu i za sada (da kucnem u drvo) nije imala nekih zdravstvenih problema osim cherry eye-a. Otac joj je Jack, nije von Bercek bogu hvala Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) Empty
PočaljiNaslov: Re: The Shar-pei Archives (Baza rodovnika)   The Shar-pei Archives (Baza rodovnika) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
The Shar-pei Archives (Baza rodovnika)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» pas bez rodovnika...
» Proteinska baza za komercijalnu hranu za pse
» Shar-pei - 24h
» Shar-pei

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: