Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Problem s ushima EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Problem s ushima EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Problem s ushima EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Problem s ushima EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Problem s ushima EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Problem s ushima EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Problem s ushima EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Problem s ushima EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Problem s ushima EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Problem s ushima EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Problem s ushima

Ići dole 
+6
marija
unaltraina
Bojan_Radojkovic
Murphypei
Vladica
Shar pei MKD
10 posters
AutorPoruka
Shar pei MKD




Muški Broj poruka : 5
Godina : 37
Lokacija : Makedonija
Datum upisa : 05.08.2013

Problem s ushima Empty
PočaljiNaslov: Problem s ushima   Problem s ushima EmptyPon Avg 05, 2013 5:25 pm

Vec nekoliko meseci, moja Lana ima problem s ushima, jer verovatno ima neka jaka infekcija. Veterinar kaze da stavljamo neke antibiotske kapice, uzeli smo 2-3 vrsta do sad, i kanesten, ali nikako da joj prodze. Procice i neki period, pa se opet pojavi. Ushi cistimo redovno, ali valjda nije ni to dovoljno. Pa neki savet ili neko ko imao slican problem, nek pishe shta da radimo?
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Problem s ushima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s ushima   Problem s ushima EmptyPon Avg 05, 2013 6:00 pm

Obavezno uraditi  bris iz uha kako bi se ustanovilo u cemu je konkretno problem,a  onda ciljano vrsilo lecenje,a ne ovako napamet Smile Takodje posetite teme o ishrani shar pei-a koja igra veoma bitnu ulogu u kompletnom zdravstvenom stanju psa, pa je samim tim usko povezana i sa problemima vezanim za usi.
Nazad na vrh Ići dole
Shar pei MKD




Muški Broj poruka : 5
Godina : 37
Lokacija : Makedonija
Datum upisa : 05.08.2013

Problem s ushima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s ushima   Problem s ushima EmptyPon Avg 05, 2013 6:04 pm

nije bash napamet, nego uzimamo te kapice koji doktor kaze, ali ovde kod nas u Makedonii neznam bash veterinari koliko su strucni o shar peima, pa ipak mislim da i oni daju napamet te kapice. A to da, verovatno moramo da uzmemo briz od uvo, pa da labaratorija kaze
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem s ushima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s ushima   Problem s ushima EmptyPon Avg 05, 2013 9:37 pm

Baš to poslednje, na to je Vladica mislila kad je rekla da se leči napamet. Dajem primer gljivična infekcija i infekcija ešerihijom koli veoa slično izgledaju, a leče se potpuno drugačije, a to veterinar ne može da zna bez brisa i biograma i antibiograma. Vidim da je pisano i u delu o koži i da dlaka opada u pečatima pa pretpostavljam da je neki sistemski problem. To sve nek veterinar ispituje, ne samo pogleda nego neka radi briseve i skarifikate i onda tek prepisuje terapije. Daleko brže se sredi sve.
Nazad na vrh Ići dole
Bojan_Radojkovic

Bojan_Radojkovic


Muški Broj poruka : 13
Godina : 31
Lokacija : Zajecar
Datum upisa : 10.08.2013

Problem s ushima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s ushima   Problem s ushima EmptyPet Jan 10, 2014 2:47 am

Imam jedno pitanje , moj hektor non stop u poslednje vreme treska glavu ,znaci bas vise puta u toku dana , da li to ima veze sa usima? usi mu cistim redovno , al' u poslednje vreme cim ustane tako protrese glavu i to vise puta u toku dana kao da mu nesto smeta, ima li mozda neko bilo kakvo iskustvo sta bi to moglo da bude .... hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Problem s ushima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s ushima   Problem s ushima EmptyPet Jan 10, 2014 8:37 am

Naravno da su problemi sa usima, moras i redovno cistiti i to spada u redovnu negu ovih pasa, nadam se da nije u upala u pitanju vec samo necistoca, ako ne znas kako mu ocistiti usi procitaj http://www.sharpei-balkan.com/t942-eisaenje-usiju ili jos bolje vodi ga veterinaru da on pogleda da nije i upala u pitanju sto je vrlo izvesno ako mu nisi usi odrzavao cistima. Upala se mora leciti i nije dovoljno samo ocistiti usi.
Nazad na vrh Ići dole
marija

marija


Broj poruka : 191
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.03.2011

Problem s ushima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s ushima   Problem s ushima EmptyPet Feb 27, 2015 1:31 pm

Pozdrav svima,
imamo problem sa usima.Nosila sam bris uha pre skoro mesec dana i Lexa je imala staphylococcus aureus 100%,pila je antibiotik sa liste (panklav)2 nedelje .Kontrolni bris ,danas su stigli rezultati i isto stafilokoka 100% plus candida,mali broj.Jede meso u kombinaciji sa Brit care granulama i uzima suplemente,standardne,omega,c vit. Da li znate sta bi mogla u usi da joj stavljam ili da ponovim terapiju.Malo sam u svadji sa vet.a nisam u mogucnosti da idem u Pancevo. Hvala
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Problem s ushima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s ushima   Problem s ushima EmptyPet Feb 27, 2015 8:45 pm

Ako si vec isla kod Goce u Pa,pozovi ih telefonom i pitaj je sta i kako, mislim da ce ti pomoci.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem s ushima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s ushima   Problem s ushima EmptyPet Feb 27, 2015 11:19 pm

Nikako ponavljanje terapije. Gljivice znaju da se pojave kao direktna posledica antibiotske terapije, obično se uz antibiotik daje probiotik da se imunitet odbrani. Ovo je već drugi slučaj za koji znam da pas na Brit granulama ima problem sa ušima koja linija granula je u pitanju? Možda stanje nije toliko kritično da moraju antibiotik i antimikotik da se uključuju. Ko god može da naručuje preko interneta neka pogleda američki Zymox sredstvo je neverovatno, imam ga kod kuće i čuda pravi. Wink
Nazad na vrh Ići dole
marija

marija


Broj poruka : 191
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.03.2011

Problem s ushima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s ushima   Problem s ushima EmptyPet Feb 27, 2015 11:49 pm

Brit care,venison/cereal free. Za Zimox sam cula i narucila od sestre,ali tek za mesec dana ce stici.Ne znam kako te stafilokoke da se oslobodim,bojim se toliko da cekam.
Nazad na vrh Ići dole
marija

marija


Broj poruka : 191
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.03.2011

Problem s ushima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s ushima   Problem s ushima EmptySub Feb 28, 2015 12:44 pm

Bila sam kod vet.on kaze da mora da pije opet antibiotik. i da ne postoji nista za lokalnu primenu,a sto postoji na ovom spisku iz laba. Otisla sam zatim u vet.apoteku,zena je pregledala sve i potvrdila da ne postoji nista od kapi ,masti,itd. U humanoj apoteci postoji samo mast Stanicid(fusidinska kiselina) sta mislite da li da joj to stavljam u usi i sta da radim? Usi su joj crvene i cese ih i nikada nisu bile cistije,ranije je imala tamno braon ,smrdljivi iscedak,sada je sve cisto,ali  crveno.Stvarno ne znam sta da radim. Bojim se da moja paranoja i nepoverenje prema veterinarima jos vise ne naskodi.Vise imam poverenja u vas,zato molim vas ,pomoc.
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

nesa151


Muški Broj poruka : 843
Godina : 80
Lokacija : Sr.Kamenica-Novi Sad
Datum upisa : 16.05.2011

Problem s ushima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s ushima   Problem s ushima EmptySub Feb 28, 2015 12:55 pm

@marija!
Postoje kapi  koje se mogu kupiti u apotekama gde se prodaju vet.lekovi a mozete pitati i druge veterinare mozda ih imaju ,naziv im je OTOMAX .Ne mora da znaci da su adekvatne za te gljivice ili crvenilo ali vredi pokusati i znacete odmah prvi dan dali se upala smanila .Mnogi su protiv "napamet" lecenja ali kad nemate drugog izlaza morate pokusati i ako  mu u uho dve tri kapi ujutro i dve tri kapi uvece uspete u kanal uha znacete odmah dali deluju ,a tvrdim da nemogu da stete jer smo mi na nasij Luni isprobali (ima veoma uske usne kanale ) .Ako se bude opirao trljejte mu jedno uho a sipajte u drugo "mala prevara " a i proverite kako reaguje na masiranje korena uha ali blago .E sad mozete i nemorate ovo da probate ,kod nas pali ! sunny
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

nesa151


Muški Broj poruka : 843
Godina : 80
Lokacija : Sr.Kamenica-Novi Sad
Datum upisa : 16.05.2011

Problem s ushima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s ushima   Problem s ushima EmptySub Feb 28, 2015 12:58 pm

nesa151 ::
@marija!
Postoje kapi  koje se mogu kupiti u apotekama gde se prodaju vet.lekovi a mozete pitati i druge veterinare mozda ih imaju ,naziv im je OTOMAX .Ne mora da znaci da su adekvatne za te gljivice ili crvenilo ali vredi pokusati i znacete odmah prvi dan dali se upala smanila .Mnogi su protiv "napamet" lecenja ali kad nemate drugog izlaza morate pokusati i ako  mu u uho ali kana kanete , dve tri kapi ujutro i dve tri kapi uvece , znacete odmah dali deluju ,a tvrdim da nemogu da stete jer smo mi na nasoj Luni isprobali (ima veoma uske usne kanale i mora bar u dva meseca dva dana da joj sipamo  ) .Ako se bude opirao trljejte mu jedno uho a sipajte u drugo "mala prevara " a i proverite kako reaguje na masiranje korena uha ali blago .E sad mozete i nemorate ovo da probate ,kod nas pali ! sunny
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem s ushima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s ushima   Problem s ushima EmptySub Feb 28, 2015 5:11 pm

Marija, nesa151 je u pravu. Nemam pojma odakle veterinaru ideja da ne postoji ništa za lokalnu primenu? Otomax pokriva i stafilokoke i gljivice, sličnu stvar radi i Surolan, takođe može da se kombinuje i nekoliko kapi za ljudsku upotrebu sa još nekim suspenzijama za gljivice. Jedino je pitanje da li ste dobro razumeli veterinara i on misli da je upala takva da ne može da prođe bez oralnog antibiotika? Imao sam slučaj sa ešerihijom gde su morale i kapi za uši i antibiotik oralno. Uglavnom, čak i da pije samo antibiotik nije dovoljno jer nešto mora da pokrije gljivicu. Beograd ima baš dosta opcija što se tiče veterinara izmenjajte nekoliko i nađite pravog, mi ovde samo damo upute, ali veterinar mora da odradi većinu posla i mora da postoji neko kome verujete za slučaj da je nešto hitno. Upala uha ne može da čeka mesec dana.

P.S. To je taj Brit Care i izgleda da bez obzira što je bez žitarica ima negde nešto što ne odgovara nekim psima.
Nazad na vrh Ići dole
marija

marija


Broj poruka : 191
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.03.2011

Problem s ushima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s ushima   Problem s ushima EmptySub Feb 28, 2015 11:52 pm

Da ,upala ne moze bez oralnog antibiotika,ali ona je vec ispila terapiju koja nije uspela,vec je i napravila dodatni problem sa gljivama.Sto znaci da opet mora piti antibiotike.Moj problem sa veterinarima je u tome sto jos ni od jednog ,nisam dobila papir sa dijagnozom,opisom stanja i tacne terapije,sto mi sve najljubaznije ispricaju, a na racun stave :terapija i cene,nigde sta i koliko.A kada trazim,te je pao sistem,te ne radi stampac...i ja onda nemam pojma sta su joj ubrizgali pod kozu , a  toliko sam sludjena kada odem jer Lexa kada ugleda mantil,namirise ordinaciju pocinje ,bukvalno ,da place .Pregledaju je tako sto mi lezi preko glave ili je drzi nas 5,opadne joj sva dlaka od stresa i kada god ima priliku pobegne.
 NIsta ,idemo da trazimo Otomax i terapiju od veta i izbaccujemo Brit. A vama hvala. I love you
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Problem s ushima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s ushima   Problem s ushima EmptyUto Apr 07, 2015 9:42 am

Pošto mi opet imamo upalu 1 uveta  No stavljamo Surolan kapi koje su prošli put pomogle...ali mi je drugi veterinar rekao kroz priču bez pregleda da je to povezano sa alergijom i da pokušamo sa Claritine sirupom za decu koji se daje preventivno, iskreno mi preterujemo sa kupovnim keksićima i još po nekom zabranjenom hranom Embarassed pa je vrlo moguće da je to problem, kad mu damo veću količinu keksa ili plazme odmah se upali uvo....da li je neko koristio taj sirup i kakva su iskustva  Neutral
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

nesa151


Muški Broj poruka : 843
Godina : 80
Lokacija : Sr.Kamenica-Novi Sad
Datum upisa : 16.05.2011

Problem s ushima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s ushima   Problem s ushima EmptyUto Apr 07, 2015 10:11 am

@Marija!
Dali su Otomax kapi pomogle ,nisi se javljala pa bi mozda i drugi mogli probati! Basketball sunny
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem s ushima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s ushima   Problem s ushima EmptySre Apr 08, 2015 7:58 pm

PAŠA ::
Pošto mi opet imamo upalu 1 uveta  No stavljamo Surolan kapi koje su prošli put pomogle...ali mi je drugi veterinar rekao kroz priču bez pregleda da je to povezano sa alergijom i da pokušamo sa Claritine sirupom za decu koji se daje preventivno, iskreno mi preterujemo sa kupovnim keksićima i još po nekom zabranjenom hranom Embarassed pa je vrlo moguće da je to problem, kad mu damo veću količinu keksa ili plazme odmah se upali uvo....da li je neko koristio taj sirup i kakva su iskustva  Neutral

Hehe ovde se krije i odgovor. Wink Po meni, nema potrebe za Claritine sirupom jer se uho ne upali od alergije nego od keksića, a posebno od plazme. Šećer je haos, a bakterije i gljivice bujaju. Ima ona super poslastica koju sam postavljao u prethodnom broju Zgužvanog Magazina gde se srca lepo seckaju i isuše. Zdravo je, a odlepe na to.
Nazad na vrh Ići dole
heratea




Ženski Broj poruka : 7
Godina : 29
Lokacija : niš
Datum upisa : 26.08.2016

Problem s ushima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s ushima   Problem s ushima EmptySre Jan 25, 2017 2:19 pm

Pre nekoliko dana sam veterinarskoj stanici Niš na meil poslala jednu poruku,međutim oni mi ne odgovaraju,pa sam zato mislila vas da pitam.Poruku koju ću da kopiram sam napisala ovako:
Imam ljubimca po imenu Hera koja već nedeljama
češe uši, i u uvetu joj je crna sluz. Posavetovala
sam se na internetu i nije mi mnogo vremena
trebalo da shvatim da joj se u ušima nalazi parazit
po imenu otodectes.Večito tražim od mojih da mene i mog
psa odvedu kod veterinara na bris,ali oni ili nemaju
vremena ili nemaju para!Ponovo sam zakucala na netu
i uočila neke lekove za to pa me zanima da li to deluje na
njene uši i da li mi to preporučujete:
-Akaricidni balzam za kožu VEDINOL PLUS 25gr ;
-STRONGHOLD 15mg.
Ako mislite da nijedan od navedenih pomagala nije
za problem moje kuje,molim vas da mi napišete koji lek
bi bio od pomoći.Usput moja Herica je rase shar pej i žensko je,
ima 10 meseci.
UNAPRED HVALA!!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem s ushima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s ushima   Problem s ushima EmptySre Jan 25, 2017 7:22 pm

Nikako lečiti napamet. Mora bris da se uradi. Nekoliko postova gore sam objašnjavao da parazit, gljivica i bakterija mogu da izgledaju slično, a leče se različito tj. različitim lekovima. Šar-pej najčešće u ušima ima gljivicu ili bakteriju, a nekad i obe zajedno. To je razlog zbog kojeg se radi bris. Takođe trebalo bi pogledati i pod mikroskopom.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem s ushima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem s ushima   Problem s ushima Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem s ushima
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Osnovna dresura
» linjanje
» Problem sa okicama
» Testisi...Problem!
» problem sa kozom

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Bolesti pasa-
Skoči na: