Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!!

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Croft

Croft


Ženski Broj poruka : 213
Godina : 35
Lokacija : Nis
Datum upisa : 31.10.2013

RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! Empty
PočaljiNaslov: RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!!   RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! EmptyPon Dec 02, 2013 5:32 pm

nadam se da cu ubrzo da dobijem odgovor, lari su konstantovali ovu dijagnozu, a na internetu pise da je to bolest macaka i da se druge zivotinje ne mogu zaraziti, da li moze neko da mi kaze o cemu je rec ? dobila je injekcije- gentamicin i catosal
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!!   RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! EmptyPon Dec 02, 2013 6:19 pm

Na osnovu čega je data ova dijagnoza? Šta se tačno dešava sa psom?
Nazad na vrh Ići dole
Croft

Croft


Ženski Broj poruka : 213
Godina : 35
Lokacija : Nis
Datum upisa : 31.10.2013

RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!!   RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! EmptyPon Dec 02, 2013 6:57 pm

Murphypei ::
Na osnovu čega je data ova dijagnoza? Šta se tačno dešava sa psom?
nece da jede, curi joj nos, i ima beli slajim u ustima koji se muci da proguta, plasi se usput da pije vodu i dosta spava, pokusava da povrati ali ne izbaci napolje nego kao u ustima zadrzi pa proguta i tako sve u krug... stolica joj je okej i temperatura je 38,9, treba da primi trecu revakcinu u nedelju.
Nazad na vrh Ići dole
Croft

Croft


Ženski Broj poruka : 213
Godina : 35
Lokacija : Nis
Datum upisa : 31.10.2013

RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!!   RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! EmptyPon Dec 02, 2013 7:00 pm

zaboravila sam da kazem da je previse mirna i smorena, samo lezi.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!!   RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! EmptyPon Dec 02, 2013 8:04 pm

A šta je veterinar uradio da dođe do te dijagnoze, za koju ja kod pasa prvi put čujem? Da ne opletem po njemu odmah uzimam u obzir da vlasnici ponekd pogrešno razumeju šta veterinar kaže tačno. Temperatura od 38,9 je blago povišena, ovo ostalo meni zvuči kao infekcija gornjih respiratornih puteva. Jel' balavi dosta? Jel' krv vađena psu?

Vakcine se ne daju bolesnim psima i dok je pas na antibioticima to veterinar mora da zna. Nikako vakcina dok se ne oporavi skroz.
Nazad na vrh Ići dole
Croft

Croft


Ženski Broj poruka : 213
Godina : 35
Lokacija : Nis
Datum upisa : 31.10.2013

RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!!   RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! EmptyPon Dec 02, 2013 8:09 pm

Murphypei ::
A šta je veterinar uradio da dođe do te dijagnoze, za koju ja kod pasa prvi put čujem? Da ne opletem po njemu odmah uzimam u obzir da vlasnici ponekd pogrešno razumeju šta veterinar kaže tačno. Temperatura od 38,9 je blago povišena, ovo ostalo meni zvuči kao infekcija gornjih respiratornih puteva. Jel' balavi dosta? Jel' krv vađena psu?

Vakcine se ne daju bolesnim psima i dok je pas na antibioticima to veterinar mora da zna. Nikako vakcina dok se ne oporavi skroz.
ona je jos uvek stene i ja sam razumela da je njima temperatura 39 normalna...ima tri meseca, tu dijagnozu mi je napisao na papiru i zbunjena sam skroz, nisu joj vadili krv, samo je gledao.
Nazad na vrh Ići dole
Croft

Croft


Ženski Broj poruka : 213
Godina : 35
Lokacija : Nis
Datum upisa : 31.10.2013

RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!!   RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! EmptyPon Dec 02, 2013 8:12 pm

ne balavi uopste, to je kao pena koja je u grlu i nos joj je pun.
Nazad na vrh Ići dole
Croft

Croft


Ženski Broj poruka : 213
Godina : 35
Lokacija : Nis
Datum upisa : 31.10.2013

RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!!   RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! EmptyPon Dec 02, 2013 8:12 pm

ne znam da li ti dovoljno dobro objasnjavam.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!!   RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! EmptyPon Dec 02, 2013 9:27 pm

Možda je trebalo postaviti još pitanja veterinaru. Sad sam ponovo pročitao postove i kopčam da on nije pomenuo FVR, tako da pretpostavljam da misli na infekciju gornjih respiratornih puteva. Internet ume da bude zeznuta stvar kad se traži nešto, uglavnom ispada ono što se najčešće pojavljuje pa uz rhinotracheitis ide FVR što jeste bolest mačaka, ali takođe se "izraz" može koristiti i za infekciju gornjih respiratornih puteva (grlo, nos) kao i za zarazni pseći kašalj. Terapija u tom slučaju je OK skroz. Gentamicin je dobar antibiotik a katosal je izvor vitamina B12 i fosfora pomaže organizmu da izađe iz stanja stresa. Neka mekana hrana bi sad bila odlična jer ne može da žvaće od bolova i ja bih lično video sa veterinarom za neke vitamine.
Temperatura od 39 jeste neka koja se toleriše kod štenaca, ali svako od njih ima svoju funkcionalnu temperaturu, individualna je. Kada je meni Marfi razvijao visoke temperature usled FSF moje merenje kod kuće bude 40, a kad izađemo napolje do kola i odemo do veterinara obavezno bude nešto manja pa veterinar izmeri nekih 39,8 valjda se malo ohladi u tom kratkom periodu dok prođe po hladnom. No, nije to sad ni bitno, mislim da je terapija dobra kao i dijagnoza, prepala te je internet pretraga. Wink

Jedino što opet napominjam vakcina nikako bar još 2 nedelje najmanje dok organizam ne bude bio u stanju da se izbori sa tim "bolestima" koje se ubrizgavaju vakcinacijom.
Nazad na vrh Ići dole
Croft

Croft


Ženski Broj poruka : 213
Godina : 35
Lokacija : Nis
Datum upisa : 31.10.2013

RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!!   RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! EmptyPon Dec 02, 2013 9:45 pm

murphypei mnogo ti hvala na odgovoru....sada sam se malo smirila a bila sam zabrinuta bas za moju laru....reci cu veterinaru da odlozimo drugu revakcinu. ovaj sajt je najbolja stvar moram da priznam a i ti si po meni najbolji administrator jer si mi uvek izasao u susret. hvala Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!!   RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! EmptyPon Dec 02, 2013 9:56 pm

Nema na čemu. Zato forum i postoji. Biće to sve OK samo da se izgura terapija do kraja. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!!   RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
RHINOTRACHEITIS- pomoc !!!!!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pomoc
» Pomoc
» pomoc
» pomoc :)
» agresivni ili razmazeni

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: