Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Smrad i upala usiju EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Smrad i upala usiju EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Smrad i upala usiju EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Smrad i upala usiju EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Smrad i upala usiju EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Smrad i upala usiju EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Smrad i upala usiju EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Smrad i upala usiju EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Smrad i upala usiju EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Smrad i upala usiju EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Smrad i upala usiju

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
dajanaf88

dajanaf88


Ženski Broj poruka : 6
Godina : 36
Lokacija : Simanovci
Datum upisa : 10.02.2014

Smrad i upala usiju Empty
PočaljiNaslov: Smrad i upala usiju   Smrad i upala usiju EmptyPon Feb 10, 2014 10:21 am

Cao svima. Nova sam ovde i nisam imala prilike da iscitam sve sto je pisano. Imam veliki problem sa mojim zguzvankom. Hulk je najsmezuraniji sharpei koga sam imala prilike da vidim,a isto su mi rekli i veterinari. Svi ti njegovi nabori nam vec 7 meseci donose samo nevolje.Smrad je nesnosan,ali ne kao da je prljav,vec toliko jak da ne mozete da stojite pored njega.Takodje i upala usiju.Kanali su mu tek malo otvoreni i od silnih nabora ne mogu normalno ni da se ociste.Pio je panklav 2 nedelje i rezultati su nikakvi.Pare za veterinarski fakultet nemam.Zanima me da li je neko imao slican problem.Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Smrad i upala usiju Empty
PočaljiNaslov: Re: Smrad i upala usiju   Smrad i upala usiju EmptyPon Feb 10, 2014 11:09 am

welcome

Voleo bih da vidim slike tog najzgužvanka. Very Happy 

Hajmo ispočetka skroz. Kako mu izgleda koža? Jel' ima problema sa njom?
Šta jede? Odakle panklav i na osnovu čega? Da li je iko ikada uradio bris ušiju i ciljano lečio infekciju?

Većina nas je imala neki problem sa ušima kod zgužvanaca, bar sa jednim od njih i kod svih to ide po istom principu. Prvo što vlasnici urade je potpuno neadekvatna ishrana, najčešće su to izuzetno loše granule ili izvikane granule koje možda odgovaraju nekim drugim rasama, ali šar-peju nikako. Drugi propust naprave veterinari, kada im se pas pojavi sa problemom, a najčešće sa ušima ili kožom, oni glume vidovnjake i onda šibaju po antibioticima kao ludi i naravno u 90% slučajeva omaše i naprave još veći problem.
Ne bih da zvučim surovo, ali šta znači ovo?

dejanaf88 ::
Pare za veterinarski fakultet nemam.

Problem ne može da se reši bez najmanje brisa kojim će da se odredi šta je u pitanju, pa onda bez kapi, pa najverovatnije nekog leka bilo antibiotika ili antimikotika (u zavisnosti šta bris pokaže). Ako su ušni kanali otečeni veterinar mora da da još neke stvari da pomogne psu sa bolovima i da se smanji otok. I to je terapija koja traje neko vreme, opet zavisi šta je u pitanju, ako je i koža uključena u sve pas se leči nekad mesecima. Razumem da je situacija svima teška, ali psu mora da se pomogne, a sam se izlečiti neće sigurno, prvo će stvari biti sve gore, drugo konstantna inflamacija će da dovede do preterane reakcije hijalurona, kasnije ide lančano sve i može d dođe do uginuća psa u mukama po ovome što sada znamo o šar-pejevima sa infekcijama.

Moguće da zvučim malo grublje, ali na forumu niko ne sme da se usudi da leči psa, to je nemoguće, mi samo objasnimo vlasniku šta treba da uradi kada ode kod veterinara i šta treba da traži da veterinar proveri da bi mogao da leči psa. Jedine predloge možemo da damo po pitanju ishrane i po pitanju suplementacije za održavanje zdravlja psa.
Nazad na vrh Ići dole
dajanaf88

dajanaf88


Ženski Broj poruka : 6
Godina : 36
Lokacija : Simanovci
Datum upisa : 10.02.2014

Smrad i upala usiju Empty
PočaljiNaslov: Re: Smrad i upala usiju   Smrad i upala usiju EmptyPon Feb 10, 2014 11:34 am

Problem sa kozom i opadanjem dlake smo donekle zalecili.Samponom Diafarm chlorhexidin i terapijom.Bris usiju smo radili i ne pokazuje nista.Veterinarka je dolazila par puta da cisti i kaze nam da bi kapi tesko za sada dospele u unutrasnjost uha.Zato ove nedelje planiraa da pod dejstvom anestezije pokusa koliko toliko da ocisti. Pretpostavke su da je alergican na nesto,ali jos uvek ne mozemo da saznamo sta je problem.

Hranimo ga granulama,mada ih zaista cesto menjamo.Jogurt pije skoro svakodnevno.Nista zacinjeno.Kuvamo mu belo meso sa pirincem.

Kako su nam veterinari rekli:dobili ste savrsenog sharpea,sto se fizickog izgleda tice, ali mu je imunitet nikakav,tacnije kao da ne postoji.Oni su nam i rekli za panklav.
On je sam po sebi vrlo smiren i nekako flegmatican Smile Iskreno volela bih da je i hiperaktivan,samo da nemamo ovakve probleme.

Sto se tice para za vet.fakultet.Receno nam je da te razne terapije i "bockanja" kostaju po 6-7000
Nazad na vrh Ići dole
dajanaf88

dajanaf88


Ženski Broj poruka : 6
Godina : 36
Lokacija : Simanovci
Datum upisa : 10.02.2014

Smrad i upala usiju Empty
PočaljiNaslov: Re: Smrad i upala usiju   Smrad i upala usiju EmptyPon Feb 10, 2014 11:43 am

Smrad i upala usiju 1779278_10151966317516973_1744790865_n
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Smrad i upala usiju Empty
PočaljiNaslov: Re: Smrad i upala usiju   Smrad i upala usiju EmptyPon Feb 10, 2014 12:10 pm

Ahaa sad je lakše i potpunije. Wink

Jel' taj bris urađen pre ili posle terapije?
Jedini slučaj kada sam imao lažno negativan bris, je bio sa gljivicama. Njih laboratorije teško izoluju. Zato panklav i nije reagovao na sve. Sličnu stvar sam imao, pas sa prljavim ušima kao soc od kafe i sa mirisom pokvarenog sira. Kod ušiju koje su otekle može da se proba sa hidrokortizonom da se povuče oteknuće i da koliko-toliko otok spadne da se može aplikovati nešto od sredstava za čišćenje ušiju pa onda lek. Nistatin rastvor odlično rešava gljivice, a i mikoseb oralno radi posao iznutra.
Dešava se i da alergija dodatno komplikuje stvari, ali se tu radi eliminaciona dijeta i organizam mora da se dovede u kiselo stanje. Granule naravno odmažu, posebno ako su granule sa žitaricama.
Ja bih to ovako, prvo promenio ishranu skroz i ukinuo potpuno granule. Pokušao sa jednom vrstom proteina (bez piletine) i potpuno ukinuo dodavanje pirinča u obroke. Ishrana sirovim mesom bi bila odlična. U vodu bih dodao kašičicu sirćeta i uključio vitamin C sa produženim dejstvom (500mg dnevno) i omega 3 kapsule za početak jednu dnevno pa onda povećavao do tolerancije (ne znam koliko je težak, ali mislim da kod takvih problema 3-4 kapsule bi bilo optimalno, da dobije i 2 u toku dana bilo bi isto OK). Za to vreme tretiranje kao da ima gljivice, mada mi je malo čudno da baš ništa bris nije pokazao, navodim me na pomisao da je urađen neposredno nakon neke terapije, možda ga ponoviti ukoliko je prošlo dovoljno vremena nakon bilo kakvog lečenja. A da i vitamin E uključiti.
Ovo za vet. faks je verovatno alergijsko testiranje, imao sam priliku da vidim kako izgledaju ti rezultati na kraju stigne da je pas alergičan na sve živo uključujući i vazduh. Kako sam poslednji put čuo oni izvode testiranje, a onda šalju da se uradi rezultat u inostranstvu, ne znam da li je i sad tako. Zato je valjda tako skupo.
Ja sam sa Marfijem imao čestih problema sa ušima i nije se rešilo sve dok ga nisam prebacio na ishranu sirovo/kuvano i smanjio unos ugljenih hidrata, potpuno ukinuo rafinisane, do tada je jeo raznorazna smeća od hrane uključujući i Pedigree granule i Darling konzerve. Nakon promene hrane situacija se znatno popravila.

EDIT: Vidim sliku jel' to sad skoro slikano? Pre ili posle problema?
Nazad na vrh Ići dole
dajanaf88

dajanaf88


Ženski Broj poruka : 6
Godina : 36
Lokacija : Simanovci
Datum upisa : 10.02.2014

Smrad i upala usiju Empty
PočaljiNaslov: Re: Smrad i upala usiju   Smrad i upala usiju EmptyPon Feb 10, 2014 1:23 pm

Slikano je pre,mada se nije nesto znatno promenio.Dlake oko usiju su mu sada dosta opale,a i ispod vrata,jer tu ima mnogo nabora,mada se to i ne vidi toliko.Savetuju mi medicinski talk,al ne mogu da dodjem do njega Sad
 Hvala ti puno na savetu.Jos danas cu da promenim ishranu.I Hulk je jeo sve sto si i ti naveo,a sirovo meso nismo do sada probali
 Ja ne znam bas strucno nazive,aki ociscen je sa nekom ampulicom koja ubija 12 vrsta parazita.Sacekacu do srede kada mu ociste ponovo usi,pa cu primeniti sta si mi predlozio.I da,prljavstina iz usiju je bas takva kako si opisao.
Ponovicemo bris pa cemo da vidimo na cemu smo.
Jos jednom hvala puno.Javljam kako napredujemo  Laughing
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Smrad i upala usiju Empty
PočaljiNaslov: Re: Smrad i upala usiju   Smrad i upala usiju EmptyPon Feb 10, 2014 3:10 pm

Ko me zna, zna da sam opterecena psima. Ja obozavam zivotinje  lick 
Kao vlasnik dva psa i tri macke mogu da ti kazem da se ljubav ne meri kolicinom novca. Granule su uzas ali uzas za pse, nevezano za Shar pea, vec i za druge rase. Rojal Canin hrana koju dizu u nebesa je isto sto i djubre Pedigre samo bolje izreklamirano. Sve je to isto, puno konzervansa, boja, aditiva, hormona, pojacivaca ukusa. A za tu kolicinu novca mozete da spremite tako lepe obroke gde ce vas pas biti presrecan i lepo ce napredovati. Junetina, jagnjetina, govedina, piletina (ako nije alergican) riba... uz to, pitinac, sargarepa, brokoli... pavlaku, mladi sir, jogurt, kefir, jaje... milion opcija. Meso iseckate, kao i iznutrice i sve to lepo popakutejete po kesicam i u zamrzivac. 

Moj pas je jeo granule do 8 meseci... usi su bile katastrofa, isto tako kao kod vas, smrdele i bile prljave. Kad smo presli na pravu hranu (meso) desava se da pas ima vise energije, sjajniju dlaku, zdraviju kozu... neverovatno. Do osam meseci muku smo mucili sa infekcijom ociju, sa usima, sa peruti... uzas jedan. Ne pamtim kad je imala problem sa ocima, a usi cistimo na mesec dana, cak ni tad nema nista. 

Ne zelim da te plasim, ali cinjenica je da retko koji veterinar zna ovu rasu. Mnogi nagadjaju i vrse experimente, a Shar pea su videli na slici. Ono sto odgovara drugim psima kod nasih to moze biti katastrofalno lose. Kod ovih pasa sve mora da se radi temeljno, urade lepo analizu pa po njoj daju terapiju, a ne onako napamet da lece psa. Mi iz Beograda idemo za Pancevo kod veterinara, jer nam je nas prvi veterinar umalo ubio psa. svojim prosipanjem "pameti" nam je oslepeo psa tako sto je na operaciji treceg ocnog kapka toliko stavio konca da su konci pocepali roznjacu a na svu tu muku dao mast na bazi kortikosteroida  Shocked idot. Pas dobio tempreturu, dijareju, povracanje... kad smo otisli kod drugog veterinara on se prepao... "Hitno nadjite nekog dobrog veterinara koji zna sa ocima, oko samo sto nije iscurilo"... U Pancevu, moj pas je uspavan pored mene, operacija je trajala 20 min, probudila se kuci... kao da nista nije bilo. Sutradan je bila kao nova. Zato vi lepo nadjite boljeg veterinara i resite se muke.
Nazad na vrh Ići dole
dajanaf88

dajanaf88


Ženski Broj poruka : 6
Godina : 36
Lokacija : Simanovci
Datum upisa : 10.02.2014

Smrad i upala usiju Empty
PočaljiNaslov: Re: Smrad i upala usiju   Smrad i upala usiju EmptyPon Feb 10, 2014 6:20 pm

Hulka smo operisali kod naseg veterinara i stvarno smo prezadovoljni kako je ispalo.Jadnicak je bukvalno bio slep,udarao je u stavri ispred sebe.Samo muke zbog tih prelepih nabora Smile
Sada nam savetuju antialergijske granule na bazi pacetine.Bas sam joj rekla za sirovo meso i ona mi ne preporucuje zato sto je jos mali.Inace mu kuvamo bas cesto i stvarno strogo pazimo sta jede.
 Imunitet mu je katastrofalan,pa se sve nadam da ce ga vremenom poboljsati.
Nazad na vrh Ići dole
Petar91

Petar91


Muški Broj poruka : 247
Godina : 33
Lokacija : Srbija-Beograd-Vozdovac
Datum upisa : 29.03.2013

Smrad i upala usiju Empty
PočaljiNaslov: Re: Smrad i upala usiju   Smrad i upala usiju EmptyUto Feb 11, 2014 9:45 am

Grof nije imao problema sa ocima sve do novembra 2013, a tad je vec napunio godinu, posle su nastupili problemi reagovao sam brzo odveo ga kod veterinara, pao je facelifting i sve ok Very Happy, pa onda mu se ponovo uvrnuli kapci, opet facelifting i da kucnem u drvo sve je ok. Sem ono sto je pirkao tornado pa su se iziritarale oci ali mazem mu Chloramphenicol mast za oci i lepo dejstvuje na njegove okice Very Happy.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Smrad i upala usiju Empty
PočaljiNaslov: Re: Smrad i upala usiju   Smrad i upala usiju EmptyUto Feb 11, 2014 10:29 am

Štene 3 meseca velika mesnata juneća kost

Smrad i upala usiju 820767_10200491999725534_967756712_o

Štene 4 meseca jagnjeća kost

Smrad i upala usiju 858281_10200828489377565_1907618382_o

Štene nepunih 5 meseci pileća leđa sa šijom

Smrad i upala usiju 882311_10200912170949552_77933040_o

Mogu da jedu sve sirovo osim svinjskog, svinjsko SVE mora da se kuva, kosti se ne daju svinjske nikada ni sirove ni kuvane. Sve što ima kosti nikada se ne kuva jer kost postaje krta i lakše se kida i može da napravi problem.

Petre niste radili fejslifting nego entropiju, moram da ispravljam da ne bude zabune. Fejslifting je grozna procedura i potpuno bespotrebna. 

Ovo je fejslifting:

Smrad i upala usiju 1609680_10152269761238322_617284963_n

A ovo je entropija:


Uploaded with ImageShack.us

Ovo što su imali i Grof i Bella je spastična entropija izazvana alergijskom reakcijom, veoma je nekarakteristično za šar-peja sa formiranom glavom da završi sa entropijom iz genetskih razloga. U slučajevima kada nešto iziritira oči i natera ih da se povuku u duplju i ostavi prostora da se kapci uvrnu se radi o spastičnoj entropiji. Takve stvari sam viđao isključivo kod alergijskih reakcija, a i Linda Tintle se slaže sa tim.
Nazad na vrh Ići dole
Petar91

Petar91


Muški Broj poruka : 247
Godina : 33
Lokacija : Srbija-Beograd-Vozdovac
Datum upisa : 29.03.2013

Smrad i upala usiju Empty
PočaljiNaslov: Re: Smrad i upala usiju   Smrad i upala usiju EmptyUto Feb 11, 2014 10:42 am

Onda smo mi radili entropiju ahahahahahah kako brutalno izgleda face lifting Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Smrad i upala usiju Empty
PočaljiNaslov: Re: Smrad i upala usiju   Smrad i upala usiju EmptyUto Feb 11, 2014 10:54 am

Izgleda grozno, bespotrebno i veoma je bolan. Pas posle toga bude u rangu Lepe Brene hehe
Nazad na vrh Ići dole
Petar91

Petar91


Muški Broj poruka : 247
Godina : 33
Lokacija : Srbija-Beograd-Vozdovac
Datum upisa : 29.03.2013

Smrad i upala usiju Empty
PočaljiNaslov: Re: Smrad i upala usiju   Smrad i upala usiju EmptyUto Feb 11, 2014 11:03 am

ahahahahahahahahahahaha ne uporedjuj "lepu" Brenu sa nasom rasom Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Smrad i upala usiju Empty
PočaljiNaslov: Re: Smrad i upala usiju   Smrad i upala usiju EmptyUto Feb 11, 2014 12:24 pm

hahahahaha  hehe  ludi ste  Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Petar91

Petar91


Muški Broj poruka : 247
Godina : 33
Lokacija : Srbija-Beograd-Vozdovac
Datum upisa : 29.03.2013

Smrad i upala usiju Empty
PočaljiNaslov: Re: Smrad i upala usiju   Smrad i upala usiju EmptyUto Feb 11, 2014 1:33 pm

Od smrada i upale usiju dosli mi do lepe brene aahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
dajanaf88

dajanaf88


Ženski Broj poruka : 6
Godina : 36
Lokacija : Simanovci
Datum upisa : 10.02.2014

Smrad i upala usiju Empty
PočaljiNaslov: Re: Smrad i upala usiju   Smrad i upala usiju EmptyUto Feb 11, 2014 2:57 pm

Promeniti naslov teme u "Brena-smrad i upala usiju" Smile))
Nazad na vrh Ići dole
Petar91

Petar91


Muški Broj poruka : 247
Godina : 33
Lokacija : Srbija-Beograd-Vozdovac
Datum upisa : 29.03.2013

Smrad i upala usiju Empty
PočaljiNaslov: Re: Smrad i upala usiju   Smrad i upala usiju EmptyUto Feb 11, 2014 3:29 pm

LEPA BRENA I SLATKI SMRAD I UPALA USIJU ahahahahahahahahahahaha  hehe
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Smrad i upala usiju Empty
PočaljiNaslov: Re: Smrad i upala usiju   Smrad i upala usiju Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Smrad i upala usiju
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» upala dlake iznad oka

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: