Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
upala dlake iznad oka EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
upala dlake iznad oka EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
upala dlake iznad oka EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
upala dlake iznad oka EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
upala dlake iznad oka EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
upala dlake iznad oka EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
upala dlake iznad oka EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
upala dlake iznad oka EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
upala dlake iznad oka EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
upala dlake iznad oka EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 upala dlake iznad oka

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

upala dlake iznad oka Empty
PočaljiNaslov: upala dlake iznad oka   upala dlake iznad oka EmptyPon Feb 09, 2009 12:35 pm

Da li ste nekad imali problem sa upalom dlake iznad oka????
Skarfiju se to pojavilo od juce...crveno je i izgleda kao da je vise dlaka upaljeno....popodne cu otici kod veterinara....on nista ne cese...ja sam mu cistila fizioloskim i namazala hloramfenikol...ali nije proslo....
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

upala dlake iznad oka Empty
PočaljiNaslov: Re: upala dlake iznad oka   upala dlake iznad oka EmptyPon Feb 09, 2009 1:00 pm

I mi smo imali prošle godina sa Alfijem,prvo se pojavilo crvenilo oko levog oka,pa smo počeli mazati.Već neznam koja vrsta antibiotikuma je bilo što su nam ispisali kod veterinara.Ali posle par dana tretmana otišli na more,a sestri ostavili mast da ona to odradi svaki dan,jer nam se činilo da se situacija poboljšava. Ali kad smo se vratili sa mora,šokirali smo se,ne da se popravilo,nego se skroz raširilo i to na oba dva oka. Ispisali su nas da idemo u institut,uzeli bris i rezultat je bio da su se raširile stafilokoke (u maloj količini je to noramlno da kuca ima),pa onaj crni sloj kože oko oka se sve ofucalo. Posle rezultata brisa su nam ispisali drugu vrstu masti,i polako se Alfi izleči...
Na ovoj slici (nije baš kvalitetna fotka) se vidi kako je izgledao:
upala dlake iznad oka Alfiszemix3.th
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

upala dlake iznad oka Empty
PočaljiNaslov: Re: upala dlake iznad oka   upala dlake iznad oka EmptyPon Feb 09, 2009 1:21 pm

Hvala otici cemo do vet da oni pogledaju i daju nam mast da se lecimo!!!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

upala dlake iznad oka Empty
PočaljiNaslov: Re: upala dlake iznad oka   upala dlake iznad oka EmptyPon Feb 09, 2009 2:14 pm

Ma da,najbolje sve na vreme,a možda i ništa ozbiljno,samo neka iritacija na koži,ali najbolje da vidi veterinar.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

upala dlake iznad oka Empty
PočaljiNaslov: Re: upala dlake iznad oka   upala dlake iznad oka EmptyPon Feb 09, 2009 6:09 pm

Slažem se da je najbolje da veterinar pogleda o čemu se radi i ako ima potrebe da uzme bris. Mi inače stalno imamo neki problem sa očima. Marfiju se obično u proleće desi da se oko očiju sve upali,čak mu dlaka opadne oko očiju,tad smo dobili korticin mast. Kao pokretna apoteka smo sve masti i lekove imamo. Inače,ono što sam ja primetio je da oči znaju da mu se upale i preterano krmeljaju kad su mu uši prljave...
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

upala dlake iznad oka Empty
PočaljiNaslov: Re: upala dlake iznad oka   upala dlake iznad oka EmptyPon Feb 09, 2009 7:03 pm

Znači nismo mi jedini koji imaju mini apoteku... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

upala dlake iznad oka Empty
PočaljiNaslov: Re: upala dlake iznad oka   upala dlake iznad oka EmptyUto Feb 10, 2009 9:48 am

O apotekama necemo ni da govorimo...kapi i masti svuda oko nas...
Juce kad sam dosla kuci Skarfiju se to skroz povuklo sa oka...nije vise upaljeno...izgleda da je moja terapija fizioloski rastvor i hloramfenikol 3 puta na dan pomogla!!!!!!!!!SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

upala dlake iznad oka Empty
PočaljiNaslov: Re: upala dlake iznad oka   upala dlake iznad oka EmptyUto Feb 10, 2009 10:39 am

Ali svakako bi trebali da za 5 dana idemo na cipovanje i vakcinu protiv besnila pa cemo ih bas pitati sta je to moglo da izazove....bojim se i da odem kod vet da ne bih opet zaglavili sa injekcijama i mucenjem!!!!!!

Kad ste vi primali vakcinu protiv besnila???? Skarfi ce sad 8 meseci. Mnogo njih mi je reklo da ne zurimo sa tim...Skarfi nije ni mogao ranije jer je stalno imao neku terapiju
Nazad na vrh Ići dole
Marko

Marko


Muški Broj poruka : 28
Godina : 36
Lokacija : Pozarevac
Datum upisa : 08.05.2009

upala dlake iznad oka Empty
PočaljiNaslov: Re: upala dlake iznad oka   upala dlake iznad oka EmptyPet Maj 08, 2009 1:53 pm

Prvo da se predstavim ja sam Marko i trenutno ne mogu da odlucim sta da radim pa se vama obracam za pomoc, moram na ovoj strani jer je pitanje vezano za bolesti. Moj problem je to sto ja hocu da kupim Shar pei-a ali nakon ovolikih poruka o ocnim oboljenjima mene interesuje da li postje sanse da ja kupim stene i da to stene ne prezivljava operacije, svakodnevno mazanje ociju, i slicno...tacnije kolike su sanse? Da li je to nesto sto svaki Shar pei ima ili se samo kod nekih pojavljuje...unapred hvala. Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

upala dlake iznad oka Empty
PočaljiNaslov: Re: upala dlake iznad oka   upala dlake iznad oka EmptyPet Maj 08, 2009 6:31 pm

Marko dobrodošao na forum... Odgovor na tvoje pitanje bi bio ovakav: Šanse da shar-pei nema probleme sa očima postoje. Svaki shar-pei ima predispozicije da ima problem sa očima tj. sa slabim mišićima na kapcima koji dovode da se kapci uvrću ka unutra (entropija) kao i da se kapci izvrću napolje (ektropija). ALI, shar-pei nije jedina rasa koja ima taj problem postoji još puno rasa koje imaju te predispozicije ali se o tome toliko ne priča (mastif,baset,bokser,pekinezer,buldog engleski i farncuski,...). Jednostavno takve stvari se ne mogu znati kao što ne znaš da li će ti dete nositi naočare ili ne ili imati neku drugu bolest. Ljudi često mešaju zatezanje kapaka sa operacijom entropijom,zatezanje kapaka je laka operacija koja se radi u slučaju da štenci ne otvore oči posle 11-og dana čak se ne koristi anestezija,pa onda kasnije ukoliko mišići na kapku ne mogu da podnesu nabore ponovo mora da se odradi isto zatezanje. Operacija entropije je malo teža operacija gde se kapci seku i oblikuju na taj način da trepavice ne mogu da se uvrnu ka unutra,ali ne bih sad da zalazim u detalje malo je komplikovanije ta operacija se ne radi pre nego što pas navrši godinu dana najmanje jer mu se glava do tada razvija. Ako oba psa (roditelja) nemaju niti su ikada imala problem sa očima veća je verovatnoća da štenci neće imati problem,ali napominjem genetika je čudo i svašta može da se desi. Takođe može da se desi da odrastao pas npr. 3god star nikada nije imao problem sa očima i da ga ujede neki insekt što izazove da oko otekne pa se kapci usled otoka uvrnu i potrebno je zatezanje. Umalo da zaboravim,naboranost ima veze sa tim da li će morati da se radi operacija,ali takođe i nema veze,objašnjenje bi bilo:Marfi je bolesno naboran i radili smo mu zatezanje kad je bio 4 meseca,znam ljude koji su svom shar-peiu radili 3 zatezanja,a nabore gotovo nije ni imao,a znam i za slučaj gde je ženkica bila naborana i to jako,jako,jako gore nego što je Marfi bio ikada i njoj nije rađeno zatezanje očiju nikad.
Ono što bih ja rekao, iz ličnog iskustva, uradio bih Marfiju još 100 zatezanja kapaka samo da nema ovu groznicu (FSF). Zatezanje nije strašno jedino što strašno izgleda, kad se uradi posle ne bi trebalo da bude problema,a i ako ih bude lako se reše,a daleko gore stvari koje su nasledne i koje se kontrolišu pravilnim uzgojem su one koje stvaraju muku i patnju.
Ako te još nešto interesuje slobodno pitaj ima na forumu i odgajivača koji će moći da ti odgovore na pitanja....
pozz
Peđa
Nazad na vrh Ići dole
Marko

Marko


Muški Broj poruka : 28
Godina : 36
Lokacija : Pozarevac
Datum upisa : 08.05.2009

upala dlake iznad oka Empty
PočaljiNaslov: Re: upala dlake iznad oka   upala dlake iznad oka EmptySub Maj 09, 2009 4:23 pm

U glavnom to je to, jer gde god da se okrenem slusam za te probleme a ja sam do sada drzao Nemackog ovcara koji nije znao za veterinara osim redovnih vakcina i kontrola pa me brine da se ne vezem za psa a posle da patim sa njim jer mi je zao da sve te njegove probleme gledam i da ne mogu nikako da mu pomognem. Veci deo mene je odlucio da kupi stene i sledece nedelje idem u posetu Berceku da pogledam neke stence do tada imam jos malo vremena da odlucim. I jos me interesuje kakvo im je ponasanje na dvorisno okruzenje jer ja imam boks uglavnom pse preko dana drzim u velikom boksu a popodne se igram sa njima i preko noci ostaju po dvoristu da ga sami uredjuju Smile)? Jos jednom hvala na informacijama i savetima nadam se da cu i ja uskoro postati jedan od vas pa cu moci da razmenjujem malo vise iskustva sa vama.Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

upala dlake iznad oka Empty
PočaljiNaslov: Re: upala dlake iznad oka   upala dlake iznad oka EmptySub Maj 09, 2009 9:55 pm

Moje mišljenje je da zdravlje psa zavisi od odgajivača,ali i od samog psa. Ja uvek kažem da je meni zapao najbolešljiviji i najčudniji pas na svetu. Smile Što se tiče držanja shar-peia u dvorištu ne vidim nikakav problem to zaista zavisi od vlasnika,ali odmah da upozorim da je ovo jedna veoma čudna rasa. Bez sumnje će biti fantastičan čuvar. Sa strancima je izuzetno obazriv,nepoverljiv, ume da bude čak i nezgodan. Jako su tvrdoglavi i to do neverovatnih granica,stalno žele da dominiraju i ako je vlasnik popustljiv naći će način da budu alfe. Batina ne pomaže i neretko umeju da se pobune kada se sa njima loše postupa. Moj savet je gurati štene što više među ljude i naravno druge pse,deca bi trebalo što više da ga razvlače po rukama. Ono što može da bude problem je to što zaista stalno žele da budu u društvu vlasnika i stalno su na oprezu,uglavnom shar-pei koji živi napolju i onaj koji živi u kući ne mogu da se porede jer ovi napolju nikada neće imati tu dozu privrženosti. Malo im je nezgodno zimi jer nemaju podlaku pa niske temperature umeju da im štete,a zbog nabora na glavi skloni su toplotnom udaru leti. Marfi živi u stanu i stvarno je bezopasan,ali ja sam imao specijalan tretman sa njim, vodio sam ga svuda sa sobom i dan danas to radim,ali napolju dok šetamo nema šanse da bi prišao nekom nepoznatom niti bi dozvolio da ga neko mazi u toku šetnje,a da to nije neko koga baš dobro poznaje. Sa decom je fenomenalan to su jedina bića koja mogu da mu rade sve i svašta i da on kad mu dosadi samo okrene glavu i ode na svoju stranu. Ono što mene kod ove rase oduševljava je ta doza ponosa i privrženosti u isto vreme,nikada nije prišao kod mene ili kod nekog od ukućana i ponudio se da ga mazimo,on takve stvari jednostavno ne radi,a kad uhvatim da ga gnjavim izvrće se i uvija kao mačka čak i prede i to traje dok on to želi. Smile Srećno
Nazad na vrh Ići dole
Marko

Marko


Muški Broj poruka : 28
Godina : 36
Lokacija : Pozarevac
Datum upisa : 08.05.2009

upala dlake iznad oka Empty
PočaljiNaslov: Re: upala dlake iznad oka   upala dlake iznad oka EmptyNed Maj 10, 2009 11:44 am

Hvala na svemu, cujemo se kada jedan malisa padne u moje vlasnistvo Very Happy Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





upala dlake iznad oka Empty
PočaljiNaslov: Re: upala dlake iznad oka   upala dlake iznad oka Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
upala dlake iznad oka
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Smrad i upala usiju

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: