Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Reakcija na druge pse, macke, golubove itd. EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Reakcija na druge pse, macke, golubove itd. EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Reakcija na druge pse, macke, golubove itd. EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Reakcija na druge pse, macke, golubove itd. EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Reakcija na druge pse, macke, golubove itd. EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Reakcija na druge pse, macke, golubove itd. EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Reakcija na druge pse, macke, golubove itd. EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Reakcija na druge pse, macke, golubove itd. EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Reakcija na druge pse, macke, golubove itd. EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Reakcija na druge pse, macke, golubove itd. EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Reakcija na druge pse, macke, golubove itd.

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Astra

Astra


Ženski Broj poruka : 20
Godina : 29
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 07.01.2013

Reakcija na druge pse, macke, golubove itd. Empty
PočaljiNaslov: Reakcija na druge pse, macke, golubove itd.   Reakcija na druge pse, macke, golubove itd. EmptyUto Mar 04, 2014 7:57 pm

Astra dobro napreduje i sve samo sto jedina stvar gde je idalje ista je upravo reakcija na druge zivotinje. Zivimo na 4. spratu i pored zgrade su kuce gde se nalaze isto psi i  cesto laju tada i nasa Astra istrci na terasu i laje sa njima ne uvek al u vecini slucajeva, da li da joj dopustamo to ili ne ? I dok se seta sve je u redu dok ne vidi drugog psa ili macku cak i goluba tad vuce ka njemu i rezi ponekad cak i laje. Ne reaguje na komandu NE i jedino kako se smiri je kad se odaljimo ili ako ne prilazimo i tu joj kazemo da sedne i ne drze je to dugo 4-5 sekundi pa opet krene i tu je mi vratimo da sedne. Da li je ovo dobar pristup ili da probamo nesto drugo ?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Reakcija na druge pse, macke, golubove itd. Empty
PočaljiNaslov: Re: Reakcija na druge pse, macke, golubove itd.   Reakcija na druge pse, macke, golubove itd. EmptySre Mar 05, 2014 8:25 am

Ne znam koliko vam se dopada to njeno lajanje sa terase. Kalla kod mene ne laje uopšte, retko baš, a Bella laje kad je neko na vratima ili kad prođe suviše blizu pored vrata od stana, nama svima to odgovara jer se svašta dešava i bolje da znaju da nije baš pametno da neko proba da uđe u stan. Iako je situacija obrnuta, ova što laje je kao labrador kojeg može svako da pokupi dok bi ova ćutljiva skočila u odbranu. :DZnam da je nezgodno u stanu zbog komšija pa ako ne želiš da laje koriguj je onim mirnijim pristup tako što ćeš nagrađivati kada ne laje.
Što se tiče šetnje i reakcije na druge životinje, nešto očigledno radiš kako treba jer te posluša i smiri se pa makar i na to kratko vreme. To je odličan uspeh, sad samo treba produžiti vreme kad je mirna. Meni je to bilo teško sa Marfijem dok je bio mlad, a ove dve sada uzbuđeno žele do neke životinje, ali one bi da se igraju pa ni ne korigujem često, osim kad smo baš u šetnji po naselju i moraju da se kreću samo na povocu. Meni lično ovo tvoje deluje kao odličan pristup jer imaš smirenu reakciju pa makar i na tih 5 sekundi. Verovatno ćeš uz više ponavljanja doći do toga da bude još mirnija, a kasnije i da uopšte ne reaguje. Poenta je da joj nađeš nešto što će joj biti zabavnije od te životinje. To može da odlično da se vežba sa ovim drskim mačkama po gradu koje ne žele da se pomere i najradije bi ušle u tuču sa psom. Probaj da vežbaš i da je nagrađuješ ili da joj skreneš pažnju nekom igračkom, znam da su neki imali uspeha sa onom igračkom što pišti.
Nazad na vrh Ići dole
 
Reakcija na druge pse, macke, golubove itd.
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Takse na pse i macke!
» Lancana reakcija....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Dresura-
Skoči na: