Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Takse na pse i macke! EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Takse na pse i macke! EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Takse na pse i macke! EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Takse na pse i macke! EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Takse na pse i macke! EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Takse na pse i macke! EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Takse na pse i macke! EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Takse na pse i macke! EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Takse na pse i macke! EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Takse na pse i macke! EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Takse na pse i macke!

Ići dole 
+4
sharpi
Nikita
Skarfi
Kesten_Pire
8 posters
AutorPoruka
Kesten_Pire

Kesten_Pire


Ženski Broj poruka : 589
Godina : 46
Datum upisa : 21.05.2009

Takse na pse i macke! Empty
PočaljiNaslov: Takse na pse i macke!   Takse na pse i macke! EmptyČet Apr 08, 2010 10:03 am

Ovo sam juce procitala na www.pressonline.rs, odete na vesti pa u fokusu, na prvoj strani poslednja vest..
Komentari su dramaticni.

Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

Vlasnici pasa i ostalih kućnih ljubimaca u Beogradu od septembra će morati da plaćaju godišnju taksu u iznosu od 500 do 1.000 dinara


Vlasnici pasa, mačaka i egzotičnih životinja u Beogradu od jeseni će plaćati komunalnu godišnju taksu u iznosu od 500 do 1.000 dinara po kućnom ljubimcu! Samo od poreza za držanje pasa i mačaka, kojih u Beogradu ima oko 160.000, gradska kasa biće punija za 160 miliona dinara, saznaje Press.
Komunalna taksa za:
Držanje nesterilisanih pasa i mačaka:
- pas 1.000 dinara
- mačka 1.000 dinara
Držanje sterilisanih pasa i mačaka:
- pas 500 dinara
- mačka 500 dinara
Držanje egzotičnih životinja:
- po životinji 500 dinara

Ova gradska odluka, koja je usvojena krajem decembra prošle godine, ne odnosi se samo na vlasnike pasa i mačaka, već na sve Beograđane koji u stanu ili kući drže životinje - majmuna, pticu, morsko prase, kornjaču, ribicu, iguanu, zmiju...

Registar pasa

Maja Andrijašević, rukovodilac grupe za dobrobit životinja u Upravi za veterinu pri Ministarstvu poljoprivrede, kaže za Press da je napravljen centralni registar vlasnika pasa i mačaka, dok podataka o broju ostalih životinja koje građani drže u kućama nema.

- Uprava za veterinu ima registar pasa i mačaka u Srbiji. Prilikom prvog vakcinisanja, mačka ili pas se čipuju i dobijaju neku vrstu svoje „lične karte". Svi podaci iz njihove „lične karte" nalaze se u centralnoj bazi našeg ministarstva. Unos podataka u centralni registar ide preko veterinarskih stanica i ambulanata sa područja grada. Ali mi, nažalost, još nemamo registar egzotičnih životinja, pa je jasno da će naplata poreza za njihovo držanje ići teško - navodi Andrijaševićeva.

Kako Press saznaje, u planu je donošenje pravilnika za obeležavanje divljih životinja, nakon čega bi nadležni imali bolji uvid u brojčano stanje egzotičnih kućnih ljubimaca i pokušali da od njihovih vlasnika naplate porez. Pomoćnik gradskog sekretara za komunalne i stambene poslove dr Vladimir Terzin kaže za Press da se komunalna taksa za držanje kućnih ljubimaca naplaćuje svuda u Evropi, Americi i Kanadi!


Zlatni majmun u centru Beograda

Doktor Vladimir Terzin kaže za Press da Beograđani u svojim kućama i stanovima najviše drže pse i mačke, ali ima i onih kojima je kućni ljubimac iguana, zmija, kornjača, veverica, zec, papagaj, zlatna ribica ili majmun.

- Gabonski zlatni majmun je najegzotičnija životinja za koju znam da je vlasnik držao u stanu u samom centru grada - kaže dr Terzin.



- Novac koji se prikupi od naplate taksi za držanje kućnih ljubimaca biće usmeren na zbrinjavanje napuštenih pasa i održavanje azila. Zahvaljujući taksi i mi ćemo, kao i sav normalan svet, moći da platimo komunalna održavanja koja se tiču kućnih ljubimaca koji žive na teritoriji grada. U Beogradu ima oko 80.000 registrovanih pasa i svega sedam hiljada „upisanih" mačaka. Ali ja sam siguran da je broj mačaka bar isti kao i broj pasa - ističe dr Terzin.

Valjevo još razmišlja

Komunalnu taksu za držanje kućnih ljubimaca za sada će plaćati samo Beograđani, a prve uplatnice trebalo bi da stignu na njihovu adresu već u septembru.

- Kontrolu naplate komunalnih taksi sprovodiće komunalna policija. Grad sprema nove odluke koje se tiču držanja kućnih ljubimaca i one bi trebalo da budu spremne do septembra, najkasnije oktobra. Nova zakonska regulativa biće stroža, usklađena sa zakonima koji važe u Evropskoj uniji. Nakon toga moći će da počne naplata komunalnih taksi za držanje kućnih ljubimaca, a očekujemo da će biti završena do kraja godine - kaže dr Terzin.

Prema saznanjima Pressa, uvođenje komunalne takse za držanje kućnih ljubimaca razmatrala je i lokalna vlast u Valjevu. Tamo je ova taksa, navodno, trebalo da bude čak 1.800 dinara. U Službi za odnose sa javnošću opštine Valjevo juče su nam ipak rekli da ovo pravilo kod njih još nije uvedeno.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Takse na pse i macke! Empty
PočaljiNaslov: Re: Takse na pse i macke!   Takse na pse i macke! EmptyČet Apr 08, 2010 6:10 pm

Meni je ovo sve jako zanimljivo, pogotovo sto zivim u gradu koji ima neverovatan problem sa lutalicama i nema ideju sta da radi sa njima, a za izgradnju azila nece da daju ni jedan dinar iz gradske ili pokrajinske kase....ali zato ce da lupaju takse, to su odmah resili, i ubrzo ce se prosiriti na celu Srbiju.

U mom kraju seta besan pit bul vec 10 dana, pokidao je psa u komade, napada sve zivo po ulici. Novine pisu o tome i apeluju da ljudi jave ako ga neko vidi. Naravno, jos ga nisu ulovili, jel komunalnu mrzi da radi svoj posao.

Naravno da sam protiv ovoga. Jer ja sam ga kupila, ja placam njegovu hranu, ja placam uredno vakcine, ja placam veterinara, ja placam lekove....i sad jos treba drzavi da placam zato sto imam psa.
Da imam uslove imala bi ih 10. Takva sam da zelim da pokupim svakog psa sa ulice i da mu pomognem. Znam da je to nemoguce....i zato me nervira bezobrazluk sa kojim se oni odnose prema ljudima, a da ne pricam kakv tek stav imaju prema zivotinji.
Nazad na vrh Ići dole
Nikita

Nikita


Muški Broj poruka : 143
Godina : 43
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 02.04.2010

Takse na pse i macke! Empty
PočaljiNaslov: Re: Takse na pse i macke!   Takse na pse i macke! EmptyČet Apr 08, 2010 11:12 pm

Bojim se da ni ova taksa neće rešiti problem pasa lutalica!? Kase opština su prazne i bude li se novac raspoređivao po prioritetima "opet" neće biti novca za zbrinjavanje pasa lutalica.To je nešto poput ove "EKO" takse što je počela da se primenjuje pre neki dan. Srbija se neodgovorno odnosila prema otpadu do sada ,a siguran sam da se ništa značajnije neće promeniti u bližoj budućnosti.Zakoni uglavnom postoje na papiru, evo tu je i "harač" ,a sve ostalo je po starom.Sećam se pre par godina kada su uveli obavezno čipovanje pasa da su ljudi masovno izbacivali pse na ulicu jer je bilo rečeno da se plaća 1000 din(čip+vakcinacija).Čak si morao sam psa da vodiš u veterinarsku stanicu ili ako budeš čekao da ti dođu kući platićeš 1500 din.Tako je bilo u Kikindi. Velika većina ljudi nije htela da vodi pse na čipovanje, a posle par meseci natezanja cena čipovanja kada ti dođe veterinar kući bila je svega 200 dinara. Ovi ljudi koji su sami vodili pse u Veterinarsku stanicu su to platili 5 puta više i nikom ništa. Osećali su se kao magarci! U to vreme kada ujutru idem na posao tačno sam mogao da vidim ko je izbacio psa na ulicu, jer pas kada ga pustiš napolje on malo procunja okolo i naravno posle se vrati i legne ispred svoje kapije! cheers
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Takse na pse i macke! Empty
PočaljiNaslov: Re: Takse na pse i macke!   Takse na pse i macke! EmptyPet Apr 09, 2010 8:27 am

"Nova zakonska regulativa biće stroža, usklađena sa zakonima koji važe u Evropskoj uniji."
Alo ljudi,daleko smo mi još od Evropske unije... Very Happy
A taksa bi sigurno punio džep političarima...
Zamišljam da neko ima akvarijum od 200 litara. Zamisli koliku tu ribica može stati ..x 500 din! Very Happy A tek ako se nekom okoti gupika,a prodavnice za sitne životinje plaćaju od 15-20 din po gupiki...
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Takse na pse i macke! Empty
PočaljiNaslov: Re: Takse na pse i macke!   Takse na pse i macke! EmptyPet Apr 09, 2010 9:48 am

Odlucio sam,NE PADA MI NA PAMET DA PLAĆAM BILO KAKVU TAKSU,pa nisam ovca za šišanje... Kupio psa,čuvam ga,pazim ga,negujem ga...i još da plaćam porez na njega?!?!?! Jel ti znači da i na dete bi trebalo da se plaća porez?!? Hoću,platiću taksu onog trenutka kada moj pas bude imao neka prava u ovoj državi...kada bude mogao samnom da uđe u gradski prevoz,kada bude mogao samnom da udje u prodavnicu ( ne prehrambenu,niti apoteku,niti tako nešto slično ),kada budem imao gde da ga pustim da se istrči ( da bude civilizovano,a ne da jurimo neke livade gde nema nikoga )... Tada ću da platim...
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

Kesten_Pire


Ženski Broj poruka : 589
Godina : 46
Datum upisa : 21.05.2009

Takse na pse i macke! Empty
PočaljiNaslov: Re: Takse na pse i macke!   Takse na pse i macke! EmptyPet Apr 09, 2010 11:28 am

Zlotvori su jedva docekali:

PS [neregisrovani] (06. 04. 2010, 22:15:31)
Nema nista

Tesko da ce neko placati ovu taksu. Zna se da su "kuckari" tu samo kad trebaju da se svadjaju u parku sa roditeljima ko ima prednost, da li deca ili njihovi "kucni ljubimci".

..

Vlasnici pasa treba da placaju 1000 dinara mesecno s' obzirom koliko njihovi ljubimci, poput stoke, prljaju ovaj grad. Sramota na sta lice ulice i travnjaci.

..

SAMO!!??

1000 Dinara godišnje je mizerija treba da plaćaju bar 2000 mesečno!

a ima i ovakvih:

papaja [neregisrovani] (07. 04. 2010, 08:38:02)
ribice

da li cemo placati i taksu od 500 din. na jestivu rbu

...

Orlando [neregisrovani] (07. 04. 2010, 09:00:06)
Vi niste za poredjenje ni sa Bangladesom!

"Pomoćnik gradskog sekretara trt mrt dr Vladimir Terzin kaže ... da se komunalna taksa za držanje kućnih ljubimaca naplaćuje svuda u Evropi, Americi i Kanadi!"

Pa prvo obezbedite uslove gradjanima ove zemlje da zive kao "u Evropi, Americi i Kanadi", pa cete imati pravo da im zavlacite ruku u dzep i nesto trazite, ovako se ponasate kao najobicniji drumski razbojnici a tako cete i zavrsiti, na djubristu istorije. Mozda bi mogli da se poredite sa Bangladesom, sta je tamo praksa? I Banglades je za vas prejako poredjenje!

...

Jamesbond [neregisrovani] (07. 04. 2010, 09:38:54)
Pogresna politika

Ovo je totalno pogresno tek ce sada biti izbacivanja pasa i ostalih ljubimaca na ulicama gradova Srbije, ovo je najneodgovorniji korak Vlasti sto ce se veoma brzo dokazati, strategija im je da uzmu pare njih nije briga za zivotinje jer ih nije bilo briga ni do danas a nece ni od sutra.
A smem da se kladim sa vlastima u sta god hoce da ce se to i desiti.
Ovo je lopovski sistem i treba ih bojkovati do kraja jer su vec uveli dosta nameta i taksi da im je vreme da odu sa vlasti ko god bio...

...

Mizerna visina taxe...

Po novom zakonu TAXA za držanje ljubimaca od 5 evra je skandalozno mala, obzirom šta sve rade, čine vlasnici pasa, kerova u Beogradu.

Sudim, da zakonom treba pod hitno ili zabraniti držanje pasa svih rasa u urbanim delovima gradova, ili uvesti rigorozne kazne i taxe za posedovanje istih u gradu.

Da se razumemo, ko hoće da ima psa, mora da poseduje kuću, da uz istu ima minimum 2 ara sopsvenog placa, i takvi ne bi plaćali nikome ništa.

A ovima koji žele, da u gradu, da u zgradi sa 5-8. 16 spratova drže kučiće, treba uvesti drakonske kazne, taxu od minimum 100 evra po psu, ionako pse uglavnom drže imućne porodice i pojedinci iz čistog pomodarsva i hira.

Stvarno je nehumani je držati kera, psa u stanu, u nekoj višespratnici, i gde tog istog pSA izvode napolje svaki dan liftom, naravno to rade da bi psa prošetali, a pre svega da bi se pas olakšao, urinirao i tako to.

Pogledajmo na šta liče beogradski parkovi ? Na ruglo nevidjeno, tu deca koja nemaju psa ne mogu ni da privire, jer su isti prepuni psećeg izmeta, ni možeš proć parkom, a da ne ugaziš na isto.

Znamo odlično, da na 10 hiljada beogradan, samo jedan jedini želi, hoće da pokupi izmet svog ljubimca u parku, ulici, pisac ovih redova za zadnjih 30 godina u Beogradu sreo je baš tog jednog, a nikada drugog, trećeg, šetog.

Znam da je Pseći i kereći Lobi u svetu i u Beogradu pogotovu jači, no onaj naš u MIP-u , ali ovoj anarhiji držanja pasa, zmija, pitona treba stati na put, i reći otvoreno: ljudi, pse držite u selo, u kući, a u zgradi nas poštedite tih vaših KOALA, Mečki, Ovčara, Vučjaka, Pekinezera i ostalih PITONA:

...

Mara [neregisrovani] (07. 04. 2010, 13:18:25)
sramota

MIlutine, i da nema pasa , parkovi i javna dobra bi nam i dalje bila kontaminirani posto su nam ljudi takvi, prosti i primitivni. Parkovi su javni toalet, djubre od dorucka zavrsava na klupama posto nase ljude mrzi da naprave par koraka do kontejnera. Tu su i flase, papir, igle..
stanarima u zgradama je lakse da izbacuju djubre kroz prozor ili da ga ostave ispred vrata zgrade . A liftovi? Psi ih prljaju? Ma nije valjda? U zgradama u kojima nema pasa stanari se zale da su im liftovi ZAGADJENI od ljudskog izmeta, povracanja, narkomanskih igli..
Radije cu da udjem u lift sa psom nego nasim tipicnim gradjaninom koji sapun koristi tradicionalno- jednom nedeljno.

U mnogim zemljama se ne placa porez na psa a i da se placa, ta suma je simbolicna u odnosu na primanja. takodje, u tim zemljama gradjani ne moraju da pse spasavaju jezivog ulicnog zivota i umesto da se takvi gradjani POMAZU, oni se jos i kaznjavaju.

..

pera markovic [neregisrovani] (07. 04. 2010, 13:09:19)
Idi begaj

A ti da bi mogao da komentarises morao bi da imas mozak

...

Hvala vam na svemu

Udomio sam psa kog sam pronašao na ulici pre tri godine i time preuzeo rešavanje problema jednog psa lutalice. Sad moram da plaćam i za ostale pse koji su na ulici, a ljudi koji i ne razmišljaju o tom problemu mogu da nastave da se ne bave time. Ako su ulični psi zajednički problem zašto da plaćaju samo ljudi koji su već opterećeni troškovima svog kućnog ljubimca? Verovatno idu na logiku: ti voliš životinje pa nećeš mnogo da se buniš. U Norveškoj vlasnici pasa dobijaju novac od države za držanje psa. Blago nama sa ovakvim taksama. Pozz


O boze...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Takse na pse i macke! Empty
PočaljiNaslov: Re: Takse na pse i macke!   Takse na pse i macke! EmptyPet Apr 09, 2010 1:45 pm

Baš sam mislio da ignorišem ovu temu i da ne pišem ništa, ali ne mogu.
Prvo da kažem da je način na koji je ova taksa osmišljena ČIST bezobrazluk. Meni ne smeta da se plaća porez na ljubimce, platiću ga rado, ALI postoji nešto u pravnoj nauci što se zove PRAVA i OBAVEZE. Znači uz svaku obavezu mora da postoji određeno pravo. Potrudio sam se da pročitam celu odluku (mislim da je to predlog odluke) i nigde ne vidim na koji način oni ovim misle da pomognu, osim što će napuniti kasu novcem, a niko neće znati gde taj novac ide. Baš zgodno, zar ne?! Znači, nek daju predlog sa jasno iskazanim planom i sistemom kako i na šta će se taj novac trošiti i mislim da ljudi tj. vlasnici ljubimaca neće praviti problem. Nije dovoljno da daju pusta obećanja, oni koji treba da plaćaju poreze u bajke ne veruju odavno.

Majo, ovi komentari koje si kopirala me izvode iz takta, a znam da isti uticaj imaju i na tebe, ma na sve nas koji imamo pse. Ovakva doza primitivizma može da se pojavi samo kod onih koji mrze životinje, a sa takvima imamo posla redovno. Evo primer moje isprepadane komšinice koja se žalila na poslednjem skupu stanara kako psi zapišavaju ispred gde se njeno dete igra pa će jadničak da dobije neku boleštinu, pa onda jedan dan prolazim sa Marfijem, a njeno fino dete spuštenih pantalona oko članaka zapišava cveće ispred samog ulaza dok ga ona pridržava da jadničak ne padne, i u isto vreme vrišti: Jaooo pomeri ga uješće me. Patološki slučaj. Bolje da dete piški, nego ker. Na takve sam već navikao i spremio magične reči, jer dok ne dreknem na njih i njihovu divnu decu oni se osile i maltretiraju.
Uh iznervirao sam se. Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
Bosko&Ljubo

Bosko&Ljubo


Muški Broj poruka : 102
Godina : 26
Lokacija : Kula-Novi Sad
Datum upisa : 27.03.2010

Takse na pse i macke! Empty
PočaljiNaslov: Re: Takse na pse i macke!   Takse na pse i macke! EmptyPet Apr 09, 2010 4:36 pm

ovo je sramota uvode takse na ljude koji se brinu i VOLE svoje ljubimce da bi "ocistili" ulice od pasa lutalica a zapravo sve ide u dzep politicarima i ide u gradsku kasu.sramota !!!!!!!!!! Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad
Nazad na vrh Ići dole
Bosko&Ljubo

Bosko&Ljubo


Muški Broj poruka : 102
Godina : 26
Lokacija : Kula-Novi Sad
Datum upisa : 27.03.2010

Takse na pse i macke! Empty
PočaljiNaslov: Re: Takse na pse i macke!   Takse na pse i macke! EmptyPet Apr 09, 2010 4:41 pm

ne bi trebali da uvode TAKSE na pse nego vec zakon o ciscenju ostataka za psom ako zlotvorima vec smeta sto su im parkovi prljavi i naravno trebalo bi se napraviti parkovi za pse i onda bi svi bili srecni.sada jos uvek razmishlam da li da nagovorim nekog starijeg da napravimo peticiju za uklanjanje takse.sta mislite o tome ?
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

Kesten_Pire


Ženski Broj poruka : 589
Godina : 46
Datum upisa : 21.05.2009

Takse na pse i macke! Empty
PočaljiNaslov: Re: Takse na pse i macke!   Takse na pse i macke! EmptyPet Apr 09, 2010 5:09 pm

Vise je nego ocigledno da je ovo apsurdno! Nema sansi da prodje!Pedja uistinu nisam htela ni da obracam paznju dok nisam procitala neke od komentara. Nepravda uzasno boli! Ovo je vreme nenormalnih!
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Takse na pse i macke! Empty
PočaljiNaslov: Re: Takse na pse i macke!   Takse na pse i macke! EmptyPet Apr 09, 2010 10:58 pm

Sredstva za zbrinjavanje i sklanjane pasa lutalica sa ulica svakako da nedostaju i kada bih bila sigurna da novac od ove kazne za drzanje kucnih ljubimaca zaista ide u te svrhe ne bih imala nista protiv da je platim. Treba se na sve nacine pomoci tim jadnim bicima koja zive u svom crnom paralelnom svetu kraj svih nas i koji retko ko primecuje.
Opet po ovom novom od sinoc vidim da je uredba dopunjena i da oni koji imaju udomljenu jednu ili vise zivotinja ne placaju "taksu". To ce svakako umanjiti jedan deo problema koji je ukazivao da ce ljudi koji nemaju dovoljno prihoda izbaciti pse na ulicu. Takvi ljudi obicno i nisu vlasnici cistokrnih pasa vec mesanaca koji po pravilu nisu sterilisani. Te zivotinjice se kod takvih vlasnika i dalje razmnozavaju a svi predpostavljamo gde kucici zavrsavaju. Naravno ima i onih drugih ali njih je daleko manje.
Generalno jesam protiv ovog poteza vlasti i mislim da bi ispravnije bilo da su osmislili neku vrstu takse simbolicnog iznosa od par desetina dinara mesecno za sve gradjane koja bi se recimo zvala,taksa za nezbrinute zivotinje. Ne vidim zasto bi samo ljubitelji (u ovom trenutku samo vlasnici cistokrvnih pasa i macaka) bili prakticno kaznjeni kad psi lutalice vise smetaju mrziteljima zivotinja i ispravno bi bilo da i oni ucestvuju u zbrijavanju istih jer je interes svih nas da pasa lutalica nema na ulicama i da se ne razmnozavaju nekontrolisano.
Verujte da bih uz tako nesto bez ikakvog otpora placala i taksu na drzanje cistokrvnih pasa i macaka(to joj je od sinoc naziv koji bi trebala imati)duplo veci iznos godisnje po psu jer je problem lutalica zaista srceparajuci. Zaista mislim da ovako nesto i u ovom obliku predstavlja degradiranje i ljudi i cistokrvnih zivotinja. Ja imam i jedne i druge(zbrinute mace), do pre par meseci bio je ziv i moj poslednji pas pokupljen plumrtav sa ulice(slepa mesanka koja je uz nas lepo prozivela svojih 13 godina). Zaista volim zivotinje, do sada sam licno udomila i pruzila dostojanstven zivot nekolicini pasa i macaka sa ulice. Osecam nepravdu sto je ovih pet pasa koje trenutno imam razlog da ja budem kaznjena a psi degradirani u odnosu na mesance.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Takse na pse i macke! Empty
PočaljiNaslov: Re: Takse na pse i macke!   Takse na pse i macke! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Takse na pse i macke!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Reakcija na druge pse, macke, golubove itd.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Razno :: Pricaonica-
Skoči na: