Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
SUZI...POMOC... EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
SUZI...POMOC... EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
SUZI...POMOC... EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
SUZI...POMOC... EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
SUZI...POMOC... EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
SUZI...POMOC... EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
SUZI...POMOC... EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
SUZI...POMOC... EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
SUZI...POMOC... EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
SUZI...POMOC... EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 SUZI...POMOC...

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
suzi




Ženski Broj poruka : 19
Godina : 39
Lokacija : beograd
Datum upisa : 02.04.2014

SUZI...POMOC... Empty
PočaljiNaslov: SUZI...POMOC...   SUZI...POMOC... EmptySre Apr 02, 2014 10:55 pm

ne znam gde da pitam pa sam otvorio novu temu...:/primetio sam desno oko da ima neko crvenilo..skoro da joj se zatvara oko...ali to danas nije bilo ja joj ispiram oko ujutru posto ima krmelje..danas smo bili kod veterinara i nije nista primeceno...ne znam o cemu se radi...:/pomoc
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

SUZI...POMOC... Empty
PočaljiNaslov: Re: SUZI...POMOC...   SUZI...POMOC... EmptyČet Apr 03, 2014 7:02 am

Nekakva iritacija,uvrnut kapak, neke bakterije ili alergija ....sta god da je u pitanju moras je odvesti kada je crveno i poluzatvoreno...mada mnogi od njih "progledaju " od straha kada udju kod veterinara i moras veterinaru objasniti sta se dogadja, ponekad se uvrnut kapak ne primeti prilikom pregleda jer kako rekoh u strahu su im velike oci pa ako je neki blag oblik ne primete sve dok ne sediraju psa i postane opusten.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

SUZI...POMOC... Empty
PočaljiNaslov: Re: SUZI...POMOC...   SUZI...POMOC... EmptyČet Apr 03, 2014 8:58 am

Možeš li da uslikaš to kad se dešava pa postaviš ovde? Da nije slučajno ovako nešto:

SUZI...POMOC... 30skf92
Nazad na vrh Ići dole
suzi




Ženski Broj poruka : 19
Godina : 39
Lokacija : beograd
Datum upisa : 02.04.2014

SUZI...POMOC... Empty
PočaljiNaslov: Re: SUZI...POMOC...   SUZI...POMOC... EmptyČet Apr 03, 2014 8:18 pm

SUZI...POMOC... 30w832f
Nazad na vrh Ići dole
suzi




Ženski Broj poruka : 19
Godina : 39
Lokacija : beograd
Datum upisa : 02.04.2014

SUZI...POMOC... Empty
PočaljiNaslov: Re: SUZI...POMOC...   SUZI...POMOC... EmptyČet Apr 03, 2014 8:24 pm

sinoc je bilo bas crveno i neki mehur u oku,danas se smmirilo mada i dalje ima mehur manji nego sinoc,samo je sada u oba oka.veterinar nam je rekao da ima predispozicije za operaciju povlacenja trepavica ili kako se vec strucno kaze,jer su joj se blago okrenule ka oku.rekao nam je da joj cistimo fizioloskim rastvorom i da joj hloramfenikol mast stavljamo u oko. Svako jutro su joj oci pune krmelja...
Nazad na vrh Ići dole
suzi




Ženski Broj poruka : 19
Godina : 39
Lokacija : beograd
Datum upisa : 02.04.2014

SUZI...POMOC... Empty
PočaljiNaslov: Re: SUZI...POMOC...   SUZI...POMOC... EmptyČet Apr 03, 2014 8:26 pm

suzi ::
sinoc je bilo bas crveno i neki mehur u oku,danas se smmirilo mada i dalje ima mehur manji nego sinoc,samo je sada u oba oka.veterinar nam je rekao da ima predispozicije za operaciju povlacenja trepavica ili kako se vec strucno kaze,jer su joj se blago okrenule ka oku.rekao nam je da joj cistimo fizioloskim rastvorom i da joj hloramfenikol mast stavljamo u oko. Svako jutro su joj oci pune krmelje...vecinom su joj suzne ocu.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

SUZI...POMOC... Empty
PočaljiNaslov: Re: SUZI...POMOC...   SUZI...POMOC... EmptyČet Apr 03, 2014 9:35 pm

Ko je veterinar? Slika je malo nezgodna jer se ne vidi baš dobro, ali moguće da joj se kapci uvrću i da mora na zatezanje. Mehur koji se pojavljuje je cista na trećem očnom kapku, ali ona zna da se pojavi i vrati sama od sebe ili eventualno treći kapak pređe malo preko donjeg dela oka kao kod moje Belle na slici gore. Mislim da je vreme za iskusnog veterinara, vidim da je Beograd u pitanju pa može neko odatle da savetuje dobrog veterinara koji je upoznat sa šar-pejevima, ja jedino mogu da preporučim Pančevo i Mondo Animale vet. ambulantu, oni su dobri za šar-pejeve.
Nazad na vrh Ići dole
suzi




Ženski Broj poruka : 19
Godina : 39
Lokacija : beograd
Datum upisa : 02.04.2014

SUZI...POMOC... Empty
PočaljiNaslov: Re: SUZI...POMOC...   SUZI...POMOC... EmptyČet Apr 03, 2014 11:15 pm

SUZI...POMOC... 4vfuhg


sad sam slikao..uvece se pojavi ali preko dana nema toliko crvenilo..mada se ona igra non stop i vesela je...veterinar je https://www.facebook.com/vetnecak
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

SUZI...POMOC... Empty
PočaljiNaslov: Re: SUZI...POMOC...   SUZI...POMOC... EmptyPet Apr 04, 2014 8:38 am

Ovu sliku si dobro uhvatio. Ovo je za zatezanje. Kod tebe na kompu se bolje vidi sigurno, ali ja vidim i ovde mesto gde trepavice prave problem, vidi se plavičasta linija na mestu gde su trepavice zagrebale oko. To crveno u ćošku je treći kapak, ispod se nalazi suzna žlezda pa izgleda tako kao kuglica u uglu oka. Ovo se dešava zato što oko pokušava da se zaštiti od mehaničkog oštećenja koje izazivaju trepavice. Kada nešto nadražuje oko ono se samo povlači nazad, refleksno što ostavlja prostora da suzna žlezda postane vidljiva, ovo nije isto kao i Cherry Eye da ne bude zabune za ostale koji čitaju ovu temu. Po mom mišljenju veterinar bi trebalo što pre da zakaže zatezanje kapaka i da to rešite i da promeni taj hloramfenikol u neke kapi i doda kornere ili solkoseril gel da rožnjača može da zarasta.

Obeležio sam gde je problem:

https://2img.net/h/oi59.tinypic.com/2jbllav.jpg
Nazad na vrh Ići dole
suzi




Ženski Broj poruka : 19
Godina : 39
Lokacija : beograd
Datum upisa : 02.04.2014

SUZI...POMOC... Empty
PočaljiNaslov: Re: SUZI...POMOC...   SUZI...POMOC... EmptyPet Apr 04, 2014 7:22 pm

Suzi ima dva i po meseca,zar se to zatezanje ne radi kasnije maloo? kako se krecu cene toga i jel moze neko da nam preporuci dobrog veterinara u bg . Hvala najlepseee na savetima.
Nazad na vrh Ići dole
suzi




Ženski Broj poruka : 19
Godina : 39
Lokacija : beograd
Datum upisa : 02.04.2014

SUZI...POMOC... Empty
PočaljiNaslov: Re: SUZI...POMOC...   SUZI...POMOC... EmptyPet Apr 04, 2014 7:24 pm

suzi ::
Suzi ima dva i po meseca,zar se to zatezanje ne radi kasnije maloo? ovaj mehur joj se samo uvece pojavljuje,preko dana je sve ok. kako se krecu cene toga i jel moze neko da nam preporuci dobrog veterinara u bg . Hvala najlepseee na savetima.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

SUZI...POMOC... Empty
PočaljiNaslov: Re: SUZI...POMOC...   SUZI...POMOC... EmptyPet Apr 04, 2014 7:35 pm

Zatezanje kapaka se radi i kod daleko mlađih štenaca, treba napraviti razliku između zatezanja i prave entropije. Ovde veterinar samo koncima preusmeri trepavice van oka, ne pravi nikakve rezove kao kad rade pravu entropiju. Procedura nije skupa i traje kratko, ali ne znam koliko tačno naplaćuju po Beogradu. Jedino napominjem da ovo stvarno mora da uradi veterinar koji ima iskustva da ne bi neki radio entropiju štenetu i napravio problem za kasnije. U Pančevu ima odlična veterinarka koja radi ovo, ali ako je to daleko možda neko iz BG preporuči veterinara koji se razume.
Nazad na vrh Ići dole
suzi




Ženski Broj poruka : 19
Godina : 39
Lokacija : beograd
Datum upisa : 02.04.2014

SUZI...POMOC... Empty
PočaljiNaslov: Re: SUZI...POMOC...   SUZI...POMOC... EmptyPet Apr 04, 2014 7:43 pm

Murphypei ::
Zatezanje kapaka se radi i kod daleko mlađih štenaca, treba napraviti razliku između zatezanja i prave entropije. Ovde veterinar samo koncima preusmeri trepavice van oka, ne pravi nikakve rezove kao kad rade pravu entropiju. Procedura nije skupa i traje kratko, ali ne znam koliko tačno naplaćuju po Beogradu. Jedino napominjem da ovo stvarno mora da uradi veterinar koji ima iskustva da ne bi neki radio entropiju štenetu i napravio problem za kasnije. U Pančevu ima odlična veterinarka koja radi ovo, ali ako je to daleko možda neko iz BG preporuči veterinara koji se razume.
nije meni daleko pancevo..nekih 20 tak km...samo me interesuje koja je cena okvirna ko je radio da me neko ne opeljesi..jer smo mi novi u ovome i mnogo smo preplaseni...nije nam sve jedno...Sad da nam objasnite detalje i sta da im kazemo da udjem malo dublje u tome...hvala unapred za pomoc....
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

SUZI...POMOC... Empty
PočaljiNaslov: Re: SUZI...POMOC...   SUZI...POMOC... EmptyPet Apr 04, 2014 7:51 pm

Na forumu dosta njih. Troje urednika idu kod njih od toga samo unaltraina živi u Pančevu, ostalih dvoje je jedno iz Zrenjanina, a drugo iz Požarevca. Petar91 je sad radio svom mužijaku kod njih entropiju, a i unaltraina je sve svoje koji su imali potrebe radila kod njih, ona će znati najbolje koja je cena. Mene je za moju u Rumi iznelo nešto više od 3000 za oba oka i to prava entropija.

Ovo je kontakt pa možeš nazvati da se raspitaš unapred za cenu i sam:

Veterinarska ambulanta za kucne ljubimce "Mondo Animale"
ul. Oslobodjenja 27
Pancevo
013 33 55 01
Nazad na vrh Ići dole
suzi




Ženski Broj poruka : 19
Godina : 39
Lokacija : beograd
Datum upisa : 02.04.2014

SUZI...POMOC... Empty
PočaljiNaslov: Re: SUZI...POMOC...   SUZI...POMOC... EmptyPet Apr 04, 2014 8:11 pm

Murphypei ::
Na forumu dosta njih. Troje urednika idu kod njih od toga samo unaltraina živi u Pančevu, ostalih dvoje je jedno iz Zrenjanina, a drugo iz Požarevca. Petar91 je sad radio svom mužijaku kod njih entropiju, a i unaltraina je sve svoje koji su imali potrebe radila kod njih, ona će znati najbolje koja je cena. Mene je za moju u Rumi iznelo nešto više od 3000 za oba oka i to prava entropija.

Ovo je kontakt pa možeš nazvati da se raspitaš unapred za cenu i sam:

Veterinarska ambulanta za kucne ljubimce "Mondo Animale"
ul. Oslobodjenja 27
Pancevo
013 33 55 01
OK.raspitacu se oko ovoga i da sredimo da bude sve kako treba..hvala na pomoci..
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

SUZI...POMOC... Empty
PočaljiNaslov: Re: SUZI...POMOC...   SUZI...POMOC... EmptyPet Apr 04, 2014 8:51 pm

Zakazi pregled, nije ti daleko i odvedi da ona to lepo prvo pogleda, Veterinarka Gordana ce ti sve lepo objasniti, jako su prijatni i spremni da sve objasne bez preterivanja a i povoljniji su od mnogih u Beogradu
Nazad na vrh Ići dole
suzi




Ženski Broj poruka : 19
Godina : 39
Lokacija : beograd
Datum upisa : 02.04.2014

SUZI...POMOC... Empty
PočaljiNaslov: Re: SUZI...POMOC...   SUZI...POMOC... EmptyPet Apr 04, 2014 9:45 pm

unaltraina ::
Zakazi pregled, nije ti daleko i odvedi da ona to lepo prvo pogleda, Veterinarka Gordana ce ti sve lepo objasniti, jako su prijatni i spremni da sve objasne bez preterivanja a i povoljniji su od mnogih u Beogradu
hvala puno,zvacu sutra da popricam sa njom i da se dogovorimo,da li da se pozovem na tebe?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

SUZI...POMOC... Empty
PočaljiNaslov: Re: SUZI...POMOC...   SUZI...POMOC... EmptyPet Apr 04, 2014 10:15 pm

Slobodno , Ljilja mi je ime mada za zakazivanje i neces verovatno dobiti Gordanu ako je zauzeta vec ce ti zakazati pregled osoba koja  radi taj posao i prima pacijente ali i Marina za prijemnim pultom me zna . Bas danas sam svratila do njih Smile
Nazad na vrh Ići dole
suzi




Ženski Broj poruka : 19
Godina : 39
Lokacija : beograd
Datum upisa : 02.04.2014

SUZI...POMOC... Empty
PočaljiNaslov: Re: SUZI...POMOC...   SUZI...POMOC... EmptyPet Apr 04, 2014 11:21 pm

Ok.hvala ti puno!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





SUZI...POMOC... Empty
PočaljiNaslov: Re: SUZI...POMOC...   SUZI...POMOC... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
SUZI...POMOC...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» SUZI :)
» pomoc :)
» agresivni ili razmazeni
» pomoc
» Pomoc

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Bolesti pasa-
Skoči na: