Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Demodex - Demodikoza

Ići dole 
+12
Murphypei
sabla
Ivan.O
Beba
unaltraina
Vladica
CAPONE
Lee
neron
rugievithus
slavkan73
Siniša
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Ivan.O




Muški Broj poruka : 37
Godina : 34
Lokacija : Tivat
Datum upisa : 29.01.2013

Demodex - Demodikoza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Demodex - Demodikoza   Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptyNed Mar 24, 2013 2:45 pm

vodimo je sjutrs u bar na ovu kliniku da joj sve uradi i da joj da tu neku vitaminsku inekciju da je trgne malo,dlaka joj se vratila i sve i samo joj fali sto ne jede i napravili kucicu vani i uziva na sunce al nikako da jede nesto .....Razz
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Demodex - Demodikoza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Demodex - Demodikoza   Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptyNed Mar 24, 2013 2:48 pm

jedva cekam da cujemo rezultate krvi ....valjda ce biti sve o.k.
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

MitaBG


Muški Broj poruka : 707
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2012

Demodex - Demodikoza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Demodex - Demodikoza   Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptyNed Mar 24, 2013 5:44 pm

Ajde Ivane izdrazi jos malo, nadamo se dobrim rezultatima.... Drzimo fige Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
sabla

sabla


Muški Broj poruka : 70
Godina : 42
Lokacija : Banja Luka - REPUBLIKA SRPSKA
Datum upisa : 14.02.2010

Demodex - Demodikoza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Demodex - Demodikoza   Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptyPon Mar 25, 2013 2:20 pm

Unaltriana, cuo sam za te kapi/mast za usi....Hvala bogu meni otomax djeluje, nadam se da će tako i ostati....Hoću, posavjetovat ću se sa vet, ja svog Rikca drzim na vikendici-kući, koja je udaljena od centra 10km,....sve je šuma i priroda oko njega, tako da ima miševa, čak i poskoka-zmija....Izvini koliko si platila te kapi,mast za uši, koliko te sve izašlo para, do ruku tvojih...

De mi još nesto reci kao jedina iskusna na ovom forumu, ujutru ja svog psa ostavim napolju,ima kućicu ( ful fulova je ) i on tako bude sam vani, nekad sat,dva a nekad i po 8 sati..Naravno, uvijek jede ujutru, naspem mu tople/vruće vode, da li može da utiče hladnoća na njega i da li mu smeta?..( po meni mislim da ne, ima kućicu,unutra ljudska vreća za spavanje ).Ipak kad pogledam neke pse,skoro kod kontenjera za smeće neko ostavio neke kučiće i oni jadni tako par dana leze kod kontenjera,nista ne jedu, i nista im nije ni bilo, pa zato mislim da mu to neće škoditi....ipak je to pas,metabolizam itd,itd....
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Demodex - Demodikoza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Demodex - Demodikoza   Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptyPon Mar 25, 2013 4:40 pm

.ovo je cena.... a za Srbiju je 10$ dostava...ja nisam uzela samo lekic vec i sredstvo za ciscenje usiju uz njega, ovako u kompletu http://www.ebay.co.uk/itm/Zymox-Solution-for-Ear-Infections-1-25-oz-and-Ear-Cleaner-SET-/370643580079?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item564c1434af

Sto se dvorista i kucice tice,jeste pas ali pas bez podlake, lutalice ti sve imaju podlaku koja ih stiti od hladnoce...on ne jer je Shar Pei i to kratkodlaki(horse coat) !!!..sve temperature ispod 5C je za njega hladno ako nije aktivan... ali ako je ti je dobra ta kucica valjda moze da se ugreje, na minusu nikako bez dogrevanja kucice..bolje ga ostavi u kuci kada je tako jako hladno.
Nazad na vrh Ići dole
sabla

sabla


Muški Broj poruka : 70
Godina : 42
Lokacija : Banja Luka - REPUBLIKA SRPSKA
Datum upisa : 14.02.2010

Demodex - Demodikoza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Demodex - Demodikoza   Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptySre Mar 27, 2013 10:32 am

Hvala, oko 22 eura ( oko 40 naših maraka ) ispadne sa poštom do tebe.....mislim Srbije, jel...Kućica je uradjena od daske 2cm + stiropor 5cm + daska 2cm, tako sa svih strana..ali on neće da ulazi u kućicu, slabo....Kućica postoji već skoro godinu dana....A u kući kada bi ga ostavio, sve bi potrgao po njoj, namjestaj,tepihe,zavjese....Ne voli da bude sam, pogotovo u zatvorenom prostoru, odmah laje,ljuti se,baca sve po kući, to je provjereno....Mislim da mu neće ništa biti za par sati provedenih napolju, ostavimo mi njemu podrum otvoren da on može ući i ima svoju fotelju za ležanje, ali u podrumu je hladno, nije bas kao napolju ali jeste...

Prosle godine zbog takvih stvari, zaledila mi voda u podrumu, i nisam je imao skoro mjesec dana, naravno popucale cijevi, belaj....
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Demodex - Demodikoza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Demodex - Demodikoza   Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptySre Mar 27, 2013 2:26 pm

Anksiozan je..zato kida.....nista ti drugo ne preostaje onda nego kada je mraz i jako hladno, kupis dobar topao prsluk za psa,obuces ga, i ostavis tako....navuci ce ti upalu pluca i u tom zamrznutom podrumu ako nastavi tako na po vise sati da ostaje na tako hladnom.
Otac od moje Nie(isto horse coat) je uginuo iz tog razloga....ostavio ga je vlasnik napolju po mrazu i zadrzao se covek vise od pola dana neplanirano van kuce..ovaj ga cekao pred kapijom i lezeci na pragu isped kuce i tako se ohladio da nisu uspeli da ga izvuku....smrzo se jadan tu na tom pragu i zakomplikovalo se sve toliko da je uginuo posle nekoliko dana....a isto je imao gde da se skloni ali....nije vec je izgleda strazario sve vreme napolju cekajuci vlasnika Sad
Nazad na vrh Ići dole
sabla

sabla


Muški Broj poruka : 70
Godina : 42
Lokacija : Banja Luka - REPUBLIKA SRPSKA
Datum upisa : 14.02.2010

Demodex - Demodikoza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Demodex - Demodikoza   Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptyČet Mar 28, 2013 9:03 am

Unaltriana, a moj leži u svojoj fotelji u garazi, i ima kucicu sa vrećom za spavanje, nije to od skora, mislim da bude vani, on ima vec 4 godine tako da to traje vec duze vrijeme...Znam kad dodjem on tek izlazi iz garaze,proteze se...a nece moj ostati napolju cekati mene, on se sakrije, spava....
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Demodex - Demodikoza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Demodex - Demodikoza   Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptyČet Mar 28, 2013 9:17 am

onda O.K. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Beba

Beba


Ženski Broj poruka : 119
Godina : 49
Lokacija : beograd
Datum upisa : 12.03.2013

Demodex - Demodikoza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Demodex - Demodikoza   Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptyPet Mar 29, 2013 12:38 am

Definitivno cu poludeti ako joj se ovo cudo opet vrati,na glavi sam joj veceras primetila dve sitne crvene tackice a i zadnja dva dana gricka zadnje noge,ne opada joj dlaka a taman joj je lepo porasla,ako joj se vrati ne znam sta da radim.Tesim se da se mozda negde ogrebala.Jos uvek nosi ogrlicu advantex i jednom nedeljno joj dajem ivermektin.
Nazad na vrh Ići dole
topaz




Ženski Broj poruka : 30
Godina : 40
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 21.03.2013

Demodex - Demodikoza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Demodex - Demodikoza   Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptyČet Okt 17, 2013 8:38 am

sabla, u kojem si naslju?
Mozda bi mogli negdje da se nadjemo cisto a se psi malo druze :Dda vidi i ovaj moj kako je to igrati se "sam sa sobom" jer ove sve ostale pse razvali u igri Smile, brzo zavrse na podu.

koliko dugo se lijeci demodeks?
Da li su tamne, sivo-crne fleke karakteristične za ovu bolest?
Da li se prenosi na ljude?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Demodex - Demodikoza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Demodex - Demodikoza   Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptyČet Okt 17, 2013 5:46 pm

Lečenje demodeksa zavisi od imuniteta psa. Individualno je. Kada postoji demodeks i još neka kombinovana infekcija može da se leči mesecima.

Tamne fleke nisu karakteristične za demodeks. Sam demodeks se pojavljuje u vidu opadanja dlake bez crvenila i bez promena na koži. Tamne fleke se uglavnom pojavljuju kada postoji još neka infekcija.

Demodeks se ne prenosi na ljude, znači nije zoonoza. On normalno živi na psu i pravi problem tek ukoliko imunitet opadne. Čovek ima "svoj demodeks", ta "buba" normalno živi npr. kod ljudi u trepavicama.
Nazad na vrh Ići dole
bubicak

bubicak


Ženski Broj poruka : 4
Godina : 40
Lokacija : Bogatic
Datum upisa : 22.01.2014

Demodex - Demodikoza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Demodex - Demodikoza   Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptySre Jan 22, 2014 10:54 pm

Dragi prijatelji,mom psu je danas potvrdjena demodikoza,sutra cu se videti sa veterinarkom i dobiti uputstva o daljem lecenju i posledicama, kako je rekla Sad.Star je 7 meseci i pojavili su mu se pecati bez dlake na par mesta na telu pa predpostavljam da je to ovaj tezi tj generalizovani oblik.Mesta bez dlake nisu upaljena i nema nikakvih promena sem po negde ruzicasta boja koze.Mislim da sam procitala sve tekstove o ovoj bolesti koji postoje na netu....Veoma sam tuzna,po malo uplasena kako ce sve to izgledati....Mozda mi ne mozete reci nista sto vec nisam procitala,ali eto valjda mi treba ohrabrenje nekog ko je sve ovo vec prosao i prevazisao.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Demodex - Demodikoza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Demodex - Demodikoza   Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptySre Jan 22, 2014 11:06 pm

Evo odmah ohrabrenje to nije generalizovani oblik. Wink
Dobar tretman i pojačanje imuniteta i sve će biti OK.

A da welcome
Nazad na vrh Ići dole
bubicak

bubicak


Ženski Broj poruka : 4
Godina : 40
Lokacija : Bogatic
Datum upisa : 22.01.2014

Demodex - Demodikoza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Demodex - Demodikoza   Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptySre Jan 22, 2014 11:11 pm

Hvalaaa Smile,Nije ? Huuhh ! Javicu sutra cim dobijemo terapiju pa cu vas gnjaviti sta od vitamina i kakvu hranu za jacanje imuniteta.
Nazad na vrh Ići dole
bubicak

bubicak


Ženski Broj poruka : 4
Godina : 40
Lokacija : Bogatic
Datum upisa : 22.01.2014

Demodex - Demodikoza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Demodex - Demodikoza   Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptyČet Jan 23, 2014 12:25 pm

Evo nas,stigli smo od veterinara.Bubica je dobila neku injekciju koju ce odbijati svaki treci dan (ne znam koju) i taktik koji rastvaramo u 5l vode.Natapamo mesta bez dlake i svako sumnjivo dan posle injekcije,dakle jedan dan injekcija,sutradan taktik,jedan dan predah,pa opet sve ponovo...kad sve prodje,idemo na sterilizaciju.E sad,sta da uzmemo za imunitet,kakve dodatke i koju hrano preporucujete?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Demodex - Demodikoza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Demodex - Demodikoza   Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptyČet Jan 23, 2014 3:48 pm

Od dodataka Omega 3, jedna kapsula od 1000mg, C vit sa odlozenim delovanjem 500mg dnevno, Spirulina 1 tableta dnevno  i Kolostrum za dizanje imuniteta  dve kapsule dnevno,ja ga nigde nisam nasla sem online kada sam ga uzimala za skotnu kuju http://apotekaonline.rs/ekolostrum-kapsule-1-1-gratis, vidim sada i da je trenutno na akciji Wink
Hrana sto cistija i prirodnija, bez sintetickih dodataka, znaci kvalitetnije sirovo meso(sve sem svinjskog),mozete ga i kuvati ali aminokiseline se unistavaju termickom obradom a one su mu sada neophodne, sirova jaja prepelice tri-cetiri sedmicno, jugurt, kefir, neslan mladi sir......ili granule bez zitarica i kvalitetne http://www.new-instinct.com/online-petshop/psi


Poslednji izmenio unaltraina dana Čet Jan 23, 2014 7:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
bubicak

bubicak


Ženski Broj poruka : 4
Godina : 40
Lokacija : Bogatic
Datum upisa : 22.01.2014

Demodex - Demodikoza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Demodex - Demodikoza   Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptyČet Jan 23, 2014 6:57 pm

Hvala puno Unaltraina Smile
Nazad na vrh Ići dole
Vladan




Muški Broj poruka : 1
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.08.2014

Demodex - Demodikoza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Demodex - Demodikoza   Demodex - Demodikoza - Page 2 EmptySre Avg 06, 2014 9:47 pm

Probajte Anti-Demo. Pokazao se izuzetno uspešnim, naročito u početnim fazama. Posetite Facebook stranicu Anti-Demo i videćete rezultate ovog odličnog, potpuno prirodnog proizvoda koji pojačava imunitet i time uništava Demodikozu. Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Demodex - Demodikoza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Demodex - Demodikoza   Demodex - Demodikoza - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Demodex - Demodikoza
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Bolesti pasa-
Skoči na: