Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
cesanje okica  EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
cesanje okica  EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
cesanje okica  EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
cesanje okica  EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
cesanje okica  EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
cesanje okica  EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
cesanje okica  EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
cesanje okica  EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
cesanje okica  EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
cesanje okica  EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 cesanje okica

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Kristijan

Kristijan


Muški Broj poruka : 7
Godina : 31
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 22.04.2016

cesanje okica  Empty
PočaljiNaslov: cesanje okica    cesanje okica  EmptyČet Maj 19, 2016 12:09 am

Zdravo svima
Imam Dona koji ima 5 mjeseci i do sad nikad nije imao problem sa okicama, osim krmeljanja ponekad ali uz redovnu higijenu nista strasno, da bi dans poslije setnje legao da spavao ustao i samo se poceo sa sepicama da trlja oci, jedno oko mu je  krvavo, i oci su mu skoro zatvorene i samo pokusava da se cese po ocima, e sad prem da se dosta pisalo na forumu o okicima i zatezanju nista prija 8 mjeseci, sta da radim ne mogu cekati 3 mjeseca da se to radi ili??? sta da radim ujtru sam kontao da ga vodim veterinaru sta mi savjetujete
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

cesanje okica  Empty
PočaljiNaslov: Re: cesanje okica    cesanje okica  EmptyPet Maj 20, 2016 3:42 pm

Vodite ga hitno kod veterinara. Pisano je da se prava entropija ne radi ranije, ali se zatezanje može uraditi. Ovde može da pomogne samo dobar veterinar. Mora da pregleda oči, verovatno će zakazati zatezanje kapaka, odraditi zahvat, prepisati vam masti/kapi i dati zaštitnu kragnu. Javite kako je.
Nazad na vrh Ići dole
Kristijan

Kristijan


Muški Broj poruka : 7
Godina : 31
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 22.04.2016

cesanje okica  Empty
PočaljiNaslov: Re: cesanje okica    cesanje okica  EmptySub Maj 21, 2016 10:34 am

Vodili smo ga veterinaru, dobio je kremu MAXITROL pa mu to stavljamo ali nista ne pomaze Don  ponekad samo otvori oci, i to ga mnogo cese, oci su mu crvene, vterinar nam je rekao da ovu kremu koristimo 5 dana pa ako ne pomogne da dodjemo da radi operaciju ali kaze veterinar prem da je mali ako mu se sad uradi operacija odstanjivanje viska koze onda ce morati jos jednom raditi korekciju kad bude veci zbog konture glave i razvijanja meni sve ovo zvuci katastrofa, trazili smo veterinare u Sarajevu koji bi mogli da odrade podizanje sa koncima ali to niko ne radi, sta mi predlazete?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

cesanje okica  Empty
PočaljiNaslov: Re: cesanje okica    cesanje okica  EmptyUto Maj 24, 2016 5:30 pm

Jao pa kako mu pada na pamet da prepiše Maxitrol na oči koje najverovatnije imaju oštećenje rožnjače?! Žao mi je što nisam odmah video post. Masti/kapi na bazi steroida kod entropije su kontraindikovane. Ne treba da se koriste. Morate naći veterinara koji će uraditi zahvat, i slobodno tražite da promeni masti ovo NE SME da se koristi. Za svoje pare imate pravo da zahtevate bilo šta što je u interesu vašeg psa. Ovaj zahvat može da se radi na više načina i to zaista mora da proceni veterinar tu ne mogu nikako da pomognem, ne može niko ko ne vidi psa, ali je bitno da se uradi jer ništa drugo ne može da mu pomogne.
Nazad na vrh Ići dole
Kristijan

Kristijan


Muški Broj poruka : 7
Godina : 31
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 22.04.2016

cesanje okica  Empty
PočaljiNaslov: Re: cesanje okica    cesanje okica  EmptySre Maj 25, 2016 10:27 am

Jutros smo Donna odveli da se odradi taj zahvat, veterinar nam je rekao prem da mu sad radi s 5 mjeseci postoji mogucnost da sa godinu dana mozda bude trebalo odraditi jos jednu korekciju ocnih kapaka,ugl sad cekamo poziv da odemo po naseg Donna i nadamo se da ce da opet otvori okice Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

cesanje okica  Empty
PočaljiNaslov: Re: cesanje okica    cesanje okica  EmptySre Maj 25, 2016 3:24 pm

Može da se desi, ali ne mora. To se ne zna nikada, mada, većini ne mora da se radi drugi put. Nakon toga su vam potrebne antibiotske masti/kapi (mast je bolja i ništa ne sme da bude na bazi steroida), solkoseril gel i zaštitna kragna koju treba da nosi da ne bi češao pa počupao konce. I da ne zaboravim, izgleda daleko strašnije nego što zaista jeste, ja sam se prvi put sa Marfijem prestravio kad sam ga video.
Nazad na vrh Ići dole
Kristijan

Kristijan


Muški Broj poruka : 7
Godina : 31
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 22.04.2016

cesanje okica  Empty
PočaljiNaslov: Re: cesanje okica    cesanje okica  EmptySre Maj 25, 2016 5:15 pm

Hvala puno na savjetima i sto dijelite Vasa iskustva.
Operacija je prosla ok, izgleda na prvu strasno, nosi kragnu za 11 dana skidamo konce i dobio je kremu tobrex, cese ga ali sve u svemu dobro je vide mu se okice Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





cesanje okica  Empty
PočaljiNaslov: Re: cesanje okica    cesanje okica  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
cesanje okica
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: