Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
N.Nikola

N.Nikola


Muški Broj poruka : 4
Godina : 29
Lokacija : Pozarevac
Datum upisa : 15.01.2017

Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje Empty
PočaljiNaslov: Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje   Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje EmptyNed Jan 15, 2017 3:54 pm

Imam problem sa svojim psom i to malo duze vreme, bilo smo kod veterinara a dva puta. prvi put nam je daao samo palitreks da pije. To nije pomoglo pa smo otisli ponovo i on nam je rekao da je suga dao joj je inekciju (ne znam koju jer nije rekao) i opet prepisao palitreks. Medjutim ni to nije pomoglo i kuca mi je nastavila da se cese non-stop bukvalno bez prestanka. Danas saam otisao kod drugog veterinara i on nam je dao BENZODERM i ADVANTIKS kapi, cim sam dosao kuci odmah sam joj stavio to ali mi se cini da je posle stavljanja benzoderma crvenilo postalo jos vise izrazajnije
Treba mi pomoc i savet sta raditi dalje ako to ne pomogne
Nazad na vrh Ići dole
N.Nikola

N.Nikola


Muški Broj poruka : 4
Godina : 29
Lokacija : Pozarevac
Datum upisa : 15.01.2017

Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje   Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje EmptyNed Jan 15, 2017 4:09 pm

Ovako to izgleda, ima i kod prednjih nogu i na kozi ispod vrata
[img]https://2img.net/h/oi66.tinypic.com/rms65d.jpg[/img]
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje   Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje EmptyPon Jan 16, 2017 8:01 pm

A šta jede pas? Da li je ovo na nogama kao čvorići ili se meni čini na slici samo?
Nazad na vrh Ići dole
N.Nikola

N.Nikola


Muški Broj poruka : 4
Godina : 29
Lokacija : Pozarevac
Datum upisa : 15.01.2017

Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje   Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje EmptySre Jan 18, 2017 11:54 am

Cini se na slici, nisi cvorcici samo je crveno i sada vec kao da menja boju u modro. Jede premilove junior granule i hranu iz konzerve, konzerve uvek uzimam drugacije.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje   Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje EmptySre Jan 18, 2017 10:38 pm

To crvenilo na prevojima je najčešće alergija na hranu, kada se pojave i crvene bubuljice na stomaku u pitanju je kontaktna alergija na podlogu najverovatnije, čini mi se da nema bubuljica, sa slike je teško proceniti. Šar-pej ne treba da se hrani žitaricama, loše reaguju na njih, treba uzeti hranu koja je bez žitarica (grain free, cereal free) ili bar onu koja nema na samom početku žitaricu, posebno kukuruz. Takođe, šar-pej je rasa koja se razvija drugačije od ostalih, iako je u pitanju srednji pas razvijaju se kao gigantske rase i spadaju u 14 pasmina čiji je genetski materijal najsličniji vuku, zbog toga se od samog početka hrani hranom za odrasle pse. Sada preko interneta može da se naruči dosta hrane, sa leve strane na forumu stoji reklama za Nutrivet i vodi do njihovog sajta, takođe na FB postoje grupe gde se može pronaći dosta granula koje su bez žitarica kao Brit, TOTW itd.
Oba veterinara su postavila dijagnozu odokativno, to se tako ne radi. Prvo se radi skarifikat i bris, pa se gleda pod mikroskopom, šalje u laboratoriju i na osnovu rezultata se prepisuje šta treba. Ovako je prvi nakrljao psa antibiotikom koji mu nije potreban jer se alergija ne leči antibioticima, a drugi je najverovatnije iz iskustva potrefio šta treba jer je advantiksom pokrio buve, a benzodermom alergiju, ali opet i ja kada znam šta može da bude ne dozvoljavam ništa da se radi mojim psima dok se ne dobije dijagnoza. Za kasnije, kada postoji neki problem neka veterinari rade testove, sačekaju rezultate, pa onda postave dijagnozu i na kraju leče. Wink
Nazad na vrh Ići dole
N.Nikola

N.Nikola


Muški Broj poruka : 4
Godina : 29
Lokacija : Pozarevac
Datum upisa : 15.01.2017

Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje   Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje EmptyČet Jan 19, 2017 2:22 am

Hvala Vam puno na pomoci i savetu. Menjam hranu vec sutra, a sledeci odlazak veterinaru bice drugaciji
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje   Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje EmptyPon Jan 23, 2017 1:34 pm

Al i kad promjenite hranu treba ju jesti bar dva tri mjeseca da vidite promjenu kao i ljudi kad mjenjaju hranu zbog alergije. Ja uzimam preko interneta zooshop trgovine exclusion vet dijetu konjetinu granule i konzerve. Skuplja je ali stolica uredna i dlaka odlicna bez crvenila. Mi imamo crvenilo na pelud al kao urtikarija crvene tocke prvo kao krastce pa poslije otpadne i bude upaljeno. To rjesavano tabletama...kad je manje antihistaminik emesan, kad je jace cca 2 puta godisnje decortin
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje   Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje EmptySre Jan 25, 2017 7:17 pm

@Mea je l' to problem sa alergijama u doba kada cveta nešto, kad je proleće? Urtikarija bi trebalo da bude histaminska reakcija gde pas bukvalno bukne u čvorićima koji ne budu crveni. Imao sam taj problem sa Kallom kada je ujeo pauk, katastrofa na šta je ličila, to se desilo jednom, nakon toga joj je reakcija na ujed pauka lokalizovana, uglavnom se pojavi samo na mestima ujeda.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje   Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Crvenilo na stomaku i stalalno cesanje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Grcevi u stomaku
» cesanje okica
» Crvenilo ociju

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: