Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Sara EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Sara EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Sara EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Sara EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Sara EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Sara EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sara EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Sara EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Sara EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Sara EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Sara

Ići dole 
+41
dragoljub89
neron
Romel
leo
TEA&VLADA
Sara Pej
Bora_Puki
AhKin
ivanabn
sharpei hr
ljilja-pei
rugievithus
hektor
Blaze
Ishler
Dacha
Beti
dacadixi
Big Mazi
Kaja i Boki
unaltraina
Maja-Bubica
sloti
Bora
miracle
Hana
Vana
Nesha
slavkan73
kud
maja81
Kesten_Pire
Andrea_Lily
Jovana_Dario
sharpi
EMA
Skarfi
Buba_mara
ivana&bane
Murphypei
Siniša
45 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Sledeći
AutorPoruka
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 36
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Sara Empty
PočaljiNaslov: Sara   Sara EmptyPon Jun 25, 2007 11:48 pm

Evo da Vam predstavim moju Saru koja ima 5 punih meseci Very Happy

Sara Sara10

Sara 01052011

Sara 01052014

Sara 01052013

Slike iz mladjih dana Smile

Sara 23032010

Sara 14032010

Sara 14032011


Poslednji izmenio Sinisha dana Pet Jun 05, 2009 11:22 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Sara Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara   Sara EmptyPon Nov 19, 2007 4:48 pm

Super mi je njena boja. Jel imaš neke slike gde je starija? Zanima me kako stoji u rodovniku koja joj je boja? Meni je sve na mađarskom pošto smo ga nabavili odatle i napisali su da je boja braon, ali on nije braon nego chocolate dilute, ne znam šta je to ali tako mi je rekao neki lik koji je kinološki sudija.
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 36
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Sara Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara   Sara EmptySub Dec 13, 2008 10:34 pm

Ne mogu da pronadjem rodovnik
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 36
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Sara Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara   Sara EmptySub Dec 13, 2008 11:15 pm

[img]Sara Sdc10061bq1.th[/img]


[img]Sara Sdc10058fc7.th[/img]


[img]Sara Sdc10056cl0.th[/img]



[img]Sara Sdc10051yx9.th[/img]


[img]Sara Sdc10048ut8.th[/img]

Ovo su slike od pre 3 meseca
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Sara Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara   Sara EmptyPon Dec 15, 2008 9:35 am

Sara je kao lutkica!!! Ima isti "blentav" pogled kao Crisp!! Prelepa je!! Jel vazi jos uvek ona ponuda za parenje? Smile
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 36
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Sara Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara   Sara EmptyPon Dec 15, 2008 10:38 am

Hvala. Obozavam taj njen blentav pogled.
Naravno da vazi Smile Moram prvo da pitam veterinara Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Sara Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara   Sara EmptyUto Dec 16, 2008 9:48 am

Naravno,mislili smo da organizujemo neko parenje kad se Sara skroz oporavi. Srce malo... Drugar nas je uzeo isto stene shar pei-a,beli je kao Sara,kako je sladak!!! Videcu da postavim i njegove slicice,srce malo ima samo 4,5 meseca... Obozava Crisp-a,kad ga vidi kakvo je to samo jurcanje,gricka ga,skace po njemu...
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 36
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Sara Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara   Sara EmptyUto Dec 16, 2008 1:57 pm

Sara je jako agresivna prema drugim psima. Nikada se nije igrala i svaki put kada ugleda neko kuce ona nasrce...
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Sara Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara   Sara EmptyUto Dec 16, 2008 2:21 pm

Zato smo mi Crisp-a od malena gurali među druge kerove,bilo da su nečiji ili su lutalice,da se navikne da ne bude agresivan. Mada je on i rastao sa mojom babom ( još jedan mešanac koji ima 13 god. ) . Ma,kada bude videla ovog manekena...ih,samo će da uzdahne Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Buba_mara

Buba_mara


Broj poruka : 246
Godina : 41
Datum upisa : 13.01.2009

Sara Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara   Sara EmptySre Jan 14, 2009 11:24 am

sara je kao secer. moja loreda jako lici na nju iz mladjih dana:).
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 36
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Sara Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara   Sara EmptySub Jan 17, 2009 1:36 am

Stvarno lice Smile
Jel Loreda skroz bela ili, kako mi se cini ima malo svetlo braon i rozikasto na ledjim?
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
Buba_mara

Buba_mara


Broj poruka : 246
Godina : 41
Datum upisa : 13.01.2009

Sara Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara   Sara EmptySub Jan 17, 2009 6:19 pm

ima malo svjetlo braon po ledjima. u rodovniku pise da je krem
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Sara Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara   Sara EmptySre Feb 04, 2009 1:13 pm

Kao pahulja je:)SmileSmileSmileSmile
na prolece momak i ja planiramo da uzmemo i belu zenkicu!!!!!!!!
A volela bih da izgleda bas kao tvoja Sara....
Nazad na vrh Ići dole
EMA

EMA


Muški Broj poruka : 76
Godina : 31
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 06.03.2009

Sara Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara   Sara EmptyPet Mar 06, 2009 11:13 pm

prelepa je !! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 36
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Sara Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara   Sara EmptyUto Mar 10, 2009 1:19 pm

Postavljam ovu sliku da vidite kako Sara izgleda sa demodikozom.

Sara 100320091065.th

ovde je jos jedan ne uspeli pokusaj da joj stavi am Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 36
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Sara Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara   Sara EmptyUto Mar 10, 2009 2:32 pm

Mada ja sumnjam da je tu samo u pitanju demodikoza. Sara je imala demodikozu i moguce da je jos uvek ima al siguran sam da tu postoji jos nesto sobzirom da stanje varira. Na vecim temperaturama koza joj postaje crvenija dok na nizim temperatura, pogotovo sada zimi sobzirom da je provela svo vreme napolju, izgledala je mnogo bolje, cak joj je i narasla dlaka na mestima gde je prethodno opala zbog demodeksa. Verovatno postoji neka vrsta alergije, dal od hrane ili od neceg drugog. Moguce da je i u pitanju tiroidna zlezda. Uskoro cemo izvrsiti testove pa cemo proveriti. Juce sam proveo ceo dan u Pet Centru na Novom Beogradu i video neku novu hranu za pse koja se zove Brit Care. Imaju poseban program za sve vrsta starosti, velicine kao i program za bolesne pse. Ne znam da li iko ima iskustva sa ovom hranom? Znam da je Hills najbolja hrana. Mogao bih da je priustim Sari ali ona jede kao izgladnela tako da ne smem ni da preracunam koliko bi me to mesecno kostalo.
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 36
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Sara Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara   Sara EmptyUto Mar 10, 2009 2:35 pm

Evo i link za hranu o kojoj sam pisao http://www.pet-centar.rs/content/blogcategory/8/84/38/
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Sara Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara   Sara EmptyUto Mar 10, 2009 7:03 pm

A,sto ne uradite test na to,da li je alergicna na neku hranu? Npr.,Crisp je alergican na piletinu ( makar je bio ),to smo utvrdili jer je bio sav na pecate,dlaka mu je otpadala... Izbacili smo piletinu u svakom obliku,granule jede samo Lamb&Rice ili losos i nemamo nikakvih problema. Vidi se na slikama kako sada izgleda a evo kako je izgledao kad je bio "ispecatiran"...

Sara 19052008.th
Sara 20052008.th

Izgledao je kao da je bolesta,cak su nam i neki "strucnjaci" na izlozbi rekli da ima demodikozu!! Ipak bih ja uradio i test na alergiju,jer Shar Pei-evi su poznati po svojoj "svilenkasti" tj da su osetljiva na sve i svasta.
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 36
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Sara Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara   Sara EmptyUto Mar 10, 2009 7:25 pm

Sara nikada nije imala nista slicno na ledjima. Uglavnom joj je opala sva dlaka sa stomaka, nogu i sa vrata. Citao sam da demodikoza prvo napada glavu a stomak i noge poslednje medjutim je obrnuto. U svakom slucaju, nesto cu uskoro pod hitno preduzeti sobzirom da dolazi lepo vreme.
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Sara Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara   Sara EmptySre Mar 11, 2009 2:53 pm

Sinisha,ja mislim da Sara možda ni nema demodikozu.Po simptomima (i po slici) je moguće da ima seboreju.Na netu se razgledaj i pitaj veterinara za taj bolet.Oboleli pas se najčešće leči sa kortikosteroidima i kupa se sa specijalnim šamponom. U svakom slučaju preporučio bi ti losion Antidermakotik(da mažeš obolelu kožu),to sigurno neće da škodi,preparat je dobar i za alergije,infekcije i protiv parazita...
Evo opis o Seboreji što sam našao na netu:
Što je seboreja?

Primarna seboreja nasljedni je poremećaj kože za koji je karakteristična hiperprodukcija vanjskog sloja kože (epidermisa), lojnih žlijezda i djelomično folikula dlake. Stanična izmjena u takvim tkivima znatno je povećana, što uzrokuje povećano stvaranje peruti i sebuma (masna tvar). Tzv. masna seboreja (Seborrhea oleosa) je masniji oblik, dok se suhi oblik naziva suha seboreja (Seborrhea sicca). Kod mnogih se pasa s ovim problemom zapaža kombinaciju obaju tipova. Kronične infekcije uha s povećanim lučenjem cerumena (tzv. otitis externa) također se redovito pojavljuju kao dio kliničke slike ovog poremećaja.

Znakovi primarne seboreje obično se zapažaju u dobi od oko godinu dana. Dlaka takvih pasa najčešće djeluje masno i ima zamjetan miris.

Sekundarna seboreja obično se javlja kod starijih pasa. Klinička slika je uglavnom ista, no kod sekundarne seboreje radi se o reakciji kože na neke druge uvjete, a ne o naslijeđenom defektu u samoj koži.

Kako se seboreja genetski prenosi?

Primarna seboreja najvjerojatnije se nasljeđuje kao autosomatska recesivna osobina, što se dosad pokazalo kod zapadno-škotskog terijera, no isto može biti točno i za ostale pasmine. To znači da seboreju mogu imati štenci iz legla roditelja koji oboje imaju normalnu kožu, ali nose gen za seboreju. Autosomatska dominantna odlika različitog stupnja intenziteta može biti također način nasljeđivanja kod nekih pasmina.

Koje pasmine pogađa seboreja?

Primarnu seboreju nalazimo najčešće kod američkog cocker španijela, zapadno-škotskog terijera, engleskog springer španijela i basseta. Zapažena je i kod irskog setera, njemačkog ovčara, jazavčara, dobermana, shar-peija i labrador retrivera.

Za mnoge pasmine i poremećaje još uvijek nisu provedena istraživanja u svrhu utvrđivanja načina genetskog prijenosa ili učestalosti problema u pasmini. Ovdje su pobrojane pasmine za koje je veterinarska praksa potvrdila da su učestalo pogođene tim problemom i za koje postoji opći konsenzus među stručnjacima.

Što seboreja znači za vas i vašeg psa?

Rani znakovi poremećaja kao što su blago prhutanje i 'umorna' dlaka mogu se pojaviti kod štenaca već s 10 tjedana starosti. S obzirom da su ti znakovi prilično neprimjetni, često upravo tako i prolaze – nezamijećeni. Ipak, do dobi od godinu dana ili 18 mjeseci, oni postaju izrazitiji. Psi s problemom obično imaju dlaku bez sjaja, intenzivno se linjaju, dlaka na dodir djeluje masno, osjeća se miris kože (osobito u pazušnom i preponskom dijelu), unutrašnjost uha pokazuje pojačano nastajanje cerumena (tvar nalik vosku) i osjeća se miris, a nerijetko dolazi i do zadebljanja mekuši na šapama te lomljivih i suhih noktiju. Neke pasmine (npr. zapadno-škotski terijer, cocker španijel, springer španijel, basset i shar-pei) više su sklone masnoj seboreji, praćenoj kroničnim infekcijama uha i masnom kožom, dok neke druge pasmine (doberman, irski seter) pak češće razvijaju suhi oblik seboreje.

Psi sa seborejom podložniji su sekundarnim infekcijama, bilo bakterijskim ili gljivičnim, pa često imaju lezije na koži i osjećaju svrbež. Ovo se stanje naziva seboreični dermatitis. Češanje dovodi do pogoršanja lezija i širenja infekcije.

Kako se dijagnosticira seboreja?

Simptomi primarne (naslijeđene) i sekundarne (kao reakcija na neko stanje) seboreje su zapravo isti. Veterinar mora uzeti u obzir kliničke znakove i starost psa (primarna seboreja javlja se kod mladih pasa), uzeti uzorak tkiva kože (biopsija) te dati uzorak na analizu veterinarskom patologu koji će pogledati postoje li promjene u koži tipične za primarnu seboreju, kako bi isključio stanja koja mogu rezultirati sličnim kliničkim simptomima. (Uzimanje uzorka jednostavan je postupak, pod lokalnom anestezijom, pri čemu veterinar uzima mali komadić kože psa.)

U slučaju jakog seboreičnog dermatitisa, potrebno je izliječiti sekundarne infekcije prije nego što će se dijagnosticirati primarna seboreja.

Bakterijska infekcija uzrokovana stafilokokom i gljivična infekcija Malassezia 'prigodni' su patogeni za koje se vjeruje da igraju značajnu ulogu kod seboreičnog dermatitisa i otitisa. Intenzivni pruritis (svrbež) učestao je kod sekundarnih infekcija ovim organizmima.

Pored primarne seboreje, kod mladih je pasa (mlađih od 12 – 18 mjeseci) sa seboreičnim simptomima potrebno isključiti demodikozu, preosjetljivost na hranu, epidermalnu displaziju, neodgovarajuću prehranu i ihtiozu. (Op. prev. Ovdje se još ubraja cheyletiellosis, engl. walking dandruff mite… )

Kako se liječi seboreja?

Primarna seboreja zahtijeva doživotno liječenje. Ne postoji jedan lijek, a kako ćete se snalaziti s problemom različito je od psa do psa. Suhu seboreju lakše je kontrolirati negoli masnu. Morat ćete usko surađivati s veterinarom kako biste zajedno ustanovili što je najbolje za vašeg psa. Uskoro ćete postati pravi stručnjak u prepoznavanju promjena na koži i u ušima svog psa, i točno ćete znati kad je potrebna veterinarska njega.

Antiseboreični šamponi i ovlaživači najznačajnije su komponente liječenja. Općenio je potrebno provesti inicijalno kupanje 2 ili 3 puta tjedno, a kasnije, kad se oboljenje stavi pod kontrolu, prelazite na uobičajeni ritam kupanja psa. Ako pas ima i sekundarnu bakterijsku ili gljivičnu infekciju (što je često), nju je potrebno liječiti odgovarajućim lijekovima istodobno s uvođenjem antiseboreične terapije.

Učinkovito kupanje zahtijeva da medicinski šampon ostane u doticaju s kožom 10 do 15 minuta nakon šamponiranja, te da na kraju uslijedi čvrsto trljanje i ispiranje kojim se odstranjuje masnoća i perut. Sve ovo potrebno je pažljivo pratiti, jer pretjerano kupanje može pogoršati seboreju. U početku je preporučljivo koristiti blaže medicinske šampone, a one jače uvoditi tek prema potrebi. Takvi jači preparati obično su potrebni za tretiranje masnije kože.

Infekcije uha učestale su kod seboreičnih pasa. Najsigurnije je pritom redovito provjeravati u kakvom su stanju uši vašeg psa. Veterinar će vam pokazati kako ispirati uši s preparatom kojim se smanjuje nastanak ušne smole. Koristite taj preparat ako osjetite da uho vašeg psa ima neugodan miris. Simptomi infekcije uključuju potrebu da se uši čiste češće nego inače, pojavljuje se svrbež (pri čemu pas trese glavom, češe uho ili struže glavom odnosno uhom po podu) i/ili neugodan miris. Infekcija uha zahtijeva hitan tretman, obično u trajanju od 2 do 3 tjedna.

Vrlo je važno pratiti hoće li se pojaviti kakvi drugi simptomi, jer će se stanje seboreje dramatično pogoršati ako je pas loše hranjen, ako ima vanjske parazite (npr. buhe) ili neku drugu bolest. Naglo pogoršanje seboreje (potreba za češćim kupanjem ili pojačani miris) također može ukazati na postojanje sekundarne infekcije kože, kojoj su takvi psi podložni. Takve je infekcije potrebno brzo staviti pod kontrolu pomoću odgovarajućih lijekova, jer se u protivnom mogu naglo razbuktati i proširiti.

Uporaba kortikosteroida i citotoksičnih lijekova daje uspjeha, ali je dugoročna primjena povezana s potencijalno opasnim nuspojavama.

Uzgojni savjet
Psi s primarnom seborejom i njihovi bliski rođaci (roditelji i braća i sestre iz legla) ne bi se trebali dalje koristiti za uzgoj.
*********

Moj savjet ----> svakako prijeći na prehranu 'od doma' - bilo kuhano ili sirovo (BARF bi bio idealan, ako privoliš psa da jede sirovo).
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Sara Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara   Sara EmptySre Mar 11, 2009 3:03 pm

Sad sam našao na jednom mađarskom sajtu da seboreja najčešće se javlja na stomaku,grudnom košu,na vratu i na unutrašnjim delovima na nozi.Na bolesnoj koži dlaka otpadne,a koža prvo je crvena/iritirana,a vremenom postane teget/crna i udeblja se obolela koža. Sinisha,možda (NADAM SE) Sara ni ne boluje od ove bolesti,ali pisao si da si skeptičan što se demodikoze tiče,a seboreja ima slične simptome-ali uskoro ćeš Saru nositi na testiranje pa ćeš saznati...
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 36
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Sara Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara   Sara EmptySre Mar 11, 2009 4:41 pm

Sara ima identicne simptome koji su ovde opisani, gotovo sam siguran da je to u pitanju. Problemi sa usima, zadebljana kosa na stomaku, vratu i na nogama, bez dlake itd... Cekam odgovor od marfija da mi kaze za njihovog veterinara jer Sarin dosadasnji veterinar leci demodikozu vec godinu dana a rezultata nema.
Hvala puno za ovaj tekst, objavicu ga u sekciji Zdravlje.
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Sara Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara   Sara EmptySre Mar 11, 2009 5:20 pm

Evo i mene. Sa velikim zakašnjenjem. Vetrinara u Rumi postoje 2 ovaj kod kog mi idemo realno nema pojma,a drugi se bavi stokom, većinu dijagnoza postavljam ja,a to nema nikakve logike. Sve briseve i ostala testiranja radim sam pa nosim u biohemijsku laboratoriju. Žao mi je što nisam u većoj mogućnosti da ti pomognem,ali ostaje ti Novi Sad ili u krajnjem slučaju Beograd. Ja planiram da odvedem Marfija u NS kod veterinara gde svi ostali vode svoje zgužvance mislim da rekoše Bilja i Olja, Sharpi zna bolje od mene. Ako je lečeno pogrešno oboljenje nije ni čudo što se godinu dana patiš sa Sarom. Ni meni nije imalo logike da demodex traje baš toliko dugo, i sve što sam našao o tom oboljenju svuda piše da se pojavljuje na stomaku tek u poslednjoj fazi,a ti kažeš da se prvo tu pojavilo. Meni smrdi na pogrešnu dijagnozu. Još jednom mi je žao što nisam mogao više da pomognem.
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 36
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Sara Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara   Sara EmptySre Mar 11, 2009 9:38 pm

Ako su ta Bilja i Olja toliko dobre, rado cu i ja Saru odvesti kod njih. Zamolio bih za neki kontakt telefon Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Sara Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara   Sara EmptyČet Mar 12, 2009 7:57 am

Sinisha,izvoli:
Bilja&Olja ul.Drage Spasića 2/a,(Liman 1)21000 Novi Sad,Tel/fax:021/511-206 mob:065/5511-206 E-mail:bilja@sbb.co.yu
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sara Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara   Sara Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Sara
Nazad na vrh 
Strana 1 od 15Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Sledeći
 Similar topics
-
» Sara
» Sara
» Sara
» Sara se mnogo oseca...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: In memoriam :: In memoriam-
Skoči na: