Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Sara se mnogo oseca... EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Sara se mnogo oseca... EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Sara se mnogo oseca... EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Sara se mnogo oseca... EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Sara se mnogo oseca... EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Sara se mnogo oseca... EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sara se mnogo oseca... EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Sara se mnogo oseca... EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Sara se mnogo oseca... EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Sara se mnogo oseca... EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Sara se mnogo oseca...

Ići dole 
+11
Mimmi
kud
EMA
Buba_mara
Skarfi
ivana&bane
Minja
sharpi
DexyCo
Murphypei
Siniša
15 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 36
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Sara se mnogo oseca... Empty
PočaljiNaslov: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... EmptySub Mar 08, 2008 12:27 pm

Ovih dana imam ogroman problem sa Sarom!

Uzasno se oseca. Ovo je prvi put da ovoliko smrdi!

Bojim se da je kupam jer dosta osetljiva a i mnogi su mi rekli da jos vise smrde kada se kupaju!

Rastvor vode i sirceta sam pre koristio mada to mi i nije mnogo pomoglo... Prestao sam da koristim rstvor jer sam cuo da to moze lose da utice na kozu pasa.

Pa? Kako Vi resavate ovaj problem?
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Sara se mnogo oseca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... EmptyUto Mar 11, 2008 9:03 pm

Super rešenje za ovaj problem,bar je nama bilo, uzeli smo šampon za suvo pranje. Lepo Marfija napuderišemo njime i onda ga posle dobro očetkamo i stvarno se manje oseća. Ne treba to često raditi zbog njihove osetljive kože, ali nama je definitivno pomoglo,mada to i nije neki klasičan miris nego neki čudan, valjda samo shar-pei ima takav. Inače, ga ne kupamo često za 18 meseci kupan je tri puta prezire vodu neće napolju da šeta kad je kiša i obilazi sve barice.
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 36
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Sara se mnogo oseca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... EmptyPet Mar 14, 2008 7:38 pm

Saru sam prvi put okupao pre neki dan i dalje se isto oseti...
Kakav je to sampon za suvo pranje? Kako se zove, koji je proizvodjac?
Da ne mislis mozda na talk?
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
DexyCo

DexyCo


Broj poruka : 6
Datum upisa : 07.08.2007

Sara se mnogo oseca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... EmptyUto Avg 26, 2008 9:53 am

Cekaj malo... zasto se osecaju? Ne verujem da je zbog nehigijene, jer ih redovno kupate. Jel' to zbog rase ili iz nekog drugog razloga?
Zanima me jer sam poceo da se interesujem za ove pse.
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 36
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Sara se mnogo oseca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... EmptyUto Sep 09, 2008 11:19 am

Osecaju se jer im je to prirodni miris. Higijena nije razlog za to. Dosta toga zavisi i od ishrane. Primetio sam da se Sara u jednom periodu vise osecala sa jednom vrstom hrane a sa drugom npr. mnogo manje. By the way, Sara se osecala mnogo jer ima demodikozu, bolest folikula dlake koji izaziva taj smrad.
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Sara se mnogo oseca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... EmptyPon Feb 09, 2009 11:12 am

Mi naše ljubimce kupamo otprilike svakog drugog meseca.Veterinar preporučuje više samo da se češljaju,ali nismo imali nikakvih problema što se kupanja tiče.Važno je da se obilno ispira šampon,da ne bi dobili neku iritaciju kože.Koristimo šampon za pse,mada zadnji put sam Alfija okupao sa supruginom šamponom "blonde shine"... Very Happy Posle toga jako lepo mirišu,a ni sada ne smrde,i već prošlo je 2 meseca od zadnjeg kupanja.Mislim imaju miris,ali nem smrde.
Sara se mnogo oseca... Alfipancsuo2.th
Nazad na vrh Ići dole
Minja

Minja


Ženski Broj poruka : 11
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 22.02.2009

Sara se mnogo oseca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... EmptyNed Feb 22, 2009 12:23 pm

Pozdrav svima.....moja Lara ima dva meseca i posto jos ne moze da se kupa ja je prebrisem rastvorom vode i sirceta.Onda se ne oseca mnogo.To sve zavisi dosta i od ishrane.
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Sara se mnogo oseca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... EmptyPon Feb 23, 2009 12:27 pm

Slaze se da dosta zhavisi i od ishrane,ako ne cak i najvise. Mi Crisp-a nismo "brisali" sa tim rastvorom,ali smo culi da dosta ljudi to radi... Slikice od Lare ?! Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Sara se mnogo oseca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... EmptyPon Feb 23, 2009 12:34 pm

Ako smem da pitam koji je odmos vode i sirceta u tom rastvoru???? Skarfi se ne oseca, ali pitam ako nekada budemo imali taj problem. Nasi veterinari su nam rekli da hrana igra veliku ulogu u tome, ali, mislim da i temperatura u prostorijama u kojima borave ima veze sa tim..ne bi trebalo da je jako toplo...
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Sara se mnogo oseca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... EmptyPon Feb 23, 2009 12:52 pm

Ne znam za temperaturu prostorije,a negde u prolaz sam cuo da odnos treba da bude 1:3,nemoj mi verovati-proveri. Mi smo primetili da je Crisp poceo da se oseca ovih dana ali mi to pripisujemo tome da je kisnuo skoro svaki dan,da je bio u snegu stalo ( u setnji naravno )... Inace,Crisp-a kupamo jednom u mesec i po,dva meseca i nemamo nikakvih problema...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Sara se mnogo oseca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... EmptyPon Feb 23, 2009 6:41 pm

Kad pokisnu smrduckaju kao prasići, hrana stvarno ima uticaja na to kako se pas oseti i kako mu smrducka iz usta. Smile Kad mi neko kaže da se psi ne znoje ja uvek postavim pitanje:Kako je moguće da kad god Marfi spava i ja ga dotaknem na prevoju kod nogu on mokar i naravno oznojan?! Čitao sam da im je dobro ubaciti u posudu sa vodom par kapi jabukovog sirćeta, probao sam,ali Marfi sve oseti pa ne pije vodu. Smile I ja sam isto čuo da odnos treba da bude 1:3 sirće-voda. Smile
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Sara se mnogo oseca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... EmptyUto Feb 24, 2009 9:43 am

Najverovatnije danas ćemo kupati Alfi i Lili,napraviću slike... Smile
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Sara se mnogo oseca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... EmptyUto Feb 24, 2009 11:10 am

To sto im smrdi iz usta,to je tek posebna prica... Smile Smile Smile Razmisljamo da kupimo Crisp-u cetkicu za zube,ali ne verujem da bi mi dozvolio da mu perem zube Smile Smile Smile ionako imamo dovoljno problema kada treba da cistimo usi... Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Buba_mara

Buba_mara


Broj poruka : 246
Godina : 41
Datum upisa : 13.01.2009

Sara se mnogo oseca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... EmptyUto Feb 24, 2009 11:49 am

ja sam u ovoj prodavnici gdje kupujem sve za loredu vidjela da imaju neke keksice koji sluze umjesto paste za zube:). na kesici bas pise dental nesto. kazu da su efikasni, samo sto je ona jos mala za njih jer su oni za malo vece pse.
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Sara se mnogo oseca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... EmptyUto Feb 24, 2009 12:23 pm

Ja redovno kupujem dental styx (to su kao gumeni štapići u preseku zvezdanog oblika),to bas jako vole,jedini problem je da Alfi čim uspe da otkine komad,odmah proguta,neće da žvaće... Smile
Inače moji zgužvanci obožavaju Markies od Pedigree-a,ali to je punjeni tvrdi keks,nije za zube... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Minja

Minja


Ženski Broj poruka : 11
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 22.02.2009

Sara se mnogo oseca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... EmptyUto Feb 24, 2009 1:53 pm

Odnos sirceta i vode je 3:1.Stizu uskoro i Larine slicice....
Nazad na vrh Ići dole
Minja

Minja


Ženski Broj poruka : 11
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 22.02.2009

Sara se mnogo oseca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... EmptyUto Feb 24, 2009 1:57 pm

Jedno pitanje:moja Lara grize sve,pocevsi od mene,pa samo da proverim je li to normalno?!
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 36
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Sara se mnogo oseca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... EmptyUto Feb 24, 2009 2:04 pm

Koliko je Lara stara?
Sara je grizla mene i sve druge dok je bila stene, nije dala da se mazi i to je sasvim normalno u tom periodu jer se igra na taj nacin ali nemoj da joj dozvoljavas da joj kasnije ne predje u naviku.
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
Buba_mara

Buba_mara


Broj poruka : 246
Godina : 41
Datum upisa : 13.01.2009

Sara se mnogo oseca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... EmptyUto Feb 24, 2009 2:07 pm

i moja loreda grize sve sto stigne, a najsladje joj je da me vuce za trenerku:).
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Sara se mnogo oseca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... EmptyUto Feb 24, 2009 6:49 pm

Normalno je da grickaju kad su male i svrbe ih zubi,samo im ne dajte da ih češkaju na vašim rukama ili odeći kad krene da gricka odmah FUJ,igračku u usta i pohvala. Kad odrastu i dobiju prave zube neće biti tako zabavno kad krenu da se igraju sa vašim rukama. Smile I Marfi gricka Denta stix Pedigree svaki dan po jednu štanglu taman lepo opere zube... Smile Super su i one koske od teleće tetive ima ih svih veličina i za sve uzraste ja ih kupim u pet shopu za 100din.
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Sara se mnogo oseca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... EmptySre Feb 25, 2009 9:42 am

Crisp-u nisu interesantne te koske od telecih tetiva uopste,vise voli pravu govedju kolenicu,prokuvanu... Smile Smile Smile To je dobio za vikend,sreci nikad kraja Smile Smile Smile A,keksice redovno dobija,za pohvalu dobija neke stapice u raznim bojama i Frolic... Frolic obozava Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Minja

Minja


Ženski Broj poruka : 11
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 22.02.2009

Sara se mnogo oseca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... EmptyČet Feb 26, 2009 11:31 am

Lara 6 marta puni 3 meseca. Te koskice i sve druge igracke su joj interesantne ako joj ih ja drzim.Kada viknem na nju ona pocinje da me lize i posle svakog cetvrtog liza ide gric(u fazonu necu osetiti).
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Sara se mnogo oseca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... EmptyČet Feb 26, 2009 12:02 pm

Jako je slatka Lara! Smile
Ja Alfiju ne smem da dam te velike koske,jer on čim uspe da odgriže koji komad,celog proguta. A naravno to ne može da svari pa posle ispovraća... On ništa ne žvaće sva samo guta... Smile Sa Lili nemamo taj problem,ona baš voli da gricka koske, ali ni njoj ne dam,jer Alfi uzme od nje,pa počinje stara priča...
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Sara se mnogo oseca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... EmptyČet Feb 26, 2009 12:03 pm

Preslatka je, mala princeza!!!!!!!!!
I skarfi se mora uskoro kupati, jer od ovog linjanja i od peruti koje prati linjanje stalno izgleda kao da je prasnjav...
polako, naucice ona da gricka i da se igra SmileSmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Sara se mnogo oseca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... EmptyČet Feb 26, 2009 12:08 pm

Mi smo kupanje odložili za vikend... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sara se mnogo oseca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Sara se mnogo oseca...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» DNK - sto je mnogo,mnogo je
» Sara
» Sara
» Sara
» Sara

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Nega-
Skoči na: